Chytej.cz

Daiwa Infinity-Q Ultralight 240 cm / 1-9 g vs. Cormoran ULX 240 cm / 1-9 g

28.12.2010 vložil osprey | Pruty | zobrazeno: 21.697×

Souboj dvou prutů pro UL přívlač disponujících shodnými parametry a velmi podobnou úrovní zpracování, ale výrazně se lišícími svým vzhledem.

Daiwa Infinity-Q Ultralight 240 cm / 1-9 g

Daiwa Infinity-Q Ultralight 240 cm / 1-9 g

 

V posledních letech roste obliba lehké a ultralehké přívlače. S tím souvisí i zájem rybářů o vhodné náčiní. Řada z nich při výběru prutu požaduje proutky klasické konstrukce bez vlepené špice (tzv. chvějivky). Mimo jiné je to dáno i tím, že takto stavěné pruty jsou univerzálnější a poradí si se širším spektrem umělých nástrah.

Jedním z takových univerzálních proutků je i model ze série Daiwa Infinity-Q s délkou 240 cm a odhozovou hmotností 1 – 9 g, který jsem měl možnost si vyzkoušet.


 

Jedná se oprut střední třídy, s velmi lehkým blankem ze stlačeného uhlíkového vlákna. Je osazen osmi jednopatkovými očky Fuji Alconite rozmístěnými ve stylu Fuji New Concept (první velké, pak rychlé zmenšení a špička hustě osazená drobnými očky) a korkovou rukojetí s maličko atypickým sedlem navijáku (rovněž od firmy Fuji). Sedlo je zajímavé tím, že obsahuje zeslabenou část pokrytou korkem a na ni navazující šroubení se ukrývá pod otáčivou přední částí rukojeti. Před rukojetí najdeme esteticky poměrně působivý kovový prstenec s vypáleným logem firmy, zatímco její koncovka je z materiálu EVA - měkkého mechového plastu.

Blank je dvojdílný s trnovým spojem a má delší, velmi plynulou „zdolávací akci“. Je poměrně rychlý, živý, ale v žádném případě ne tvrdý. Gramáž celkem odpovídá údaji výrobce, přičemž horní hranice (9 g) už je na hraně možností prutu, zejména při vedení takto těžkých nástrah.

Prut je celkem dobře vyvážen – při osazení odpovídajícím navijákem je těžiště sestavy někde v polovině přední části rukojeti. Při lovu tak nenásilně zaujímá pozici mírně špičkou dolů, což je ideální např. při tahání malých rotačních třpytek.

Designérům se povedlo dát celé sérii Infinity-Q poměrně originální a líbivý „kabát“. Matně šedá barva blanku kombinovaná s tmavým vyvázáním černých oček Alconite doplněným třpytivými fialovými proužky vypadá osobitě, luxusně a přitom si zachovává určitou nevtíravost.


 

S prutem se velmi příjemně hází, ale s ohledem na akci blanku a malá očka na špici to žádný přeborník v hodu do dálky není. Stejně tak díky své akci postrádá sílu pro tvrdé záseky nebo nějaké razantní vedení nástrahy. Rovněž nástrahy kladoucí větší odpor ohýbají blank více, než je zdrávo. Pokud jde o „tvrdé“ nástrahy, maximem budou rotačky č. 2 a to spíše jen ve stojaté vodě nebo velmi mírném proudu. U wobblerů pak nemá velký smysl výrazněji překračovat délku 5 cm, ale hodně tu záleží na hmotnosti nástrahy a odporu nořítka. Kolega celkem bez potíží lovil s wobblery Illex Tiny Fry do 5 cm a Chubby, ale čtyřcentimetrové  Hornety od Salma vybavené velkým nořítkem už prutu působily potíže.

Pokud jde o měkké nástrahy, pak ideální jsou gumy na 1 – 2 g hlavičkách. Pro ty se prut jeví jako optimální. S třígramovými se stále ještě chytá poměrně dobře, ale někde kolem 4 g bych se už začal poohlížet po výkonnějším prutu, i když i tuto hmotnost proutek ještě zvládá.

Měkčí akce prutu je skvělá pro zdolávání ryb. Blank krásně pracuje a následuje rybu v jejích výpadech. Kromě příjemného pocitu ze zdolávání se to projevuje malým počtem spadlých ryb a to i na háčcích bez protihrotů. Platí to i pro lov salmonidů, kteří při zdolávání předvádějí zvláště bujaré pohybové kreace.

Optimálními soupeři tohoto prutu jsou pstruzi mezi 30 – 40 cm a blank si hravě poradí i s bolenem nebo štikou kolem půl metru. Ryba kolem 70 cm je už ale nad jeho síly a odsuzuje rybáře do poněkud pasivní role – prostě musí nějakou dobu s plně ohnutým prutem čekat, až se soupeř unaví.

Rozsah použitelných vlasců bych viděl zhruba od 0,10 – 0,16 mm s optimem někde uprostřed tohoto rozmezí. Zkoušeli jsme i tekou pletenou šňůru (0,06 mm) a dík své akci se prut hodí i pro lov s takovýmto návinem. Optimální velikost navijáku je zhruba 2000 (v číslování firmy Daiwa). Dají se použít i Shimana velikosti 2500 a stále ještě jste v relaci. Menší navijáky nepředstavují problém, ale já si na ně moc nepotrpím.

Jelikož na vyvážení má vliv především hmotnost navijáku, je třeba si prut vyzkoušet s konkrétním modelem.


 

Zájemci dostanou v prutu Infinity-Q výrobek s klasickým nadčasovým vzhledem, slušnou kvalitou zpracování a velice příjemný do ruky. Prakticky všichni, kdo si s ním zachytali, hodnotí tento prut jako velmi povedený.

Cena je v neustálém pohybu. V průběhu roku 2010 klesla dost hluboko pod 3000 Kč, nyní se proslýchá cosi o zdražování. Pokud se cena tohoto prutu udrží kolem hladiny 3000 Kč (pokud možno zdola), bude s ohledem na kvalitu prutu stále ještě přijatelná, při výraznějším navýšení by mě jako první věc napadlo podívat se, jak si cenově stojí jeho soupeř v dnešním Duelu, případně jiné konkurenční výrobky.

Cormoran ULX 240 cm / 1-9 g

Cormoran ULX 240 cm / 1-9 g

 

Během lovu s Daiwou Infinity-Q mě napadla otázka, zda v rámci koncernové spolupráce není  model Cormoran ULX disponující shodou okolností stejnými parametry (240 cm / 1-9 g) postavený na témže blanku. V katalogu se sice udával jiný materiál, ale papír snese všechno. Abych tuto otázku nějakým zásadním způsobem „rozštípl“ a navíc získal materiál pro tento Duel, půjčil jsem si od kolegy hechta jeho osobní ultralightovou zbraň a odnesl ji k řece, kde jsem ji několik hodin trápil. Doma jsem ji pak porovnával s Daiwou Infinity-Q všemi nedestruktivními způsoby, které mě napadly. Je pravda, že mě napadly i způsoby destruktivní, ale Daiwu budu muset vrátit a kamarád je prostě kamarád…


 

Cormoran ULX je mezi českými vláčkaři poměrně známý a v průběhu zhruba dvou nebo tří sezón, během nichž je na našem trhu, si stačil vydobýt slušné renomé. Několik přátel ho s oblibou používá a tak jsem ho měl párkrát v ruce a to nejen ve verzi 240 cm, ale i 185 a 210 cm, což jsou další z dostupných délek.

Daiwa Infinity-Q se v gramáži 1-9 g nabízí jen v jediné délce 240 cm.

Zatímco základní technická data obou spoupeřících prutů jsou stejná, vzhledově by se jen těžko hledaly rozdílnější pruty. Na rozdíl od konzervativní Daiwy s klasickou korkovou rukojetí má Cormoran ULX futuristický vzhled, kterému vévodí dělená rukojeť z materiálu EVA (mechový plast) s poměrně originálním sedlem navijáku. Naštěstí návrháři pro všechnu tu modernu nezapomněli na rybáře, takže proutek disponuje skvělou ergonomií a velice dobře padne do ruky.

Pokud jde o otázku, zda je blank obou prutů identický, mohu jednoznačně odpovědět, že není. Blank Cormoranu ULX je v porovnání s Daiwou Infinity-Q o něco rychlejší a má poněkud špičkovější akci. Pořád se ale nejedná o nějaký extra tuhý prut s akcí ve špici, takže mnohé z toho, co bylo řečeno o prvním ze srovnávaných prutů, platí i zde.

Ačkoli je proutek příjemně živý, stále tu pracuje velká část blanku. Jeho poslední čtvrtina se ochotně ohýbá, ale zároveň bleskově vrací, takže je schopna švihem odhazovat drobné nástrahy i velice rychle pokrývat rychlé výpady menších ryb. Větší zdolávaný kus ohne blank ULX-ka prakticky do parabolického oblouku, ale ten pořád krásně pracuje. Oproti protivníkovi v dnešním Duelu je trošku tužší a zvládne se stejnou dávkou elegance o něco větší ryby. Šedesátka štika je stále ještě soupeřem, kterého si rybář nejen vychutná, ale během krátké doby i „přemluví“ k výletu na břeh. Na velké ryby ovšem ULX stavěné není – chyběla by síla pro zásek i možnost se do prutu výrazněji opřít.

Nevím, jestli je to tím, že jsem s ní chytal déle a zdolal větší ryby, ale na zdolávání ryb s Daiwou mám o něco výraznější vzpomínky.

Odhozové schopnosti Cormoranu ULX jsou slušné, vzhledem k o něco špičkovější akci asi o něco lepší než u Daiwy, ale ani jeden z těchto prutů nebyl stavěn pro rekordní vrhy do dálky. Ostatně je otázka, zda je něco takového v UL přívlači žádoucí, protože spíš než dálka se tady cení přesnost.

Dalším rozdílem mezi blanky obou prutů je spoj – u Daiwy je trnový, v případě Cormoranu převlečný – tj. horní díl se nasouvá přímo na spodní. Všimnout si toho v katalogu, mohl jsem být všech těch teorií o použití stejného blanku ušetřen.

V otázce oček panuje vzácná shoda. V délce 240 cm disponuje Cormoran ULX osmi očky Fuji Alconite podobně jako jeho soupeř, jenom tady jsou vyvázána černou nití se zářivě modrými oviny a jsou mírně posunuta v souladu s odlišnou akcí prutu. Modré jsou i některé kovové prvky na rukojeti, což podtrhuje v kombinaci s černošedým zbytkem prutu jeho futuristický vzhled. Je třeba říct, že ULX-ko vypadá docela „sexy“, i když hodně lidí dá možná klasickému designu s korkovou rukojetí přednost.


 

Pokud jsem mohl během krátké doby posoudit, je popisovaný prut vhodný k práci se širokým spektrem nástrah. Zvládá jak menší gumy na hlavičkách do cca 4 g, tak i třpytky nebo malé wobblery. V klidnější vodě si ještě poradí s rotačkami velikosti 2, v proudu už mu mohou působit potíže, stejně jako wobblery s větší plochou nořítka. V případě štíhlejších wobblerů s menším odporem při vedení (např. Rapala Original Floating) se ULX dokáže popasovat ještě s kousky kolem 7 cm, ale lepší pocit bude mít majitel spíš při vedení nástrahy o 2 cm kratší.

Použité vlasce bych i u tohoto prutu volil v rozmezí 0,10 - 0,16 mm, tenoučké pletence bych se rovněž nebránil.

Jako správný univerzál pro lehkou přívlač je ULX kromě jiného dobrým prutem na pstruhové revíry – zvláště na menší toky se „svazovou“ velikostí ryb. Slušně zvládá letní lov v mělkých proudech parmového pásma, kde bývá nejčastějším úlovkem tloušť a sedí mu i podzimní lov okounů, pokud se hmotnost nástrahy udrží v patřičných mezích.


 

Osobně si myslím, že se Cormoran ULX hodně povedl a cena pohybující se někde mezi 2500 – 3000 Kč odpovídá jeho kvalitám. Nedivím se, že v době, kdy se objevil na trhu, představoval malý hit.

Dnes je (např. zásluhou vstupu firmy Norstream na náš trh) kategorie prutů pro UL vláčku zase o něco našlapanější než v době před dvěma lety, kdy ULX jednoznačně patřil k tomu nejlepšímu, co se u nás dalo za rozumnou cenu sehnat. Ale i tak se jistě najde dost lidí, kterým tento prut padne do ruky. Je to totiž jeden z výrobků majících „duši“ – tj. osobitost, styl i pozitivní a jasně vyhraněné vlastnosti.

Klady

Pěkný „klasický“ vzhled

Kvalitní blank i komponenty

Zdolávací akce, díky níž málo padají ryby

Klady

Kvalitní blank i komponenty

Velmi dobrý kompromis všech vlastností

Zápory

Blank by mohl být o něco živější a výkonnější

Zápory

Dělená plastová rukojeť, která nemusí vyhovovat každému

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Neděle 23. ledna 2011 v 17:19® kerob
kerob

osprey> je to tak, a na podzim, kdy zacne naplno cas gumovani opravdu stridam z 99% jen ty dve tebou vyjmenovane lokality. Nekolik poslednich let se mi tam docela dari, takze nemam potrebu jezdit jinam a navic, diky ty obrovsky mase vody (to plati hlavne pro Slapy protoze jsou bez vetsiho pritoku) to drzi teplotu a ryby zerou aktivne mnohem dyl nez na rekach a melkejch vodach, jen to chce prijit na to jak chytat daleko, hluboko moc toho neurvat a pritom mit dost zaberu…

Středa 19. ledna 2011 ve 23:41® osprey
osprey

kerob> Chytáš jiné vody.

Já si na Orlík nikdy nezvyk a na Slapech jsem byl jednou před 15 lety. Nejlíp mi na těch přehradách jde to lezení v sutích:-)

Ale chystám se na tom zapracovat.

Pátek 14. ledna 2011 v 10:14® kerob
kerob

hecht> to je relativni, pro me je lehka hlava 3g, lehci pouziju malokdy a tu 3g uvodim bez problemu na „normalnim“ prutu (treba speedmaster 7–28g). Navic pres leto na smacky (gumy vseobecne) moc nechytam a v zime zas pouzivam jinej klacek – chvejivku 7–24g a stejne pouzivam hlavy od cca 5g do 14g. Ale vzdy se snazim jit s takovym klackem, abych na nem uvodil co nejvetsi rozsah nastrah, protoze nikdy nevis co bude. Kolikrat jsem zacal s malym 3cm twistrikem a skoncil na 12cm kopytu na 14g hlave a takovou variabilitu mi tyhle paratka neumoznujou.

Čtvrtek 13. ledna 2011 ve 2:00® hecht
hecht

kerob> nejsem taky žádný mikromrdkař, ale na smáčky s lehkou hlavičkou jsem nic lepšího nenašel. Chytat se na to snažím normální ryby (pstruh cca 30, okoun 30+ , štičky přes 50 na to mám taky). Pokud jdu na proudnou vodu s woblerky, mám radši můj EQUS.

Pondělí 10. ledna 2011 ve 22:48® kura11
kura11

daiwu som nevidel ale ULX mi pripada ako dost podareny prut ale osobne by som ho neviem na co vyuzil… je to takly skor tloustovo-potocackovy oprut, cize tloust a tradicne potocaky 20–35cm… prut je to krasny, lahucky ale mne osobne na nom nesedi ze je taky nemastny neslany ani na to ani na to… moj nazor… na tloustika je gut pezon, na dobru pstruhovu vlacku areal… a ak sme pri testoch daiwa exceler ul 2–10g tak dobrym konkurentom by mu bol prut energoteam skill III tiez 2–10… ten mam a zda sa mi lepsi ako daiwa.. zial predny diel zlomeny a nahrada zatial v nedohladne

Pátek 7. ledna 2011 ve 23:06® sethy
sethy

mascha> souhlas :(

Středa 5. ledna 2011 ve 14:38® mascha
mascha

škoda, že nejsou ty fotky klikací, je na nich vidět kulajs…

Středa 5. ledna 2011 v 9:05@ Morawan

Morawan> Abych doplnil, teď se dá koupit za 60–70 EUR.

Středa 5. ledna 2011 v 9:03@ Morawan

Vyzkoušel jsem jeden i druhý. I třetí. A koupil Berkley Signa Trout (Martin Ellingsen). 8 stop a 2 palce, 3–13 gramú. Ve švédsku ana Slovensku je supr. V Česku nevím, tam spíš pražskej Janeček.

Neděle 2. ledna 2011 v 16:49® enšpígl

skwor> ten exceler je za tu cenu víc než dobrý,mě se líbí hodně ta akce a rukojet padla do ruky. držel jsem třeba mikádo, taky nějak za 1200 a nic moc. Jen mít na to všechno prachy :-)

Neděle 2. ledna 2011 v 10:26® kingkubik

sethy> dekuji za informaci:D

Sobota 1. ledna 2011 v 16:58® sethy
sethy

kingkubik> ty dělěné jsou hodně kazové (sedlo a přední díl rukojeti)

Sobota 1. ledna 2011 v 15:29® kingkubik

sethy> jak to ze ne?nemam to v planu:Dlibi se mi celkem ta co jsem tady dal odkaz na ni uz jen ze je v akci za celkem prijatelnou cenu:D:D

Sobota 1. ledna 2011 ve 14:59® sethy
sethy

kingkubik> Ale hlavně ne Destinu s dělenou rukojetí.

Sobota 1. ledna 2011 ve 14:21® skwor
skwor

kingkubik> Posílal jsem Ti osobku, koukni na to.

Sobota 1. ledna 2011 ve 14:16® skwor
skwor

kingkubik> Mě osobně nevyhovuje ten tvar rukojeti (co jsem se o tom bavil s ostatními, tak jsem asi jediný:-) )Jinak je Destiny kvalitní řada, nebál bych se do toho jít.

Sobota 1. ledna 2011 ve 13:28® kingkubik

skwor> http://www.rsp-fishing.cz/…m-2-14g-akce hele a co tady tohle?zajimal by me tvuj nazor

Sobota 1. ledna 2011 ve 13:27® skwor
skwor

kingkubik> Chvějivka mi připadá zbytečná. S tím TD cítím malé nástrahy taky, ale dá se na něj pověsit i větší nástraha. To už s chvějivkou nemůžeš. V Brně se občas naskytne hezká cena, loni jsem tam šilhal po Kingfisher pageantry 210cm 3–10g za 600 Kč, to bylo hodně lákavý.

Sobota 1. ledna 2011 ve 12:58® kingkubik

skwor>no a myslis ze nebude lapsi pockat na brno?preci jen tam si pruty muzes osahat ale nevim zase jak to tam je s cenama a podobne?naposledy jsem tam byl kdyz mi bylo asi 12 ale pruty co jsem tam vybral mam do dneska:Djinak diky za tip na toho dragona uz na nej koukam uplne jsem ho prehlidnul.chtel jsem jit do chvejivky ale v zivote jsem na ni nechytal tak je problem ze nemuzu posoudit:(libi se mi cortez perch 2–12g.ale nemuzu se rozhodnout:D

Sobota 1. ledna 2011 v 10:26@ jarda001

Nezkoušel jste někdo uvedené pruty porovnat s Daiwa – RYUKON Ultralight 2,25m/0,5–10g

Pátek 31. prosince 2010 v 19:57® skwor
skwor

kingkubik> Pokud bys snesl malinko vyšší gramáž, koukni na Team dragon 2,4m 3–14g. Stojí lehce pod dva tisíce a stojí za to. Je dost jemný jak na smáčky a 1" kopyta, ale zvládne i woblery tak do 7cm. Jenom to není klasické ULko…

Pátek 31. prosince 2010 v 18:29® kingkubik

skwor> mas pravdu najit takovy prut bez chvejivky v nizsi cenove kategorii je nadlickej ukol hledam hledam a stale nenachazim proste nic co by me natchlo na prvni pohled:D

osprey> no da se nasetrit stale si rikam vole mas to na nejaky ten rojk ne na tyden:D1000 jeden vikend na parbe:Dnasetreno raz dva ale na druhou stranu me prepadne takova blba chvilka a reknu si zase nemusis mit to nejrazsi co se ti libi omez se trochu:Dale jak ja se naseru seru reknu si vpraci o premie ze potrebuji na novy prut:Dnevim jestli koupi toho prutu nemam nechat az do brna?

Pátek 31. prosince 2010 v 18:09® osprey
osprey

kingkubik> Koukni na toho Excelera, co píše skwor. A jinak je dost podobných, ale ten matroš prostě není takový a tak jsou to většinou chvějivky.

Ale věř, že dalších 1500 se našetřit dá. V případě drastických opatření i velmi rychle.

Pátek 31. prosince 2010 v 16:58® kingkubik

kujwa zrovna jeden z takovych prutu shanim jen bohuzel na nej nemam trojku:(nemuzou vyrobit neco podobneho kolem 1500:(jdu to obrecet

Úterý 28. prosince 2010 ve 20:58® osprey
osprey

skwor> No právě. Duel je tím specifický. Musím najít něco srovnatelného, k čemu se dokážu dostat. Občas je to problém a spoustě věcí nerozumím – třeba kaprařině. Třeba by byl zajímavý Duel Smradlavá oliheň vs Nahnilý krab anebo červené kuličky proti žlutým, protože nemám čich a tak nepoznám ani oliheň ani kraba:-))

kerob> Občas chodím na pstruhovku, tam je takovýhle prut vcelku ideální, akorát používám ještě delší. Jinak UL vláčku zas tak moc nemusím – ale letos jsem takhle při několika nesmělých pokusech chytil pár pěkných ryb, třeba velkou ostroretku.

Úterý 28. prosince 2010 v 15:59® skwor
skwor

osprey> On by asi byl problém už jenom najít do duelu tomu exceleru protivníka… Přece jenom moc prutů běz chvějivky v téhle cenové relaci není (nebo mě jenom žádný nenapadá).

Úterý 28. prosince 2010 v 15:41® kerob
kerob

Ani jeden! Na pstruhovkach nechytam a na mimopstruhovkach nevim, k cemu by mi prut s touhle gramazi vubec byl. Nez cilene chytat mikroryby, to radsi zero. A uprimne receno tem UL vlacakum vubec nefandim.

Úterý 28. prosince 2010 ve 14:12® osprey
osprey

skwor> Je dobrej, klidně si ho kup. Excelery mají až překvapivý poměr cena-výkon a hodně z nich se mi líbí.

Některé jsem měl v ruce, chytal jsem párkrát s verzí 240 cm/10–25 g a dojem je velmi pozitivní. Blank a akce jsou trochu jiné, ale vzhledem k tomu, že jsem neměl adekvátní gramáž, nebudu to s těmi duelanty srovnávat.

Potíž je, že do Duelu je potřeba mít dvojici srovnatelných věcí a páč jsem jenom jeden, dost se s tím nadřu.:-(

Úterý 28. prosince 2010 ve 12:26® skwor
skwor

A Daiwa Exceler UL 2,4m 2–10g, který by mě zajímal, tu není :-)

Úterý 28. prosince 2010 v 9:45® aldis
aldis

ULX-ko byl můj vůbec první UL prut. Mám ho v délce 2,10m. Je velmi příjemný, ze všech mých prutů se mi drží nejlíp. Velice se mi líbí jeho design. Používám ho hlavně na řekách s rotačkami. Řekl bych, že jeho strop je rotačka vel. 1 v mírném proudu. Bouhužel gumové nástrahy na malých hlavičkách 1 a 2g nejsou na prutu patřičně cítit. Jako ideál mi připadají 3–5g hlavičky, kde pětigramovka je maximum. Zdolávací akce mi vyhovouje. Největší ryby, které na něj mám, jsou tloušti okolo 45cm a boleni do 55cm, takže nemohu říct, jak si stojí při zdolávání větších kousků. Byl to můj velmi oblíbený prut do té doby, než jsem se dostal k prutům Norstream. Popravdě musím přiznat, že od té doby jsem ULX-ko nevzal k vodě ani jednou. A nyní mi slouží jen jako další prut na závody.

novější starší
Stránky:   2 1