Chytej.cz

Chování rybiček necteno

25.6.2007 | schwara | 5.125 zobrazení | 11 odpovědí

Mohl bych se zaptat, máme takový problém s uchováváním živých rybiček, nevíme kam je dát. Jak je uchováváte vy??? Mají se nějak přikrmovat??? A jaké druhy nejčastějc používáte a na co???

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 28. června 2007 ve 20:53 ® njesek

zkoušel jsem čerpadlo do ostřikovačů z auta,ale koupil jsem si vzduchovací motorek a nemůžu si ho vynachválit

reagovat
Čtvrtek 28. června 2007 ve 14:34 ® hajan reakce na …

martin.prochi: motůrek je jedna věc a vzduchování druhá. To si těžko vyrobíš, takže to raději kup celý pohromadě.

reagovat
Čtvrtek 28. června 2007 ve 14:20 ® martin.prochi reakce na …

Nevím, jestli se dá vyrobit levněji – proto sem se ptal. Ale myslel sem si, že se dá použít třeba nějakej starej nepotřebnej motorek… Podobně jako u kompresoru – tam se taky dá použít motorek třeba z pračky. Akorátže by to muselo být mnohem měnší provedení

reagovat
Čtvrtek 28. června 2007 ve 13:48 ® dvorak reakce na …

Koupil jsem jeste levnejsi,myslim ze vic nez 200 Kc nestal.A pri prevozu jim do kybliku nahazim led,vydrzej pak dlouho i bez vzduchu.

reagovat
Čtvrtek 28. června 2007 ve 13:37 ® Hrouzek003 reakce na …

vzduchovací motorek stojí 300Kč, vyrobíš ho levněji?

reagovat
Čtvrtek 28. června 2007 v 11:24 ® martin.prochi

Nevíte někdo, jak si vyrobit ten vzduchovací motorek, o kterým tady mluvíte??? Z čeho používáte motorek, pokud si jej sami vyrábíte??? Díky

reagovat
Středa 27. června 2007 v 18:17 ® Sporty reakce na …

zalezi,jestli v tom bubnu vydrzi..

reagovat
Středa 27. června 2007 v 18:08 ® Sporty reakce na …

a ty si z vesnice nebo co?..my zase nebydlíme v domech..

reagovat
Úterý 26. června 2007 v 18:36 ® Mary reakce na …
Mary

nejlépe je mít fleka u někoho v rybníčku, nebo v potoce aby o tom nikdo nevěděl, v bubnu od pračky, která měla plnění shora a vydrží celý rok. A ten, kdo je městskej si ji koupí. Měšťáci, ty na to maj.

reagovat
Pondělí 25. června 2007 ve 20:45 ® cormaxx
cormaxx

Na převoz bereme vždycky velkej kbelík a udělali sme si čerpadlo který zapojíme do zapalování (12 V).Mno a doma máme 250-ti litrový akvárko a máme v něm vzduchovej filtr a pak na časovač ponorný akvarijní čerpadlo.Perlín­ci,karásci i líni v tom vydržej hodně dlouho.Línům tam házim fazole,kukuřici nebo drobný těstoviny a perlínkům a karáskům jen malý těstoviny a nebo když mi zbydou tak červy nebo žížalky.Házim jim toho jen trochu tak každej druhej-třetí den:-) PS: Loni jsem tam měl na zahájení ±100 karásků a koncem listopadu jsem některý pouštěl ještě z5 do rybníku;-)

reagovat
Pondělí 25. června 2007 v 18:26 @ ???

při převozu(např.2 ho­diny autem)používáme vzduchovací motorek … stačí to aby rybyčky zůstali při životě tu určitou dobu.pokud de jen o převoz rozhodně nepřikrmovat!! pokud jde o to uchovávat rybičky na pozdější použití(jako že je máme třeba 2 měsíce v nějákém sudu apod.)můžou si přikrmovat ale opravdu jen málo,aby se zbytečně nekazila voda a zase bych použil vzduchovací motorek.Na candáty se nejvíce osvědčily plotičky a oukleje(u ouklejí je problem že ty je téměř nemožné uchovat při životě!!),na štiky perlíni,karasy,ře­zani … takhle nějak to dělám já :-)

reagovat