Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.078 příspěvků, z toho 77078 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   2.570 2.569 2.568 ...
Středa 15. srpna v 15:49® Dodo
Dodo

Koupím Storm Rattlin Chug Bug 06, nabídněte, ruzné barvy.

foto/diskuze/privlac/2018/th-img129156.jpg
Úterý 7. srpna v 16:26® rybka1

Poradte uzel na navázání do očka tenkou šnůrkou(Favorite 0,066),kdo má osobní zkušenost,vyzkoušel jsem hodně uzlů ,ale žádný nechce držet,je to kluzký jak had.

Pátek 15. června ve 23:18® HaD
HaD

Úspěšné zahájení všem!!!

Pondělí 21. května ve 20:54® pajis
pajis

thrill> Přesně tak

Pondělí 21. května ve 20:20® thrill
thrill

pajis > Já tomu právě taky moc nevěřím. Myslím, že to nedělá nic čeho by nešlo docílit s klasickou lopatkou a pár škubama špičkou prutu.

Pondělí 21. května ve 20:06® pajis
pajis

thrill> Zdravím, mám zkušenost se Scatter jointedem a popravdě mě to vůbec neoslovilo, asi jsem zvyklý na starý klasický model jointed s normální lopatkou, za mě nic moc…

Pondělí 21. května v 16:51® thrill
thrill

Zdravím všechny. Má někdo zkušenosti s woblery rapala ve verzích s lopatkou „scatter“ ? Zajímají mě klasické modely shad rap deep, shad rap shallow, jointed. Je zachovaný chod klasické verze + pohyb do boku ? Nebo je chod uplně jiný ?

Pondělí 21. května v 16:44® thrill
thrill

Hmyzák86> http://rybanahacku.cz/…myzi-woblery

Středa 28. února ve 13:18® Hmyzák86
Hmyzák86

Zdravim.jedu do prahy konecne ne pracovne.a moje otazka zni nejaka rybarska prodejna s woblerky imatace hmyzu?neco uz mam od salma,stepanowy a lovec rap.tak jestli onecem vite tak diky za radu.na eshopech mi to nic nenaslo :-((

Tento příspěvek byl editován 28.2.2018 13:21:18 uživatelem Hmyzák86.
Středa 14. února v 7:19® Draky
Draky

Franta Rapala > To nevim, co by si mel lepsiho u Shimana koupit. :-D

Úterý 13. února v 9:32® Franta Rapala

Arhad Mám jako záložní na chatě, žádný zázrak, ale svůj účel plní. Připlat si a běž do Shimana.

Pondělí 22. ledna v 8:37® Arhad

Ahojte – měl bych dotaz, jestli zde někdo vlastní a chytá na pruty Delphin Zephyr zaujímají mne zkušenosti s tímto prutem. Dky moc Arhad

Čtvrtek 18. ledna ve 14:52® mof243
mof243

Rybarinatojedrina> Já mám X-Plode Medium Spin 2,40m 7–25g od Mikada a za mě absolutní spokojenost.Zvládne jak gumy,tak i woby do8cm.http://www­.rco-fishing.cz/eshop/pr­ut-mikado-x-plode-medium-spin.Silon používám 0,16–0,18mm.

Středa 17. ledna v 15:05® Rybarinatojedrina

Spíše chci na začátek pro oťukání přívlače pro párkrát zajít k vodě, nebo aspoň teda podle času co to půjde na dravce. zatim si koupit něco podobného. Třeba prut se mi líbí Okuma Prut G Force Spin 2,1 m 5–20 g a naviják k tomu Okuma Naviják Fina Pro XP FPX 25 FD. To by byla špatná kombinace?

Středa 17. ledna ve 14:08® thrill
thrill

Rybarinatojedrina> Za mě je to dostačující u toho Dragonu. 70cm štika s přehledem. Ale každý prut je jiný. Není 20g jako 20g.

Úterý 16. ledna ve 22:12® Rybarinatojedrina

Přesně na tohle jsem se chtěl ještě zeptat jestli je 5–20gramu dostacujici?.pro­toze jsem vybral si prut v tetot gramazi. A chci to na ryby od okounu po štiky. Nikdy se nevi co na to zaútočí,tak at to nejak .

Úterý 16. ledna ve 21:21® thrill
thrill

Před nějakou dobou, když jsem začínal víc vláčet, vybíral jsem prut podle podobných kriterií. Univerzální, abych cítil okouna, tlouště, ale aby případně zvládl slušnější štiku. Nástrahy, střední gumy a woblery kolem 10cm. Vybral jsem Dragon EXPRESS 2,45m 4–20g. Ten jsem měl hodně rád. Doporučuji.

http://www.rsp-fishing.cz/…-20g-2-2-2-2

Pondělí 15. ledna ve 22:44® Stickler
Stickler

Rybarinatojedrina> Skús pozrieť Mikado Inazuma flash perch 240cm . Napriek tomu, že je to vlepenka tak utiahne aj mensie woblery . Je určený na gumy na ostrieže , ja ho pouzívam na zubáče / candáty . Ten prút krásne kope . Myslím, že je to hodne muziky za rozumný peníz .

Sobota 13. ledna v 8:03® Rybarinatojedrina

Díky za rady, kouknu na pruty kolem 240cm a vrahci zatez kolem 20g. Urcite bude znat rozdil na prutu i pri mensim zaberu. Podle tech kaprarskych prutu :-D

Pátek 12. ledna v 19:44® hraji
hraji

no a pak že to tu nejde.

Pátek 12. ledna v 19:12® kubas
kubas

Rybarinatojedrina> Dívej se na pruty s vrchní vrhací zátěží okolo 20g, to by mohlo stačit vzhledem k cílové rybě a nástrahám (není 10cm wobler jako 10cm wobler), samozřejmě se to bude dost výrazně lišit prut od prutu, každý výrobce to má trošku jinak. Délka už je na tobě, pokud chceš mít jakýsi „univerzální prut“, tak bych šel do co možná nejdelšího prutu co to jde vzhledem k podmínkám, klidně i nad 240cm. Osobně chytám ze břehu hlavně s delšími pruty(270cm) i na menších vodách – přesah přes trávy do vody u břehu, přesnější vedení nástrahy atd. Závisí na preferencích každého, jen bych ty delší pruty rozhodně neodepisoval.

Defakto všechno bude lepší (vhodnější) než ten teleskop co máš ale, takže z toho neměj žádnou těžkou hlavu, něco kup a sám zjistíš pak u vody, co ti vyhovuje ;-) .

Tento příspěvek byl editován 12.1.2018 19:20:26 uživatelem kubas.
Pátek 12. ledna v 15:50® Draky
Draky

mof243> Chce to hlavně na okouny, takže 40g je docela úlet. :-D

Pátek 12. ledna v 11:11® mof243
mof243

Rybarinatojedrina> 2,40 je ideální délka a gramáž do 40g.

Pátek 12. ledna v 10:46® Rybarinatojedrina

Budu chtít chytat na twistery a woblery do 10cm. Chci chytat pouze ze břehu. Teleskop mam 3 metrový s odhozovou zátěží 90–100gramů. Takže tento teleskop bych měl spíše na ty delší hody. Teď bych chtěl nějaký neteleskopický prut v délce od 1,8metru do 2,40 metru podle doporučení v jaké délce a hlavně s jakou zátěží. Pro menší a středně velké vody, pro lov okounů a kdyby na to skočila nějaká štika nebo candát. Určitě bych se chtěl taky poradit s prodejci, přečíst nějaký článek. Ale zajímalo mě, že tady je určitě hodně zkušených rybářů, který mají s tímto zkušenost a mohli by poskytnout nějakou radu.

Pátek 12. ledna v 10:41® Draky
Draky

Rybarinatojedrina> Možná ještě rozumnější, než si před zahájenou přečíst knihu a koukat jak puk, tak začíná sezóna výstav. Najdi si tu nejblíž a vyptávej se prodejců.

Pátek 12. ledna v 7:56® hraji
hraji

Rybarinatojedrina> přívlač dnes zahrnuje několik natolik odlišných způsobů lovu, že zvolit jeden prut, kterým to půjde odchytat všechno, je dost složitý úkol. Navíc, když v té rovnici pro výběr je velké množství neznámých. Řekněme si na začátek, že nic jako univerzální prut na přívlač velmi pravděpodobně neexistuje. Univerzální prut by mohl být teleskop dlouhý tři metry s odhozovou zátěží 90 gramů, s takovým se dá chytat úplně vše. Pokud se chceš věnovat přívlači víc, jak sám píšeš, musíš si říct předem několik věcí. Především, kde budeš chytat? Za druhé si řekni co budeš chytat převážně. Za třetí si řekni, jakým druhem nástrah budeš chytat (zda měkké nástrahy typu twister a podobně, nebo tvrdé nástrahy (woblery), nebo marmišky. Zda budeš chytat ze břehu a nebo i z lodě. A nebo se nabízí jiný způsob řešení. Kup si vláčecí prut v délce 2,10 metru, s odhozovou zátěží do 30 gramů a chytej. Časem sám přijdeš na to, že to chce jiný prut na okouny, jiný prut na candáty na přehradě a tak dále. Ideální je začít tím, že než se přiblíží přívlačová sezóna, přečteš si o tom nějakou rozumnou knihu.

Pátek 12. ledna v 0:09® Rybarinatojedrina

Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně koupi prutu na privlac. Jakou délku od 1,8m az 2,4metru? Jakou gramáž? Aby byl nějaký univerzální prut na menší a větší vody. Na prutu dobre cítit i menší záběr. Nemusí to být žádný predrazeny prut. S privlaci chci ted vice začínat.

Čtvrtek 4. ledna ve 21:50® jepice-zruseno

Stickler > Navijáky mívali standartně šroubovací kličky, takže vakl na kličce nehrozil, zvláště v kombinaci se šnekovým převodem. Alespoň ne takový, jaký je u navijáků s n-hranem.

Čtvrtek 4. ledna ve 13:40® Stickler
Stickler

Nemám nič proti závodnej prívlači. Aj ja sa rád stretnem s kamošmi niekde pri vode , pokec , kafo , gril … A čo sa týka toho SOLO , tak slúžilo poctivo 2 celé roky . Ak ho niekto zlomil, tak vlastnou vinou. Buď dverami na aute, pádom alebo ťuknutím o niečo iné . Niekto má rád klasiku viac parabolickú a niekto extrafast rýchlejšie prúty. Aj navijáky idú každý rok vpred. Ak sa tebe dobre chytá so starým cardinalom ,tak ok . Ja osobne chcem dokonalý návin, min. vôle a nizku hmotnosť.

Tento příspěvek byl editován 4.1.2018 13:46:46 uživatelem Stickler .
Čtvrtek 4. ledna ve 13:04® HaD
HaD

Tak ono je to také celé o radosti z lovu. Kdybych to přirovnal k jízdě autem, tak je pár lidí, které těší jezdit veterány, pár lidí, co jezdit netěší a vnímají to jen jako dopravu z bodu A do bodu B a je jim jedno jak a čím (klidně starým vehiklem za cenu basy piva), pak jsou lidi, kteří se rádi svezou solidním autem za rozumné peníze a pak jsou lidi, které těší svezení pořádnou károu. Jako pořádnou káru někdo vnímá auto hezké, jiný rychlé, další s moderními technologiemi, jiný zase auto, které projede „všude“… A proto je mnoho různých rybářských potřeb. Každý hledá něco jiného. Vracím se na začátek – má nás to těšit. Pokud někoho těší lehká sestava, může mu Jarda 100 x říkat, že je to blbost a těšit ho to bude nadále. Nechme to tak ;-)

novější starší
Stránky:   2.570 2.569 2.568 ...