Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Quick Anocanda Sänger vs. Fox Ranger

4.9.2011 vložil osprey | Stojany a vidličky | zobrazeno: 9.532×

Porovnání dvou kaprařských stojanů

Quick Anocanda Sänger

Quick  Anocanda Sänger

 

Většina dosavadních Duelů se točila zejména kolem náčiní určeného nebo aspoň použitelného k lovu na přívlač a feeder (což jsou oblíbené rybolovné techniky zdejšího redaktora). Abychom mohli nabídnout něco i kaprařům, oslovil David několik rybářů, kteří se této technice věnují a v budoucnu se tu tedy měly objevovat i Duely s kaprařskou tématikou.

V tom dnešním se utkají dva stojany, bohužel každý trochu jiné koncepce a také z jiné kvalitativní i cenové skupiny. Pozorný čtenář ale může objevit, v čem ten kvalitativní rozdíl spočívá a za co si bude muset v případě zájmu připlatit.

 

Duel zahájí levnější  a pro většinu zájemců dostupnější z obou soupeřů. Stojan Quick  Anocanda Sänger je rychle postavitelný a poměrně stabilní. Jedná se o trojnohý stojan, tedy tripod. Nohy jsou vysouvací. Pootočením spodního dílu nohy uvolníte zasouvací díl a po jeho vytažení na požadovanou délku ho zpětným pootočením nohy zaaretujete.

Sklon stojanu (a v něm usazených prutů) je možno nastavit v plynulém rozsahu od svislé do vodorovné polohy.

Materiály použité při výrobě jsou hliníková slitina a ušlechtilá ocel, díky nimž má stojan stříbrnou barvu a docela pěkně vypadá. Použití hliníku se pozitivně projevilo na hmotnosti stojanu, která je cca 4 kg.

Navzdory poměrně ušlechtilým materiálům se ale na určitých místech stojanu časem objevily stopy koroze (rezivnění).

Transportní rozměry jsou cca 85 x 20 x 20 cm a stojan je dodáván s pěkně vypracovaným pouzdrem.

Cena je 2990 Kč.

 

Stojanu lze vytknout to, že pro dosažení opravdu dokonalé stability při „velké kaprařině“ je potřeba ho zakotvit. Dalším mínusem jsou  hrazdy na 3 a 5 prutů, které nejsou dostatečně pevné, takže například pokud použijete zacvakávací rohatinky prutů, tak při vytržení  prutu z držáku se vám vrchní část stojanu zkroutí.

Fox Ranger

Fox Ranger

 

Tento stojan představuje nejvyšší třídu kvality, disponuje skvělými vlastnostmi a to jak stabilitou, tak možnostmi nastavení, ale případný zájemce bude muset sáhnout podstatně hlouběji do peněženky.

Na rozdíl od soupeře je tento stojan čtyřnohý. Součástí kompletu jsou ale celkem 3 páry teleskopických nohou a každý z nich v jiné velikosti, což umožňuje značnou variabilitu polohování stojanu.

Krátké nohy mají rozsah nastavení délky 350 - 550 mm, dlouhé nohy 1300 - 2350 mm. Recenzentovi se dva páry nohou zdály být příliš nízké. Stěžoval si i na to, že pokud při větším dešti neotřete nohy stojanu,  vznikne na nich šedý film, který jde špatně sundat.

Materiálem, z něhož je celý stojan vyroben, je hliníková slitina s černou povrchovou úpravou. Přestože je hliník lehký, masivní konstrukce stojanu se projevuje daleko vyšší váhou než má soupeř. Kompletní stojan váží zhruba 6,5 kg.

Ranger je sice celkem rychle postavitelný, ale protože se sestavuje z více dílů, zabere jeho skládání přece jen o trošku více času než u klasických stojanů.

Rozsah poloh je víc než dostatečný a stojan jde postavit do téměř svislé polohy, což je výhodné například při lovu na řekách. Součástí stojanu jsou  dvě vodováhy se zakrývací krytkou pro dokonalé postavení do roviny.

Stojan je velmi robustní a stabilní - i ve svislé poloze. Při záseku a vytržení prutu z rohatinky se nijak nekroutí. Dodává se s hrazdami pro 3 až 4 pruty, přičemž hrazdu pro 4 pruty je nutno dokoupit. Při použití hrazdy na 3 pruty v plné výbavě naráží prostřední swinger na tělo stojanu, což ale lze upravit posunutím hlavní části nohou.

Masivní konstrukce stojanu ovlivňuje i přepravní rozměry. Ty jsou cca 120 x 20 x 20cm. Stojan je dodáván s kvalitním pěkně zpracovaným pouzdrem.

Cena se pohybuje kolem 7400 Kč.

Klady

Slušná kvalita za rozumnou cenu

Rozumná hmotnost a transportní rozměry

Klady

Robustnost a dokonalá stabilita

Široké možnosti nastavení

Zápory

Nízká stabilita hrazdy

Na některých místech materiál rezaví

Zápory

Větší hmotnost a transportní rozměry

Vysoká cena

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 22:05® Mysak69
Mysak69

Vyzkoušel jsem mnoho stojánů ať tip klasicky nebo dlouhy a nakonec jsme zůstal u tohohle je od českých rybářu a je plně vyhovující a perfektně řešený a hlavně cenově si myslím že je levný oproti aktuální nabídce co kde vidím,, zde odkaz http://www.rajrybaru.cz/…-4-nohy.html u mě na si získal velkou přízeň ale pravda je že každý rybář ma jiný vkus a jiné fin, možnosti,, posud te samy........

Čtvrtek 22. září 2011 v 17:19® osprey
osprey

All Armor> Využívám všechny příležitosti. Dost často vkládám věci, co si normálně koupím v obchodě.

Problém je, že potřebuju ty protivníky dva. Vždycky je těžké dát do kupy tu dvojici.

Středa 21. září 2011 ve 22:01® thundarr
thundarr

Nad temi duely jsem uvazoval, neco napsat neco vymyslet … asi by problem nebyl, ale člověk sity veci musi osahat a to jenda dvouhodinova vyprava nestaci …

Čtvrtek 8. září 2011 v 7:49@ All Armor

Klon> Já kupuji se značkou FOX jen nějaké háčky a kaprařskou bižutérii. Je fakt, že jde o kvalitu. Především háčky jsou výborné.Možná lepší, než je potřebné.

Čtvrtek 8. září 2011 v 7:45@ All Armor

osprey> A jak to probíhá? Prodejci, či výrobci snad rádi půjčí, vždyť je to i reklama. Či vyvoláváš známým, či půjčí?

Středa 7. září 2011 v 17:28® osprey
osprey

Klon> Pokud jde o Duely, jsme limitováni možnostmi. Hrubě řečeno, protože nejsem kaprař, jsem rád, že jsme kaprařícím kolegům mohli nabídnout aspoň něco.

Středa 7. září 2011 ve 13:06® Klon
Klon

All Armor> jj Vím jak to myslíš.Dnes je hodně lidí ovlivněno reklamou a kupují zbytečně věci které neupotřebí.Ja se nad Foxem rozmýšlel jestli má cenu,ale vzhledem k tomu že jesem jen kaprař a někdy mé chytání vyžaduje aby stojan byl doopravdy stabilní a nebo je skoro celý ve vodě apod,tak jsem ho nakonec vzal a super.

Jen velká nevýhoda je že pokud koupíte na 3 pruty,tak mezi navijáky je potom hodně málo místa.lepší je zvolit pro 4 pruty,tam má hrazda už přes 700 mm tuším a pro navijáky je místa dostatek.

Úterý 6. září 2011 v 16:30@ All Armor

Klon>Já nenapsal, že je to rovnocené (jinak jsem takovou reakci od někoho čekal). Jen jsem napsal, že je vhodnější porovnávat s FOXem stojan JRC, jako trojnožku od Sengera. Ale je to můj osobní názor. Já nejsem ortodoxní kaprař a volil jsem především kompromis mezi stabilitou a cenou. Viděl jsem dost povalených trojnožek. Já půjdu letos možná ještě 2–3× na kapry, abych vyvětral vercajk.A možná s feedrovou trojnožkou a feedrovými pruty. Ten stojan JRC stojí 1/3 FOXe, tak by snad měl být ten FOX lepší…Aspoň o chlup. Taky je mnohdy na zamyšlení ten lidský chtíč kupovat věci, co nabízejí všechny možné a nemožné vlastnosti (třeba tu velkou variabilitu FOXe, kterou zmiňuješ), přičemž lidé nezváží své reálné potřeby a platí jako mourovatí. Tehdy si vzpomenu na Weissovu knihu Dům o 1000 patrech, kde jsou také šílené reklamní hesla… http://cs.wikipedia.org/…ADci_patrech

Úterý 6. září 2011 ve 12:35® Klon
Klon

All Armor> JRC X-LITE POD se nedá za žádnou cenu doopravdy rovnat s Foxem…Ja se rozmýšlel mezi Rangerem a Sky podem.Oba dva disponují neskutečnými možnostmi ( např variabilita nastavení nohou )Nakonec jsem vzal Sky pod,protože je už přece jen vyzkoušený…

Dávám ale za pravdu že srovnání se stojanem Quick Anocanda Sänger není ůplně fér.Bral bych spíš duel rovnou Ranger Vs Sky pod,protože vnich jsou rozdíly.Aspoň by zajemce mohl posoudit co pro něj bude lepší.

Neděle 4. září 2011 v 8:03@ All Armor

All Armor> Kdybych měl hodnotit ten stojan od JRC, tak bych napsal:

KLADY: Robustnost a dokonalá stabilita, Široké možnosti nastavení, Nízká hmotnost, Výborná cena

ZÁPORY: Není na tom napsáno FOX

Mám podezření, že JRC i FOX to mají vyrobené v jedné čínské fabrice a Sengr v sousední.

Neděle 4. září 2011 v 7:48@ All Armor

Miluji ty reklamní kecy výrobců. Digitálně vyvážený rotor, teflonové háčky,carbonová ocel, pertinaxový karburátor… Dám krk na to, že na Anacondě není nic z ušlechtilé oceli (to není výčitka autorovi článku). Co se počítá za ušlechtilou ocel, je třeba tady: http://www.ferona.cz/…nformace.php V nejlepším případě jsou použity materiály na úrovni oceli třídy 11.

Vybrat jako kokurenta pro FOXe stojan Anaconda Sänger skutečně není příliš fér. Chybí už jen dřevěné vidličky. Vhodnějším konkurentem by byl asi JRC X-LITE POD, co se prodáva za cenu něco na 80 EUR. Pěkná fotka je tu: http://www.pelada.sk/…-x-lite-pod/. Trochu matoucí fotka i s cenou v korunách je tady: http://nakapra.cz/…te-pod-i439/.

Jinak – i u stojanu JRC X-LITE, píše výrobce resp. slovenský prodejce (dorazil to asi amatérský překlad), že „Potiahnutý rám špeciálnym tvrdiacim materiálom, ktorý nepriťahuje blesky“. Když jsem se to dočetl, hned jsem si „to“ koupil.