Chytej.cz

Úspěšnost vláčení s proudem a proti proudu necteno

24.2.2006 | rak | 3.422 zobrazení | 16 odpovědí

Zdravím, jakou procentuelní úspěšnost (přibližně) máte při vláčení malých rotaček a woblerů s proudem a proti němu, případně klmo na proud na pstruhovce. Zvlášt by mě zajímaly vody pod silným ryb. tlakem Olše,Bečva atd. Díky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 4. září 2009 v 9:49 ® Mr.Hyde
Mr.Hyde

Vyzkoušej taky bublinu a za ni návazec s muškou, sem tam se mi stane, že to při splavování po proudu vzala pěkná ryba, jinak to raději tahám proti proudu.

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 ve 14:01 ® inspo

Převážně chytám proti proudu. Rotačky lépe točí, lze více laborovat s rychlostí navíjení, zásek lépe sedí.

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 11:22 ® Libor
Libor

chytání proti proudu mi vyhovuje víc v případě že potřebuju nástrahu dostat do míst pod větvemi či hodně blízko břehu – nástraha se lépe kočíruje.

reagovat
Úterý 28. února 2006 ve 14:21 ® Zcuter
Zcuter

zapomnel jsem napsat,ze to je na ,,perche"

reagovat
Úterý 28. února 2006 ve 14:20 ® Zcuter reakce na …
Zcuter

na ktere becve chytas?????(cislo reviru)

reagovat
Pondělí 27. února 2006 ve 21:44 ® Prutos
Prutos

Pokud jde o rotačky,při tažení po proudu mívám více záběrů,ale záseky nesedí tak dobře jako při lovu proti proudu. Gumu na řece tahám většinou po proudu.

reagovat
Pondělí 27. února 2006 ve 13:28 ® perch
perch

Proti proudu zasekavam asi 7ryb z deseti. proti proudu mene,asi tak 5ryb z deseti. na becve radeji chytam proti proudu, protoze se docela cesto zachytnu o dno a vaznu. cus

reagovat
Pondělí 27. února 2006 v 11:13 ® rak

Dík za názory. Pouzivam hlavně vaškovky 00,000 měděná, zlatá, k jejich chodu při tažení s proudem mám ale výhrady. Jaké s nima máte zkušenosti, případně co je podle Vás na trhu lepšího. Co třeba hammerky 000 nebo 0 vrbový list, emmte 00 atd.

reagovat
Neděle 26. února 2006 ve 22:14 ® Padis
Padis

na pstruhy se mě osvědčilo tahání po proudu.Jinak woblery se snažím tahat proti proudu ale záleží na vodě.

reagovat
Neděle 26. února 2006 ve 14:44 ® kostnak
kostnak

az 90% pstruhov pochytam pri tahani s prudom, ale tych najvacsich som pochytal pri tahani proti prudu.

reagovat
Sobota 25. února 2006 v 10:58 ® Shrek
Shrek

je pravda,že na potůčku,kam chodím na pstruhy jsem hodně malejch nachytal proti proudu a pár,ale velkejch po proudu,protože tam se jinak nedostanu.Ale když lovím legálně na řece :-) tak to posoudit nemůžu,protože to jsem rád že vůbec někdy něco chytnu,natož si pamatovat,jestli po a nebo proti proudu.

reagovat
Sobota 25. února 2006 v 10:42 ® dudu

Při vláčení plechu a woblerů se nedá moc tahat po proudu, takže 90% proti proudu. U gum mám ale úspěšnost po proudu vyšší než proti proudu.

reagovat
Pátek 24. února 2006 ve 22:08 ® koloseum

Ahoj! Ja chytam tiez proti prudu na Morave a dari sa … ale niekedy sak sa da aj naopak…no ved v tecucej vode sa robia vire a potom je jedno ktorym smerom taham .Ale zalezi aj na prietoku a potom to neni jedno …aspon myslim…caf

reagovat
Pátek 24. února 2006 ve 20:59 ® Prizrak

Většinu pstruhů jsem chytl proti proudu..

reagovat
Pátek 24. února 2006 v 19:48 ® Tomash
Tomash

Chytám na Labi. Dá se říct, že 90% ryb ulovím proti proudu…

reagovat
Pátek 24. února 2006 v 16:58 ® skwor
skwor

Vláčím převážně proti proudu. Chytám totiž většinou na 00 rotačky, které při tažení po proudu skoro nejsou cítit.....

reagovat