Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 22. ledna 2016 ve 22:02® hraji
hraji

domasek4> zkušenosti nelze získat čtením knih, tím můžeš získat informace a rady. Zkušenosti získáš pouze tím, že půjdeš k vodě a budeš chytat, tedy praktickou činností.

Pátek 22. ledna 2016 ve 21:44® domasek4
domasek4

Ahoj . Také jsem stávající rybář . Čtu si hlavně knížky a články na internetu .. Získávám tak nové zkušenosti

Tento příspěvek byl editován 22.1.2016 20:44:52 uživatelem domasek4.
Čtvrtek 18. června 2015 v 18:54® Tomas_Novak13

Mám dotaz..Chci chytat na pelety a nevím to které příchutě mám jít, jestli spíš ovocné či masové např halibut krill… Jěště nevím čím nebo jak mám pelety dopravit na krmné místo chci krmit vyhradně peletami a method mixem Chtel bych je dopravovat vetším množstvím..Chci chytat ve střední vzdálenosti. s method kmítkem .Pelety na krmení si chci koupit okolo pruměru 6mm.Mám koupit stejnou příchut? .Mám tam ty pelety dopravit v peveačku nebo v raketě?Díky za odpověd

Sobota 4. dubna 2015 v 11:05® Tom_Novak

Ahoj mám jednu otázku dá se z fluocarbonu zhotovit zig rig návazec nebo je lepší ho udělat z njákeho tuhčího silonu nebo s jemné pletenky.Předem díky za odpověd

Pátek 3. dubna 2015 v 8:00® jepice-zruseno

Kralu021> Ta cenzura mi taky celkem vadí, poslední dobou tu mizí dost věcí.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:51® Kralu021
Kralu021

Škoda že to tu bylo smazané odpoledne nebil čas reagovat a už ani nevím nick toho kdo to tu psal ale moc se mi líbil názor na dvojháky a trojháky,něco podobného jsem řešil loni a musim říct také jsem je používal ale po pár zkouškách s jednohákem o trochu větším bylo hned rozhodnuto jednohák se mnohem lépe tahá a učinost záseku je taky lepší a i to rybu méně zraní a co je hlavní při používání jednoháku a lovu na živou rybičku standartně na kačenu se mi už dlouho nestalo aby se dravec píchnul a rybičku nechal být ted když už na rybku zautočí tak z toho je pokaždé záběr a vždy to je seklé jak má né jak s trojhákama že sešije celou tlamu a podobně......bo­hužel z mé zkušenosti kolem vody stále mezi rybářema převládá názor že na dravce jedině trojhák..

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 0:48® Kralu021
Kralu021

Nejsem žádnej ostřílenej závodák ale na pár závodech už jsem byl a nebily to žádné 48h a více carp maratony,prostě klasickej závod na půl dne,, první 2 závody na kterých jsem byl dopadly katastrofálně naprosto bez bodů-bez ryby a mohla za to jen moje nepřipravenost bud jsem neměl sebou splávky nebo náhradní cívku nebo to byly závody vesměs plavačkářské a já tam zkoušel čarovat s boilí montážemi :-) No začátky byly spíš že jsem jezdil do počtu ale pak se začalo dařit sice pořád nejsem nijak dobrý ale mám pár umístění v první 10 a pár cen jsem posbíral…Ale důvod proč to sem píši chci jen říct lidi je to sport neberte to tak vážně jde především o relax a odpočinek a závod je spíš schuze kde se pokecá něco vypije atd… Rozhodně o nějakých důstojných soupeřích bych se nebavil dneska tyhle velcí carp závody jsou spíš jako presentace kde si ostatní ukazují kde co mají a co si můžou dovolit
a předvádí svoje mnoha poschodové biwaky,,,vesku­tečnosti ti ani sebelepší a dražší prut nebo naviják nebo LK BAits belíček tu rybu prostě nezaručí a to na co někdo potřebuje naviják za 8–9 tisíc aby se cítil důstojně zvládne kolikrát i děda od nás z pískovny se starým schakesperem nebo tokozem…

A recept na uspěch na závodech není bud tam ty ryby najedou nebo prostě né můžeš je lákat ale je to všechno moc náhodné trefit chut,barvu,vzdá­lenost případně hloubku a do toho ještě doufat že ti bude přát i počasí páč jsem zažil i několik dní bez potahu :-)

Úterý 31. března 2015 ve 22:37® jepice-zruseno

hraji> Jestli jsou to závody toho formátu, jako některé gulášovky, tak jsem už zažil, že vyhrál týpek kterej chytl jednoho kapra za hřbet a druhýho za oko :-D Většina lidí tenkrát neměla ani drbanec.

Tom_Novak> Ideální by bylo, kdybys popsal alespoň kde to je a jaká jsou pravidla závodu. Možná že ještě nemáš zkušenosti, jak popisuje hraji, ale jestli jdete na závody s kroužkem, tak ti tam třeba někdo poradí a něco okoukáš i od ostatních rybářů pro příště, takže to nemusí být vyloženě špatný nápad. Ale záleží na typu závodu, jestli to je skutečně kaprařskej závod tak tomu já nerozumím a byly bychom tam na tom oba úplně stejně :-D

Úterý 31. března 2015 ve 21:12® hraji
hraji

Tom_Novak> jestli jsou to skutečné kaprařské závody, tak důstojným soupeřem nebudeš ani náhodou, protože na to nemáš ani vybavení, ani znalosti a zkušenosti. Myslet si, že na základě sebelépe myšlených rad na internetu budeš umět něco, co neumíš vůbec, je chyba, a realita bude krutá. Tobě by v tomto okamžiku nepomohlo ani kdyby sis přečetl knížku, protože jedna věc je naučit se teorii a druhá věc je naučit se skutečně chytat. Trénuji už nějakou dobu a neznám žádného začátečníka, kterému by stačilo napsat několik rad a postřehů, a on se stal úspěšným závodníkem. Navíc, schází to podstatné, jakékoliv přesnější údaje o vodě, kde se bude závod konat. Jak chceš poradit na co chytat a jakou technikou, když neposkytneš důležité informace. Jediná konkrétní informace, kterou jsi poskytl je, že se závod koná 10. května, a že se budou chytat kapři. Dost málo.

Úterý 31. března 2015 v 18:59® Tom_Novak

Ahoj 10. května jedu na závody do slovenska v kaprařině .Je mi 12 let jedeme s kroužku.Problém je v tom že budou soutěžit i dospělí. Proto nevím co si mám nachystat jaké nastrahy návnady,montáže atd.Chci abych byl dustojným soupeřem..Díky aspon radu případě článek který by o tomto pojednával.Předem díky za odpověd:D

Úterý 31. března 2015 ve 14:39® Klobasa
Klobasa

jepice> Máš recht a vnuknul jsi mi dobrej nápad. Sice už jsem ten krám vyřadil, ale dám mu na zahájení ještě poslední šanci. Navrtám do něj díru, něčím to zaleju aby nechrastil a šel ke dnu, a buď skončí ve vázce nebo v rybí tlamě- v tom lepším případě vím, kde ty šunty za dvacku prodávaj:-))

Úterý 31. března 2015 v 11:12® jepice-zruseno

Klobasa> Občas chodí slušně i dost levný woblery, jenomže to je opravdu pokus omyl a další nevýhodou je, že když už to funguje a člověk se s tím naučí chytat, tak se v případě utržení těžko shání stejnej. Já jsem to tu ož psal, třeba na pískovnách mi fungujou uplně ty nejlevnější plasťáky, ale důležitý je, aby šly ke dnu. Já pak s nima cukám, takže ani nevadí, že moc dobře nechoděj. Když nechodí plovoucí wobler, tak je to naprd.

Úterý 31. března 2015 v 8:04® Klobasa
Klobasa

zacatecnikkarelb> Vím, byl to levnej šmejd, máš štěstí asi, jestli Ti trochu chodí zkus ho v řece v protiproudu, mě nechodil vůbec. Jinak na wobech nelze ušetřit a chce to koupit doopravdy jen kvalitu, nebo si je dělat sám doma.

Úterý 31. března 2015 v 7:55@ zacatecnikkarelb

Pravě tento se vuvec nepotapěl , vzdycky jsem vlačel tak max 30 cm pod hladinou , a nejak extra dobře nejel , jenom při pomalem navyjeni .

Úterý 31. března 2015 v 7:22® Klobasa
Klobasa

jepice> Kdysi jsem to taky koupil a v tomhle případě se to doopravdy nehejbe, jedině využít sílu protiproudu.

Pondělí 30. března 2015 ve 22:15® jepice-zruseno

zacatecnikkarelb> Nahodíš a točíš kličkou. Jak to táhneš vodou, tak se to samo hejbe. Teda v lepší případě.

Pondělí 30. března 2015 v 17:11@ zacatecnikkarelb

Ahoj :-D koupil jsem si takovyho maleho woblera , ale nevim co to je za druh ani jak s ním spràvně chytat , poradi nekdo ? Prilozim foto :-) dik za rady

foto/diskuze/zaciname/2015/th-img112893.jpg
Sobota 7. března 2015 v 18:31® Tom_Novak

Prosím o radu dá se těd kolem jara použít 40fluocarbon 6háček 14mm boilies diky-.

Úterý 24. února 2015 ve 21:42® hraji
hraji

Tom_Novak> možná ano, ale určitě to není určující faktor. Nesleduji tlak vzduchu, chodím na ryby. Daleko důležitější je najít místo, kde ryby jsou

Úterý 24. února 2015 v 16:40® banan23

Tom_Novak> Dlohodobým zkoumáním jsem došel k závěru, že stejně jako spousta dalších okolností (teplota, vítr, měsíc atd.)je vliv prokázán. Akorát skoro pokaždé jinak. Něco málo tě ale naučí pobyt u vody.

Úterý 24. února 2015 v 15:50® Tom_Novak

Ovlivnuje atmosférický tlak braní ryb?

Úterý 17. února 2015 ve 13:00® hraji
hraji

Tom_Novak> pomocí takzvaného „téčka“ se upevňují anglické splávky, pokud je chceme na pevno. Je to jeden z možných způsobů, splávek se dá upevnit i pomocí gumových stoperů, nebo i dvěma bročky nacvaknutými na vlasec.

Úterý 17. února 2015 ve 12:07® Tom_Novak

Nazdar ,svými otázkami vás asi unavuji .Ale tato je už poslední,když chci chytat na pevný splávek musím ho nutně upevnit téčkem ,nebo to de ji jinak.dík za připadnou odpověd

Úterý 17. února 2015 ve 2:20@ jetel6410

Pane, jedná se o masné červy a ne masTné červy. Tedy pokud k nim nepřidáváte lžičku řepkového oleje.

Pondělí 19. ledna 2015 ve 23:03® double-j

hraji> tak určitě, je to samozřejmě jen můj pohled na věc, nechci to dávat jako „bernou minci“, to bych byl blázen :-)

Pondělí 19. ledna 2015 v 9:39® hraji
hraji

double-j> zaručená nástraha neexistuje, ovšem rozdíl mezi mastnými červy a moučnými červy je obrovský. Tak obrovský, že se mouční červi třeba v závodním rybolovu nepoužívají vůbec. Porovnávat kukuřici nebo boilies s mastnými červy, to už je zcela mimo.

Neděle 18. ledna 2015 v 17:57® double-j

hraji> masnaci/moučňáci, je to jedno, když jsou ryby, berou na obojí…samozřejmě je důležitá spíš velikost a zvolenej počet…ale jinak na ně lze chytat podle mě fakt všechno a pro větší úspěch max vhodně dokrmit…taková kukuřice nebo jakékoliv nástražné kuličky všeho možnýho druhy nejsou tak zaručenou nástrahou (ale je to samozřejmě můj názor) :-)

Pátek 16. ledna 2015 v 15:41® hraji
hraji

double-j> opravdu považuješ moučné červy za nejosvědčenější nástrahu? Zkoušel jsem na ně chytal mockrát, měl jsem na ně i úlovky, ale atraktivitě klasických mastných červů se zdaleka rovnat nemohou. Pravda, v prodejnách Zverimexu se dají sehnat poměrně snadno.

Pátek 16. ledna 2015 v 10:09® double-j

Tom_Novak> Co jsem pochopil ze sekce Plavaná, myslím, že budeš úplně začínat…než boilies bych ti doporučil nakoupit nejosvědčenější nástrahu, a sice moučné červy, dáš 2–3 na háček a máš úspěch zaručený. Berou na ně cejni, plotice, kapři, okouni, tloušti, perlíni…prostě spousta ryb a pokud si chceš zachytat a odzkoušet hlavně techniky lovu, bude to pro tebe myslím nejlepší. Až postupem času bych šel do tak specifických nástrah, jako je třeba boilie..

Čtvrtek 15. ledna 2015 ve 22:44® lunimus

Tom_Novak> Ahoj. Sice mi to vypisuje, zestranka nebola najdena, ale neboj sa, urcite sa s tym daju chytat ryby :-)

Urcite ale nie je vsetko spravny vyber boilies. Ryby maju radi na kazdom reviri nieco ine. Poviem ti to na priklade uplne obycajnej kukurice. V mojom okoli su reviry, kde ked lovim ryby na obycajnu kukuricu, tak musim davat 3 zrnka kukurice pod hacik a uspechmam zaruceny. Na inom mieste vzdialenom asi kilometer mozem dat kukuricu pod hacik a nemam ani tuk. Tam zas plati, ze ryby spolahlivo beru na jedno zrnko kukurice napichnute priamo na hacik. No a mam tretie miesto, kde musim datkukuricu pod hacik a prelozit to burizonmi …

Dalsia dolezita vec je pouzivanie boilies vseobecne. Boilies je nastraha, na ktoru musis rybu naucit. To znamena, zeak ides na „neznamy“ revir, alebo revir, kam nechodis prilis casto, tak sa na boilies vykasli uplne … budes inak zrejme moc sklamany. Boiliesom treba ryby zakrmovat „par“ dni vopred a naucit ich, ze prave toto sa da zrat a nie je to nic nebezpecne. No a dalsia vec na ktoru nemozes zabudnut je fakt, ze teraz v zime maju ryby vyrazne spomaleny metabolizmus a zasytis ich pomaly zrnkom kukurice … ak im tam nasypes pol kybla boilies tak si tam zrejme 2 tyzdne nikto nezachyta, lebo ryby budu travit …

Takze mam otazku na teba – si zacinajuci rybar, alebo uz mas nejake skusenosti? Druha otazka je, kolko mas casu na ryby za mesiac, resp. idealne za tyzden (ak sa chces venovat lovu na boilies)