Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 6. srpna 2017 v 16:52@ "Rybář"

Děkuji Vám za příspěvky . A ještě se zeptám, nevíte teda někdo co můžu dostat za trest ? Díky

Neděle 6. srpna 2017 ve 13:55® jepice-zruseno

hraji> Já si myslím, že „Rybář“ to napsal velmi rozumně. Po pravdě řečeno,ono přirovnání k zadrženému řidičáku je celkem trefné. Předpokládám, že v tomto případě je zadržení povolenky trestem nejhorším, byť ten trest podle platných předpisů má teprve přijít. Nechtěl bych být v kůži úředníka, který má za úkol popsat závažnost jednání v příkazu nebo v rozhodnutí :-D Osobně jsem léta vyplňoval hmotnosti u ryb až před odevzdáním povolenky a RS mě nikdy neřekla ani slovo. Pak jsem byl upozorněn RS, že by tam měla být hmotnost dopsána před další docházkou. Od té doby tam vždycky něco načmářu.

Úterý 1. srpna 2017 ve 14:14@ "Rybář"

Ale vždyť já neříkám, že jsem se ničeho nedopusti . A Já jsem ho nepřemlouval aby mi je nebral. Jen jsem se ptal kam Teda mam zajít nebo jak to bude pokračovat a proste nechtěl se semnou bavit. Proto mi přišlo jeho chování arogantní . A kdybych vzal třeba podmirovou rybu nebo chytal během hájení na rybku. Prostě mi to přišlo jako bych jel v autě bez rozsvicenych světel a policajt mi sebral řidičák.

Úterý 1. srpna 2017 v 7:54® hraji
hraji

„Rybář“ – bohužel jste naprosto stejný jako drtivá většina členů svazu, přistižená při přestupku. Vy vidíte chybu jen u RS, byla arogantní, nechtěla se s vámi bavit, měla špatný den. Ne milý pane, RS konala tak, jak má, zjistila několik přestupků, zadržela povolenku, že si s vámi nechtěla povídat se nedivím, ty žvásty, co vykládají pachatelé přestupků máme naposlouchané vrchovatě a málo kdy je tam skutečně rozumný důvod. Hledejte chybu u sebe, vy jste doplatil na to, že neznáte nebo nedodržujete ustanovení zákona o rybářství. Buďte chlap a aspoň sobě nalejte čistého vína.

Pondělí 31. července 2017 ve 13:46® Nils Master
Nils Master

Rybář – no za jeden prohřešek je zápis, ale za dva už je odebrání povolenky… Tohle byli dva, takže bylo jasno…

Tento příspěvek byl editován 31.7.2017 13:46:32 uživatelem Nils Master.
Pondělí 31. července 2017 ve 13:13@ "Rybář"

Díky za názory, teprve se mi mají ozvat co na mě vymysleli za trest. Taky jsem očekával jen nějaký zápis do povolenky. Ale pán měl asi špatný den. Vůbec se semnou nechtěl ani bavit, byl hodně arogantní. Holt jsem na to doplatil. Ale nejhorší je, že opravdu na které by si měli došlápnout, tak chytají dál. Pak sem napíšu co jsem vyfasoval za trest, nebo pokutu. Ale ta snad nebude..

Pondělí 31. července 2017 v 11:14® cormoran
cormoran

Rybář – To jsou takový prohřešky neprohřešky, za který bys u nás vyfasoval pouze domluvu u vody a kdybys narazil na nějakýho pruďase, tak maximálně zápis pro případnou další kontrolu. A byť se mnou moc chlapíků ze stráže nebude souhlasit, tak si myslím, že je to tak správně. Vím že nejde vždycky u vody rybáře rozlišovat a obecně to není ani úplně košér, ale RS by měla jednat vždycky tak nějak rozumně a nebrat za každou blbost povolenku. Stává se z toho pak akorát hon na rybáře a jejich povolenky a ti praví banditi si o kus dál mnou ruce…

Pondělí 31. července 2017 v 8:14® hraji
hraji

Zadržení povolenky není trest, to je administrativní opatření, které RS může aplikovat na jakékoliv porušení zákona. A nezapsání hmotnosti ponechané ryby je porušením zákona a jeho prováděcí vyhlášky. Trest přijde teprve po projednání přestupku u dozorčí komise (nebo Kárné komise v MRS). Jaký bude se nedá předjímat. Ale uvedené přestupky osobně nepovažuji za příliš závažné.

Neděle 30. července 2017 ve 13:05@ "Rybář"

Zdravím rybáře, chci se zeptat jestli víte někdo podle čeho se určuje jaký přestupek je hrubý a bere se za něj rybářský lístek. Já jsem se dopustil: u zapsaného kapra chyceného pár dnů zpět jsem neměl dopsanou váhu a u předešlého zápisu jsem neměl vyskrtnutou kolonku, že jsem nic nechytl. Přišla RS a sebral mi papíry. Že jsem se dopustil přestupku vím, ale že je to na sebrání listku mě překvapilo. Díky za názory. Kdo mi chce nadávat, tak ať mi ani nepíše. Chodím ročně tak cca 10× na ryby a vezmu si tak jednoho kapra. Řekl bych sváteční rybář ..

Úterý 4. července 2017 v 7:45® jepice-zruseno

Jikuliko> Pokud se tím žlučníkem myslí plný žlučový měchýř, tak to možné je. Není to tím, že by žlučový měchýř štika neměla, ale spíše tím, že jsi dostatečně nehledal. V případě, že má ryba plný žaludek potravy bývá totiž měchýřek téměř prázdný (narozdíl od např. vyhládlého kapra před Vánoci).

Pondělí 3. července 2017 ve 21:55@ Jikuliko

Dotaz. Je prosím možné, že jsem už 2× ve štice (chycené v Sázavě obě cca. 67cm, kolem 1,5 kg) nenašel žlučník? Děkuju za případné vysvětlení.

Sobota 10. června 2017 ve 13:38® patast

matx> se synem jsem taky vždy chodíval ale už se mu nechce , ždy jsme si to užili

Tento příspěvek byl editován 11.6.2017 19:46:46 administrátorem Draky.
Pondělí 5. června 2017 v 17:26® mašety311
mašety311

Prej je vytrávená Morava v Olomouci.Máte někdo bližší info? Doufám že to Bečva naředí,jinak to bude totálka.

Sobota 27. května 2017 ve 22:00® Klobasa
Klobasa

L.Vlha> Jsou to bez prominutí čuráci. Ten kretén, co za to může, se možná bohužel dál válí či nachází v pracovním poměru ožralej na stejném místě a věc se může další a další roky opakovat. Nebo je viník celá obec VELKÁ DOBRÁ, protože lidi srát bohužel musí a odpady většinou tečou dolů, ať si to přebere probere a zjišťuje každej sám a na vlastní nebezpečí!

Středa 24. května 2017 v 19:21® L.Vlha

Diky za info sou to sprominutim čuraci no nic co se da dělat velky kapry tam bagrujou kreteni a co zbude tak pochcipe nechal bych to toho šmejda co to tam pustil všechno nahradit.

Sobota 20. května 2017 ve 23:00® Klobasa
Klobasa

L.Vlha> Ahoj, asi totéž co před dvěma lety, unikly odpady z čističky z obce Velká Dobrá protože se soudruzi nedokázaly poučit, nebo se zase nějakej kokot vožral a nesplnil si svoje pracovní povinnosti:-( :-( https://www.chytej.cz/…rova-zpoved/. Dobře nám tak, co jsme si zvolili to máme a poctivý rybáři to zase rádi zaplatí. Obec asi dostane pokutu okolo cca. padesáti litrů, je to tragikomedie jako od šejkspíra, už jen proto, že rybník je na dluh který splácí MO Kladno.

Sobota 20. května 2017 v 16:36® L.Vlha

Ahoj kamaradi kolegove rybáři.Bydlim na kladně a jezdim chytat na dokesky rybník revírove čislo 411 193.Nemate někdo poněti co se tam stalo hromada mrtvejch ryb.Uhoře sem nepočítal amuři kapři perlini liny nespočital jsem kolik toho tam zdechlo.Jen je zahada včera tak krasně a na celem rybníku jsem seděl odpo samotnej prosim jestli někdo něco vi dejte echo díky

Úterý 9. května 2017 v 18:49® mof243
mof243

hraji> Díky za objasnění.:-)

Úterý 9. května 2017 v 18:18® hraji
hraji

mof243> žádný předpis sice výslovně nezakazuje RS provádět kontrolu při vlastním lovu, ale RS by tím neměla porušovat platné předpisy. Dost často kontroluji na revíru, když jdu vláčet. V tom okamžiku, kdy kontroluji rybáře, ale lov přeruším (stejně nesmím vláčet ve vzdálenosti menší než 20 metrů od něj). Při lovu na položenou nebo na plavanou se nabízí otázka, jak posuzovat vzdálení se od nahozených prutů. Já v takovém případě, když vidím potřebu zasáhnout, stáhnu pruty. Protože dost dobře nelze předpokládat, že RS kontrolující byť vedle ní sedícího rybáře, je schopna bez zbytečného prodlení manipulovat s pruty, v případě potřeby. Osobně jsem přesvědčen, že je jen málo přestupků, které by při kontrole nesnesly tu trochu času, kterou zabere stáhnout pruty (nikdy nelovím jinak než na odhoz, chápu, že při vyvezení udic na vzdálenost 300 metrů to problém je.) Takže shrnuto: žádný předpis vysloveně nezakazuje RS provádět kontrolu v případě, kdy ona sama loví ryby, ale, měly by při tom být dodrženy všechny platné předpisy. A teď to nejdůležitější. Je to můj názor na problém. Nikde není napsáno, že je jediný či snad dokonce jediný správný. Dokonce se mohu mýlit. Ve věcech výkladu ustanovení zákona rozhoduje pouze a výhradně soud.

Úterý 9. května 2017 ve 14:25® mof243
mof243

hraji> Může RS provádět kontrolu při nahozených prutech?Nemyslím tím obcházet vodu,ale zkontrolovat sousedního rybáře sedícího cca 5 metrů od něj pokud u něj zjistí přestupek?S kolegy jsme se o tom několikrát bavili a nemůžeme se shodnout.Děkuji za odpověď.

Úterý 9. května 2017 v 8:56® HaD
HaD

hraji> Souhlas se vším!

Sobota 6. května 2017 v 16:05® ladamaj
ladamaj

hraji>nevím proš bych měl něco vymýšlet nemám to zapotřebí avím očem mluvím…možná to tak to fuguje uvás ale né na severu…jinak sem jasně napsal že v rybářském řádu je napsán kontakt ale jak vše dopadne????? víc se k tomuto nehodlá vracet každý má asi jiné zkušenosti avšude je jiný přístup

Sobota 6. května 2017 v 7:51® hraji
hraji

ladamaj> vymýšlíš důvody, proč nejde zavolat, místo abys hledal způsoby, jak zajistit, abys mohl zavolat. Samozřejmě se může stát, že RS, které zavoláš nemůže hned přijet, protože je prostě v práci. Nebo je momentálně někde daleko. Ale většina revírů má ustanovených víc RS než jednu. Takže jde o to, zavolat jejich vedoucímu, popřípadě hospodáři. A ti by měli zajistit zbytek. Jsem RS roky a vím z vlastní zkušenosti, že nemohu vždycky všude vyrazit na zavolání, ale vždy se najde některý z kolegů. který je v dosahu a může zasáhnout. Je třeba, aby si rybáři konečně uvědomili, že ty ryby, které odnášejí tihle nepoctiví rybáři nejsou jen svazu, ony jsou především jejich. Tento pocit se jaksi vytratil z povědomí rybářů. Jsem přesvědčen, že kdyby se stalo, že někdo bude krást na zahrádce toho kolegy, co nemohl zavolat RS, volal by na všechny strany jak splašený. Takže když bráníme svůj majetek, měli bychom bránit i ty ryby, taky jsou naše.

Tento příspěvek byl editován 6.5.2017 07:52:49 uživatelem hraji.
Pátek 5. května 2017 ve 22:19® ladamaj
ladamaj

patast>v rybářském řádu máš kontakty na místní organizace,jetam ale velké ale když tam zavoláš – odpověď zavolejte tam tomu a podobně což je velice špatné a vše je u ledu a neřešitelné,proto sem také reagoval a vím že není opravdu kam volat a chtít něco řešit :-((

Pátek 5. května 2017 ve 21:09® patast

ladamaj> když jsem na rybách mimo svou domovskou organizaci nevím ani komu bych měl volat

Pátek 5. května 2017 ve 20:22® ladamaj
ladamaj

hraji>někdy to tak je ale kolikrát zavoláš když se dovoláš a stej ně nepřijede nikdo,nebo ti řeknou volejte někoho jiného myslím že to budeš znát,nikde není kontakt na přímou rs což je asi i bolest nemyslím to nijak zle ale vím jak sem kolikrát dopad :-((

Pátek 5. května 2017 v 17:29® hraji
hraji

noba> a co to ozvání se změnilo na skutečnosti? Nic, kdyby mlčel, dopadlo by to možná stejně, ale kdyby mlčel a zavolal RS, velmi pravděpodobně by to dopadlo jinak. Každej má u sebe mobil, když potřebuji vyfotit rybu, ale nikdo nemá mobil, když je potřeba zavolat RS.

Pátek 5. května 2017 ve 14:29® noba
noba

mof243> ale aspon ses ozval.

Pátek 5. května 2017 ve 12:05® ladamaj
ladamaj

gulliver>nemůže

Pátek 5. května 2017 v 11:46® mof243
mof243

hraji> RS jsem nevolal,protože ten chlapík zmizel během deseti minut od mého napomenutí a dotyčného ani neznám takže by se asi těžko dalo něco řešit.S tím že se přestupky mají řešit s odstupem a chladnou hlavou máš samozřejmě pravdu.D:-) íky za připomínky.