Chytej.cz

Dělička-voskování spojů necteno

24.9.2005 | Mlady_Rybar | 3.633 zobrazení | 11 odpovědí

ahoj všichni,

docela by mně zajímalo, čím se voskují spoje děliček, už mám ty spoje u svého WP nějaké zdrsnělé a zašlé, chtělo by to asi navoskovat, ale nevím čím…

Poradíte prosím?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 20. května 2017 v 11:53 ® hraji reakce na …
hraji

1718> ideální je použít síly tří lidí. Jeden drží jeden díl, druhý drží druhý díl. Tito dva jen táhnou díly od sebe, bez kroucení, jen čistý tah. Třetí osoba si stoupne k místu spojení dílů, vezme prut v místě spojky lehce do dlaně a začne prutem opisovat kruh o průměru cca 10 cm, střídající se zatížení spoj uvolní, jen je třeba trpělivost, někdy to trvá i několik minut

reagovat
Sobota 20. května 2017 v 7:57 @ 1718

myslím děličky

reagovat
Sobota 20. května 2017 v 7:56 @ 1718 reakce na …

jak rozdělím díly od sebe,vůbec se to nehne už jsem zkoušel snad vše a nic.dík

reagovat
Středa 28. září 2005 ve 22:22 ® Milky
Milky

způsob ošetření prutů HaDa se mi dost zamlouvá a hodí. Proto to činím také tak

reagovat
Úterý 27. září 2005 v 0:59 ® HaD
HaD

k prutům se chovám nehezky a nikdy je neošetřuji

reagovat
Neděle 25. září 2005 v 16:28 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Několikrát do roka spoje vyčistí a navoskuji, svíčkou, která je zrovna po ruce Občas jsem měl problém děličku „rozdělit“, teď je to komfort sám.

reagovat
Neděle 25. září 2005 v 15:12 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Dělám to podobně jak Hora, akorát že prut čistím tak 4–6krát ročně a voskuji dle potřeby........

reagovat
Neděle 25. září 2005 ve 14:55 ® Hora
Hora

Vždy jednou za rok přes zimu,očistím celý prut,, a navoskuji spoje svíčkou. Potom složím prut dohromady a potočím ve spoji,aby se vosk rovnoměrně rozložil ve spoji na obou dílech.

reagovat
Neděle 25. září 2005 v 7:29 ® ripper

Stačí spoje vyčistit a trn přejet práškovým grafitem a je to v poho

reagovat
Sobota 24. září 2005 v 19:02 ® Chose
Chose

Taky sem řešil tenhle problém,prut sem vyleštil přípravkem na dřevěné lakované podlahy s přídavkem co vytvoří ochraný film na povrchu a paráda. Spoje sem vyčistil a přejel normální svíčkou. a je to good

reagovat
Sobota 24. září 2005 v 17:41 ® 

Ničím to nevoskuj, stačí to očistit, aby tam nebyly nečistoty. Vytřít samozřejmě i zevnitř.

reagovat