Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.240 příspěvků, z toho 128240 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Nastrahy.cz - Daiwa akce
novější starší
Stránky:   4.275 4.274 4.273 ...
Pátek 13. července ve 12:49® Adel.

Zdravím zkušenější rybáře a zároveň vás prosím o radu. Jakou techniku lovu byste zvolili na tuto lokalitu (viz fotky): řeka, pomalu tekoucí, hloubka max 2–2,5 metru, dno bahno a kamení, na břehu stromy, dále je tu náhon a místo, kde se náhon vlévá do řeky. Tady mám v plánu chytat kapry na položenou, ale nejsem si jistá, jaká montáž by byla vhodná (ve vodě se tu tvoří různé víry, špatně se nahazuje kvůli stromům na břehu). Jinak náhon začíná u splavu, kde prý občas chytají pstruhy, štiky. Kromě horní části náhonu se jedná o místa, ze kterých se běžně nechytá a ryby tu nejsou na rybáře "zvyklé :-) K dispozici je tam i loďka.. Jsem úplný začátečník a tak budu vděčná za jakýkoli postřeh…

foto/diskuze/vseobecna/2018/th-img129048.jpgfoto/diskuze/vseobecna/2018/th-img129049.jpgfoto/diskuze/vseobecna/2018/th-img129050.jpgfoto/diskuze/vseobecna/2018/th-img129051.jpg
Sobota 7. července v 9:59®  R.G.

Dobrý den chci se zeptat na aktivitu ryb na Orlíku konkrétně u Podolského mostu.Děkuji.

Středa 27. června v 8:23® džigit
džigit

hraji> tak myslím,že téhle osobě asi o komentář až tak nešlo :-))

Úterý 26. června ve 21:00® hraji
hraji

Jitka50> záleží jaký druh rybaření provozujete. Na přívlač v těžkém terénu to asi nebude ono, na chytání na těžko na písečné pláži to ujde. Ale je to primárně obuv do vody.

Úterý 26. června ve 20:58® hraji
hraji

bruny> ano, měsíční je vystavena na měsíc od data platnosti.

Úterý 26. června v 15:54® Jitka50
Jitka50

Jsou tato dobrá rybářská obuv?

https://e50style.cz/…a-fwmo118004

Tento příspěvek byl editován 26.6.2018 15:56:03 uživatelem Jitka50.
Úterý 26. června v 10:54® bruny

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Normálně mám roční pro severočeský svaz, ale přes červenec a srpen budu v Plzni, tak bych si zde chtěl koupit měsíční povolenku. Jak je to s její platností? Je to podle datumu na 30 dní? Vždy jsem si kupoval u nás roční tak tohle neznám.

Předem díky za odpovědi

Středa 20. června v 18:00® Nils Master
Nils Master

matx> takový dravcobraní jak se čekalo to ani zdaleka není… hodně lidi bylo asi zklamaných…
tam to příde až na podzim

Tento příspěvek byl editován 20.6.2018 18:00:35 uživatelem Nils Master.
Úterý 19. června v 11:41® Draky
Draky

matx> Docela bezkontakní sport.

Pondělí 18. června v 17:11® matx
matx

Ahoj. Chci se zeptat jestli už byl někdo na Jordáne na dravcich. ???

Sobota 16. června v 0:18® HaD
HaD

Úspěšné zahájení všem!!!

Středa 6. června v 9:18® Sázava

Ahoj, zná někdo revír 411 989 Mlynařice 3 Dvorce, jedu do okolí na dovolenou.

Pondělí 4. června v 9:21@ Hory6

Zdravím, hledám parťáka Olomouc a okolí na lov kaprů, po sléze i třeba na nějaké závody. Více info na mail lubos-horka@seznam.cz

Úterý 29. května v 19:42® mulen11

Pokud se chystáte někdo na Labe 4–5 pod čističku na Střekově,ušetřím Vám čas.Z čističky vypustili o výkendu odpad a ryby odpluly.Břeh je plný odporného slizu.

Čtvrtek 24. května v 9:10® mof243
mof243

Draky> O.K. Díky:-93;

Čtvrtek 24. května v 7:39® Draky
Draky

mof243> Jelikož je cílená ryba dravec, tak není moc o čem diskutovat. :-D

Sobota 19. května v 11:18@ Petr G

Nemáte někdo zájem psát články o rybaření? Tipy, recenze, zážitky od vody. Na ceně a detailech bychom se domluvili.Pokud by měl někdo zájem pošlete mi soukromou zprávu / email pro více informací.

Čtvrtek 17. května v 18:32® mof243
mof243

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jak je to s lovem na streamer na mimopstruhových vodách při použití muškařského prutu se šňůrou.Je takový lov považován za lov přívlačí,nebo muškařením?Dis­kutovali jsme o tom s kamarády,ale naše názory se rozcházejí,proto se na vás obracím.Díky za odpovědi.Michal.

Pondělí 14. května v 19:02® džigit
džigit

šejk> tušíš? Smutné…

Pondělí 14. května v 18:33@ šejk

Strředočeský tam nic nemá tušim o amurech…

Pátek 11. května v 9:11® džigit
džigit

šejk> a co máte napsané v BP? Moravskoslezký má omezení ;-)

Středa 9. května v 19:54® hraji
hraji

šejk> ano, když si přečtete zákon 99/2004S. a jeho prováděcí vyhlášku 197/2004Sb. v platném znění a Rybářský řád ČRS, zjistíte, že amur je běžná ryba. Je to tak již od roku 2004, tehdy totiž byly zrušeny tak zvané ušlechtilé ryby.

Úterý 8. května v 9:04@ šejk

Zdravím, chci se zeptat jak je to nyní s amurem, vždy jsem měl za to,že amur patří mezi ušlechtilé ryby a proto si můžete odnést maximálně 2 kusy nebo kombinaci 2 ušlechtilých ryb. Jsem spíše sportovní rybář a většinu ryb pouštím, ale stala se mi takováto situace na našem malém revíru. Přijel jsem si po práci zachytat a samozřejmě bylo plno, rybník je malý a je zde jen pár míst, jelikož se mi nikam jinam jet nechtělo, říkám si počkám chvilku jestli někdo neodejde. Zachvilku na druhé straně táhne jeden strejda rybu a koukám,že již má něco ve vezírku,třeba to bude druhý kapr a pujde domů, jdu tam jestli se uvolní místo. Vytáhl amura kolem 60 a cpe ho do vezíru kde je už i jeden kapr, tak mu říkám máte odchytáno, tak budete končit, mohu si sem vlézt? A on na mě, že ne, že chytat bude dál, že amur není ušlechtilá ryba a tak může pokračovat, až když za 20 min chytl dalšího kapra tak odešel.

Když jsem pak koukal do řádu, tak tam již nejsou ušlechtilé ryby, ale tzv. vyjmenované ryby (kapr,candát…) mezi ně ovšem amur nepatří. Je tomu tedy tak, že amur spadá do ryb chytaných na váhu (7kg denně) a ty masaři si mohou odnášet třeba 4 2kilové amury každý den?

Tento příspěvek byl editován 9.5.2018 10:49:37 administrátorem HaD.
Důvod editace: Příspěvek tématicky patří do jiné diskuze.
Pondělí 23. dubna ve 12:33@ Externiredakce

Zdravím všechny rybáře. Chtěl bych Vám nabídnout možnost přivýdělku spojeného s Vaším koníčkem. Jedná se o vytváření popisů k jednotlivým rybářským produktovým kategoriím pro velký e-shop. Nejedná se o psaní popisu s cílem přesvědčit zákazníky ke koupi, ale o vytvoření přehledného, výstižného a spíše kratšího popisu kategorie, který má za úkol poradit zákazníkovi, jak se orientovat v produktech v dané rybářské kategorii. Například když se zákazník nevyzná v kategorii rybářských navijáků, váš popis by měl laicky, jednoduše a výstižně zákazníka seznámit s nejdůležitějšími parametry a pomoci mu tak s výběrem zboží v dané kategorii. Jedná se o práci na cca 2–3 měsíce (napsání přibližně 50 popisků s možností pokračování ve spolupráci v případě oboustranné spokojenosti), pracuje se přes internet z vlastního PC a práce je plně flexibilní, můžete tedy pracovat kdykoliv Vám to vyhovuje. Finanční ohodnocení se odvíjí od délky a kvality napsaných textů. V průměru, když se odměna přepočítá na odpracované hodiny, se pohybuje čistá hodinovka u našich pracovníků okolo 110 Kč. Požadujeme především perfektní češtinu a velký přehled v rybářských potřebách.

Pokud byste měli o tento přivýdělek zájem, napište na mail: externiredakce@gmail.com a do předmětu uveďte: Popis kategorií – rybaření.

S pozdravem

Martin, externí redakce

Pondělí 9. dubna ve 12:33® patast

Petr Lín> tyhle https://www.catchman.cz/…adow-feeder/

Tento příspěvek byl editován 11.4.2018 07:29:54 administrátorem Draky.
Čtvrtek 29. března ve 21:16® Petr Lín

monaster> super že už berou také se chystám jít na ně

Tento příspěvek byl editován 9.4.2018 07:54:04 administrátorem Draky.
Středa 28. března ve 20:03® Petr Lín

Klobasa> Ahoj, pěkné ryby, právě začínám z plavanou, mohu se zeptat, naco brali díky Petr

Tento příspěvek byl editován 29.3.2018 08:42:14 administrátorem Draky.
Neděle 25. března ve 20:41® Hora
Hora

l.mik> brzdu si seřizuji před prvním náhozem a během zdolávání ryby ji podle situace povoluji, nebo naopak přitáhnu. Seřízení před lovem – vlasec při zatáhnutí nad navijákem by měl jít ztuha, ale nesmíš ho přetrhnout, při záseku by měla brzda mírně proklouznout. Chytám většinou na plavanou a tam používám vlasce od 0,16mm do 0,25mm ty mne bohatě stačí na všechny situace. Ovšem při kaprařině, či lovech sumců, tam se používají silnější vlasce a nebo i šňůry. Tam je to jinačí. Při zdolávání ryby záleží na síle vlasce a velikosti ryby, u slabších silonů při zdolávání pro mne platí – čím blíže přitáhnu rybu, tak ji raději trochu povolím brzdu, ať ji na nakrátko neutrhnu.

Neděle 25. března ve 14:35® l.mik

Ahoj,rád bych začal rybařit, mám spoustu otázek a rád bych začal u navijáku, pro Vás to bude asi hloupá otázka ale já se raději zeptám. Můžete mi prosím napsat jak se pracuje s brzdou? Snažil jsem se najít odpověď ale tenhle základ jsem nikde nenašel. Rozumím tomu správně že se brzda používá při zdolávání? Když nahodím měla by být nastavená tak aby nedošlo k tomu že při záběru mi zajede prut do vody? Během zdolávání povaluji tak aby nedošlo k přetržení vlasce? Nebo se úplně pletu? Děkuji za vysvětlení.

L.

Sobota 17. března v 17:21® Hora
Hora

džigit> já už mám uměláky, to bych moc nesved :-D :-D

novější starší
Stránky:   4.275 4.274 4.273 ...