Chytej.cz

gumové čluny pro rybaře necteno

19.11.2005 | Kecalka | 56.017 zobrazení | 304 odpovědí

jake mate zkušenosti s"gumove rybařské čluny" . kvalita. značka, velikost,atd

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 5. prosince 2010 v 9:02 ® LeoC
LeoC

Otázka pro zkušené lodivody: který tvar je podle vás nejvhodnější… nebo to je v podstatě jedno?

reagovat
foto/forum/2010/th-img15649.jpg
Sobota 4. prosince 2010 v 19:31 ® cercer
cercer

nemáte někdo zkušenost s tímhle?
http://www.clunynorton.cz/…el-401-s-163

reagovat
Sobota 4. prosince 2010 ve 12:43 ® saman
saman

® ladamaj> diky ja ale nic dovazetv nechci daval jsem tu odkazy kde si koupim nove a se zasukou stoprocentni jinak dik za info je tu myslim ® LeoC: ten chce dovazet ty cluny

reagovat
Sobota 4. prosince 2010 v 9:31 ® ladamaj
ladamaj

kerob>Máš špatné info. už když sem to kupoval tak sem musel podepsat papír ohledně evidence člun je pod číslem a motor rovněž vše je kvůli kontrole na vodě a hlavně kvůli krádeži.Papíry na plavbu potřebuješ pokud u motoru přesáhneš 5HP a u člunu už přesně nevím ale tam sou stanoveny rozměry mám to přímo z plavební dopravy Děčín už jsem měl jednou papíry pro plavbu ale ta se musí obnovovat ale to není problém pokud máš známé tak to máš za 5min v kapse.Jinak je to obdobné jak u auta přeskoušení.Také kté k tomu registru dnes je vše uplně jinak kontroluje tě říční policie proto musíš mít doklad že seš majitel a ve2 případě pokud to pujčíš tak musíš dát příslušné osobě papír že má člun,loď,pujčenou vše orazítkované stačí magistrát no je to pakárna ale na druhou stranu se nemusíš bát že ti to někdo ukradne mužou ho kontrolovat po celé EU což je dost dobré.Jinak musí také vše splňovat normu EU proto se musí k buď poroce nebo po najetí motohodin na kontrolu s motorem skrátka vše obnáší své a je to rovněž servisem orazítkováno.

reagovat
Sobota 4. prosince 2010 v 9:12 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

saman>Tak jsem lítal trochu po netu a na aukru jsou na prodej kvalitní čluny.Jinak Honda se schoduje i s Bushem a měl bys možnost mít i motor.Vše zvaž obvolej nebo mejluj určitě se nevyplatí nechat takovou věc dovážet už ohledně záruk.

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 ve 21:47 ® cercer reakce na …
cercer

timbab> saman> díky,tušil jsem správně :-)

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 ve 21:02 ® LeoC
LeoC

Cena, kterou uváděli firmy, jenž jsem kontaktoval, je uváděna jako FOB = což znamená Free on Board, tedy při naložení na loď v přístavu. Platba může být provedena telegraficky, na základě dokumentárního akreditivu, přes Western Union nebo na proforma fakturu.

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 ve 20:56 ® LeoC
LeoC

Přátelé, kamarádi, má posedlost dovozem člunu přímo od výrobce z Číny dostala zásah přímo na komoru. Kamarád poslouchaje můj nadšený proslov mě uťal jednoduchou otázkou: „Jak máš zmáknuté celní řízení?“. Tím uťal proud mé výmluvnosti, záhy jsem přešli na jiné téma a červík pochybnosti vesele hlodal v mé mysli. Hlodal, hlodal až dohlodal, protože jsem se konečně dorval k PC a dostal se na stránky celní zprávy.

Takže: nákupy na internetu dle příslušných předpisů pro r. 2011 jsou osvobozeny do výše 150 EUR za jednu zásilku. Čluny jsou v sazbě 2,7 % cla. Takže, kdo chce si vypočítat skutečnou cenu, bude to vypadat následovně – cena člunu 400 USD, doprava 100 USD = clo 400 * 2,7% = 10,8 USD, DPH – (400+100+10,8)*20% = 102,16 USD. CELKEM PLATBA 400+100+10,8+102,16 = 613 USD * příslušný kurz Kč/USD.

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 v 18:48 ® saman
saman

® cercer1> do vykonu motoru 5Hp nemusis mít zkousky to je u motoru a pak je to jeste do velikosti a vytlaku todi ale to nevim jak to je http://www.boat007.cz/…formace.html

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 v 18:10 ® timbab reakce na …
timbab

cercer1> http://www.spspraha.cz/prukazy/

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 v 17:51 ® cercer
cercer

hele chlapi,jak to je s papírama? Od kolika HP jsou povinností?Vím,že se to stahuje od určité délky,respektive výtlaku či nosnosti lodě ale jak to je s motory?

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 v 11:25 ® kerob reakce na …
kerob

saman> kulovnice…manzelka… gumovej clun… bejt tebou, tak manzelku beru na vodu s sebou nebo si davam fakt velkyho majzla abych nebyl v dostrelu :-D

reagovat
Pátek 3. prosince 2010 v 11:23 ® kerob reakce na …
kerob

ladamaj> jakykoliv evidenci podleha podle Plavebni spravy jen motorova lod jejiz max hmotnost presahuje 1000kg a ma motor s vykonem nad 4 kW. Motor do 5 Hp nemusi byt nikde registrovan, nemusi mit zadny papiry, nikomu nic ukazovat nemusis, na technickou te taky nikdo nenuti jezdit… je to jako bys mel Babettu. Motor nad 5hp podleha registraci u plavebni spravy, bez ni se provozovat nesmi, ale mam dojem, ze ani tady te nikdo nenuti delat technickou kontrolu (ve smyslu jako je STK u auta). Jinak receno, ta tvoje Honda clun s 2,5 hp motorem nepotrebuje k provozu na vodach, kde to je povoleny vubec nic, jen benzin :-)

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 20:45 ® saman reakce na …
saman

džigit> kdyby k vanocum tak delam stedrej vecer uz dneska budu muset pockat do jara asi. Manzelka potrebuje kulovnici a trezor na zbrane:-)) pak budu na rade ja:-D

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 20:41 ® džigit

Busaman> to máš pod stromeček? Baba mi včil koukla přes rameno a ať si prej okuju raft! Krom něj je doma ještě Pálava,tak jestli chci mít půjčovnu :-(( Nemá pro nás kluky pochopení :-)) no mít matroš,věděl bych,jak na to :-D

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 20:29 ® saman
saman

® džigit> Bushaman:-)) http://www.boat007.cz/…r-t-530.html

reagovat
foto/forum/2010/th-img15618.jpg
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 18:52 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

kerob>ta cena nebyla myšlena na 100% juknu na noví katalog ten můj stál 20 ve slevě + připočti zprovoznění-náplně olejů,práce.Jinak každej rok na technickou jako s autem jinak při použití musíš předkládat doklady od motoru i člunu,no a když to prodám musím udat nového majitele vše je v registru.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 15:40 ® kerob reakce na …
kerob

ladamaj> 5hp motor od Hondy stoji do 40 000, za 60 neni zadnej.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 15:19 ® džigit reakce na …

saman> si Tě přejmenujem na Bushaman :-D Ať slouží!

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 15:09 ® saman
saman

® ladamaj> uz jsem rozhodnutej pro tohle http://www.boat007.cz/…vne-dno.html http://www.boat007.cz/…-motory.html pristi rok na jare driv to asi nezvladnu a mozna jeste bez motoru uvidim jak budou finance

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 14:50 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

saman>pokud chceš kvalitu člunu tak já mám Hondawave,podobně by se mohl rovnat Zodiak,možná i Marine.Jinak ta Honda se dá sehnat levněji já ji koupil v akci nejprve sem koupil motor Hondu no a za cca 1/2měs.sem šel kopit člun o akci sem nevěděl prodávali to jako set:člun +motor Parksunk.No a kluci to dohodly žesem tam kupoval motor tak sem od nich dostal ke koupi člun v akci ušetřil sem kolem 30.000–40.000tisíc ale jaké akce probíhaj momentálně nevím,když sem tam byl v říjnu tak sem se dověděl že tam dal do komise pán motor 5koní což je cena okolo 60.000kč a byl kmání za 20.000kč to stál ten muj a poloviční výkon málo jetý na první kontrole takže se neukvap při koupi jestli budeš chtít tak ti pošlu večer kontakt a obrátíš se mím ménem a určitě najdete nějaké solidní řešení.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 12:54 ® LeoC
LeoC

saman> pokud by byla v Evropě nějaká pobočka, tak snad přes drobné komplikace by se to vyreklamovat dalo. Nebo je druhá možnost koupit dva čluny, vyjde to levněji a nezatěžuju se reklamací…:-D

Jinak ten Runabout od Watersnaku je pro mě zajímavý, na parys.cz ho mějí i ve větší délce, jinak 230 je pro mne, resp. pro mé potřeby a záměry malá.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 12:04 ® saman
saman

tady jsou take nake cluny i zajimave ceny ale neznam ty znacky ani kdo to vyrabi http://www.lodniobchod.cz/…i-cluny.html

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 12:01 ® saman
saman

® LeoC> cena zajomava ale uz jen kvuli pripadne reklamaci bych koupil clun doma ale je to kazdeho vec co si kde koupi. kolem deseti tis. sezenes clun i tady zrejme ale bude to na ukor kvality asi.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 11:33 ® LeoC reakce na …
LeoC

saman> „moji“ číňani dávají také záruku 3–5 let, ale je hooodně diskutabilní, jak se bude uplatňovat. Nicméně fotografie člunu JRC není tak nepodobná mnou níže ukázanou fotkou čínského člunu. Rozdíl v ceně: JRC 23.490,– Kč, číňan v téže velikosti do 550 US$ včetně dopravy, což při dnešní kurzu je 10,5 tis.

reagovat
foto/forum/2010/th-img15610.jpg
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 10:00 ® saman
saman

na ty cluny Bush davaji 5 let zaruku, treba jako u hondy a jinych kvalitnich clunu to asi bude mluvit i o kvalite. jak a cim se svarujou fakt nevim jen myslim ze to nebudou spatny cluny. jeste sem zadnej clun nemel a nechci koupit nic co bych musel treba vecne reklamovat ze se nekde neco rozlepi ja ho nikomu preci nevnucuju jen sem na nej poukazal a pri cene 30.000.- je o pulku drazzsi nez cluny z ciny mozna o vic. Verim ze kazdy kdo ma nakej clun at je odkudkoliv jakejkoliv tak je snim spokojenej:-)

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 0:31 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

džigit>to musím souhlasit ten člun má i oka na sportovní využití,tahaj za ním vodní lyže.Jinak je to mořák do 2m vln byl sem stím na vodě ve vlnách cca 70cm a jenom se pohupoval stabylita suprová tak doufám že bude suprovej i nadále.Jinak je to opravdu řeč jen o penězích ale když máš mít bezpečí tak je lepší jít do kvality i když to nebude dlouho trvat a budem muset mýt vestu už to bylo jednou v jednání ale zatím to neprošlo no budem vydět.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 23:58 ® džigit reakce na …

ladamaj> Hondy jsou v pohodě,ale ta cena…
To máš jako se Zodiacem,kvalitní kousky za cenu,kterou nevyužiješ.Pokud na to člověk má,proč ne.Jenže většina z nás tu kvalitu v našich ani nedokáže využít…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 23:42 ® ladamaj
ladamaj

džigit>myslel jsem jestli si mohu být jist že sem opravdu koupil kvalitu i když se na hondě znám dost dobře skoro se všema krom ředitele.Nakonec víš jak to chodí ten člun stál loni přes 90 litrů já ho mám hlavně kvůli synovy to je cvok ve vláčce a muškařině.Já to ale financuji proto sem nekupoval sylnej motor na to co potřebuje mu stačí i tenhle i tak to mám stejně na tryku ale je rozumnej tak sem v pohodě.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 22:46 ® LeoC
LeoC

saman> nemyslel jsem to s tím kopírováním nějak špatně, jen jsem myslel, že jsi tam dal něco nového, co není na webu. Přečetl jsem si to, přečetl jsem si i recenze. Po osobních zkušenostech s sedmou velmocí jsem trochu skeptik, i když tím nechci říct, že veškeré recenze jsou zmanipulavané ve prospěch určitých zájmových skupin. U toho testu konkrétně u Sevyloru píšou bludy. Jestli máš s tímhle člunem osobní zkušenost, tak není nad ní a víš, o čem píšeš.

Já se čestně přiznám, že zatím nevím, co jsi mám o tom myslet, protože zatím jsem nenarazil na nikoho, kdo by měl s těmi číňany zkušenosti. Rozhoduji se, jestli na zkoušku jeden přivézt a riskovat, že buď ušetřím nějakých 8–10 tis. nebo 10 tis. vyhodím v podstatě oknem.

P.S. Člun je nápadně podobný testovanému člunu Yuki JSM 240

reagovat