Chytej.cz

gumové čluny pro rybaře necteno

19.11.2005 | Kecalka | 56.017 zobrazení | 304 odpovědí

jake mate zkušenosti s"gumove rybařské čluny" . kvalita. značka, velikost,atd

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 1. prosince 2010 ve 22:42 ® džigit reakce na …

saman> bez urážky,nevíš o čem píšeš.Test no name značek proti Bushi není dost objektivní.Jsou zde na trhu o dost známější a používanější značky a lidi zde je mají a nestěžují si,mimochodem většinu vyrábí čína.
O lepení či svařování asi taky nevíš mnoho.Já už se nalepil docela dost a nemám problém,samoz­řejmě,pokud bych jel na „pořádnou“ vodu,svěřil bych se do péče Gumotexu.Taky samozřejmě ne s každou prkotinou.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 22:26 ® saman
saman

® LeoC> když víš že jsem to zkopíroval zajisté jsi to četl ja se za to nestydim že jsem to zkopíroval to jen pro všeobecné info zajiste ses dočetl jake ma sváry a jestli tam nepíšou o svárech tak tam písou o Číně ze je lepená to pro mě znamená na hovn. :-) ale ja ti ho nevnucuju jen sem se v tyhle diskuzi na nej zeptal bylo mi odpovezeno a s mym vyberem jsem spokojenej a znacek je mnohem lepsich urcite a i horsich treba tady zvlast ten posledni http://www.itest.cz/…st-clunu.htm :-D

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 22:09 ® cercer
cercer

LeoC: ten níže ukázaný člun prodáváš??Cena??

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 21:56 ® LeoC reakce na …
LeoC

saman> nemusíš kopírovat text z jiného webu, když se podívám na loď na obrázku, tak nevidím až tak moc rozdílů. Otázka je, jaké jsou sváry…

reagovat
foto/forum/2010/th-img15606.jpg
Středa 1. prosince 2010 ve 21:55 ® džigit

ladamaj> nevím co myslíš jako zhodnocení.Honda je Honda,kdo jim vyrábí nevím.Ale pokud máš 5 let záruku,tak co řešíš :-) Já mám spíš všeobecný přehled, „matku“ řek jsem sjel na lecčems i na dětském bazénku,tak proto mé odpovědi.Protože něco jiného je řešit gumu a něco jiného zbytek člunu.Ony jsou všechny tyto gumové čluny všeobecně na jedno kopyto a při správném používání nemáš problém.
Totéž ale nemusí platit o doplňcích-havlinky,podla­ha,držáky a to z pohledu kvality materiálu a zpracování.Když se Ti to začne lámat,řešíš slepení či výměnu.Nekvalitní podlaha se taky blbě řeší.Na „gumu“ je lepení dost a v našich končinách už si s tím poradí. Jinak odkaz na Bush dával Šaman níže :-)

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 21:41 ® saman
saman

http://www.boat007.cz/…vne-dno.html

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 21:37 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

džigit>prosímtě jak dokážeš zhodnotit tu mojí Honduwave T30-AE nemá to být žádná Čína zaruka 5l.podle prodejce Hondy ve Velké CHuchli Paze kousek od Mrine.Jinak je někde nějaký odkaz na ten člun Bosh.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 21:29 ® džigit reakce na …

saman> vše má své pro a proti.Když vidím,co vydrží české Colorado na řekách.....

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:46 ® saman
saman

® džigit> to same mas u Bush Kvalita člunů je vidět i při 5 leté záruce dávané výrobcem.. Navíc mají všechny modely člunů Bush posuvné sedačky po liště podél člunu. Na tuto lištu se dají přidělat držáky např. na pruty apod..

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:41 ® džigit reakce na …

saman> asi jsi nekoukal pořádně na ten Albastar.Doplňků jak sra… Nikdo nikoho nenutí.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:29 ® saman
saman

Akorát cena je asi jinde nez u Číny

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:27 ® saman
saman

až to zjistím dám vědět ale myslim ze už se jich tam vyrabí hodně. Ale asi bych zvolil obchod kterej se specializuje na prodej člunu tady se muzem jen dohadovat a ten obchodnik když mu človek napíše poda i informace o vyrobku. Jinak ja mam vybrano už jen našetrit obětovat se a pak vyplout 9-) koukni na tyhle stranky jak jsou vyrabene cluny a z ceho treba http://www.boat007.cz/…i-cluny.html Firma Bush nakupuje materiál Valmex – hytex na výrobu lodí od Německé firmy Mehler Texnologies. Jedná se o velmi kvalitní polyester (Trevira®, Diolen®) potažený několika vrstvami PVC. Je to materiál, který používají světoznámí výrobci lodí a je považován za nejkvalitnější PVC materiál pro tuto výrobu. Tento typ člunu je z materiálu Valmex 1000g/m2.

Firma Bush v roce 2007 nakoupila nejnovější technologii na svařování. Při svařování automat snižuje možnost lidské chyby která snáze vznikne při lepení. Pokud jsou použita kvalitní dvousložková polyuretanová lepidla a je dodržena veškerá technologie není takřka rozdíl ve výsledku mezi svařováním a lepením. Svařované spoje vydrží o něco vyšší teplotu než spoje lepené a méně stárnou. Vzhledem k úspoře času větší přesnosti a eliminování chyb při výrobě se obecně dává přednost svařování.

Při obou způsobech spojování PVC materiálu se dá dosáhnout velmi dobrých výsledků. Daleko důležitější je použitý materiál kde je u některých levných značek vyráběných v Asii použit materiál podstatně nižší kvality a totéž platí o lepidlech. Ne všude je vhodné šetřit.

Valmex je trvanlivý, odolný vůči oděru, proříznutí, vysokým i nízkým teplotám, odolává UV záření, benzínu, oleji a plísním.

Čluny Bush jsou rozděleny na několik komor, aby při ztrátě vzduchu z jakéhokoli důvodu byly stále schopné plavby. Kvalita člunů je vidět i při 5 leté záruce dávané výrobcem.. Navíc mají všechny modely člunů Bush posuvné sedačky po liště podél člunu. Na tuto lištu se dají přidělat držáky např. na pruty apod.. Tento člun má nafukovací kýl. Rozměry po sbalení, délka x šířka x výška (m), 2 tašky:

Člun: 1,20×0,80×0,38

Podlážky: 0,95×0,75×0,10
Max výkon motoru v HP: 25 Váha v kg: 69 Počet osob: 5+1 max.zatížení v kg: 750

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:12 ® LeoC reakce na …
LeoC

saman> a který člun není vyrobený v Číně…????

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 19:45 ® saman
saman

:-D jsem si delal srandu. Ja do ciny nepujdu ani omylem na fotkach to vypada uzasne pak ho nalozis a vybouchaj komory a muzes si koupit jinou cinu to nema vyznam muj nazor

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 19:28 ® džigit reakce na …

saman> anebo http://www.tomi-korda.cz/?…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 19:27 ® džigit reakce na …

saman> ty lítáš od Max do Min,jak tak koukám :-)) Přepošlu jednu hezkou „Čínu“

reagovat
foto/forum/2010/th-img15603.jpg
Středa 1. prosince 2010 v 19:17 ® saman
saman

co tenhle člun? http://www.vltava2000.cz/…dsdetail.asp?… :-O

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:58 ® džigit reakce na …

LeoC> hezké kousky! Móc hezké,jen zdali vydrží.Chtělo by to mrknout,či pokecat s někým,kdo má…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:53 ® džigit reakce na …

LeoC> já už 330 za solidní peníz našel,jeden z posledních a na email se hned kouknu.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:48 ® LeoC
LeoC

džigit> v poště máš pár foteček co mi holka čínská dneska poslala.

A podívej se na: http://www.parys.cz/…a-motory.php?…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:40 ® džigit reakce na …

LeoC> jj :-) ty ceny cos mi poslal vypadají dobře.Já koukal u Tropicu na Albastar, ale jak tak dnes koukám-Vše v prd…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:33 ® LeoC
LeoC

džigit> navíc u Fishhuntera 280 udávají nosnost pro HF 360

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 16:00 ® kerob reakce na …
kerob

saman> ano mam, jsou super. Raftovali jsme na nich v Mongolsku a super, vlacime z nej na Slapech a super… odolnost, provedeni… proste super.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 15:11 ® džigit

macek2> zvláštní,ale tohle bych bral jen orientačně.Už jen proto,že porovnat 240 s 300 nějak nebude objektivní a navíc výběr značek?!? :-((

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:48 ® saman
saman

® macek2> diky za podporu pujdu do nej, motor uz jsem rozhodnutej ze benzinovej nechci se tahat s elektrikou baterkou a vecne dobijet

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:27 ® macek2 reakce na …
macek2

saman> nebo skus www.itest.cz vhorní časti ob razovky odkaz- lodě.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:14 ® macek2
macek2

saman> ww.test elektrickych lodnich motoru.cz tam najdeš i testy gumových člunů (testy gum. člunů do 3m, v pravo nahoře) tam se dočteš že bush je apsolutní vítěz testu ITEST.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:06 ® macek2 reakce na …
macek2

saman> neváhej a ber ho, bush je velmi kvalitní člun,kolega ho má tak že jsem měl možnost ho vyskoušet, stímhle člunem nešlápneš vedle.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 12:43 ® saman
saman

ma nekdo zkusenosti s timhle http://www.boat007.cz/…vne-dno.html chtel bych z jara koupit clun poradi nekdo?

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 11:41 ® ladamaj
ladamaj

já vlastním Hondawave T30-AE mám ho 2roky po je shodný s Marine ale nevím co do kvality.Předtím jsem měl spoustu lodí ale problém kde to skladovat sem v paneláku.Taktéž jsem vlastnil Sheahawk-čínu stím byl problém rozlepovali se mě komory neustálé opravy skrátka drek v té době to zde u nás byla novinka pak jsem měl možnost testovat další takže žádná čína mě nesmí domů.Honduwave jsem ustrojil tak že se ukotvím na vodě a dá se sní chytat naprosto bez problémů ve 3 lidech vláčet může více lidí uveze 600kg.Další věcí je pevná podlaha,vypouštěcí špunt pro odtok vody ve člunu,snadná přeprava i skladnost.Lze připojit spalovací motor od 15–20Hp,já mám hondu 2,5 a to na rybaření stačí aspoň na našich vodách.Po všech utrapách a testech bych už nic jiného nebral pro naprostou spokojenost.Mohu doporučit každému kdo o tom uvažuje něco takového pořídit určitě nebude sklamán opravdu supr.Jinak co se týče údržby tak ho umeju jako auto a rovněž i navoskuji.Zapoměl jsem podotknout že člun má nafukovací kýl což umožňuje se po vodě pohybovat velice tiše kdo si to pořídí určitě nebude litovat.

reagovat