Chytej.cz

Jak uchovat živé rybky přes zimu? necteno

22.9.2005 | Tomik | 6.634 zobrazení | 17 odpovědí

Pořád přemyslim jak mám uchovat živé rybky, zkoušel jsem toho už dost, ale pořád to neni to prave. Zkoušel jsem dát rybky do akvárka,ale jakmile jsem je hodil do studené vody tak chcípli. Rybky už pripravuji na zimu tak, že je mrazím,ale chtěl bych nejak prechovat živý. porad´te mi prosim.. DÍK

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 7. června 2020 v 8:27 ® jira wss

použij vzduchování na 12–24V

reagovat
Čtvrtek 20. října 2005 v 16:52 ® skwor
skwor

Tomash:Co si dělal na smetišti ?

reagovat
Úterý 27. září 2005 v 11:44 ® Tomash
Tomash

Já si našel na smetišti 2 staré vany! Mám je v prádelně – místnost dole v baráku u sklepů. Napustím rybkám studenou vodu, do které ještě přidám 3–4 PET lahve, ve klterých je zmražená voda – led. vodu měním jednou za 3 dny a po měsíci už vůbec. V prvním týdnu leknou 3,4 rybky, ale pak už žádná. Dělám to tak 3. rokem a vše je OK. PS : Vzduchování žádné!

reagovat
Úterý 27. září 2005 v 10:36 ® Vydrus

V zimě mám úspěchy i na mrtvou rybku skladovanou v mrazáku. Navíc se s ní dá případně vláčet. Dravci maj v zimě málo potravy, proto ti zabere bez problémů na mrtvou. Na živou skoro nechytám. V zimě vůbec.

reagovat
Úterý 27. září 2005 v 7:43 ® Hrouzek02

Recept podle starého rybáře v paneláku, je prý dobré uchovávat rybičky ve splachovací nádržce záchodu.

reagovat
Sobota 24. září 2005 v 17:49 ® kamet
kamet

mam vyrazeny mrazak nefunkcni normalne venku pouze nartane viko kvuli vetrani a pochopitelne vduchovani mam tak rybky od rijna a v breznu jsem je poustel neskodi obcas vymenit nejakou vodu ale ne vsechnu kvuli soku vetsinou to byli okouni a sevci

reagovat
Sobota 24. září 2005 ve 13:33 ® Hora
Hora

Do nevytápěné garáže si dávám 50l plastový sud ve kterém mám vzduchování. Mám tam asi kolem100 ks rybek z výlovů,nebo co si nachytám.1 měsíc měním 1× týdně 1/3 vody,potom 1× za měsíc 1/3. No a potom zbývající pustím 1. ledna do řeky.

reagovat
Sobota 24. září 2005 ve 12:00 ® Tomik
Tomik

Starou lednici, ani sklep nemám takže zkusim hodit megařízkovnici do potoka,už vim kam. ale radši si udělám zásobu mražených. Díky za rady

reagovat
Sobota 24. září 2005 v 6:49 ® mirmen

Tomik: dají se uchovávat v 200 l sudu ve sklepě,se vzduchováním. Ale – ze začátku to chce měnit vodu nejdéle obden, zhruba po 10–14 dní ( vyprazdňují se, voda se víc kazí, větší rozvoj mikroorganizmů, poškozování žaber … ). V dalším průběhu uchovávání pak alespoň 1×za 7–10 dní vyměnit alespoň 1/3–1/2 vody. Vodu nejlépe z přírody a to se jeden něco navozí. Na uchovávání počítat zhruba s 1 menší rybkou na 2–3 litry vody. Nejlépe snáší karas, ale měl jsem po zhruba 2 měsíce ucháváno skoro 100 hrouzků a 2 měsíce vydrží i několik desítek plotiček . Zásadně nepřikrmovat. Ideální je mít haltýř.

reagovat
Sobota 24. září 2005 v 6:41 ® mirmen

Lovec:nejdřív ale vyzkoušej na 1–2 rybkách . Ne každá studniční voda jim svědčí. A pokud studna slouží jako zdroj pitné vody, pak bych hledal jiné řešení. Jinak – pro začátek doporučuju změřit teplotu vody, při velkém teplotním rozdílu můžou po přemístění do studny uhynout.

reagovat
Pátek 23. září 2005 v 11:06 ® Zcuter
Zcuter

Zkus si pořídit ohřívač akvária. v každé prodejně pro akvaristy si ho můžeš pořídit,ale ty rybky si musíš nachytat co nejdřív jinak to bude ten,,teplotní šok"!

reagovat
Pátek 23. září 2005 v 9:32 ® ESKY

Kdysi jsem viděl v tv chlapíka, který rybičky uchovával ve staré ledničce, měl ji ve sklepě zapnutou na minimum, ryby měl ve vaničkách v trošce vody kterou často měnil. Nevím jestli máš takové možnosti, ale tohle je dost dobré, ale pár kusů bych uchovával v tzv. studenovodním akváriu…

reagovat
Čtvrtek 22. září 2005 ve 22:30 ® Tomik
Tomik

myslite , že by vyslo kdybych dal buben od pracky do potoka , kde bych si je pak vyzvedaval. jenže tam jde taky o to aby mi ty rybky někdo nevyčoroval. kurna chlapi jak to řešite VY?

reagovat
Čtvrtek 22. září 2005 ve 22:07 ® Lovec

Mám na zahradě studnu (sloupec vody 4m), zkusím tam přes zimu něco pustit. Sám jsem zvědav- dám vědět .

reagovat
Čtvrtek 22. září 2005 ve 21:59 ® srami
srami

No jestli máš zahradu tak si sežen 200l sud a zakopej ho do země další věc je ale jak budeš řešit vzduchování jelikož v zimě by ti určitě zamrzlo pokud nemáš pramen se stalým přítokem tak jedině proud ale poleze to dost do peněz

reagovat
Čtvrtek 22. září 2005 ve 21:20 ® Tomik
Tomik

Mě bylo jasný že to nerozdejchali kvůli tak velkýmu teplotnímu rozdílu, ale porad nemuzu prijit na to jak je uchovat…

reagovat
Čtvrtek 22. září 2005 ve 21:08 ® srami
srami

No to bude asi tím že v akvárku máš tak kolem 15 – 20 stupnů a voda v zimě má při hladině i nulu u dna většinou kolem 4stupnů a říká se tomu " Teplotní šok ". Musíš je zvykat ale bez hlubšího rybníčku to asi nepůjde

reagovat