Chytej.cz
NOVINKA 2018/2019 RedBass KICKER

Plavaná

V diskuzi je 6.873 příspěvků, z toho 6873 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   230 229 228 ...
dnes v 18:00® hraji
hraji

Jaroslav1568> ono je to dnes skoro jedno. Vybrané pruty, v této cenové kategorii, jsou vyráběny v Asii, a je jedno, jaká nálepka výrobce na nich je. Tam to prostě švihají jako Baťa cvičky, takže se občas stane, že průměrný prut se stane podprůměrným. Ale pokud stojí sedmimetrový bič pár stokorun, nelze od něj očekávat nic víc, než namožený loket.

Středa 5. prosince v 8:53@ Jaroslav1568

Ahoj, vybírám teď nový prut na plavanou , parametry mám poměrně rozmyšlený, spíš teď ale uvažuju nad značkou. Vždycky jsem měl Mivardi, s ničímjiným víceméně zkušenosti nemám, ale kooukal jsme například na DAM, Sema, Trabucco..máte s nějakými značkami špatné zkušenosti, nebo jste naopak s nějakou extrémně spokojený? Je mi jasný, že je to dost o osobních preferencích, ale vždycky se najde něco, čemu se určitě vyhnout..

Neděle 30. září ve 12:22@ RenataN

Zdravím, chtěla bych začít s plavačkou a momentálně vybírám svůj první prut. Bohužel nemůžu sáhnout po 3-dílné matchovce z důvodu transportní velikosti. Potřebuji, aby složený prut měl max. 80 cm a tak musím volit teleskop. Mám vybrané zhruba tři adepty:

SEMA Therapy Zephyr (4m, 5–25g, 207g) Mikado Nihonto Mini Float (4,2m, 5–25g, 230g) Mikado Rival Top Float (4m, 5–25g, 256g)

Nemá s některým z nich někdo zkušenost? Případně který by jste podle parametrů/vzhle­du/výrobce/po­pisu volili? Nikde v mém okolí zmiňované pruty nemají a tak nemám možnost si je osahat. Chytat budu převážně na menších stojatých vodách, případně menších říčkách. Cílovou rybou bude bílá ryba, nebo menší kapr.

Středa 26. září v 19:18@ chainz

Dobry den, mam v plane kupit otcovi na Vianoce nove pruty a chcel by som poradit. Viem ze teraz ma stare 15 rocne teleskopicke bolonezky 5 a 6 m. Ja sa do plavanej velmi nerozumiem, ale co som tak nacerpal informacie z netu, tak by som rad kupil nejake matchky asi 3,9 m. Najprv som pozeral teleskopy kvoli tomu ze ich ma teraz a chodi na ryby bicyklom, ale cital som ze skladacky su lepsie, s lepsiou akciou, takze asi 3-dielna matchka by bola najvhodnejsia. Viete mi poradit nejake dobre s cenou okolo 60€ (1500 kc) za kus? :-) Vdaka za odpovede

Neděle 1. dubna ve 21:04® hraji
hraji

Petr Lín> to je hodně těžká otázka. Protože jiné krmení používám na velké řeky, jiné na menší řeky s menší hloubkou, jiné krmené používám na stojaté vody. Ročně kupuji krmení za cca 10 000 korun, dá se ale říct, že to je asi 6 základních druhů. Určitě bych zmínil VIP River a SUPER River od MILO, Gros Gardons a Lake od Sensasu, Wonder Black a Big Bream od Champions Feed, Turbo od MVDE.

Neděle 1. dubna v 19:08® Petr Lín

hraji> aha dobrý a mohu se zeptat, jaké krmení máš top díky

Neděle 1. dubna v 19:01® hraji
hraji

Petr Lín> jsem ředitel firmy (vlastní). Chytám závodně, dříve první liga, nyní druhá a reprezentace.

Neděle 1. dubna v 7:17® Petr Lín

mašety311> to ne, ale cileně na parmy nechodím

Neděle 1. dubna ve 4:32® mašety311
mašety311

Petr Lín> To lovíš jen ryby co se dají sežrat?

Sobota 31. března ve 14:16® Petr Lín

mašety311> jj u nás jsou také parmy ale já je nechytám, jíst se nedá

Sobota 31. března ve 14:04® Petr Lín

hraji> a co děláš že chodíš v 20h dom z práce, chytáš závodně? nebo jen rekreačně, asi pujdu na rybník si zachytat

Pátek 30. března v 15:43® Hora
Hora

Petr Lín> jinak jsem už v důchodu a obvykle v 18 sedím doma, nebo jsem u vnuček. Ku vodě půjdu až tak v polovině dubna, až se voda trochu ohřeje. hraji Ti to napsal moc dobře, věř mu vyzná se v tom více než já. Oproti němu jsem jen víkendovej lovec :-93;

Pátek 30. března v 15:05® hraji
hraji

Petr Lín> když se zadaří, přijdu z práce i v půl osmé. Ale to je vedlejší. K tvému dotazu. Začnu trošku zeširoka. U té teploty. Teplota vzduchu je hezká hodnota, ale zajímavá je pro lidi. Tobě bude u vody hezky teplo. Ale ryby zajímá a jejich životní tempo určuje teplota vody. V jarním období se řada rybářů nechá zlákat vysokou teplotou vzduchu, ale nedomyslí, že voda se tak rychle neprohřeje, navíc když v noci teploty klesají stále k nule. Takže je potřeba uvažovat ještě chvíli zimně, tedy jako by byla zima. Zda zvolíš stoják nebo řeku je jen na tobě. Na řece bývají ryby aktivnější, na druhou stranu lov v tekoucí vodě není tak snadný, jako někde na rybníku. Takže si zvol podle úrovně tvých rybářských dovedností. Pokud nemáš s chytáním na tekoucí vodě zkušenosti, nechej svoje pokusy na období, kdy bude voda teplejší a ryby aktivnější. Další hledisko, v současné době je velká část ryb, které se v řekách vyskytují, v období hájení. Neměly by se chytat, protože se připravují na tření. Tedy z etického hlediska je lepší se jim vyhnout. Na rybníce budeš nyní chytat asi nejvíc cejny, cejnky, plotice, perlíny. Podle aktuálního složení obsádky. Tak si dobře vyber a hodně úspěchů.

Pátek 30. března v 5:31® Hora
Hora

Petr Lín> promiň, byli jsme s klukama na jarním posezení na pivu. Jinak k věci, já jsem třeba vyrostl na stojáku – malých rybnících a na řeku moc ne, hraji má pravdu, řeka pokud ji znáš, má větší potenciál. Těžko radit na dálku, neznám řeku, kde bydlíš.

Pátek 30. března ve 3:36® mašety311
mašety311

Petr Lín> Za mě jednoznačně řeka. Tam nikdy nevíš co chytíš a žije tam více rybích druhů.Taková parma na plavanou,to je pravý rybářský zážitek.A já jak dopiju kafe jdu po nich.

Čtvrtek 29. března v 19:38® Petr Lín

hraji> já vím, ale v 18h snad už ne, chci vyrazit k vodě má být 17 stupnu ve středu, tak zvažuji zda stoják či řeka

Čtvrtek 29. března v 19:14® hraji
hraji

Petr Lín> někteří chodí i do práce

Čtvrtek 29. března v 16:56® Petr Lín

je tady někdo, tady je mrtvo čím to?

Čtvrtek 29. března v 8:17® Petr Lín

Hora> aha jaký používáš haček?

Středa 28. března ve 21:33® Hora
Hora

Petr Lín> tu zarážku stáhnu na vlasec, dotáhnu přiměřeně, odříznu konce, ať zbudou konce dlouhé cca 10 – 15 mm , ty mně potom slouží na dotáhnutí, když uzel vyschne. Jak to dotáhneš moc, tak se špatně posouvá po vlasci, v krajním případě se ti zkroutí vlasec, už jsem se s tím naučil pracovat, výhoda – máš pořád nastavenou hloubku na určité místo. Já tam dávám ještě jednu zarážku pod splávek, abych při utržení návazce nepřišel o splávek.

Středa 28. března ve 21:27® Petr Lín

Hora> aha, tak to děláš, a tu zarážku tam dáš na pevno nebo aby prokluzovala?

Středa 28. března ve 21:19® Hora
Hora

Petr Lín> mám zarážku z bavlnky,taky si je dělám sám, tady jsou.

Tento příspěvek byl editován 28.3.2018 22:23:18 uživatelem Hora.
foto/diskuze/plavana/2018/th-img128493.jpg
Středa 28. března ve 21:11® Petr Lín

Hora> tomu rozumím ale jak uděláš doraz na vlasci, to tam dáš broček maly? nebo nějaký uzel?

Středa 28. března ve 21:07® Hora
Hora

Petr Lín> předtím než je používám tak si je doma otestuji nosností a popíšu je.

Středa 28. března ve 21:06® Hora
Hora

Petr Lín> vyvažuji tyto splávky do poloviny anténky. Je na nich vidět sebemenší pohyb s nástrahou. Rád na ně chytám. Ale musíš je pořádně hlídat. :-)

Středa 28. března ve 21:01® Petr Lín

Hora> tomu věřím a jak uděláš přesný ponor splávku díky

Středa 28. března ve 20:58® Hora
Hora

Petr Lín> a já chytám na 85% na průběžné, jak je hloubka od 0,7m tak je používám. Není to nijak těžké, chce to jenom zvyknout si. Jak je perfektně vyvážíš, tak je to vynikající chytání. Splávky dělané z rákosu.

Tento příspěvek byl editován 28.3.2018 22:00:23 uživatelem Hora.
foto/diskuze/plavana/2018/th-img128492.jpg
Středa 28. března ve 20:52® Petr Lín

Hora> to je super, já mám rád splávky z očkem v těle splávku a dole na gumičku, pruběžné splávky stěma neumím chytat

Středa 28. března ve 20:45® Hora
Hora

Petr Lín> já mám mačovky – 1× 450cm, 2× 420cm, telematchky 2× 360cm a 1× 390cm, na chytání u břehu mám dělané splávky, sám si je dělám, ty první jsou pro mne super, na druhém a třetím snímku jsou splávky co používám dále od břehu.

foto/diskuze/plavana/2018/th-img128489.jpgfoto/diskuze/plavana/2018/th-img128490.jpgfoto/diskuze/plavana/2018/th-img128491.jpg
Středa 28. března ve 20:33® Petr Lín

Hora> těd jsem koupil 2 matchové pruty trabucco na skoužku 3.90cm pokud se mě bude dařit a bude mě to bavit nakoupím jiné matchovky, a jaké máš splávky na takém chytáni u břehu a používáš jaké olovko, torpilu? díky

novější starší
Stránky:   230 229 228 ...