Chytej.cz

míra okouna necteno

21.6.2007 | ??? | 32.962 zobrazení | 273 odpovědí | upravit

chtěl bych si domu vzít okouna a chci se zeptat jak velkého ookouna si berete domu, od kolika cm

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   10 9 8 ...
Úterý 25. srpna 2009 ve 21:35 ® hovadoz reakce na …
hovadoz

Robur: Mas pravdu musim rict ,ze i ja jsem mel pred 20ti lety jiny nazory a zjednodusene jinou etiku ,nebo spis neetiku brani ryb. Ale ted je jina situace nez pred 20ti lety. Sam to musis videt a asi i proto menis i ty svuj pohled na vec. Rozhodne je vetsi rybarsky tlak,lepsi nastrahy ,pevnejsi vlasce ,echoloty atd. Takze jak se meni situace ,tak musime menit svy nazory. Jak rikaz jsme lovci ,ale jestli se nezmeni nazory i rybaru kteri jeste jedou po staru,tak bude chytani ryb cim dal tim vic obtiznejsi.

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 19:02 ® Robur
Robur

pánové, to je démon lovce v nás, je to o prostě o vůli. Já když chytnu rybu, tak si říkám, je škoda to pustit, komu já to jen dám a těším se jak mně pochválí, tož u je samozřejmě v podvědomí, že budu chválen a opěvován, jako donrý lovec. Pak si ale pevně musím říct, nic těm známým nedám. Kolikrát jsou i siutace, sám jjsem to kdysi viděl, šlo o blbé houby, známej donesl do hospody koš hub, dal je servírce, ta si je vzala a jak známej vypadl, tak je dala svému kolegovi. Tj. lidi si kolikrát berou i co sami nepotřebují, a je jedno zda z blbosti nebo že neumí říci ne. Takže ryby beru výjimečně a jen pro svoji rodinu. Známým prostě ne. Je třeba se to v hlavě naučit ovládnout. Takže se samozřejmě přiznám, že dřív před 20lety jsem rybu bral často a pak řešil komu ji dám.

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 17:43 ® Filip00 reakce na …
Filip00

hovadoz> já bych nechal těch 20 když ho chceš vzít tak ho vezmeš když ne tak je jedno kolik bude míra, jde mi o to, že by je měli vysazovat, tím pádem vzroste i populace. Nej okouna mám asi 34 cm a to je pár let dozadu, tak se snad ukáže nějakej pruhovanej obřík. A samo. neházet je slepicím a kočkám, ale to se házej i jiné ryby né jen okouni.

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 15:14 ® hovadoz reakce na …
hovadoz

kety.vydra:to by je clovek kopl do vody a roslapnul prut. Ze jo? Taky jsou dobry ty rybari co prepocitavaji cenu povolenky na kg masa co si za rok odnesou do mrazaku. Nekdy to ani nezerou a jen to rozdavaji. Jen kdyz to nemusi pustit. To jim pak vsem rikam ,at prodaji vercajk a jdou si rybu koupit do kramu. Tam je to totiz vyjde nejlevneji.

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 15:06 ® hovadoz reakce na …
hovadoz

Filip00: Mas pravdu cele jsem to necetl. Ale souhlasim ,ze by se to melo zavest vsude ,ale jak jsem uz psal,tak od 25cm.

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 11:59 ® kety.vydra
kety.vydra

A,stejný případ jako hovadoz-předevčírem jsem natrefil na chlapíka,co si to štrádoval kolem vody s UL a nadával,že to nebere,protože o dva dny dříve odnesl slepicím domů 30 okounků do 20ti cm.Měl jsem sto chutí ho někam nakopat…

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 v 11:56 ® kety.vydra
kety.vydra

Už jsem to psal v únoru v „pěsti“,jsem pro hájení,ale ne pro míru.Okouna pod 30 nemá smysl brát…

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 23:40 ® Beebo

okoun = jsem pro 25cm a víc, menší je škoda nevrátit vodě.

Má hodně kostí, ale podle mýho názoru je to asi nejchutnější ryba u nás vůbec, bohužel okounů nad 25cm jsem zatím u nás nachytal málo a zatím všechny pouštím, ale pokud se někde při výlovu rybníka naskytne možnost, tak je s chutí beru :-)

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 20:11 ® vondras

okoun má míru nejen v praze ale na všech vodách v působnosti pražského svazu a tohle klidně mohlo přijít daleko dříve navíc míru 20cm považuji za malou dal bych tak mezim 25–27cm a i tam kde má hojnost potravy roste pomalu navíc je pod obrovským tlakem jak rybářů tak i ostatních predátorů a tato nádherná ryba si určitě schovívavost zaslouží !!!

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 v 19:48 ® nedby

nevím proč ale u mne nemá žádná ryba míru protože všechny pouštím ale jsem pro rozumnou možná míra je ale kdo to rozhodne ty---

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 13:53 ® -zruseno reakce na …

Filip00> bylo by to dobrý. Uvidíme, třeba míru RS časem zavede všude(doufejme).

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 13:39 ® Filip00 reakce na …
Filip00

hovadoz> když to pročteš celý tak zjistíš, že v Praze okoun míru má, ale Prahá má málo revírů, tím pádem by to měli obšlehnout i jiné svazy

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 13:05 ® hovadoz
hovadoz

Ja bych dal 25cm. Ne jednou se mi stalo ,ze pri lovu okounu ,treba na streamera kdy jsem temer na kazdy nahoz vytahl okounka /tak 15 az 22cm cca./ jsem je samozdrejme hazel zpet ,tak mi nejakej borec skoro vynadal,ze takove mrzaky nemam poustet a mam mu je hazet do kyblu pro slepice!!! No nekopli by jste ho do pr… ? Takze kdyz budou mit miru, tak takovou kravinu by snad nikdo nerek. Okouna nad 25 cm by snad slepicim ,ani kockam nikdo nehodil.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 12:24 ® kamos007
kamos007

okouni ti jsou ňam tak od 25 do 35 cm víš je to škoda brát.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 v 11:15 ® Libor
Libor

Větší kusy se hledají obtížněji a obtížněji. Míru bych dal, ale třeba v závislosti na povaze revírů.

reagovat
Pátek 25. dubna 2008 ve 13:48 ® Dammaster reakce na …

Taky jsem si vsiml!!!!!!!!!!
A co ta mira okouna ja bych dal asi tak 25 cm minimalne tak zdar

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2008 ve 20:39 ® Kuba

*měsíc sry písu jak prase je to videt ve všem co napíšu :-D

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2008 ve 20:36 ® Kuba reakce na …

U nas v jižních čecháh má hajení 1.4.-30.4. sice jen jeden mšsíc ale aspon neco :-)

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2008 v 11:03 ® Salmo reakce na …
Salmo

dudu> bylo mi to divný ale když jsem se podíval do karty a tam bylo bydliště Vsetín tak jsem myslel že je to Čech :-D .Tímto se teda tucnakovi omlouvám ale musíme si přiznat že na tomto webu jsou k vidění podobné možná i horší výplody od ryze českých občanů :-D

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2008 v 10:13 ® dudu reakce na …

Salmo- nic nečteš, nic nevíš :-) Tučńák je takřka legendární postavička(ve skutečnosti pořádná postava) mnoha rybářských diskuzí se zkušenostmi a skvělým smyslem pro humor. Jeho krásná čechopolština je všeobecně známá, řekl bych dokonce i vyhledávaná. Proč myslíš že ti tam napsal Made in Poland :-)

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2008 v 9:52 ® Salmo
Salmo

tucnak11> pěkně napsáno až na ten pravopis :-D

sidocze> !!! NO COMMENT !!!

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 22:02 ® tucnak11
tucnak11

Toti stoim za tebou, mira pro okouna, za te roky co je brana jako plevel promě nepohopitelně, zasloužila by si miru ,jen zato že velmi pomalu roste a je nadherna co se jedna chytački, nejeden krat mě potěšila a pobavila přy chytačce a jak přelstit tou nadhernou a krasnou rybu proto se většinou věnui s lovu okouna.Doufam že se dořyju jej miru,Na Sleske Hartě jak se trafi na dobry den tak člověka potěši a pobavi ta chytačka, minuly rok tak za dva dni chytil jsem 150 kousku ružne miry mezi tym take štiki.MIRA PRO OKOUNA......Made in Poland.

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 22:00 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Huráá, už tu větu sidocze chápu, ačkoliv překlad mi dal zabrat. Jenom nechápu, proč štika, candát, sumec a hlavně úhoř není skoro nikde, resp. kde na to přišel:-)

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:47 ® toti reakce na …

sidocze: Mohl bys mi, prosím tě, ještě jednou vysvětlit svůj myšlenkový pochod? Trochu mi uniká souvislost, mezi tím množstvím slov, které jsi ve větě použil.

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:42 ® Robur
Robur

chápu, že píce a úhor mají souvislost se zemědělstvím, ale proč to taháš na rybářský web, to tedy nevím. Tak se chlapče zase vrať do chlíva, odkud jsi asi přišel.

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:42 ® Kubah reakce na …

sidocze- si nalitej ne??

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:30 @ ???

tak ty si dobra pica za prve to si ty vijmenoval nekde skoro neni ty pico hlavni uhor !!!!!

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:17 ® Salmo reakce na …
Salmo

Aspoň to nebylo divný jenom mě :-)

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:15 ® toti

Podobě jako Salmovi, i mně utíká trochu pointa myšlenky, kterou napsal malej rybar. Já, jak jsem již níže napsal, jsem pro míru a případně bych se zamyslel i nad možností jeho hájení v době tření. Jiná věc je, že uživatel revíru má právní možnost si určit dle zákona bližší podmínky výkonu rybářského práva – tedy určit hájení nebo míru vyšší, než určuje zákon. Je to jen na dobré vůli.

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 21:01 ® Salmo
Salmo

malej rybar> co jsi to napsal za kravinu ?? Když je okoun krásná ryba tak mi teda vysvětli proč by neměl mít míru ??

reagovat
novější starší
Stránky:   10 9 8 ...