Chytej.cz

Vysoušeče na mušky necteno

3.7.2006 | Shrek | 6.494 zobrazení | 29 odpovědí

Vážení přátelé, na trhu je spousta různých sprejů,vysoušečů a podobných ptákovinek.Zajímal by mě váš názor na tuto věc,případně jaké přípravky používáte vy.Občas bych rád něco takového použil na mouchu,místo sušení. Děkuji za rady a příspěvky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 17. prosince 2017 v 15:46 ® LaMa
LaMa

jj papirove kapesniky za 2kc vystaci na mnoho vychazek a poslouzi i v pripade nouze nejen k vysouseni musek :-D

reagovat
Středa 29. listopadu 2017 ve 14:17 ® Scorpion-75

Žádné choroše jsem nikdy nepoužíval. Po uvázání jsem muchy impregnoval CDC olejem. U vody mi vždycky stačil balíček papírových kapesníků nebo neparfémovaná vložka. Muchu jsem nejdřív parkrát vypráskl a pak ji vysušil kapesníkem nebo vložkou.

reagovat
Pondělí 27. listopadu 2017 v 10:27 ® jepice-zruseno reakce na …

Krko> Jestli myslíš tu chorošovou záležitost, tak jsem to kdysi udělal z dobře vysušených plátků „choroše“ – nějaké houby uřízlé z pařezu. Měl jsem je na tenkých dřívkách, ale nalepit to na kůži asi problém nebude. Ono to vysoušelo dobře, jenomže to nebylo tak měkké jako ty komerční a vysušená muška byla totálně placatá. Od té doby, co používám nějaké mazadlo na mušky ten vysoušeč skoro nepotřebuji.

Možná by pomohlo něco z postupů níže:

http://ostrovnapadu.cz/…k-z-chorose/

reagovat
Neděle 19. listopadu 2017 v 0:37 @ Krko

Pěkný večer přeji, mám na Vás takový dotaz. Taťka začal letos muškařit,sice jsme do toho zainvestovali celá rodina, ale nějak se mu zničila vysoušečka mušek. Chtěla bych mu vyrobit novou, chápu, že to bude náročné, ale co bych pro něj neudělala. Nemáte prosím někdo návod? Kupovat ji nechci vzhledem k tomu, že vyrobené to bude osobitější a bude mít větší radost. Mnohokrát Vám děkuji!!

reagovat
Pátek 10. listopadu 2006 v 10:49 ® Firetiger reakce na …
Firetiger

Je sranda, co jsme dělali jako malí. Já jsem coby jinoch nezralý zkoušel připravovat z choroše troud, ve kterém bych rozdmýchával jiskřičky vykřesané z křemene. Tehda jsem neměl o muškaření ani páru, ale byl jsem zapálený zálesák. Výsledky byly dost tristní.

reagovat
Pátek 10. listopadu 2006 v 8:57 ® modrak reakce na …
modrak

Firetiger – Jsem si dělal srandu. Pro zajímavost, pamatuji si, že jako dítě jsem v jakémsi krkonošském národopisném muzeu viděl obdobným způsobem vyrobenou kšiltovou čepici. Prý tradiční pokrývka hlavy. Vypadala jako semišová, a bez informační cedulky bys nepoznal, že je to z choroše. Takže což takhle vysoušecí kšiltovka. :o)

reagovat
Pátek 10. listopadu 2006 v 8:21 ® Dědek reakce na …
Dědek

Firetiger : tak právě tohle jsem si koupil, protože Amadou jsem nechal u vody a momentálně ho Verner neměl. Je to dobré, ale ne 100%-tní. Pokud už je moucha hodně nacucaná, samotný prášek nepomůže. Je nejprve jí třeba nějak předsušit ( plané hody,kapesník… ) a potom jí teprve zavřít do lahvičky a zatřepat. Když jí vyndáš, vypadá jako od mouky. Stačí ale jenom fouknout a moucha je úplně čistá a jako nová. Navíc je v tom prášku i nějaká impregnace a moucha krásně plave. Je to vhodné na jemné, malé mouchy z CDC. Zatím s tím mám dobré zkušenosti. Jinak ten prášek je bez zápachu a na mouše nezůstane.

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 ve 20:09 ® Firetiger reakce na …
Firetiger

Modraku, technologie přípravy vysoušecí hubky z choroše na stromě je dost složitá, soukromě doporučuju Amadou raději koupit. Musíš houbu usušit a poté rozrušit její vnitřní strukturu (kladivem) a vůbec se s tím crcat. Raději to svěř profesionálům.

Jinak kucí japonský vymysleli vysoušeče práškové, což je prostředek ve kterém stačí mouchu protřepat (nemíchat) a je zase suchá jako nová. Tyto vynálezy jsem nezkoušel, protože se – možná mylně – domnívám, že ten prášek na mouše zůstane a bude rybám smrdět.

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 ve 12:48 ® modrak reakce na …
modrak

Prima, tak mě právě napadlo použít fén napájený přes měnič 12V/230V z autobaterie. Do vody to je super řešení. :o) pupak: Pokud to nebude ono, nacpu tu houbu do fajfky, třeba půjde vykouřit.

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 11:52 ® pif
pif

toto je dobrý do kapsy.muchy celkem rychle suchý

reagovat
foto/forum/2006/th-img1199.jpg
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 11:06 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Dědek: Zkus použitej, rovnou impregnuje ;-)

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 11:01 ® pupak reakce na …

Dědek – ty napoustis toluenem mouchy u vody???? Jooo asie je vzdy napred . . .

modrak – nejsem mikolog ale zkusit to muzes i s topolem:-)) ) je to jen chvilka prace, pokud to nebude ono dobre to hori . . .

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 10:39 ® Dědek reakce na …
Dědek

Pupak : už jsi se vylíhnul? Jo, šlo o impregnaci. Na vysoušení používám papírovej kapesník. Nepoužitej.

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 9:24 ® modrak reakce na …
modrak

pupák: Hmmm, zase jsem chytřejší, dík. Tak tohle nebude ten topolovej. Nicméně na padlých břízách v Mydlovarským luhu bych to určitě taky našel. Akorát je blbý, že mydlovar je ChÚ. :o)

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 9:15 ® pupak

modrak – FOMES FOMENTARIUS, rostliny.nikde.cz

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 9:07 ® modrak reakce na …
modrak

Pupak:

  1. Dědek – No z Dědkova příspěvku jsem jasně pochopil, že jde o ipregnaci a ne o sušidlo, páč píše, že to na mouchu jednou kápne a u vody už jen výjimečně.
  2. Houby – Je to nějaký speciální druh, nebo obyčejný choroš? Obdobného sajrajtu mám na topolech za barákem roste za korunu pytel, tak že bych přes zimu začal tvořit. :o)

All:

  1. Moje metoda – Před používám gelové mastidlo, během lovu už jen plané hody a papírový kapesník. Když to nepomáhá tak tam navážu novou mouchu. Jinak papírový kapesník je na lovu velmi užitečný, protože s ním usuším mouchy, vyčistím šňůru, nos, ruce, ba i prdel, což s amadou nikoliv. :o)))
reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 8:40 ® pupak

jo a na KACAGYZDU se vyser to neni vysousec, ale impregnace, dedek asi pozil kdyz radil

reagovat
Čtvrtek 9. listopadu 2006 v 8:34 ® pupak

Amadou – vysoce nasakava houba, ktera se pouziva k vysouseni musek, pokud ji namocis nikdy vodu z ni nezdimej a nech to pomalu vyschnout vlastnosti se obnovi a pokud jses vasnivy mikolog tak takhle vypada a kdyz ji narezes na platky tak si vysousec udelas sam:-)) )

reagovat
foto/forum/2006/th-img1198.jpg
Úterý 4. července 2006 ve 14:06 ® Dědek
Dědek

Kup si kačagyzdu a rozřeď jí toluenem. Potom stačí kapka na uvázanou mouchu v místě dotyku s vodou a nechat odpařit. U vody je už ošetřuju velice zřídka, opravdu je nejlepší už trochu předžvejkaná od pstruha.

reagovat
Úterý 4. července 2006 v 11:23 ® toulovec
toulovec

herdek proč to tam nemrsklo fotku!!!!!!! aha, měl jsem to .bmp :o)) tak teda v jpg no :o)))

reagovat
foto/forum/2006/th-img662.jpg
Úterý 4. července 2006 v 11:20 ® toulovec
toulovec

mazová žláza je na biskupu, z horní strany, nikoli na prdeli!!!!!! Prdel je ze spodní strany!

reagovat
Úterý 4. července 2006 v 10:29 ® Lukas

Firetiger:jo tak to uz jsem o neco chytrejsí :-) :-) :-)

reagovat
Úterý 4. července 2006 v 10:10 ® Firetiger
Firetiger

Lukasi, ta žláza je na prdeli (francouzsky Cul, odtud CDC neboli kachní prdel)

reagovat
Úterý 4. července 2006 v 9:37 ® Lukas

xycht:jo je to mony.napr:labute si olejuji kridla aby se nenamocili ale nevim presne kde ta zlaza je.asi pod krkem. takze je to mozny.

reagovat
Úterý 4. července 2006 v 1:44 ® rarach

Tome : Místo sušení Ti nic moc nepomůže, existuje spousta přípravků, které mouchu namastí před použitím, ať už ve formě sádla, či výtažku z kachních žlaž, někdo používá parafin v rozpouštědle nebo jsou různé oleje či gely přímo od výrobců (Klíma atd…), přímo na vysušení mouchy je dobré Amadou, ale stačí i papírový kapesník. Z osobní zkušenosti, vím že suchá moucha je nejpřitažlivější, když ji ryba trochu požmoulá v hubě a je taková oslizlejší, je sice i po planých hodech hůř vidět, ale ryby jí berou ochotněji. Když nouchu namáčíš za sebou je něco špatně s nahazováním, příliš zakláníš prut a šviháš moc rychle, šnůra se ti nestačí dorovnat a propadá se!!!!!

reagovat
Pondělí 3. července 2006 ve 22:30 ® xycht

amadou a mouchy mastim nějakym přípravkem..myslim, že je to z kachních žláz nebo co

reagovat
Pondělí 3. července 2006 ve 22:22 ® Shrek reakce na …
Shrek

perch:to je mi jasný,to do teď dělám taky,jen když jsem hodně zabroděnej,tak tu mouchu občas nechtěně položim za sebe i při sušení,proto bych rád něco co by mi pomohlo.

reagovat
Pondělí 3. července 2006 ve 20:49 ® raduch

Klasické Amadou a pár planejch.Křídla mastím sádlem:-))

reagovat
Pondělí 3. července 2006 ve 20:02 ® perch
perch

ja musky susim tak ze s nimi udelam tzv. plane hody, proste s nimi mavam a nepolozim do vody, funguje to dobre

reagovat