Chytej.cz

Vláčka v dešti? necteno

23.9.2004 | jiris | 9.575 zobrazení | 21 odpovědí

Chtěl bych se Vás vláčecích společníků na chytej zeptat jaké máte úspěch s přívlači s lovem v děšti? Berou vám, když prší, před deštěm nebo po dešti? Jaké jsou vaše zkušenosti? thanx

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 6. listopadu 2004 v 15:08 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

vláčení v dešti je pro člověka nepříjemné,ale my jsme za deště vytáhli kotel jelců okolo 40cm. Ale zase v letě odpoledne je vidíš těsně pod hladinou,takže víš,kam nahodit.

reagovat
Neděle 17. října 2004 ve 22:22 ® kostnak
kostnak

Milky: to budem tvrdit zajtra. a do tyzdna ich bude aspon 50 a kazdy z nich mal cez pol metra. ved som rybar.

reagovat
Neděle 17. října 2004 ve 21:22 ® Dědek
Dědek

Tak nevím, dneska jsem byl na rybách, než začalo pršet tak tři ťukance. Potom začalo lít a nic. Když to zkončilo, tak jsem vytáhl 62 zubatici a jedna upadla, nevím

reagovat
Neděle 17. října 2004 v 18:05 ® Milky
Milky

kostnak: Když jsem to četl, myslel jsem, že napíš: Zabrali několikrát i dříve, než jsem nahodil . A tys zatím napsal, žes nastačil překlopil překlapěč

reagovat
Neděle 17. října 2004 v 15:08 ® kostnak
kostnak

v piatok v dazdi na takom malickom ramene dunaja prisla ‚happy hour‘ a za hodinku som chytil na striebornu 0-kovu rotacku vyse 30bolenikov 25–35cm. rekord bol 4ks na 5 hodov. niekedy zabral skor,ako som preklopil navijak. dovtedy som v zivote bolena nechytil. a to by som nebol vnimal,ani keby miesto dazda padali sekery. inokedy mi je v dazdi kosa na ruky a nechce mi chytat zapalovac a strasne nadavam a chytam dalej.

reagovat
Sobota 16. října 2004 ve 23:44 ® mirmen

kapky od Ryny ( cca 2 gramy) a hlavně polské marmyšky ( Koval ??, zjistím výrobce), které mají téměř trojúhelníkový tvar. Nejvíc bodovala červená a okrová. Červíci mne zklamali, nasadil jsem hnojáky, menší celé nadvakrát až natřikrát propíchnuté, z větších jen půlku hnojáka.

reagovat
Sobota 16. října 2004 ve 23:12 ® HaD
HaD

mirmen: jakou marmeládu jsi měl a čím si jí ochucoval?

reagovat
Sobota 16. října 2004 ve 22:05 ® BigMike

To se někdy povede den. Kdybych ráno vstal, oblekl se, šel se osprchovat či na sebe vylil 3–4 kýble vody a hned se šel sušit, ušetřil bych si denJ Orlík, Lužnice, pískovny, Lužnice, Nežárka – 2 lehce postižení chlapi na cestách za šupinatci! Do toho přidejte prima počasí, nepřeberné množství prima nezáběrů a výsledný koktejl je na světě! Nutno však dodat, že David oproti mně bodoval, 2 štičky se počítají, snad pár záběrů k tomu. To já měl úspěšnost ještě lepší – 100%!!!!! Jeden záběr – jeden okounek 18 cm zdolán!!!!! A pak už nic, dlouho nic, až se ukázalo, že už ani nic nebude. Když jsem ucítil déšť stékající mi po holé kůži zad, našel holinku zabořenou někde v travinách, vyždímal flees ponožku, vylil potěr z boty, došlo mi, že v 17.00 je již nejvyšší čas ukončit dnešní galapředstavení. Již nikdy více!!! A proto ráno opět vstávám v 4.45 a pokusím se přepsat dějiny. Zítra doufám v 2 záběry a snad prý nemá pršet.

reagovat
Sobota 16. října 2004 ve 20:32 ® mirmen

Dneska na marmyšku – v dešti – 9 okounků a 3 ježdíci. Celkem to šlo, i když jsou dny, že se na marmyšku chytí i několik desítek ryb.

reagovat
Sobota 16. října 2004 v 19:05 ® jiris
jiris

Holajz – odkud jsi?

reagovat
Sobota 16. října 2004 v 18:35 ® HaD
HaD

kdybych měl tuto otázku soudit podle dneška, tak za celkem 7 hodin vláčky ve dvou lidech na 4 lokalitách – 1 okoun cca 20cm a dvě štičky cca 35 a cca 50 cm – takže moc neberou

reagovat
Středa 13. října 2004 ve 12:26 ® Holajz2

V dešti po tmě mi docela berou candáti. Chodím s mrtvou rybičkou vláčet a vždy se mi tam aspoň 1 pověsí. Je to super počasí. Nejsou nijak velcí (cca 50–55cm), ale spadl mi 1 kolem 65cm.

reagovat
Úterý 12. října 2004 v 10:52 ® Gudaska

Jelikož upřednostňuji lehkou přívlač, vadí mi „lepení“ vlasce. A také se mi už několikrát stalo, že jsem vybrodil až minutu po dvanácté (zvýšení hladiny). Takže viz JARIN.

reagovat
Čtvrtek 30. září 2004 v 1:00 ® jaryn

za děště osobně upřednostňuji pohled na řeku z hospody

reagovat
Úterý 28. září 2004 ve 20:54 ® Čajda

Pro ryby v tom žádný dramatický rozdíl není,jenom pro chudáka rybáře. Ten zmokne!

[ Upraveno Čajda dne 2004–09–28 v 19:55 ][ Upraveno Čajda dne 2004–09–28 v 19:55 ]

reagovat
Sobota 25. září 2004 v 11:43 ® morpheus

nepociťuji rozdíl ,ale jediný rozdíl je (jak už níže někdo psal) před bouřkou. Před bouřkou to je jak když se vaří voda. Jezdí snad všichni dravci co ve vodě jsou a žerou na co přijdou.

reagovat
Pátek 24. září 2004 ve 13:53 ® Prizrak

Na vláčce si myslím, že nejsou velký rozdíly, ale když jsem chytal kapry, tak jsem chytal několik hodin, a pak přišel slejvák a po pár minutách byl kapr venku. Stalo se mi to asi 4×

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 ve 22:18 ® Dědek
Dědek

Osobně jsem za děště lapnul akorát kapříky na feeder. Co se týká vláčky, tak žádná sláva. Obecně to šlo lépe před deštěm, než při něm a po něm. Ale těch zkušeností moc nemám.

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 ve 22:06 ® BigMike

Osobně chodím za deště k vodě rád. Klid, je tam člověk sám. Ale s braním je to asi stejný jak když neprší. Někdy nachytám, někdy jako když je prázdná voda. Ale řekl bych, že jsem v dešti chytil víc náhodných bolenů na volné řece. Asi jak to bubnuje na hladinu a šustí, jsou jakoby slepí a chluchý. Kdysi dávno, když pršelo, chodili jsme na hnojáky pod jeden most lupat okouny. Jinak tam nebyli. Ale to je 30 let:-)

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 ve 21:11 ® jiris
jiris

pupak – já osobně déšť nijak obzvlášť nemiluju, nejradši mám slunešné počasí po krátkém dešti, to teprv koušou. Dnes 4 hodiny v totálním slejváku = 1 okoun + podseklej a vypnutej asi kapr

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 ve 21:04 ® pupak

Pri desti nepozoruju nejakej rozdil, dokonce jsme chytali i ve snehovy vanici a chytli, spis je znat chvilkove vetsi aktivita ryb pred bourkou, to se nekdy uplne zblaznej a kousou i do prazdnyho hacku:-)) )

reagovat