Chytej.cz

kroucení vlasce necteno

22.4.2006 | sharkcom | 8.377 zobrazení | 27 odpovědí

Mám problém s neskutecným kroucením vlasce. Používám nějaký polský vlasec 0,16 mm. Naviják robinson silver. Čím to nejvíce omezit? Dík

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 2. května 2006 v 8:57 ® Miraryb
Miraryb

Píšeš, že naviják používáš rok, to znamená, že je ještě v záruce. Proto bych si nechal v servisu vyměnit rolnu. Pokud ale v záruce není, stejně bych do toho nějakou tu kačku vrazil.

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 18:56 ® Scanix reakce na …
Scanix

Taky je jiste dulezity prumer vlasce, zkus slabsi a problem tim jiste vyresis, silnejsi vlasce k tomu maji sklon, urcite mi das za pravdu.

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 15:03 ® MK reakce na …
MK

ten vlasec mam na navijáku robinson speed a kroutí se minimálně

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 ve 12:35 ®  reakce na …

Já řešil podobný problém před lety, nechal jsem se přesvědčit o kvalitách navijáků TICA a koupil model LIBRA nebylo to nic levného, tenkrát stál 2500 Kč a ten co se mi natrápil, to se nedá ani popsat. Kroucení vlasce padali z cívky pavouky, prostě hnus. Koupil jsem potom něco od Okumy v podobné velikosti za 1/3 ceny a chodí perfektně, vlasec nekroutí je to úplně něco jiného.Perfektní chod, dobře ukládá vlasec, žádný problém.

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 ve 12:29 ®  reakce na …

Tak to zkus, tím nic nezkazíš a uvidíš jestli se to přestane kroutit

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 11:19 ® sharkcom reakce na …
sharkcom

To je to čeho se obávám. Ale ten navijáček se mi moc líbí, je pěkně malinkej a mám ho první sezonu. Ach jo. A co teda když se rolnička nebude točit a jednou za uherák ji pootočím?

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 11:05 ®  reakce na …

To ti dělá naviják, rolnička se muže točit, ale když má špatný tvar tak to vlasec kroutí. Dříve se prodávali navijáky, kde se rolna netočila, sice se časem vydírala a musela se měnit, ale vlasec se nekroutil. Navijáky Robinson nejsou žádná extra třída, dej jinej naviják a uvidíš.

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 9:39 ® sharkcom
sharkcom

Vlasec je mikado dino contra. Ten snad špatný není. Rolnička se otáčí, má kul. ložisko.

reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 9:02 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

sharkcom: Běž na řeku a pusť vlasec po vodě, je to rozhodně lepší než louka – vlasec se srovná. Jinak u Tebe bude problémů více:

  1. mizernej vlasec
  2. mizernej naviják
  3. špatně navinuto z jiné cívky
reagovat
Pátek 28. dubna 2006 v 8:57 ® Scanix reakce na …
Scanix

sharkcom: A co proboha pouzivas za vlasec? Rolnicka na navijaku jiste krouceni zmirni, ale neni vsemocna. Me se osvedcilo, vzdy kdyz se mi zacne vlasec takhle podivne kroutit, dat tam vetsi oluvku a vylezt na nejakou skalu, v mem pripade panelak a pretocit tech prvnich pouzivanych par metru. Tak pri navijeni civky je fakt treba odmotavat vlasec otacenim civky a navic ho chytnu do mokreho hadru pribrzduju ho tak rukou.

reagovat
Čtvrtek 27. dubna 2006 ve 23:23 ® snek reakce na …

Funguje rolna u navi?

reagovat
Čtvrtek 27. dubna 2006 ve 22:03 ® Shrek reakce na …
Shrek

kouknem na to v sobotu ráno.Pokud to teda platí. ?

reagovat
Čtvrtek 27. dubna 2006 ve 21:21 ® sharkcom
sharkcom

Dík za rady. Největší průser je že jsem dal nový vlasec a po jednom lovu je to téměř to samé… A to jsem navinul vlasec né smýkáním z cívky, ale otáčením. Brzda při lovu skoro ani nekvíkla… Jsem z toho na švesku! Dal jsem do montáže obratlík, krmítko se při stahování netočí…

reagovat
Čtvrtek 27. dubna 2006 v 19:20 ® poly

a co takhle stáří, stačí když přes zimu hechytáš a vlasec na cívce se ti po tu dobu utáhne a vytvaruje

reagovat
Pondělí 24. dubna 2006 ve 20:49 ® vlavis

Těch způsobů kdy se ti vlasec kroutí je opravdu mnoho ale nejhorší je právě jak již psal Kulin poměrně volná brzda při zdolávání. Pokud se odvíjí vlasec z cívky bez odklopeného oblouku překlapěče, vždy dochází ke kroucení.

reagovat
Pondělí 24. dubna 2006 v 11:38 @ vlasto reakce na …

to sharkcom – no, pokial viem, tak skrutenie vlasca vznika dvomi sposobmi. bud krutenim nastrahy vo vode pri vytahovani systemu (tomuto sa da vcelku efektivne branit obratlikmi) alebo, a co je asi horsie, sposobom odvijania vlasca z cievky (ci uz z cievky na ktorej je vlasec navinuty v obchode alebo z cievky navijaka). ak napr. navijas sam doma vlasec z cievky len tak „volne“ bez zariadenia na to urceneho, tak 100% navinies vlasec uz skruteny. potom pomoze zavesit na koniec olovo a vlasec spustit v noci z 15. poschodia ;-) cca. 45 metrov vlasca budes mat po navinuti nepokrutenych.

reagovat
Neděle 23. dubna 2006 ve 22:43 ® certbert1

jiz pri navijeni na civku zalezi jak byl vyroben(smer navinu ze stroje)

reagovat
Neděle 23. dubna 2006 v 19:03 ® kulin
kulin

Dost často pozoruji rybáře,kteří při stahování montáže,nebo při zdolávání,mají povolenou brzdu,ta se protáčí,čímž se vlasec NESKUTEČNĚ kroutí.Není to jediný důvod,ale dle mého názoru jeden z hlavních.

reagovat
Neděle 23. dubna 2006 v 18:33 ® Lukas

Alivio:ja to nevimyslel.

reagovat
Neděle 23. dubna 2006 v 17:01 ® staker
staker

A stejně bych radši koupil nový. Jistota je jistota, a můžeš utrhnout při zdolávání a to tě potom bude .rát.

reagovat
Neděle 23. dubna 2006 ve 13:57 ® Hora
Hora

Stopro to máš způsobeno tím několikanásobným převíjením.Párkrát se mi to už stalo též.Jedna pomoc-zajdi na louku kde máš aspoň 100m volného prostoru,na začátku(nebo konci)si přišpendli silon větvičkou k zemi,odklop oblouček a zajdi na druhý konec,dokud si nevymotáš aspoň 3/4 namotaného vlasce(lépe celý).Potom překlop oblouček, zdvihni prut nahoru a přes hadru,nebo kapesník vlasec namotej zpět.A bude po problému.

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 23:08 ® Shrek reakce na …
Shrek

chtěl bych tě vidět,jak taháš 200 metrů vlasce na silnici a pak na něj chytáš.Asi ani ta louka mu moc nepřidá.

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 22:28 ® staker
staker

Zkus při stahování z vody chytnout vlasec před navijákem mezi palec a ukazovák a trochu stisknout. Po navinutí celé délky by měl být srovnaný. Před zbalením to dělám automaticky, a jsem vcelku v poho.

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 22:23 ® Lukas

Precti si knihu 1000+1 rada pro rybare a tam je „vytahnete si vlasec na louku nebo silnici atd.a protahnete vlasec po cele delce a vlasec je zase nezkrouceni“

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 22:08 ® sharkcom
sharkcom

dík. Mě není jasný čím to vlastně vzniká. Zátěž používám feederový košíček, ten má exentricky umístěnou zátěž, dělat by to neměl. Ale teď mě napadlo že jsem ten vlasec převinul z jiné cívky, kde byl párkrát použitý. Jestli jsem ho nějak nepřekroutil. dám nový. Ale zajímá mě, čím to překroucení vznikne pokud né montáží. Naviákem?

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 22:08 ® Shrek reakce na …
Shrek

pozor,používal jsem polskej Dragon a byl to solidní vlasec.Ale jak píše staker,obratlík řeší dost problémů.

reagovat
Sobota 22. dubna 2006 ve 21:57 ® staker
staker

já bych koupil kvalitní vlasec a používal obrtlíky mezi kmen a návazec. Skoro se to nekroutí, záleží na nástraze. Některá se chová jak vrtulka. To je pak mazec

reagovat