Chytej.cz

Stanování u vody necteno

27.4.2007 | JarKoto | 12.525 zobrazení | 19 odpovědí

Nevíte někdo, jestli je povoleno stanovat přímo u vody – tzn. např. u břehu řeky, rybníka, apod. (já chci konkrétně stanovat na revíru Morava 13 u obce Postoupky)? Diky za odpovědi.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 28. června 2023 ve 20:36 ® Vasulek

Nevím jestli chcete přímo něco takového co píšete, ale pokud by jste chtěl něco stylového, tak já jsem si nechal na obdobném pozemku co se mi podařilo získat postavit posed od kupsiposed Dá se to postavit kamkoliv. V zemi to drží vlastně na dvou metrových zemních vrutech a velkou výhodou je, že tak jak se dá jednoduše postavit, tak se dá i jednoduše složit a přemístit na jiné místo.

reagovat
Pondělí 26. června 2023 ve 21:05 ® Milacka

Máte prosím někdo zkušenost s umístěním karavanu / mobilního domu nebo nějakého mobilního bydlení na pozemku natrvalo? Podařilo se mi koupit pozemek u vody a chtěl bych tam narychlo vyřešit nějaký dobrý příbytek.

reagovat
Středa 15. září 2021 v 0:07 ® OntárioBoy

Tak to i my máme docela rádi stanování nebo kempování u vody. Je to super v tom, že nemusíte převážet všechny ty věci sem a tam a hlavně si konečně pořádně odpočinete.

reagovat
Pondělí 30. dubna 2007 v 0:33 ® mirmen

dvorak, znám to tam moc dobře.Vvím, že se tam ( a nejen tam ) spousta lidí chová jako prasata, nechává po sobě bordel atd.atd… Nicméně – pokud si majitel lesa nebo louky zavolá Policii ČR, pak hříšníkům nezbyde, než se okamžitě spakovat. Stanování na těch soukromých pozemcích je skutečně možné jedině se souhlasem majitele

reagovat
Neděle 29. dubna 2007 v 11:56 ® bobajz reakce na …
bobajz

Stejně je to absurdní.My,rybáři se snažíme,abychom co nejvíce vyhověli liteře zákona a porušovali toho co nejmíň,nejraději vůbec nic.A ještě jsme omezováni tak,že to hraničí s buzerací.Ale když se kouknu na zprávy,technaři se nakvartýrují na soukromý pozemek,v klidu si stanují,dělají bordel,fetují.A co se jim stane?Prd!!!Ta demokracie má fakt něco do sebe??!!!

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 13:28 ® dvorak reakce na …

mirmen,na te prehrade jsem velice casto a muzu potvrdit,ze to v okolnim lese vypada jak v kempu,posledni dobou i pres tyden. Autem pres veskere zakazy az k vode,z jedne strany lesem,z druhe pres pole. majitelum pozemku to zrejme neva,pro policii je to z ruky…

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 13:11 ® b.gun reakce na …

Sander: Ano, záleží na tom, jak se věci používají. Jako u řady věcí v životě, je to o přístupu. Jen mi vadí to jednoznačné preferování jednoho, aniž by lidi domysleli širší souvislosti.

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 12:47 ® Sander
Sander

b.gun > pak už jde o to, jak se ty věci používají – když máš bivak bez podlážky, v něm 2 lehátka na 6ti nohách, uprostřed úzká ulička, tak tráva ani nezežloutne, zůstane v původním stavu. A pochybuji o tom, že v té uličce bude po týdnu vyšlapaná cestička až na hlínu, to by se tam muselo chodit každých 5 minut… Ale máš pravdu, něco na tom bude, i když těch „pár“ dní, kdy travička dostane opět zelenou barvu a postaví se, je malinko více než jen „pár“.

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 12:35 ® b.gun reakce na …

cormaxx: Hm, takže podle této logiky stan není přístřešek … A co teda stan je, kosmická loď? Navíc to, co řeknou na MO irelevantní, neboť táboření v přírodě řeší úplně jiné právní předpisy, než „rybářský“ zákon. Dá se říct, že i BP, kde je o tom případně zmínka, řeší nšco, co jim nepřísluší.

Sander: Právě že viděl. A právě ten flek, který ty vnímáš jako negativum, je ta pozitivní stránka použití klasického stanu oproti užívání těch slavných „přístřešků“ bez podlážky. Jenže ten flek slehnuté a nažloutlé trávy (neuschla, pouze zežloutla z nedostatku slunečního záření) se během několika málo dní zazelená a tráva se zase postaví. Po použití bivaku se většinou nemá co stavět a zazelenat, neboť bez podlážky je v řadě případů tráva vydřená …

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 12:09 ® cormaxx
cormaxx

b.gun:navíc biwak bez podlážky už není stan ale přístřešek,takže ho můžeš mít…bylo mi to řečeno na MO

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 v 11:55 ® Sander
Sander

b.gun > nebuď si ohledně bivaků s podlážkou a bez, co se týče šetrnosti k přírodě, tak jistý. Viděl jsi někdy, co zbyde na fleku po týdenním klasickém stanování?

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 v 11:50 ® b.gun reakce na …

Kouba: Takže znova, stanování není apriori zakázáno, vyjma příkladů, které jsem uvedl. Zároveň nevidím jediný důvod k tomu, proč by nějaký rybářský „bivak“ měl být tolerován na místech, kde je stanování zakázáno. Stan jako stan, jedno jestli s podlahou, nebo bez. Být osobou, která provádí kontrolu v místech, kde je stanování zakázáno, postihoval bych naopak přísněji používání „bivaků“ bez podlahy, neboť běžný stan s podlahou je k přírodě mnohem šetrnější.

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 v 11:44 ® kopi
kopi

Kup deštník s přehozem a máš klid. Vypadá to pěkně, nikoho tim nenaštveš jako s nějakým stříbrným, žlutým… stanem.

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 v 10:08 ® Kouba
Kouba

Ja sem mel taky takovy problemy,,a řešení je jednoduché : 1). Buď si kup rybarsky bivak nebo nejaky hangar bez podlahy!! 2). Nebo vem nejakej starej stan a urizni dno a mas stoho bivak stan uz ne!!! stanovani je u vody zakaaazany ale bivak tam muzes mit a bivak je stan bez podlahy!!! delam to tak porad a nikdo me nikdy nic nerekl!!!!

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 v 8:43 ® mirmen

dvorak, kecáš nesmysly. Podívej se do katastrální mapy, většina pozemků na břehu přehrady je soukromá , byla vrácena v restituci.

Opovaž se tábořit na mém pozemku vypakuju tě za pomoci policajtů ve tři hodiny ráno, bez slitování

reagovat
Sobota 28. dubna 2007 ve 4:25 ® dvorak reakce na …

Ve VC kraji,konkretne na Tesnovske prehrade stanovat muzes. a taky chytat nonstop na 3 pruty,parkovat v lese apod. Mistni ryb.straz to vubec nezajima,kazdemu je to jedno. Nemam opravdu nic nic proti sportovnimu rybolovu,ale proc se zde nemeri stejnym metrem? A to ani nepisu o beznem trpytkovani v dubnu.....

reagovat
Pátek 27. dubna 2007 ve 22:25 ® b.gun

mckvak8: Nesmysl.

JarKoto: Obecně je zažito, že se stanovat nesmí nikde jinde než tam, kde je to povoleno. Jde o omyl.

  1. Podle zákona o ochraně přírody a krajiny je táboření a rozdělávání ohňů zakázáno mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody pouze v národních parcích, chráněných krajinných oblastech a v národních přírodních rezervacích. V přírodních rezervacích, které orgán ochrany přírody vyhlašuje na menších územích, už takový zákaz v zákoně stanoven není.
  2. Tábořit mimo vyhrazená místa se nesmí také v lese (podle lesního zákona), oheň se nesmí rozdělávat v lese a ještě 50 metrů od okraje lesa.
  3. Dále je důležité, kdo je vlastníkem pozemku, na kterém chceš stanovat. Pokud jde o pozemky vlastněné státem nebo obcí, je nutné respektovat zákonem stanovený zákaz táboření v některých zvláště chráněných územích nebo na místech, kde to zakazují vyhlášky obcí. Pokud se jedná o soukromý pozemek, musíš mít souhlas soukromé osoby, která pozemek vlastní. Ta je při vydání souhlasu limitována pouze těmi zákony či obecními vyhláškami.
  4. Na některých revírech je ještě zákaz stanování stanoven bližšími podmínkami.

Když to shrnu: Pokud to místo neleží v některém typu zvláště chráněného území, není v lese, obecní vyhláška či BP to nezakazují a nejedná se o soukromý pozemek, je stanování povoleno. U soukromého pozemku je potřeba ještě navíc souhlasu majitele. A pokud zákaz stanování pro příslušný revír není stanoven v BP, není RS oprávněna za toto sankcionovat.

reagovat
Pátek 27. dubna 2007 ve 21:46 ® ART
ART

tak celkove se nesmi stnovat u vody nikde krome kempů, nebo to můžeš risknout ale nesmi te nikdo chytit

reagovat
Pátek 27. dubna 2007 ve 21:46 ® ART
ART

tak celkove se nesmi stnovat u vody nikde krome kempů, nebo to můžeš risknout ale nesmi te nikdo chytit

reagovat