Chytej.cz

gumové čluny pro rybaře necteno

19.11.2005 | Kecalka | 56.017 zobrazení | 304 odpovědí

jake mate zkušenosti s"gumove rybařské čluny" . kvalita. značka, velikost,atd

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 6. prosince 2010 v 10:13 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

džigit>určitě jo už jsem ho okukoval ale jestli je problém skladování tak nafukovák a podlaha zvlášť můj názor.

reagovat
Pondělí 6. prosince 2010 v 10:10 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

saman>mám také hlinikovou a znám spoustu kamarádů kteří ji mají také ale žeby jí někdo prošláp to určitě né.Ten hliník je dvojitý a ještě k tomu profilovaný,takže když já mohu naložit 650kg tak ji určitě neprošlápneš.Při normálním zacházením je na vždy kdešto dřevo to budeš muset pořád udržovat.

reagovat
Pondělí 6. prosince 2010 v 10:05 ® džigit

LeoC> já už asi vím,co jsi myslel.Pevný laminátový kýl s podlahou a okolo něj buřt,viď? :-) http://ready-line-sro.takeit.zpravy.cz/…90-j-3679669?…
Perfektní jízdní vlastnosti,ale pozbydeš výhodu složení do kufru auta :-(( http://ready-line-sro.takeit.idnes.cz/…urai-3679674?… :-D

reagovat
Pondělí 6. prosince 2010 v 9:27 ® saman
saman

® LeoC> nekde jsem cetl ze lepsi je drevena tedy asi preklizkova podlaha nez hlinikova protoze kdyz ji proslapnes tu hlinikovou uz ji pry neslozis

reagovat
Pondělí 6. prosince 2010 v 6:41 ® LeoC reakce na …
LeoC

Stroft> No to jsi mi pane majore moc nepomohl. Hlavně jsem si trochu později uvědomil, že ten plastový nebo laminátový vnitřek se asi těžko bude dát složit, takže největší výhoda nafukovacích člunů oproti pevným loďkám – skladnost, je v čudu.

reagovat
Pondělí 6. prosince 2010 v 0:10 ® Stroft reakce na …
Stroft

LeoC> kefalin, co si tak představujete pod pojmem nafukovací tubus? Když na to přijde dá se chytat i s nafukovací matračky. Základ je dobře sedět s nohama do pravého uhlu, nejlépe na otočné, čalouněné židli s opěradlem. Mít dost místa na odkládaní prutu a výbavy, případně nástražních rybiček. Rybolov má být zábava a radost a když vylezeš z lodě po 16hodinách, tak se musíš cítit OK a budeš se těšit na zítřejší celodenní lov. Tak jsem ti asi neporadil, že? :-(

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 21:03 ® LeoC reakce na …
LeoC

Stroft> Petře, vím že nejsi nakloněn nafukovacím člunům, ale je alespoň nejlepší variantou nafukovací tubus s laminátovým vnitřkem? Je to lepší než klasický nafukovací člun s hliníkovou podlážkou?

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 19:14 ® džigit reakce na …

Mary> si hodná,ale o důchod se mi už „postarala“ naše vláda :-))

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 19:02 ® Mary reakce na …
Mary

džigit> dělám do mzdového , chtěla jsem ti poradit,ale invalidní dań, také neumím spočítat:-P

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 18:47 ® Stroft reakce na …
Stroft

ladamaj> Nevím co řešíš? Dej to na bort lodě a máš klid.Obtékající voda ti echa neudělá.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 14:45 ® ladamaj
ladamaj

Stroft>ahoj kté sondě měl jsem ji na zádi doporučují 35cm od vrtule beru to na střed a dostanu se na 27±cm takže jsem uvažoval přidělat na konec bočního plováku tam bych nahnal těch 40cm ale za vrtulí ale ty turbulence tam zustanou boční.Pak jsem také zvažoval ten boční mám přez člun kotevní lavice.Takto jsem to měl na starém člunu ale pak jsem to s kamarádem na Orlasu přědělal na záď ale používal jsem el. motor to je turbulence uplně jiná fugovalo to perfektně pak sem koupil spalovák a byl také blízko a fugovaloto také,až teď na novém člunu sou potíže pořád hledám chybu u sebe po řádném proštudování jsem přišel na to že vše způsobují turbulence a asi i tah vody.Určitě budu rád za každou pomoc to dořešit držák není problém udělám jaký koliv hlavně když stím nebudu muset pořád šachovat předem děkuji za pomoc.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 13:37 ® džigit

LeoC> no co,tak si oživíš základy fyzikálních zákonů.Ve škole jsme se divili,proč do nás cpou Bernoulliho rovnici a nač nám bude Pitotova trubice.A ejhle :-D :-D :-D
Se neboj,já si to taky vyhledal.Vědomosti mám povšechné,když jsem coby dítě chtělo modelařiť.Sem mělo sen o stavbě vélke lodi s motórem.Nakonec skončilo u kanoe a postupem,dle přibývajícího věku a lenosti u raftu.
Ale je dobré vědět,si vzpomeň na Světáky :-D
Já si zase neumím spočítat daň :-))

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 13:10 ® LeoC
LeoC

džigit> to se ti povedlo, zase si budu připadat jak blb. Vždyť stačilo napsat, že ten nebo ten je lepší nebo že já to stejně nepoznám a byl klid. A ty mě vydráždíš takovým článkem…:-D

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 13:06 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Hele, Švédi to vozí na VOLVU :-))

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 13:04 ® Stroft reakce na …
Stroft

ladamaj> Raděj z boku lodě, na přídi by si mohl sondu snadno urazit. Já mám sondu cca 30cm od vrtule motoru a problém nemám. Při plném výkonu tam šumy jsou ale ty mi nevadí, neb při plné rychlosti sleduji jen reliéf dna a ryby dohledávám jen při malé rychlosti.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:58 ® džigit

Stroft> já ne že bych to dával na střechu/s tím nastrojením počítám/ ale na shopu to je jako video upoutávka.Tak proto.
Já vozím max nafouklý raft,to když chceme sjet Moravici dvakrát,nebo si ulehčím s předfouknutím.Ne všude se mi chce tahat centrálu a pak ji nechat napospas v autě,zbytečných 26000 už nemám :-)

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:55 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Vozit to na střeše(všeobecně všechny lodě)je nesmysl. Vždy už máš loď nějak „nastrojenou“. Pokud už vlastníš pevnou loď, musíš mít vozík. Pak je to brnakačka za 30 vteřin mám loď na vodě a za dvě minuty, zpět na vozíku.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:51 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

kerob>né v poho tu info.jsem dostal přímo z Děčína,muj člun takovou váhu nemá je na 650kg.Utěch rozměrů byly i lodě poháněné větrem já chtěl koupit člun i s podvozkem proto jsem tenkrát heledal co a jak a v Děčíně mám známé tam to bude stejné jak říkáš takže v poho člun stejně už mám a ten přežije i synátora ten ho má v pernamenci pořád.Jinak mám takovou prosbu sonda mě zachycuje turbulence pořád se tam s tím peru je to děláno na použití dalších lodí takže univerzál tam mám problém u toho člunu je tam předepsaná vzdálenost a to dokážu jen na konec plováku a nebo z boku co by bylo lepší.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:20 ® džigit reakce na …

Stroft> taky jsem po něm koukal,ale na mou skromnou potřebu je to zatím drahé.
Nějak mi tam u něj nesedí ta přeprava na střeše/dle parametrů nosnosti u aut-zatížení střechy/

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:10 ® kerob
kerob

ladamaj> info mam spravne, info je z webu Plavebni spravy a pochybuju, ze oni by tam meli nejakou nesrovnalost. A pro jistotu jsem jeste volal kamaradovi, majiteli jachtklubu, ktery provozuje jak 2,5hp clun, tak 10hp a plachetnici s vestavenym motorem, myslim si ze ma velice dobre info. Popravde nevim co a kde si podepisoval za papiry, ale urcite to nemelo zadnou navaznost na ceskou legislativu, mozna si to registroval do nejake databaze kuli kradezim, ale urcite k provozu nepotrebujes vubec nic – do 5ti hp a 1000 kg. To je proste fakt bez prostoru pro debatu, pokud mi neveris, procti si web plavebni spravy nebo zavolej nekomu, kdo dany problematice rozumi – to co pises je s odpustenym nesmysl, jedine, ze by ten tvuj clun mel celkovou hmotnost pres 1000kg, ale to se mi nezda, to bude tak do 600–700kg.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:00 ® džigit

LeoC> ať se v zimě nenudíš :-D

http://radek.jandora.sweb.cz/f06.htm

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:59 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Ano na Maře.Je to 440cm.Pro jednoho super, pro dva, sehrané, také OK. Pro tři, je to už trápení.Samo, záleží na nárocích každého „soudruha“:-)

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:47 ® džigit

Stroft> kolikatka to je,mně to na tom předešlém připadalo nějaké malé..
Tohle je na Maře,viď?!

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:45 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Ano, to je můj mazlík a takhle si ho užívám:-)

reagovat
foto/forum/2010/th-img15657.jpg
Neděle 5. prosince 2010 v 11:42 ® Stroft
Stroft

LeoC> A něco pro inspiraci:-)

reagovat
foto/forum/2010/th-img15656.jpg
Neděle 5. prosince 2010 v 11:40 ® džigit reakce na …

Stroft> to je Tvoje „šalupa“ :-)

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:37 ® Stroft
Stroft

LeoC> Pro lodě kde se díky výkonu pohonu nedostáváš do skluzu je nejlepší špicový trup s přechodem do rovné plochy.

reagovat
foto/forum/2010/th-img15655.jpg
Neděle 5. prosince 2010 v 11:23 ® džigit

LeoC> teoreticky by mělo platit,že nejvhodnější by měl být tvar vpravo,jenže…
Existují dva druhy plavby-výtlačná a ve skluzu.Při výtlačné-pomalá rychlost,ponor je stejný,voda je rozrážena přídí a obtéká trup po stranách,aby se za lodí spojila.Takže by mělo platit-čím menší úhel/ostřejší špice/ tím menší odpor při prorážení.
Plavba ve skluzu je o tom,že při vyšší rychlosti se loď působením vztlaku zvedá,má menší plochu ve vodě a tím i menší odpor.
Mezi tímto je ještě stav přechodu a ten by měl být co nejkratší,vzhledem k výkonu motoru a jeho spotřebě.V tomto „úseku“ loď, před sebou, ještě stále hrne vlnu,která klade hydrodynamický odpor a nedovolí plout rychleji.
To je jen pro obraznou představu :-)
Jinak si představ,že to funguje obdobně,jako aerodynamika u auta,vezmi ohled na kýl,polohu motoru a pak stejně zjistíš,že na vodě to bude jiné :-D

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:14 ® ladamaj
ladamaj

saman>jasně to jenom že sem na netu (aukru) našel nové čluny se zárukou jinak se stotožňuji s tvím názorem 100% koupě a tomu na netu moc také nevěřím.Kdysy jsem takto jel pro laminátku a když sem jí okouk tak sem ho sundal cenou dolu no dalo to dost práce to vše opravovat nakonec po nutné opravě (částečné)abych mohl loď použít v sezoně tak pak došlo na kompletní opravu včetně laku vše jsem opravoval sám s mojí manželkou no po obroušení jsem usoudil že loď byla možná kradená.Takže když něco kupovat tak doklad o koupi na Vltavě,Orlíku,Hněv­kovicích jsem se setkal se spoustou kontrol včetně dokladů,pozor u motoru někteří dobrodruzi překlepávaj obsah ale podle EU musí motor splňovat spoustu věcí a mít prohlídku pro daný rok takže se na vše přijde radím ze své skušenosti sám prohlídku dělám Přímo na Hondě u prodejce dík známostem to mám na kafčo a pokec se známíma a ještě prodám mouchy vše je už předem dohodnuto,kdybys potřeboval tak písni dám ti kontakt nebo domluvím a budeš mít to samé jinak min. týden a pak znovu pro motor.:->

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 10:53 ® ladamaj
ladamaj

LeoC>osobně podle skušeností ten který má zvedlou příď a dno člunu přecházející od předu do zadu do v apozvolna přechází kzádi na plocho.

reagovat