Chytej.cz

Poperry necteno

14.6.2007 | Kubajs | 9.222 zobrazení | 46 odpovědí

Je před zahjením a asi jako každý jsem zašel do obchodu pro nějaké nezbytnosti nakonec jsem utratil 1000kč a koupil kromě všeho také dva poperry od rapaly co jste na tuto nástrahu všechno ulovily a na jakém typu vody??(Stoják,je­zero,řeka)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 26. srpna 2009 v 15:00 ® Zakin
Zakin

Já chytám pořád na tohodle popa. Na Rapaly nejsem dost bohatej a ty ostatní co mám ( Red Bass ) dělají docela rachot. Tenhle nedělá takovej rámus.

reagovat
foto/forum/2009/th-img9873.jpg
Středa 26. srpna 2009 ve 12:45 ® okoun27

no já jsem na salmo chytil zatím dvě štiky.. jedna 59 na řece a druhá cca 30 na stojaku …al zatím sem na něho chytal jenom parkrát

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 10:19 ® Zakin reakce na …
Zakin

osprey> Pěkná krasavice! Já většinou chytám o metr menší :-)

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 9:42 ® osprey
osprey

Zakin: Ta lochneska, co chytili Ticháček s HaDem v Laponsku, vzala právě na popa.

Vím o několika záběrech metrovek na tyhle nástrahy, ale přiznejme si, že velkých štik je u nás málo, na vodách vhodných k lovu na popy ještě míň a průměrná česká metrovka je vy…á jak mraky:-))

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 9:23 ® Zakin reakce na …
Zakin

Včera jsem byl na řece. Chytám na ně i na přehradě, ale řeka je lepčí. Tam, kde jsem byl včera je kolem půl metru. Osprey má pravdu. Chytají se většinou dorostenci. Já zase nejčastěji chytám štiky. Boleny i kudly mám do 60 cm. Ale dvakrát už jsem zažil útok od větší štiky. Je to supr chytání, adrenalin, ale na kapitální úlovky to není. Ale hlad je sviňa, takže když v pravou chvíli na pravém místě natrefíš na vyhladovělou zubatku, tak šance určitě je.

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 9:05 ® osprey
osprey

incredible: Je to jedno. Potřebuješ aktivní a poměrně hloupé ryby. Jak se jednou proškolí, úspěch popů rychle opadá.

Umění není tahat toho popa, ale tahat ho tam, kde ten záběr dostaneš. Taky jsou dny, kdy máš prostě smůlu. Pokud popeš snaživě, je tvůj problém spíš obecně vláčkařská záleřitost než že by to bylo v těch popech samotných.

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 8:31 ® incredible reakce na …
incredible

A kde je chytáš? Na řece? A je to mělká nebo hluboká voda? Ptám se pač jsem na něj nikdy nechytil žádnou štiku:(

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 8:04 ® Zakin
Zakin

Včera jsem vytáhl 2 štičky. 30 a 54 na popíka. Na štiky tahám pomalejš a dělám přestávky. Když jsem tahal rychleji, tak se mi často stává, že se netrefí. Hezkej pohled, ale na prutu je hezčí. Měl jsem tak ještě 5 netrefených útoků. Jeden od hodně pěkný štiky. Snad tam na mě počká :-)

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 ve 23:58 ® incredible
incredible

dnes na popa od strike pro malý okoun

reagovat
foto/forum/2009/th-img9871.jpg
Pondělí 24. srpna 2009 ve 13:36 ® Filip00
Filip00

z toho videa bych si moc příklad nebral, okounek pstruhový je agresivní jako svině. Domnívám se že naše ryby takto šílené nejsou. Co myslíte Vy?

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 ve 13:11 ® incredible reakce na …
incredible

Já mám na Labi na popa 3 Boleny a 2 Tlouště, ale nikdy mi na to neskočilo nic jiného:( Asi máš pravdu s tou technikou…dělám malé pausy a rozsřikuju vodu, ale zkouším pořád něco nového a zatím nic:(

reagovat
Pondělí 24. srpna 2009 v 11:20 ® Libor
Libor

především štiky a okouny na řece, rozhoduje správné vedení. Nejde to ale dobře popsat, každá situace a ryba vyžaduje jiné vedení nástrahy. Bolena mám na popa jen jednoho.

reagovat
Pátek 24. července 2009 v 9:14 ® Marfi69
Marfi69
reagovat
Středa 10. října 2007 v 15:15 ® Scanix reakce na …
Scanix

boriak: urcite je tesni, rozdily jsou v akci popperu v mnozstvi rozstrikovane vody pri popnuti apod. Ty rapaly se daji sehnat v akcich za 169kc predpokladam, ze obdobne to bude Normark nabizet i v SR. Vyzkousej a uvidis, i kdyz ted uz poppery nejsou tak v razi s ochlazujici se vodou, obcas zafunguji stale.

reagovat
Středa 10. října 2007 ve 14:58 @ ???

Scanix – diky, u nás v obchode ponukaju popper frenzy za cca 179 Sk tak skusim ten na začiatok či ma to osloví…

reagovat
Úterý 9. října 2007 ve 14:32 ® Scanix reakce na …
Scanix

boriak: Napriklad muj oblibeny Rapala Skitter Pop 9cm, ma nejakych 14g a hodim s nim i tech 50m, coz u je dle meho slusnej hod. Ale pro lepsi vedeni je 30m ideal vzdalenosti, na kratsi vzdalenost nepusobi tolik prutaznost vlasce a lepe se vodi.

www.bohemiafishing.cz

reagovat
Úterý 9. října 2007 ve 12:51 @ ???

mam dotaz, aku má váhu pop napr. od rapaly/berkley a ako daleko sním približne dohodíte?

reagovat
Pondělí 8. října 2007 ve 22:39 ® Prichy reakce na …
Prichy

Piranha: stici zaber 2m od tebe stoji za to hazet tim „kramem“ do vody nekolik hodin :-)

reagovat
Pondělí 8. října 2007 ve 21:29 ® Piranha reakce na …
Piranha

Ja jsem nikdy tuto krasnou pohybove a tvarove zajimavou vlaceci nastrahu jeste nikdy nevedl.Jednou jsem videl kamarada tim vlacet bylo to zajimavy ale na to ze to bylo hazeny asi 7–10 metru od brehu tak myslim ze je to neucelny myslim si hazet to nekam daleko kde se ryba cejti byt v klidu by po tom sla jinak favorit č. 1 je u mne klasicka rotajda.Urcite ho na pristi sezonu koupim a na piskovne u LT ho prubnu

reagovat
Pondělí 8. října 2007 ve 13:22 ® kmasek

Pop super nastraha!!!Největší uspěch měl u mě na jezích a v rychle vode!!!!da se naj chytit cokoliv,ale nejvíce mi po měm jdou boleni.

reagovat
Neděle 7. října 2007 ve 21:34 ® Scanix reakce na …
Scanix

Salmo: ted je to s poppery krapet horsi, ne kazdy den na ne ryby reaguji tak dobre jako v lete, ale do konce rijna to jeste ma smysl zkouset, dokud ma voda okolo 12st a jsou teplejsi dny, kdy rybky jsou u hladiny a dravci aktivni.

reagovat
Neděle 7. října 2007 ve 20:34 ® Salmo
Salmo

hoši je to bída nevím jak to dělate krom 2 bolenů na vranově (29 a 38) nic a nic

reagovat
Úterý 24. července 2007 ve 22:39 ® Prichy reakce na …
Prichy

Orimp: ale fuj, alespon barvu rapaly jsi mohl zaretusovat :-D

reagovat
Úterý 24. července 2007 v 17:10 ® RomikS reakce na …

pěknej okounek! já teď v létě nějak namám štěstí s popy na okouny,ale loni listopad,prosinec to jsem jim dával na prdel,nevím proč teď na to nejdou…

reagovat
Úterý 24. července 2007 v 16:57 ® ORIMP
ORIMP

…čerstvo ,,upopany" ostriez na rapalu :-)

reagovat
foto/forum/2007/th-img2267.jpg
Úterý 24. července 2007 v 16:27 ® Vlackar
Vlackar

Koupil jsem si pěkný popy (už je umim vodit, ale moc sem toho na ně nechytl). Je to imitace bílí rybky 5 cm ale chci se zeptat, jestli budou účinnější když jim domaluju červený bříško? Díky za odpověď

reagovat
Úterý 24. července 2007 v 1:38 ® hecht reakce na …
hecht

Studna: dám mu teda znovu šanci ukázat co umí :-)

reagovat
Pondělí 23. července 2007 ve 22:06 ® RomikS

hecht- vodím to celkem jednoduše,ono to vlastně maká samo,jestli ho máš,tak víš že kmitá ze strany na stranu,stačí škubat špičkou,jestli pomalej nebo rychlej,to ať si už každej rozhodne sám…

reagovat
Pondělí 23. července 2007 ve 2:43 ® hecht reakce na …
hecht

studna: Tak to mi teda řekni jak ten SKITR WALK vodíš??? Koupil jsem to ve slevě ze zvědavosti ale zatím jsem to teda dle mého vůbec nedokázal oživit.

reagovat
Neděle 22. července 2007 v 19:54 ® RomikS

Zdar chlapi,tak popíky od rapaly jsou moji oblíbení fevoriti,ale všude mě nechytají,nejvíc ryb jsem na ně nalapal na větších vodách,na přehradě,na řece už je to slabší,ale i tam se občes nějakej bolen či tloušť spletl.Jinak na té mé oblíbené ÚN jsem na popy nachytal už slušnou řádku okounů,pár štik a taky boleny a co se týká lanka,je to dobrý ho tam mít,protože 40ka štička nemá problém 5cm popa odoperovat a to v mžiku!Momentálně používám místo lanka 50cm návazec z fluokarbonu o síle 0.41mm a nemám s tím problém,bolení to berou a to i v čisté vodě a pokud to vezme štika,tak to rozhodně nemá tak jednoduchý jak s nějakou osmnáctkou vlascem… a ještě bych milovníků povrchových nástrach doporučil též od rapaly: Skitr walk,je to bomba na štiky,útoky na tento zázrak jsou oproti útoku na popa dasleko agresivnější a pokud ryba mine,často doráží dál,dokud se nepověsí,kdežto u popa se mě tohle moc často nestávalo.tak hodně štěstí všem!!

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1