Chytej.cz

Sumec na vláčku necteno

11.3.2006 | regulus | 163.368 zobrazení | 1.406 odpovědí

Vzhledm k tomu, že nám všem už z této zimy hrabe, nabízím nové diskuzní téma: jak na to aby rybář chytit sumce na vláčku. Věřím, že nejen já ale i ostatní se rádi poučí. Velmi se těším na vaše názory a hlavně návody. -:)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   47 46 45 ...
Pondělí 29. srpna 2011 ve 20:29 ® petrcech
petrcech

Mikyška> Jo jo, ale i v zimě se dá občas chytit na mělčině, když tam má vhodný úkryt. Táta na takovém místě vytáhl menšího sumíka v prosinci. :-D

reagovat
Pondělí 29. srpna 2011 v 17:22 ® Stanik
Stanik

Koukám že jsem na tom stejně jako velká část zdejšího osazenstva. Za cca 10 docházek pouze 2 kontakty s rybou. Na zahájení se mi po brutální jízdě ryba vypnula, další docházku jsem dostal pro mně krásnou rybu, sumíka 96 a od té doby ani drbanec, když nepočítám pár tloušťů.

reagovat
Pondělí 29. srpna 2011 ve 13:32 ® zedus
zedus

hecht> Tak to seš na tom dost podobně jako já. Hned po zahájení sem chytl malého žabáka tak 40cm. Pak jsem musel na 14 dnů na služebku a hned jak jsem se vrátil tak v jeden večer při zdolávání jsem upral jednoho mamuta, asi přes kartáč a jednoho metrového jsem vytáhl a ještě udělal jeden záběr, myslel jsem si jaká to bude super sezona a taky jsem nakoupil prut, naviják woby, lajnu a od té doby nula, nula, nula nic a zase nula asi 15× :-D . Už sem měl nutkání ten nevej prut rituálně spálit, že je prokletý. Minule sem teda už chytl 65 žabáka.

reagovat
Pondělí 29. srpna 2011 ve 12:50 ® kubas reakce na …
kubas

hecht> To jsem rád, že nejsem sám :-D . Já jich pár mám, ale největší 67cm , což je takovej puleček :-D

reagovat
Neděle 28. srpna 2011 ve 23:03 ® Mikyška reakce na …
Mikyška

Futureriver> Hodně záleží na počasí a na místě. K podzimu už se pomalu začnou stěhovat do hlubších míst.

reagovat
Neděle 28. srpna 2011 ve 20:58 ® Futureriver
Futureriver

Díky za gratulace, ať se daří i Vám.

Ještě dotaz do kdy asi tak má cenu chodit zkoušet sumce? – do konce září přibližně?

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 23:46 ® hecht reakce na …
hecht

Futureriver> gratuluji, já jsem letos plonkovej. Nakoupil jsem nástrahy, pořídil bytelný cajk a sumce jsem neseknul. Těch házení tmou do půlnoci bylo asi 10, ale nula od nuly pošla.

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 14:48 ® petrcech reakce na …
petrcech

Futureriver> Gratuluji http://www.chytej.cz/…miles/01.gif

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 13:58 ® kubas reakce na …
kubas

Futureriver> Pěkná ryba :-)

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 13:43 ® skwor reakce na …
skwor

Futureriver> Hezký, gratulace.

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 12:21 ® Futureriver
Futureriver

Ahoj chlapy, tak se s Vámi taky musim podělit o radost:) Byl jsem zkusit přívlač večer předevčírem, to se na mně přišlo podivat mimčo 52 cm a řikal jsem mu at posle mamku..,poslal cejtil jsem jak třpytku jen ochutnal, nedobral ji a pakl vlnu u hladiny, bylo šero ještě,tak to bylo vidět. Zpětně jsem byl rád že ji nedobral, ten den jsem měl slabý vercajk, catanku 2500 a při nahozu jsem pokazdý vymotal téměř celej zbytek vlasce na civce. takže bych neměl už žadnou zásobu vlasce na soubouj.. Včera jsem se vydal na ně znova, ale už s lepším navijákem.. Napřed jsem si myslel že to bude mrtvý,ani jsem neslyšel zalovit sumce jako když lovili předevčírem, ..nastala tma a furt nic. Musim říct, že je to takový větší překvapení házet třpytkou někam v noci tak 40m a furt dokola ..a když už člověk ztrácel naději tak hned po nahození a dvou otočení kličky rána do prutu,kopance do pletenky a cvrkot brzdy.. Následoval typuji cca 20 minutový souboj plný adrenalinu. Výsledek po změření, krásných 129cm a cca 14kg nevim přesně.Chápu, že pro někoho je to prcek ale pro mne Můj nový osobák.. Je to fakt krásný zážitek a jsem za něj Sv.Petrovi rád. Předem se omlouvám za případné pravopisné chyby. Petrův zdar

reagovat
foto/forum/2011/th-img18151.jpg
Čtvrtek 4. srpna 2011 v 11:00 ® kerob
kerob

hecht> jak uz jsem psal, az to MgS umre, koupim proste neco jinyho. Trochu me sere, jak je pomalej, takze jiny pouziti pro nej nemam a litovat ho zas tak moc nebudu. :-) A mezi 2500 a 4000 je v konstrukci trochu rozdil, zasadni dily ma ta 4000 silnejsi.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 v 0:15 ® hecht reakce na …
hecht

kerob> Mgs je pěknej kolovrátek, mám doma taky jeden památeční m.i. Japan velikost 2500, ale z mé zkušenosti ti nedoporučuji ho přetěžovat. Jeden rok jsem ho používal na střední vláčku, ale moc mu to nesvědčilo. Ta hebkost chodu vzala dost za své, používám ho cca 3 roky na pstruhovou a nebo okounovláčku, to je jeho parketa. Pokud chceš házet velké woby a jiné těžké kousky, asi mu to nebude svědčit. Ten Slamák je sice chodem hroznej, ale na šrumcovláčku k němu dospěji příští rok asi taky.

reagovat
Středa 3. srpna 2011 v 11:19 ® kerob reakce na …
kerob

Prutos> na Slammera ti nesaham, je to slusnej navijak, jen ma jiny prednosti, nez ja preferuju.

reagovat
Úterý 2. srpna 2011 v 19:27 ® Prutos reakce na …
Prutos

kerob> Tak to jo…za tu cenu a ještě starý dobrý MgS, tady není co řešit.
Ale na Slammera mi nešahej! :-)

reagovat
Úterý 2. srpna 2011 v 11:01 ® kerob reakce na …
kerob

Prutos> jo to je mozny, ale vzhledem k tomu, ze jsem ho koupil novy priblizne za cenu Exage, tak je mi to celkem sumafuk. Ma hezkej chod, a vetsi silu nez vetsina Shiman (delsi klika, prevod jen 4,8:1). Slammer mi prijde dost strasnej i kdyz uznavam, ze vydrzi dost. A je to Technium MgS, s tim co ted shimano prodava jako Technium, se to neda absolutne srovnat… jiny prevody, jiny materialy, vyrobeno v Japonsku… o nekolik kategorii lepsi navijak (taky staval skoro 7k), nez soucasna verze z Malaysie. Ciste teoreticky by neco vydrzet mel.

A ta charisma se mi libi tim, jak ma relativne jemnou spicku a spodek je fakt pevnej. Dobrej klacek, ted ho este pokrtit :-D

reagovat
Pondělí 1. srpna 2011 ve 20:52 ® sethy reakce na …
sethy

Prutos> dá, ale za tu cenu už koupím blank od pana Harrisona.

reagovat
Pondělí 1. srpna 2011 ve 20:35 ® Prutos reakce na …
Prutos

kerob> Technium asi odrovnáš dřív než toho Slammera. Podle mě podstatně dřív. Ale ten prut je supr. Sám ho mám v nižší gramáži (50–120) jako jemný sumčák. Na to, jaký je to párátko vydrží neskutečně.
Ale ten 190ti gram se mi taky moc líbí. Až jednou zlomím Black Streama vím kam sáhnu :-)

sethy> No kdyby jsi moc chtěl custom verzi, tak ořezat se dá vždycky.

reagovat
Pondělí 1. srpna 2011 v 17:49 ® sethy
sethy

Prutos> charisma je fakt dobrá, jen kdyby mě tak chtěli prodat samotný blank:-((

reagovat
Pondělí 1. srpna 2011 v 11:13 ® kerob reakce na …
kerob

Prutos> presne tu jsem si poridil ve ctvrtek na doporuceni Pavla Tomiho :-D …a misto Slammera tam mam ale Shimano Technium MgS 4000

reagovat
Neděle 31. července 2011 ve 21:06 ® Prutos
Prutos

Sestava fakt dobrá, ale dobrá je za tři. Supr to bude když bude mít Charisma 2,4m .-)

reagovat
Neděle 31. července 2011 v 18:54 ® osprey reakce na …
osprey

Look> Ano, opravdu dobrá sestava. Taky bych ji mohl mít.

reagovat
Neděle 31. července 2011 v 18:16 ® Look reakce na …

jj, Slammer 360 + 2,7m charisma 50–190g, dobrá kombinace.

reagovat
Neděle 31. července 2011 v 15:21 ® kubas reakce na …
kubas

cormaxx> Vypadá to tak.....

reagovat
Sobota 30. července 2011 ve 20:38 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

Look> To je 360 slammer?

reagovat
Sobota 30. července 2011 ve 20:25 ® Look

Jedna letošní fotka pro oživení – 96cm z Moravy na 13cm Tormentora.

reagovat
foto/forum/2011/th-img18000.jpg
Sobota 30. července 2011 ve 20:03 ® Losfedos
Losfedos

nějaky trpasici se povedly,jak se ochladilo už bez kontaktu…

reagovat
foto/forum/2011/th-img17998.jpgfoto/forum/2011/th-img17999.jpg
Středa 27. července 2011 v 10:40 ® sus1 reakce na …

osprey> To je ještě dobrý,když je to jen pocit.:-)

reagovat
Středa 27. července 2011 v 10:18 ® the fish

Koukám, že nikdo nemá úspěch.. nebo snad nikdo nechodí na fousáče?? Tak se pochlubte…

reagovat
Středa 1. září 2010 ve 22:49 ® osprey
osprey

Fanda 81> Proč jen mám takový divný pocit, když tu vidím tu fousatou omladinu ležet v tom seně…

reagovat
novější starší
Stránky:   47 46 45 ...