Chytej.cz

Štika-královna českých vod necteno

30.12.2006 | obor | 7.861 zobrazení | 24 odpovědí

Poprosím Vás o zhodnotenie novej knihy vydanej od nakladateľstva FRAUS od autora Václava Fikara.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Čtvrtek 15. listopadu ve 20:17 ® 1stanik

knihu marně sháním dva roky.marně.našel by se někdo kdo by mi ji zapůjčil za úplatu.můj tel 737785805 zavolám

reagovat
Neděle 26. června 2016 ve 14:09 @ tramvajator reakce na …

Necham tu i mobil, at mi zase nekdo nevyfoukne nabidku na muj inzerat ;-) … diky Tel: 776 103 720

reagovat
Neděle 26. června 2016 ve 14:08 @ tramvajator reakce na …

Necham tu i mobil, at mi zase nekdo nevyfoukne nabidku na muj dotaz ;-) … diky

reagovat
Neděle 26. června 2016 ve 13:51 @ tramvajator reakce na …

Ahoj, koupim tu přívlač na mimopstruhových vodách… Dám 300Kč… Milan

reagovat
Středa 8. června 2016 v 15:34 ® kerob reakce na …
kerob

ok. dej mi do sz nejakou nabidku :-)

reagovat
Středa 8. června 2016 v 11:12 ® marw_84 reakce na …

kerob> já bych mel zájem o obe

reagovat
Pondělí 6. června 2016 ve 23:44 ® kerob reakce na …
kerob

mam tady tohle… kdyby mel někdo zajem.

reagovat
foto/forum/2016/th-img119678.jpgfoto/forum/2016/th-img119679.jpg
Neděle 5. června 2016 v 11:09 @ tramvajator reakce na …

Ahoj, pokud by ste nekdo chteli prodat knizku Stika kralovna ceskych vod nebo Privlac na mimopstruhovych vodach, ozvete se pls, mel bych zajem… :-)

reagovat
Pátek 27. května 2016 v 9:17 @ tramvajator

Zdravím, chtěl bych poprosit, zda někdo nemáte tuto knihu k prodeji, případně alespoň v elektronické podobě… Nedaří se mi nikde sehnat, byl bych moc vděčný… Díky moc, Milan

reagovat
Úterý 2. ledna 2007 v 11:52 ® kubas
kubas

dostal jsem tuto knihu k Vánocům a velice se mi líbí,i když si myslím ,že přívlač na mimopstruhových vodách byla lepší.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 ve 21:02 ® HaD reakce na …
HaD

rarach: to netvrdím, spíš mě to zajímá

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 ve 20:32 ® rarach

HaD: Já také ne, ale nic to neřeší.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 ve 20:19 ® HaD reakce na …
HaD

rarach: nemyslím si, že by se naše názory moc lišily, ale na tom, že to Venca osvětlí nevidím nic špatného

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 17:50 ® rarach

Had: Nepotřebuju žádný vysvětlování, tady jsem jenom prezentoval svůj názor. Celkově vzato, se moje hodnocení od Tvého neliší, stačí si přečíst můj druhý příspěvek, jenom holt v počínání Václava nevidím nic logického. Míra ano, má recht v tom, že Venca s mušákem kolem vody neběhá, já si myslím, že neběhá ani s rybičkou.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 17:37 ® Vlackar
Vlackar

Knihu jsem dostal pod stromek k Vánocům. Čtivě psaná, graficky grásná, pestré fotografie…Václav a jeho super dílko

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 17:31 ® HaD reakce na …
HaD

rarach: myslím že nám sem Vašek napíše, proč to vynechal

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 16:53 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

rarach: Nerépé zase :-) Nejlepší je stejně chytat štiku na polykačku, to ví přece každej! Nějaká pochybná motanice peří na háčku – pfff :-)) )

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 16:50 ® rarach

Mi to teda logické nepřijde, o lovu ve Švédsku toho z osobní zkušenosti taky moc autor neví, jestli vůbec něco?? přesto to tam je. Muškařů a skvělých fotek , je na serverech či domácích archvich dostupných dost (Kuba, Aleš…bla,bla

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 16:27 ® HaD
HaD

Knihu mám, dokonce i s podpisy autora a kmotrů, ale přečíst jsem ji nestihl ani z čási. Buď ještě nebyl čas, anebo jsem byl zkrátka línej cokoliv dělat :-) První, druhý, i třetí dojem z prohlížení je vynikající a myslím, že to dílo bude skutečně vynikající. K dokonalosti bych asi doplnil tu kapitolu o strýmrech a vyměnil asi dvě nebo tři fotky (moje prof. deformace). Chytání na živou je myslím zcela v pořádku, byť dnes již na ústupu. Já až budu jednou psát knihu o sumcích, tak taky zmíním chytání na „činku“, byť je to zcela nemoderní a nesportovní způsob… Jak napsal Mirek: „Živá rybička k lovu štiky jednoduše patří. Ať se to komu líbí nebo ne. Pokud nejde o publikaci o lovu přívlačí, je autorovou poviností tento způsob lovu zmínit.“

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 15:37 ® Mirek reakce na …

Knihu jsem dostal k Vánocům. Myslím, že vzhledem k ceně, je poměrně velmi výpravná a líbivá, pokud se grafického zpracování týká. To bych jí určitě nevyčítal. Pokud jde o odbornost knihy, obsahuje vše, co by obsáhnout měla. Je to velmi poctivě odvedená práce. A jistě to stálo práce dost a dost. Živá rybička k lovu štiky jednoduše patří. Ať se to komu líbí nebo ne. Pokud nejde o puklikaci o lovu přívlačí, je autorovou poviností tento způsob lovu zmínit. A že tam není lov na mušku je logické. Bylo by velmi nepoctivé, psát o způsobu lovu, který Václav neprovozuje v takové míře, aby jej znal stejně dobře, jako ovládá ostatní lovné metody.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 9:09 ® rarach

Obor: Pokud to má být komplexní kniha o tom jak, kde a na co lovit štiku, tak to tam rozhodně patří. V kontextu té absence možnosti lovu na umělou mušku, je tam tomuto způsobu lovu věnován až příliš velký prostor, to s Tebou souhlasím, přeci jen se dnes civilizovaní rybáři, již ubírají jiným směrem a knihy mají také vychovávat.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 9:02 ® obor

rarach mne osobne sa nepáči časť o love šťúk na prirodzené nástrahy, aj keď viem aj to je určitý spôsob lovu. Na jednej strane propagujeme na tomto serveri „Chyť a pusť“ a na druhej strane píšeme o návode ulovenia šťuky na nami niečo dávno zabudnuté, nešportové a neférové z nášho hľadiska?!?

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 8:54 ® rarach

Knihu jsem pouze prolistoval, je plná krásných fotografií štik i revírů. Vyfotografovány jsou i nástrahy či popsány systémy nastaražování rybek. Co však nemohu autorovi odpustit, je absence textu a fotografíí o lovu štik na umělou mušku (streamer), mnoho muškařů se v současné době lovu této ryby věnuje jak u nás, tak i v autorem zmiňovaném Švédsku, přesto ani vidu ani slechu. Knihu si rozhodně koupím.

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 8:50 ® obor

Ak môžem napísať za seba, tak môj prvý dojem trochu pokazila horšia kvalita papiera ako pri knihe Prívlač na mimopstruhových vodách. Chlapci neviem či po rozdelení ČSFR došlo v Čechách k novým matematickým sčitovaniam a tým aj k iným konečným výsledkom, ale ako tak pozerám, tak výsledné číslo 128 far. strán akosi vôbec nepasuje, ak sa mýlim tak prepáčte!!! :-((

reagovat