Chytej.cz

Sbírání žížal necteno

26.5.2004 | Chose | 19.132 zobrazení | 40 odpovědí

Četl jsem v diskusi něco o elektrikaření o co go?Jak si opatřujete žížaly jinak?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Středa 26. května 2004 ve 20:24 @ 

Když naučíte párek žížal souložit podle vhodného náčrtku, tak máte truhlíky plný žížalek a bez práce. Taková žížala není zas tak blbá jak vypadá. Stačí ji k dát k tomu manuál a již jedou! Abych mohl vyjít ven z domu na zahradu,musím použít lopatu, abych si mohl prohrnout cestu tam a zpět. Hoši, žížaly bez pořádného náčrtku nedají ani ránu !!! [ Upraveno sedum dne 2004–05–26 v 19:26 ]

reagovat
Středa 26. května 2004 v 19:20 ® HaD
HaD

Ladas: to je pravda, někdy vydrží hodně dlouho, ale dostkrát se mi stalo, že do dvou dní byly KO

reagovat
Středa 26. května 2004 v 19:10 ® Láďa

DaH:Já osobně rousnice vytahuji el. proudem a nemohu říci,že jsou z nich za dva dny chcíplotiny i 14 dní jsem je měl v truhlíku na kytky. A jedna rada pro lovce proudem:pokud máte osazen proudový chránič,tak připojovat fázi až před chránič jinak vám to bude vypadávat

reagovat
Středa 26. května 2004 v 17:03 ® pupak

DaH: proto jsem napsal, že mu to musí někdo kdo to dělá ukázat v praxi jinak souhlasím, že psaný návod je skoro sebevražda a nedoporučuju. Já jsem extrém přežil jsem i zásah bleskem a mimo týdení hluchoty se mi nic nestalo takže podle mě se nikdo neřiďte…

reagovat
Středa 26. května 2004 v 16:03 ® HaD
HaD

prizrak: přesně jak říkáš… půlnoc, baterka a bolavá záda-to je recept. kdo by hledal nějaké ďourky v zemi )

reagovat
Středa 26. května 2004 v 15:47 ® Prizrak

Já jsem někde četl, že to jde i tak, že vezmeš listy z vořechu ( vlašskýho ) a ty pak vyvaříš ve vodě. Až to vychladne tak ten patok naleješ do ďoury který dělají rousnice. Pak za nějakou chvilku že prý vylezou. Tyto rousnice taky nejsou nějak kvalitní a za den, dva chcípnou. Tento způsob jsem nezkoušel, a tak nevím jak to je opravdu. Já rousnice zbírám po dešti na záhonech s baterkou.

reagovat
Středa 26. května 2004 v 15:17 ® HaD
HaD

pupak: já jsem je taky většinou sbíral pod proudem, ale nechci aby se někdo zabil a pak mě popotahovali policajti, že jsem dal návod, tak : ALL: POKUD BUDETE SBÍRAT POD PROUDEM, TAK VÁS TO MŮŽE ZABÍT A JÁ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPONESU ZODPOVĚDNOST, NEBOŤ JSEM NA NEBEZPEČÍ DŮRAZNĚ UPOZORŇOVAL!!!

reagovat
Středa 26. května 2004 ve 13:44 ® pupak

Elektrika je v pohodě ale musí ti to někdo ukázat jak a potom nemusíš ani vypínat proud občas když si šáhneš příliš blízko tak tě to zabrní jinak trvanlivost je jak píše DaH. Pak to taky jde roztokem Jaru, nebo kopat, nebo sbírat večer…

reagovat
Středa 26. května 2004 v 10:58 ® Milky
Milky

V knížce Žížaly ČR je ještě zmiňováno, že je lze vylákat tím, že polijeme trávník nízkoprocentním roztokem formalínu. No, nevím co na to ekologové, ale údajně je to účinné. Co se týká produ, i tento způsob je tam zmiňován. Píší o osmi elektrodách umístěných do pravidelného polygonu . (krom jiného v té knížce není ani název – rousnice, ani hnojáček, ani … . Vše je pojmenováno latinsky a pro zajímavost v ČR žije 52 druhů žížal).

reagovat
Středa 26. května 2004 v 10:33 ® HaD
HaD

žížaly se dají nakopat, hnojáky najdeš v hnoji, v kompostu apod., rousnice nasbíráš v noci po dešti-nejlépe na nakrátko posekaném trávníku (já osobně jezdím do zahrádkářské kolonie-tam po dešti perfektně lezou i na záhonech a výborně se sbírají). Elektrika je takový dost riskantní řešení, takže POZOR!!!!! Když už je pomocí elektriky sbírám (tedy vlastně sbíral v minulosti, nyní už raději ne), tak následovně: trávník poseču, aby byl co nejkratší a hodně zaleju (třeba i půl hodiny), pak do země napíchám 3–5 svářečských drátů tak, aby byly od sebe tak cca 80–120cm (může jich být i míň, ale pokryje se menší plocha). Ty jsou propojené mezi sebou vodičem. Poslední z nich je připojen na kabelu s zásuvkou na fázi (pozor na nulu-ta je potřeba dobře zaizolovat a nepřipojuje se-jinak by jsi to vyzkratoval a vyhodil pojistky). Když se přesvědčíš, že nikdo není v dosahu a i ty jsi dostatečně vzdálen (min. 10 metrů), tak to můžeš dát do zásuvky. Počkej tak 10 minut, vypni to a jid sbírat. Pak to opakuj po cca 5 minutách. Jsou blázni, který ty rousnice sbírají pod proudem, ale to je HAZARD!!!. Už pár lidí takhle skončilo rybářskou kariéru, protože je to ZABILO!!! TAKŽE TO NEDOPORUČUJU!!! Jo a takhle nasbíraný rousnice většinou stejně vydrží jen den dva a pak zdechnou.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1