Vyhledávání
Stanování u vody
27.4.2007 | JarKoto | 12.525 zobrazení | 17 odpovědí
Nevíte někdo, jestli je povoleno stanovat přímo u vody – tzn. např. u břehu řeky, rybníka, apod. (já chci konkrétně stanovat na revíru Morava 13 u obce Postoupky)? Diky za odpovědi.
Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

- Středa 15. září 2021 v 0:07 ® OntárioBoy
-
Tak to i my máme docela rádi stanování nebo kempování u vody. Je to super v tom, že nemusíte převážet všechny ty věci sem a tam a hlavně si konečně pořádně odpočinete.
reagovat - Pondělí 30. dubna 2007 v 0:33 ® mirmen
-
dvorak, znám to tam moc dobře.Vvím, že se tam ( a nejen tam ) spousta lidí chová jako prasata, nechává po sobě bordel atd.atd… Nicméně – pokud si majitel lesa nebo louky zavolá Policii ČR, pak hříšníkům nezbyde, než se okamžitě spakovat. Stanování na těch soukromých pozemcích je skutečně možné jedině se souhlasem majitele
reagovat - Neděle 29. dubna 2007 v 11:56 ® bobajz reakce na …
-
Stejně je to absurdní.My,rybáři se snažíme,abychom co nejvíce vyhověli liteře zákona a porušovali toho co nejmíň,nejraději vůbec nic.A ještě jsme omezováni tak,že to hraničí s buzerací.Ale když se kouknu na zprávy,technaři se nakvartýrují na soukromý pozemek,v klidu si stanují,dělají bordel,fetují.A co se jim stane?Prd!!!Ta demokracie má fakt něco do sebe??!!!
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 13:28 ® dvorak reakce na …
-
mirmen,na te prehrade jsem velice casto a muzu potvrdit,ze to v okolnim lese vypada jak v kempu,posledni dobou i pres tyden. Autem pres veskere zakazy az k vode,z jedne strany lesem,z druhe pres pole. majitelum pozemku to zrejme neva,pro policii je to z ruky…
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 13:11 ® b.gun reakce na …
-
Sander: Ano, záleží na tom, jak se věci používají. Jako u řady věcí v životě, je to o přístupu. Jen mi vadí to jednoznačné preferování jednoho, aniž by lidi domysleli širší souvislosti.
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 12:47 ® Sander
-
b.gun > pak už jde o to, jak se ty věci používají – když máš bivak bez podlážky, v něm 2 lehátka na 6ti nohách, uprostřed úzká ulička, tak tráva ani nezežloutne, zůstane v původním stavu. A pochybuji o tom, že v té uličce bude po týdnu vyšlapaná cestička až na hlínu, to by se tam muselo chodit každých 5 minut… Ale máš pravdu, něco na tom bude, i když těch „pár“ dní, kdy travička dostane opět zelenou barvu a postaví se, je malinko více než jen „pár“.
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 12:35 ® b.gun reakce na …
-
cormaxx: Hm, takže podle této logiky stan není přístřešek … A co teda stan je, kosmická loď? Navíc to, co řeknou na MO irelevantní, neboť táboření v přírodě řeší úplně jiné právní předpisy, než „rybářský“ zákon. Dá se říct, že i BP, kde je o tom případně zmínka, řeší nšco, co jim nepřísluší.
Sander: Právě že viděl. A právě ten flek, který ty vnímáš jako negativum, je ta pozitivní stránka použití klasického stanu oproti užívání těch slavných „přístřešků“ bez podlážky. Jenže ten flek slehnuté a nažloutlé trávy (neuschla, pouze zežloutla z nedostatku slunečního záření) se během několika málo dní zazelená a tráva se zase postaví. Po použití bivaku se většinou nemá co stavět a zazelenat, neboť bez podlážky je v řadě případů tráva vydřená …
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 12:09 ® cormaxx
-
b.gun:navíc biwak bez podlážky už není stan ale přístřešek,takže ho můžeš mít…bylo mi to řečeno na MO
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 v 11:55 ® Sander
-
b.gun > nebuď si ohledně bivaků s podlážkou a bez, co se týče šetrnosti k přírodě, tak jistý. Viděl jsi někdy, co zbyde na fleku po týdenním klasickém stanování?
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 v 11:50 ® b.gun reakce na …
-
Kouba: Takže znova, stanování není apriori zakázáno, vyjma příkladů, které jsem uvedl. Zároveň nevidím jediný důvod k tomu, proč by nějaký rybářský „bivak“ měl být tolerován na místech, kde je stanování zakázáno. Stan jako stan, jedno jestli s podlahou, nebo bez. Být osobou, která provádí kontrolu v místech, kde je stanování zakázáno, postihoval bych naopak přísněji používání „bivaků“ bez podlahy, neboť běžný stan s podlahou je k přírodě mnohem šetrnější.
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 v 11:44 ® kopi
-
Kup deštník s přehozem a máš klid. Vypadá to pěkně, nikoho tim nenaštveš jako s nějakým stříbrným, žlutým… stanem.
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 v 10:08 ® Kouba
-
Ja sem mel taky takovy problemy,,a řešení je jednoduché : 1). Buď si kup rybarsky bivak nebo nejaky hangar bez podlahy!! 2). Nebo vem nejakej starej stan a urizni dno a mas stoho bivak stan uz ne!!! stanovani je u vody zakaaazany ale bivak tam muzes mit a bivak je stan bez podlahy!!! delam to tak porad a nikdo me nikdy nic nerekl!!!!
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 v 8:43 ® mirmen
-
dvorak, kecáš nesmysly. Podívej se do katastrální mapy, většina pozemků na břehu přehrady je soukromá , byla vrácena v restituci.
Opovaž se tábořit na mém pozemku vypakuju tě za pomoci policajtů ve tři hodiny ráno, bez slitování
reagovat - Sobota 28. dubna 2007 ve 4:25 ® dvorak reakce na …
-
Ve VC kraji,konkretne na Tesnovske prehrade stanovat muzes. a taky chytat nonstop na 3 pruty,parkovat v lese apod. Mistni ryb.straz to vubec nezajima,kazdemu je to jedno. Nemam opravdu nic nic proti sportovnimu rybolovu,ale proc se zde nemeri stejnym metrem? A to ani nepisu o beznem trpytkovani v dubnu.....
reagovat - Pátek 27. dubna 2007 ve 22:25 ® b.gun
-
mckvak8: Nesmysl.
JarKoto: Obecně je zažito, že se stanovat nesmí nikde jinde než tam, kde je to povoleno. Jde o omyl.
- Podle zákona o ochraně přírody a krajiny je táboření a rozdělávání ohňů zakázáno mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody pouze v národních parcích, chráněných krajinných oblastech a v národních přírodních rezervacích. V přírodních rezervacích, které orgán ochrany přírody vyhlašuje na menších územích, už takový zákaz v zákoně stanoven není.
- Tábořit mimo vyhrazená místa se nesmí také v lese (podle lesního zákona), oheň se nesmí rozdělávat v lese a ještě 50 metrů od okraje lesa.
- Dále je důležité, kdo je vlastníkem pozemku, na kterém chceš stanovat. Pokud jde o pozemky vlastněné státem nebo obcí, je nutné respektovat zákonem stanovený zákaz táboření v některých zvláště chráněných územích nebo na místech, kde to zakazují vyhlášky obcí. Pokud se jedná o soukromý pozemek, musíš mít souhlas soukromé osoby, která pozemek vlastní. Ta je při vydání souhlasu limitována pouze těmi zákony či obecními vyhláškami.
- Na některých revírech je ještě zákaz stanování stanoven bližšími podmínkami.
Když to shrnu: Pokud to místo neleží v některém typu zvláště chráněného území, není v lese, obecní vyhláška či BP to nezakazují a nejedná se o soukromý pozemek, je stanování povoleno. U soukromého pozemku je potřeba ještě navíc souhlasu majitele. A pokud zákaz stanování pro příslušný revír není stanoven v BP, není RS oprávněna za toto sankcionovat.
reagovat - Pátek 27. dubna 2007 ve 21:46 ® ART
-
tak celkove se nesmi stnovat u vody nikde krome kempů, nebo to můžeš risknout ale nesmi te nikdo chytit
reagovat - Pátek 27. dubna 2007 ve 21:46 ® ART
-
tak celkove se nesmi stnovat u vody nikde krome kempů, nebo to můžeš risknout ale nesmi te nikdo chytit
reagovat