Chytej.cz

Dragon Destiny Spin 240 cm / 2-14g vs. Daiwa Infinity-Q Jiggerspin 240 cm / 3-15 g

20.12.2011 vložil osprey | Pruty | zobrazeno: 22.749×

Srovnání dvou oblíbených prutů na lehkou přívlač

Dragon Destiny Spin 240 cm / 2-14g

Dragon Destiny Spin 240 cm / 2-14g


Lehká přívlač získává mezi našimi rybáři čím dál větší oblibu a to zejména pro vyšší počet úlovků ve srovnání s lovem větších dravců. Kromě toho lov s lehkým vláčecím prutem (samozřejmě doplněným adekvátním navijákem) je pocitově hodně příjemná záležitost.
V dnešním Duelu se podíváme na dva proutky, které se aktuálně doprodávají a nabízejí velmi příznivý poměr kvality a ceny. Bude to zajímavý a možná i emotivní souboj, protože obě značky mají své četné zastánce. Navíc Daiwa je Daiwa a Dragon je Dragon (pokud jste nepochopili hluboký smysl této věty, nezoufejte a věřte, že pokud se rozjede diskuze pod článkem, určitě se dostanete do obrazu).
Oba pruty mají mnoho společného. Jedná se o pruty klasické konstrukce, tedy ne o „chvějivky", jsou velmi příjemné, lehké a velice svižné, oba jsou osazeny očky Fuji Alconite a sedlem navijáku od téže firmy.

Začneme Dragonem, který je služebně starší a má pohnutější osudy. Série Destiny se objevila v katalogu jako novinka pro rok 2008 a jednalo se o pruty vyšší střední třídy. Původně se měla jmenovat (a uvědomte si ten paradox) Infinity. Z jakéhosi podivného důvodu se ovšem po intervenci jedné z největších světových firem vyrábějících rybářské náčiní musel název změnit a to ve chvíli, kdy už existovaly první exempláře prutů s nálepkou Infinity na tenkém hnědavém blanku. Takže nakonec se zrodily pruty s názvem Destiny (Osud) a je fakt, že na jejich existenci je mnoho osudového. Nejosudovější je pak asi to, že výrobu celé řady provázely různé komplikace manažerského rázu, prut si cenově a výkonově konkuroval s jinými sériemi, které Dragon dodává, problém byl i se stanovením jeho finální ceny a nakonec byla výroba prutů Destiny poměrně rychle ukončena.

Zbytek skladových zásob se doprodává za snížené ceny (v okamžiku vzniku této recenze je cena popisovaného modelu něco přes 2000 Kč). V dané cenové relaci budete podobný prut hledat dost obtížně a jedním z těch, na které případně narazíte, bude určitě jeho dnešní soupeř.

Mezi vláčecími pruty Destiny lze rozlišit dvě řady – Fast Taper s dělenou rukojetí a kóničtějším blankem a Slim design s rukojetí celokorkovou a velmi tenkým blankem, jak už název napovídá. Prut soupeřící v tomto Duelu je zástupcem řady Slim design, která je povedenější a pocitově příjemnější. Navíc netrpí problémy s korkem, který se na některých dělených rukojetích řady Fast Taper odlepoval.

Přejděme už k samotnému prutu. Blank je tenký, rychlý a lehký. Je vyrobený z vysokomodulového grafitu japonské firmy Toray a navzdory své subtilnosti je schopen podávat docela slušné výkony. Jako všechny mimořádně štíhlé pruty má i Destiny poněkud delší akci, ale prut je natolik rychlý, že s lehčími nástrahami si to ani neuvědomíte. Teprve při větším zatížení se začne blank ohýbat a do práce se velice rychle zapojí celá horní třetina. Ohyb pak plynule pokračuje dál a prut pracuje i ve spodním dílu.
Díly se napojují pomocí převlečné spojky. Rukojeť je poměrně dlouhá (48 cm) a prut velice dobře vyvažuje (těžiště samotného prutu je asi 2 cm před rukojetí). Právě rukojeť se hlavní měrou podílí na celkové hmotnosti prutu, která je 152 g (je to vidět i při srovnání se podobným modelem disponujícím dělenou rukojetí, který je o hodně lehčí). Úchop je ergonomicky poměrně dobře zpracován a dobrému držení napomáhá i ztenčení rukojeti v oblasti pod sedlem.


Gramáž vcelku odpovídá, nástrahy pod 2 g už jsou pro tento prut lehké a 14 g je rozhodně strop. Prut se stejnou gramáží z téže řady dlouhý 270 cm je na tom zcela jinak. Je o dost výkonnější - klidně by snesl označení 3 – 18 g a možná i víc.

Blank je osazen 9 jednopatkovými očky Fuji Alconite rozmístěnými podle Fuji New Conceptu. Je tu snaha co nejrychleji srovnat vlasec a přiblížit ho k blanku, takže první čtyři očka zprostředkovávají rychlý plynulý přechod k následující čtveřici, kterou tvoří lehoučká očka nalepená přímo na blank. Následuje očko koncové. Nízká hmotnost oček v koncové části prutu podporuje dojem jeho celkové lehkosti a živosti.

Popisovaný prut je jakýsi univerzál pro lehkou přívlač použitelný na menších pstruhových i mimopstruhových revírech. O něco lépe si rozumí s gumami, ale nemá potíže ani s ostatními typy nástrah. Pokud jde o možnosti zatížení, tak dobře zvládá gumy na hlavičkách od 1 do cca 7 g, přičemž s těmi většími už nebude schopen pracovat nějak razantněji. S plandavkami se dá jít až na horní hranici doporučeného zatížení, rotačky jsou ideální tak do vel. 2 a wobblery v závislosti na odporu kladeném při tažení vodou – z Rapal by se bez potíží daly tahat 5 cm Shad Rap a 10 cm Original Floating. Průměr vhodného vlasce by se mohl pohybovat někde mezi 0,12 – 0,16 mm.

Jako vlastník si chválím zejména lehkost, citlivost a dobrý pocit při lovu daný vyvážením prutu a jeho ergonomií.

Daiwa Infinity-Q Jiggerspin 240 cm / 3-15 g

Daiwa Infinity-Q Jiggerspin 240 cm / 3-15 g


V nabídce Daiwy se řada prutů označovaná Infinity-Q vyskytuje už několik let a pro sezónu 2012 byla už podruhé inovována. Do nové sezóny vstoupí ve výrazném fialovém designu a s novými očky Fuji K, která mají bránit obtočení pletenky kolem některého z oček např. při hodech v silném větru.
S nástupem následovníka se starší série doprodává a dostává se tak do podobné pozice jako její soupeř – za dobré peníze je náhle k dispozici výborný prut s vynikající užitnou hodnotou. U Daiwy je to ale veselejší v tom, že má nástupce a kontinuita řady zůstává zachována.
O tom, že koupě zlevněných prutů Infinity-Q byla rybáři vnímána jako dobrá investice, svědčí mimo jiné i to, že doprodávané kusy (viděl jsem i cenu kolem 2300 Kč a slyšel o ještě nižší) mizely z nabídky internetových i kamenných obchodů velice rychle.

Recenzovaný prut je tedy ten, se kterým se setkáme v katalozích Daiwy pro rok 2010 a 2011, nikoli v novém katalogu pro rok 2012.

Blank prutu je vyroben z 36 a 46 tunového uhlíku. Čísla udávají tlak při lisování, zřejmě v tunách na čtvereční centimetr nebo palec (po pár minutách s kalkulačkou v ruce považuji druhou možnost za pravděpodobnější). Dragon zase u svých prutů udává počet miliónů PSI – dal jsem si tu práci a zjistil, že se jedná se o tlak v librách na čtvereční palec. Více stlačený uhlík se vyznačuje větší hustotou uhlíkových vláken a menším obsahem pojiva – je tudíž lehčí a pevnější.

Pro rybáře bude zajímavější skutečnost, že blank Daiwy je oproti „Drakovi“ u báze asi o 2 mm silnější, zatímco špička je prakticky stejně silná. Blank je tedy kóničtější a disponuje jinou, zřetelně špičkovější akcí. Díky své konstrukci se daleko více hodí pro chytání s tvrdými nástrahami, zejména wobblery. Umožňuje i razantnější vedení gum, zvláště na hlavičkách 5 – 7 g.
Gramáž udávaná čísly 3 – 15 g poměrně dobře odpovídá, prut je pocitově i reálně o něco výkonnější než jeho soupeř, což je dále umocňováno jeho akcí a silnější spodní částí. Díky tomu má Infinity větší výkonové rezervy a snáze se popasujete s většími protivníky, pokud už se vám nějaká lepší ryba na nástrahu pověsí.
Na rozdíl od soupeře je zde spoj blanku trnový.

Pokud jde o hmotnost, katalog udává 135 g, což je méně než u soupeře, ale rozdíl je dán hlavně délkou a hmotností rukojeti. Osobně jsem přesvědčen, že tenký blank Destiny je o něco lehčí.

Rukojeť měří jen 43 cm a je tedy o 5 cm kratší, má plastovou koncovku (Dragon kovovou) a naviják je usazen o něco níž než u soupeře, i když uvedených 5 cm to rozhodně není. Celková je délka rukojeti u Destiny větší hlavně díky její přední části.
Sedlo navijáku je v případě Infinity-Q řešené jinak. Naviják se upevní pomocí šroubovací přední části rukojeti. Šroubení je kompletně ukryto pod ní a do ruky se rybáři dostane jen hřejivý korek.

Očka jsou Fuji Alconite a je jich o jedno méně než má soupeř – tedy 8. Jejich rozmístění odpovídá akci prutu – druhé očko za koncovým je k němu blíže než u Destiny, dál pak vzdálenosti rychle narůstají. Očka jsou co se týče velikosti a odstupu od blanku uspořádána jinak, úplně na blanku jsou nalepena jen poslední dvě před koncovým, zbytek je větší (a tudíž těžší). Velikostní řazení oček není zcela ideální, jsou tam trochu „skoky“, ale v reálu u vody to sotva pocítíte.

Prut bych doporučil hlavně těm, kdo rádi loví na lehčí wobblery, tam by měl mít nad soupeřem určitou převahu. Pokud jde o lov na gumy, u těch bych oproti číslům uvedeným u Destiny přidal asi gram (on ten jednogramový rozdíl v deklarovaných gramážích obou prutů prostě reálně existuje, obě gramáže jsou trefené dost přesně). Jinak opět zdůrazňuji, že o něco větší gramáž je tu ještě podpořena špičkovou akcí a silnějším spodkem.
Právě proto, že špičkovější akce umožňuje důraznější zásek a silnější spodní díl dovoluje se do prutu při zdolávání víc opřít, bude Infinity-Q výhodnější třeba i pro lov okounů na přehradě, kde není nouze o nějakou tu štiku či candáta. S Destinkou budete tyto ryby zejména hůře zasekávat.
Vlasec bych opět volil v rozmezí 0,12 – 0,16 mm, prut by ale možná využil i 0,18 mm nebo tenkou pletenku.

Já jsem nakonec tento Duel vyřešil ve prospěch Destiny a to z několika důvodů. V době, kdy jsem ji pořizoval, byla zhruba o tisícovku levnější než Infinity-Q, což je velmi pádný důvod. Ale není to jen o ceně. Pocitově mi sedí a používám ji hlavně pro lov na menší gumy na pstruhovce, kde mi její delší akce při zdolávání temperamentních duháků vyhovuje a výkon blanku zcela dostačuje. Je mi naprosto jasné, že spousta lidí dá přednost prutu Infinity-Q a jeho nákup si stejně dobře zdůvodní – zvlášť pokud ho seženou za dobrou cenu.

Klady

- lehkost a vyváženost

- dost muziky za rozumný peníz

Klady

- příjemný a výkonný prut

- za dobré peníze koupíte nejen kvalitní kus cajku, ale navíc i od prestižní značky

Zápory

- nic zásadního

Zápory

- nic zásadního

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Středa 20. března 2013 v 19:03® michal green

Nazdar lidi mám dotaz na prut Daiwa Infinity Q ( 210cm 3–15g) konkrétně tu novější verzi (FIALOVOU)…máte sním někdo zkušenosti? chci ho na gumky (hlava 3–5gramů i více,nevím kolik snese) a nějakou tu rotačku (vel. 1 a 2)…vím že to není univerzál jen by mě zajímalo, jestli to s ním půjde na přijatelné úrovni chytat (cíl okoun candát štika tloušť)…prodavač v obchodě říkal že je to možné…ale jsem ten člověk kteý si poslechne více názorů ;-)…díky moc

Čtvrtek 4. října 2012 ve 12:13® kingkubik

Mori> ryobi zauber CF 1000 je na tu 240 luxusni zalezitost aspon me to vazne sedi

Čtvrtek 23. února 2012 v 10:54® Fanda 81
Fanda 81

Mori> Ahoj,já používám SPRO red Arc 1020.Mám ho od roku 2007,používám ho na pstruhy a že dostává zabrat,a pořád v pohodě,bez vrnění a bez zvuků. V proudných pstruhových vodách vyniká super brzda,jsou to opravdu velmi dobré navijáky,bez vůlí.

Úterý 31. ledna 2012 ve 22:10® Mory
Mory

Ahoj všem. Zajímalo by mě, jaký naviják s Dragon Destiny Spin 240 cm / 2–14g používáte.

Středa 11. ledna 2012 v 8:05® Fanda 81
Fanda 81

Ahoj chlapi,mám Destinku 270–2–14g.třetí rok.Tahám ji neskutečně hodně,hlavně na pstruhovku a moc ji nešetřím, doposud žádný problém.Rotač­ky,woby do 10 cm a gumky. Úžasný blenk by si ale zasloužil i kvalitnější korek,to je pravda, dost praská,ale jinak rukojeť drží. Delší konec rukojeti,to mi vadilo nejvíce, jsem nechal uříznout o 5 cm a nyní supr. Jinak jsem zkoušel i toho Jiggerspina od Daiwy.Jemná špička na gumování bezva,na drobnější nástrahy, taky bez problémů.Těžko hodnotit,který je lepší,vše je to o pocitu a názoru rybáže a ten máme na štěstí každý jiný.

Středa 28. prosince 2011 v 10:15® troutkiller

petrikveprik>Pras­kla světe div se při náhozu 9cm gumou na 12g hlavě!A gramáž 14–42g divné že??Druhá po protažení vlasce očkama u nového prutu(nedělám si iluze o zkoušení každého prutu dovozcem)Nikde sem s ní nemlátil.Po této zkušenosti Dragon už nikdy!

Úterý 27. prosince 2011 ve 23:55profil byl smazán

troutkiller> Tobe destina praskla? Muzes popsat detaily toho nahozu jak k tomu doslo? I kdyby ten prut stal za totalni hovno tak prostě sorry nic proti, ale nerozumim tomu jak muze pri nahozu prasknout. To uz prasknuty nejspíš musel být před tím náhozem – nemyslíš? Nebo´s nahazoval půlkilovým wobem??

Pondělí 26. prosince 2011 v 19:43® kubas
kubas

Tak u Destinky se mně taky rozpadla rukojeť a to jsem s tím prutem ani nebyl u vody(tam je problém té šroubovací rukojeti), ale na Teama 10–28g si zatím nemůžu stěžovat…

Pondělí 26. prosince 2011 v 16:03® kura11
kura11

… musim ale tiez uznat ze Poliaci su aj fuseri, napr. tvary tych rukoveti pod radou HM su uplne nahovno, pritom mali vynikajuce tvary, prve modeli TD alebo millenium… tie nove sa mi nepacia a ani tak nesedia, rada silver edition to mala asi najhorsie, tie rukovete boli otrasne a tak isto aj destina ako normal tak aj delena… neviem ako si to predstavovali polsky „inziniery“ ale v tomto skor znacku osidili… za to rada HM 69,80,72 su nadherne po vsetkych strankach…

Sobota 24. prosince 2011 ve 13:35® osprey
osprey

SURF> 270 cm do 40 g mám na tahání vláčecích nástrah, které netřeba příliš oživovat (třeba rotačka). S vlascem 0,25 mm na to mám svoje největší štiky (kolem metru). Nepadají z toho ryby.

Dobrý prut na lov s pletenkou.

Třeba gumy ale radši chytám s Draky.

Sobota 24. prosince 2011 ve 4:29® troutkiller

SURF>Speed je hodně moc rozdílnejch prutu na to aby ti někdo napsal že jeden je dobrej na to a druhej na ono:-)Já osobně mám nejradši Bassovej jednodíl 2.10m kterej je snad nejlepší a nejuniverzálnější prut kterej šímo udělalo:-)A hned za nim Sumcovej zabiják 50–100g.

Sobota 24. prosince 2011 ve 4:23® troutkiller

enšpígl>Přehánko asi si to blbě pochopil ale myslíš že by někdo dál prodával auta která mají prokazatelnou výrobní vadu???Nebláz­ni!Zažil sem že kuly Dvoum prasklejm krkum stáhla firma z trhu v USA celou várku vidlic páč by prosoudily nos mezi očima kdyby se na jejich prasklé vidli někdo zmrzačil!Jinak co se těch cen týče mám radši Jaxon za 1000 na kterej je spoleh než klacek kterej prodávaji za 7000 ale má hodnotu oček co z něj po prasknutí ořežu:-(

Pátek 23. prosince 2011 ve 22:41® K.O.D

Ahoj,byl jsem u dvou zlomení Draků s Troutem a opravdu ani jedno nebyla jeho chyba! Specielně to při tom náhozu byla pěkná legrace.

Pátek 23. prosince 2011 ve 22:21® sethy
sethy

SURF> ještě bych si vypl caps lock :)

Pátek 23. prosince 2011 ve 20:21® SURF

skvor>PŘÍŠTĚ TO NAPRAVÍM. NEJSEM JEŠTĚ ZBĚHLÝ V „PRAVIDLECH“.

Pátek 23. prosince 2011 ve 20:14® skwor
skwor

SURF> Tady si tykáme :-)

Pátek 23. prosince 2011 ve 20:01® hanis93
hanis93

Tu Destinku jsem si v lete koupil. za ty penize co byl po tech par mesicich na Slezske harte muzu rict ze luxus. Docela obstojne s nim taham rapalu jointed 9cm a s pletenkou zvlada i mensi popery do 7 cm. Pro lov na kratsi vzdalenosti pro me ideal. Jen me teda od novoty zlobi korek u sedla navijaku ktery se lehce odchlipl a v ruce vrže. Jinak pekny byl i ten dragonacky obchod v Jicine.

Pátek 23. prosince 2011 v 19:59® SURF

osprey>MOHL BYSTE MI NAPSAT, JAKÉ VYUŽITÍ MAJÍ U VÁS SPEEDY? JINAK PSI BYLO POUČNÉ. JEN HOUŠŤ.

Pátek 23. prosince 2011 v 19:55® SURF

MATE BOBAN>MOHL BYSTE MI VYSVĚTLIT, PROČ VÁM VADÍ REZONANČNÍ KROUŽKY?

Pátek 23. prosince 2011 v 19:10® MATE BOBAN

Fugas> suhlas, z dôvodu tej „úžasnej“ rukovate som si tu destinu nekupil, ešte je zaujímavé, že 2,7m v tej istej gramáži je podstatne tvrdšia, by som povedal tak 5–20g, inak dragon mam rád, mám od nich 5 prútov všetko rada TD našťastie este z doby pred zavedením rezonančných krúžkov

Pátek 23. prosince 2011 v 18:41® enšpígl

troutkiller> Já bych to až tak nehltal, buď jsi věčný smolař, nebo já nevím, jak bych si tu zaujatost vysvětlil. S tím zbožím v ceně 7000 srovnatelným za zboží za 1000 kč – ty byla přeháňka že ? Pokud jsi opravdu zlomil 4 draky a nedělal s nima prasárny, tak tě i chápu. Ale ta smůla… to je štěstí na smůlu. Jinak v autoprůmyslu takto funguje Opel, či Dacia, jsou to low endy, nějak moc neprosperují, ale taky nekrachují

Pátek 23. prosince 2011 ve 14:55® osprey
osprey

kingkubik> Troutkiller má cajk v pohodě, prostě má na Dragony smůlu. Z ocasovství bych ho nepodezíral.

A jsem jeden z těch soudruhů, co od něj prut koupili – stav vzorný, cena mírná.

Pátek 23. prosince 2011 ve 14:16® troutkiller

kingkubik> Nejspíš ten vocas,třeba ten korek sem rozlámal na poště a pak se tomu doma divil!A hned u dvou prutu najednou!Pár věcí sem tu už prodal a zkus se soudruhu zeptat v jakém je dostaly stavu.

Pátek 23. prosince 2011 ve 14:09® kingkubik

troutkiller> a vis ze by jsem i veril ze tohle s nemi delas?jinak si to nemuzu vysvetlit…neni to tim ze by jsem polskemu rosti nadrzoval ale je to tim ze za me mluvi zkusenosti a spokojenost jak ma tak kamaradu kolem me.nezanm nikoho kdo by byl az tak talentovany a povedlo se mu znicit tri draky…jsou jen dve moznosti bud jsi vazne ocas:Da nebo jsi nejvetsi smolar jakyho znam:Dneurazej se hnedka:D

Pátek 23. prosince 2011 ve 13:49® troutkiller

enšpígl> Pokud je dělá v kvalitě horší než konkurence v ceně 1000kč tak to roští je!A muže stát klidně 10000.Cena nemusí být měřítko kvality:-(Pokud máš tu drzost prodávat pruty u kterejch se rozpadá rukojet,víš o tom a nestahneš je z prodeje tak to o něčem svědčí!Jak dlouho myslíš že by taková firma fungovala třeba v autoprumyslu???

Pátek 23. prosince 2011 ve 13:36® enšpígl

troutkiller> pokud firma dělá pruty i za 7000 kč, tak to pruty bych roštím nenazýval. Roští jsou leda klacky nějaké noname číny do 1200kč…

Pátek 23. prosince 2011 ve 12:01® kura11
kura11

troutkiller>No keby som mal podobnu skusenost tak by som tiez nebol dvakrat nadseny aj ked to tvoje znie az neuveritelne, tolko smoly jeden clovek…

Pátek 23. prosince 2011 v 7:17® troutkiller

kingkubik>Specielně dragon používám ke skoku o tyči,k postrko­vání lodě a otloukání ořechu!Vy se z těch poláku jednou poserete!Když ti TDčko praskne po třetím hodu woba kterej váží pulku odhozovky,Destina se ti dvakrát rozpadne v rukojeti a třetí po dvou měsících reklamací dvou stejnejch závad dorazí se zlomenou špičkou tak je to určo moje chyba:-(Mám mraky prutu a v životě nebyl problém ani s Jaxonem za pakatel!Tohle dohadování nemá smysl,Polské roští je levné a proto bude mít moře fanoušku,já si radši přidám a vám nechám ty starosti!

Čtvrtek 22. prosince 2011 ve 22:34® kingkubik

troutkiller> jo tak to by me zajimalo co s tim delas…ono jestli by to nechtelo zamyslet se sam nad sebou a zeptat se jestli nedelam neco spatne kdyz mi praskly 4 pruty......ja chytam s destinkou a kolega z prace s guidem …chytal jsem i TDckem…a nikdy jsem nemel jediny problem…mimo jine kdyz jsem destnku s guidem kupoval osobne mi jej testoval pan prochazka aby jsme nenarazily nahodou na nejaky vadny kus vznily prepravou ci spatnym uskladnenim…to co s prutem delal jsem v zivote nevidel.az se mi chtelo brecer…u guida 4–21g se spicka malem dotkla rukojeti…sotva jsem ten prut udrzel v ruce.tak by me vazne zajimalo co s tim delas:Dnezlob se ale ja nemam moc penez na kokotiny a prut si vybiram mozna vice nez peclive a taky se k nemu tak chovam…jestli s tim nekde flaknes do kufru nahazes na to kupu veci tak se pak nediv.nechci z tebe delat nejakyho dobytka ale zatim z toho co pises to tak vypliva

Čtvrtek 22. prosince 2011 ve 21:46® enšpígl

troutkiller> ježeši, co s těmi pruty děláš ? :) to snad není možný aby ti praskli 4 pruty od stejný značky ( pokud by nebyly všechny z jedné vadné serie )Hodně lidí používá draky bez potíží, a to nemluvím jen o lidech co znám přes internet…

novější starší
Stránky:   2 1