Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Flajzar Top TX - sada 2 hlásičů + dálkový příposlech RXL 868 vs. Flajzar Fishtron Q9 TX - sada 4 hlásičů + příposlech RX 2

22.9.2011 vložil osprey | Rybářské drobnosti | zobrazeno: 15.396×

Srovnání dvou sad hlásičů s příposlechem od známého českého výrobce

Flajzar Top TX - sada 2 hlásičů + dálkový příposlech RXL 868

Flajzar Top TX - sada 2 hlásičů + dálkový příposlech RXL 868

 

Jeden z externích recenzentů pro nás zpracoval srovnání dvou bezdrátových sad kaprařských hlásičů s příposlechem. Ačkoli se v obou případech jedná o výrobky firmy Flajzar, autor Duelu není v žádném vztahu s touto firmou a hodnotil výrobky jen podle svého svědomí a zkušeností. Pro lepší srovnání byly jednotlivé vlastnosti obodovány škálou od 1 do 5 s tím, že čím více bodů, tím lepší hodnocení.

 

Zpracování  hlásičů - Na pohled pěkné zpracování.  4 body

 

Funkce

 

Citlivost potahu: Je regulována otočným knoflíkem. Otáčení je až příliš citlivé, stačí otočit knoflíkem asi o 2 mm a nastavená délka potahu je už o dost větší.  3 body

Zvuky: Opět regulovány otočným knoflíkem. Bez problémů lze nastavit nízký i vysoký tón. Regulační  knoflíky jsou ale moc jemné a malé pro toho, kdo má silnější ruce.  4 body

Hlasitost hlásiče: Do třetice otočný knoflík. Rozsah nastavení je velmi dobrý, jde nastavit jak skutečně silnou intenzitu zvuku, tak je i možné zvuk zcela vypnout.

Velmi pozitivní je, že při nočním lovu nastavíte sílu zvuku hlásičů na nulu a zapnete si zvuk jen na příposlechu. Nikdo vás pak nemusí slyšet a nebudete nikoho rušit. Existuje i odlišení směru záběru (jízda x padák).   5 bodů

 

Další vychytávka u těchto hlásičů je poziční světlo, které si můžete v noci zapnout i vypnout.

 

Dosah příposlechu:  Největším reálným nedostatkem této sady je omezený dosah příposlechu. V některých případech už 2 metry od bivaku příposlech hlásil, že je jeho majitel mimo dosah. Nejednalo se přitom o místo pod dráty elektrického napětí, ani hustě zastavěnou oblast nebo zarostlý  terén.

Tento problém se nevyskytl jen u testované sady. Recenzentovi přátelé měli podobné potíže. Po nahrání nového softwaru, několika opravách a vytažení externí antény u hlásičů  byl ale problém nakonec vyřešen.  2 body

 

Další potíže: Prodejce uváděl hlásiče jako 100% vodotěsné. Několikrát se ale stalo, že při vydatném dešti začal některý chraptět a přestal fungovat. Po vyschnutí se opět rozešel. Tyto problémy se vyskytovaly i u jiných sad než byla testovací.

Sada je dodávána  v látkovém kufříku, který je pro potřeby mnoha rybářů a zejména pro použití v náročnějších podmínkách měkký.

 

Závěr: I když v některých ohledech vykazuje sada nepopíratelné kvality a většinu potíží se podařilo odstranit, přece jen by za 9500 Kč měla fungovat daleko lépe.

Celkové hodnocení: 3 body

Flajzar Fishtron Q9 TX - sada 4 hlásičů + příposlech RX 2

Flajzar Fishtron Q9 TX - sada 4 hlásičů + příposlech RX 2

 

Tato sada se nachází na kvalitativně i cenově vyšší úrovni než předchozí, proto se nejedná o duel rovnocenných protivníků. Spíš je to srovnání, na jehož základě si může rybář udělat obrázek, jaké rozdíly se mezi, řekněme střední a  vyšší třídou, dají objevit a nakolik má smysl investovat do kvalitnějšího výrobku.

 

Zpracování  hlásičů: Na pohled velmi pěkné zpracování, o něco lepší než u předchozího typu.  5 bodů

 

Funkce:

Citlivost potahu: Je regulována otočným knoflíkem. Vše v naprostém pořádku.  5 bodů

Zvuky: Opět regulovány otočným knoflíkem. Bez problémů lze nastavit nízký i vysoký tón.  5 bodů

Hlasitost hlásiče: Další otočný knoflík. Je třeba říci, že všechny otočné knoflíky jsou u těchto hlásičů robustnější než je tomu u předchozího typu.

Rozsah nastavení hlasitosti je velmi dobrý, jde nastavit jak skutečně silnou intenzitu zvuku, tak je i možné zvuk zcela vypnout, abyste při nočním lovu mohli mít zvuk zapnutý jen na příposlechu.

Funguje tu i zvukové označení (dvojitým signálem) při jízdě k rybáři -  takzvaný padák. A dále je tu funkce, kdy jedním zmáčknutím přerušíte zvukový signál hlásičů a můžete si pruty dopnout bez toho, aby pípaly a zbytečně rušily okolí.   5 bodů

 

I u těchto hlásičů je namontováno poziční světlo, které si můžete v noci zapnout nebo vypnout.

Jako negativum lze vnímat to, že při výměně baterií u hlásičů je třeba mít u sebe šroubovák, zřejmě je to daň za utěsnění proti vlhkosti.

 

Dosah příposlechu: Tentokrát byl dosah a veškerá práce příposlechu naprosto v pořádku. Ocenění zaslouží i velmi malé rozměry příposlechu.

Zajímavým dovybavením příposlechu je malá bílá dioda na osvětlení prostoru. Její časté využívání ale snižuje životnost baterie, takže je lepší používat čelovku.  5 bodů

 

Závěr: Jedná se sice o nákladnou, ale velmi pěkně zpracovanou sadu, jejíž funkčnost a úroveň vybavení je víc než dobrá. Pochvalu zasluhuje i uložení všech částí v pěkném hliníkovém kufříku.

Celkové hodnocení:  5 bodů

 

Úplně na konec je třeba pochválit kvalitní a dostupný servis, který firma Flajzar poskytuje ke svým výrobkům. Také návod, který je ke každé sadě přiložen, je podrobný a každý rybář se v něm vyzná.

Klady

Dobrá regulace a široké nastavení zvuku

Klady

Bezchybný provoz a široké možnosti nastavení

Zápory

Potíže s dosahem příposlechu

Nedostatečná vodotěsnost

Zápory

Pokud akceptujeme cenu, pak asi žádné

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Neděle 23. září 2012 v 11:58® gobek

ahoj vlastním sadu Q9 TX a naprostá spokojenost

Neděle 10. června 2012 v 19:18® fabik777

ano je to drahe. ale dva mam. Q7 bez priposlechu. su super a stali 2500kč. je to dost ale oplati sa. a priposlech nepotrebujem. ked som na rybach tak som pri prutoch........

Sobota 15. října 2011 ve 20:56® zaplosak

zvláštní, v Olmiku jsou furt vyprodané…

Úterý 4. října 2011 v 19:03® Robur
Robur

který z nich sám zasekne, přípandě dojde pro pivo?

Středa 28. září 2011 v 19:05® BrulaKO

All> tak ja nevim hosane,ale bejt tu duel,skoda fabia vs.superb,uz vidim masy jak hlasuji pro fabii,jen proto,ze je superb drahej, to cekej

Středa 28. září 2011 v 8:37@ All

Je to srandovní, že vítězí ten předražený krám. Soudím, že průměrný český či slovenský rybář (tvořící masu platící za povolení)za to ty prachy, nedá ani náhodou.

Úterý 27. září 2011 v 11:02® superweb
superweb

Axell> No ja bych to videl spis jako Audi vs Skoda. V podstate funkcne stejny, akorat to Audi je trosku hezci a vsyperkovanejsi, ale taky vyrazne drazsi :)

Sobota 24. září 2011 ve 13:58® Axell

tohle bych nesrovnával, to je jako škoda 120 vs fabia Když už jsme u toho, tak CSR set 4+1 za 4500 je bez konkurence

Sobota 24. září 2011 v 11:08® superweb
superweb

Jen akceptovat tu cenu :) To si radsi poridim Magneto WTD, 2× TDS a priposlech, vejdu se do cca 3000. Akorat ozelim citlivost na jednom hlasici(protoze Sema z nejakeho duvodu nedela hlasic s vysilacem a citlivosti). Za to mam 3 naprosto spolehlive hlasice s 4 letou zarukou a priposlechem – pecka je ze priposlech ma i „vibracni vyzvaneni“ :)

Čtvrtek 22. září 2011 ve 22:05® milans13
milans13

Zápory Pokud akceptujeme cenu, pak asi žádné

Snad by stálo za pokus taky tu cenu uveřejnit zde.Jinak duel dle mého názoru hodnotný pro hrstku rybářů kteří si tak drahý špás mohou dovolit.Co tak u vody pozoruji,tak má drtivá většina rybářů má hlásiče do 1000,–kč za oba.