Chytej.cz

Pěst na oko

V diskuzi je 4.948 příspěvků, z toho 4948 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Sobota 26. ledna 2008 ve 21:55® Prichy
Prichy

regulus: jsi schopen udelat neco ty sam osobne? (otazku neber prosim nijak jizlive, myslim to opravdu vazne)

Sobota 26. ledna 2008 ve 21:04® regulus
regulus

HaD> Napsal jsem jen svůj názor a nepotřebuju aby se mnou ostatní souhlasili, současně svůj názor nikomu nevnucuji. Napsal jsem taky jen abys o tom přemýšlel, co si z toho vyvodíš je tvá věc a už vůbec nehodlám slovíčkařit. Toto je konec konců moje poslední reakce na dané téma, co jsem chtěl, to jsem řekl.

Pokud se těch procent týká, tak jsem býval větší optimista, bohužel Hraji je asi hodně blízko.:-((

Sobota 26. ledna 2008 v 19:41® HaD
HaD

fikus> ;-)

Sobota 26. ledna 2008 v 19:40® HaD
HaD

regulus: Název je myslím fajn, ale velkou skupinu lidí ta reportáž šokovala. Pak je šokující. Jestli to mělo opačný efekt? Myslím, že u většiny ne. U menšiny možná ano.

Myslím, že už slovíčkaříme a to ničemu neprospěje. Podstatné pro mě bude, jetli to prospěje stavu našich vod. K diskuzi o tom, zda to pomohlo se vraťme třeba za rok, dva.

Mimochodem, s Hrajim souhlasím také ;-) , jen s těmi procenty si nejsem jist. Viděl bych to malinko optimističtěji, než 98%.

Sobota 26. ledna 2008 v 16:12® regulus
regulus

HaD> Ještě pár drobností k tvé odpovědi, dlouho jsem hledal správné slovo na pozici kam jsem napsal „zaníceně“, abych tomu dal tu odpovídající váhu, napadalo mne ještě radikálně, ani jedno asi není úplně ono. Myslím, že pohled z reality nebo z obýváku je jedno, viděl jsem už u vody daleko horší věci který asi možná byly šokující. To video mi úplně stačilo abych si udělal obrázek, myslím, že je víc míst, kde lze něco podobnýho natočit. Nehodlal jsem komentovat ani jsem nekomentoval, jakým způsobem jsi v tom videu vystupoval, to je tvoje věc. Pokud se toho pojmenovávání týká, tak jsem napsal, že je to pikantní, věřím, že víš co jsem tím myslel, dobře to je, jde jen o to, aby nezůstalo jen u plků na netu. Dost lidí je silnejch za klávesnicou a v reále si nechají nasrat na hlavu.

V životě jsem se naučil jednu věc, dívat se na každou věc z více úhlů pohledů, je to užitečný.

Sobota 26. ledna 2008 v 15:36® regulus
regulus

HaD> obávám se, žes vůbec nepochopil, co jsem myslel. Přečti si příspěvek Hrajiho v komentářích k videu (jsem s ním v podstatě skoro za jedno) a domnívám se, že té části rybářské populace o kterých tam mluví jako o hstce kolem Chytej a Mrku není třeba cokoliv vysvětlovat, ti to povětšinou vědí, je třeba to naservírovat alespoň části těch ostatních tak, aby pochopili, že je něco špatně. No a blikající titulek „šokující reportáž“ dle mýho soudu měla v mnoha případech opačný efekt než jsi chtěl.

Napíšu to úplně polopatisticky. 1/ Náhodný návštěvník klikne na video s blikající šokující reportáží, podívá se a jeho komentář je:„Ten Havlíček je nějakej divnej, co je tam šokujícího, chytli se 4 velký ryby a tři si ti rybáři vzali“. 2/ Náhodný návštěvník klikne na video s názvem Jak na parmy? „S kyblíkem, kladívkem aneb takový normální den na Labi“, podívá se na něj a aspoň nějaká část se zamyslí a řekne si, že na tom co tam ten Havlíček povídal asi něco bude.

Kurnik, když tomu videu už vymyslels tam šikovnej název, kterej přímo nabádá k tomu se na to podívat, tak proč to z vodpuštěním ku*víš blikajícím banerem kterej těžce připomíná reklamu na bulvární tiskoviny.

Sobota 26. ledna 2008 v 15:27® fikus
fikus

HaD> je to přesně jak píšeš, cítím to úplně stejně.

p.s.: příště mi prosím nevykej :-)) )))

Sobota 26. ledna 2008 ve 14:12® HaD
HaD

fikus> a i já si vážím Vás, i když se mnou nesouhlasíte. Alespoň té slušné většiny. A tak to má být. Nemohou mít přeci všichni stejný názor. A jak správně říkáš, nesouvisí to s tím, jestli jsem s někým přítel a mám ho rád či nikoliv. I s nejlepšími přáteli se mnohdy na něčem neshodnu. A i největšími nepřáteli se naopak shodnout mohu…

Sobota 26. ledna 2008 ve 14:02® fikus
fikus

Cudla> neboj, Davida máme pořád rádi a vážíme si ho i když nemusíme souhlasit se vším co udělá.

Sobota 26. ledna 2008 ve 13:29® Cudla
Cudla

Možná skončím jako název této rubriky.je to věc každého soudruha jak se zachová.HÁZÍ SE TU MASAŘKY A DŮCHODCI DO JEDNOHO PYTLE.Povolenka by se měla zdražit atd…Svaz stojí taky podle některých za h.....Když se tu ukáže pravdivá reportáž a Davida jsem upřímně litoval byl to pro něj asi šok,tak se zvedne hned vlna pro i proti tomu.Skuste chodit na schůze a tam dělat palácový převraty,nadáváte na dědky ,skuste si to sami a pak čekejte kritiku od druhých.Snadno se někdo kritizuje,ale skuste si nabít hubu sami.DAVIDE TVÉHO PŘÍSTUPU I PRÁCE SE VELICE VÁŽÍM NEDEJ SE ROZHODIT.

Sobota 26. ledna 2008 ve 13:12® HaD
HaD

fikus> Možná je to špatně. Člověk je tvor omylný. Ale myslím si, že je lepší soustředit „stížnosti“ do jedné diskuze, než zakládat různá fóra, stěžovat si v různých diskuzích atd. A že se vyjádří nějaký chudák s malým egem? Určitě ano. Ale s tím neumím bojovat a ani nevím, zda bych měl.

bléééé

Sobota 26. ledna 2008 ve 13:11® HaD
HaD

regulus> Regule, tak teď zase pro Tebe:

Natočili jsme jen realitu. Nic víc. A jak jsem už vícekrát řekl, nic jsem nehrál, byl jsem to já David Havlíček. Říkáš, že se mnou ve většině souhlasíš, ale ne tak zaníceně. Kdybys tam možná byl místo mě, byl bys třeba ještě zanícenější než já. Ono z obýváku, u PC to můžeš vnímat jinak.

A jestli na tom někdo nic šokujícího nevidí? Jistě, s tím souhlasím. Nakonec by se našlo spousta odsouzeníhodných činností člověka, které bude někdo schvalovat a šokovat ho nebudou.

Dále mluvíš o tom, že se vyjadřují hodně ti, kteří situaci znají, ale neuměli ji pojmenovat. A není to náhodou dobře, že ji nyní pojmenovat umí? Že se odehraje možná určitý posun vpřed?

Píšeš, že Ti to připomíná bulvár. Podle wikipedie je definice bulváru následující: „Slovem bulvár dnes označujeme nejčastěji tzv. bulvární média, zejména pak bulvární tisk (noviny, časopisy), to jest takový tisk, jenž se zaměřuje na rychlé šíření senzačních zpráv, pochybných, laciných, často ne dost dobře ověřených, či přímo smyšlených informací – tzv. bulvární zprávy. Dříve se takový tisk prodával na ulicích prostřednictvím pouličních prodavačů tisku (tzv. kamelotů), odtud pak jeho název.“

Když jsme tam jeli natáčet chytání parem, za úplně jiným účelem, netušil jsem ani ve snu, co nás tam čeká. Když jsme si řekl, že z toho uděláme reportáž na Chytej, vůbec jsem netušil, jaký vyvolá zájem, diskuzi, reakce. A vůbec jsem netušil, že třeba bude moci napomoci pohnutím ledů. Ale co jsem asi tušit měl, bylo, že si zkrátka nadělám nepřátele, potrefené husy mě budou klovat (teď v žádném případě nemířím prstem na tebe, naopak). Z „obchodního“ hlediska bych měl být asi větší diplomat, a napsat jednoduše jako „někdo“, že je potěšující, že tam ty parmy ještě přes ten tlak jsou a že někde v úplně jiné části republiky se stavy zvyšují. Přitom dobře ví, že ty stavy se tam snížili několikanásobně a stejným tempem tam za pár let vůbec nemusí být. Ale nikoho neurazí, nenase.e, prostě pohoda. To ale moc Havlíček neumí. Když si něco myslí, řekne to.

Zřejmě se všichni shodneme na tom, že situace u Českých vod není růžová a ledacos by se mělo postupně změnit. A já si myslím, že tohle může být jeden z krůčků, jak dát věci do pohybu.

Sobota 26. ledna 2008 ve 12:14® fikus
fikus

HaD> slušně ti to napsal již regulus, tak něco trochu jinak. Původně jsem to tu nechtěl ani otevírat, abych si nezpůsobil zbytečné trauma. Nakonec jsem neodolal. Tato rubrika mi přijde čistě jako BONZ BLOK nějakých chudáků s malým egem, ale je to tvůj server a tvoje věc. Nicméně jako přispěvatel mám právo se vyjádřít. Tedy:

Blééééééééé :-((

Sobota 26. ledna 2008 v 8:41® Piranha
Piranha

Pokud se tu jedná o problému lovu parem V Ústí nad Labem, tak si myslím že není řešení odsuzovat českého rybáře za to, že si od vody vezme parmu, nebo jinou rybu. Rybářský řád mu to umožňuje a umožňuje mu určitej počet a váhu, jakou si smí vzít.Otázkou je zdali ta váha a počet ryb je přiměřená k druhu ryby, revíru a počtu kusů, nebo tun.Pokud se parma nikde uměle nevytírá a množí se přirozeně, tak jsou povolené dva kusy moc.O tom samém by se dalo mluvit i v případě jiných ryb. Můj názor je ten že by se měl upravit rybářský řád, co se kusů ryb, braných od vody týče a myslím si že pokud ryba táhne, tak by měla být ochráněna od jakéhokoliv tlaku od vody, popř. stanovit v určitou dobu hájení tažné ryby. Co se vysazování týče, tak to je myslím si asi věc místních organizací, oni by měly hledět na to aby jejich revíry byly obhospodařovány co nejlépe. Na závěr bych chtěl říci v kostce toto: parma by měla být hájena od 1.12.-15.3. pocete kusů, které by si mohl rybář odnést od vody, by byl 1kus.Tím by se snížil celkový počet ulovených ryb a zvýšilo by se její přirozené rozmnožování.

David Soukup.

Sobota 26. ledna 2008 v 7:44® lucioperce69
lucioperce69

regulus> ty my mluvíš přímo z duše.

Sobota 26. ledna 2008 ve 3:24® regulus
regulus

Tento příspěvek je pro tebe Davide a i když beru většinou vše s určitou nadsázkou, humorem a srandičkama, tak toto myslím naprosto vážně.

Natočil jsi video, kdesi v Ústí, na kterém bylo to, co tam bylo a podáno to bylo tak, jak to bylo podáno. Nemíním jakýmkoliv způsobem komentovat to co v něm bylo natočeno a co jsi tam povídal, asi s dost velké většiny sdílím tvůj názor, možná ne až tak zaníceně. Parma je ryba, která byla v dobách dávno minulých mou naprosto nejčastěji chytanou rybou (bydlel jsem jinde než teď a řeka mi tekla pod okny) a nikdy v životě jsem žádnou nevzal. Pokud vím, tak ji nebral téměř nikdo (asi se nějaký vyjímky našly), říkalo se, když chceš někoho nasrat, tak mu dej parmu, údajně má spoustu kostí a mezisvalovejch kůstek, z vlastní zkušenosti nevím, ryby nejím. Byla to z hlediska rybolovu vděčná ryba i malá dokázala bojovat. Pro rybáře co nechodí vůbec chytat na řeky, ale jen na stojáky, což je dost možná i víc jak 50% je parma neznámá a vlastně i nezajímavá ryba, věřím tomu, že spousta z nich není schopna od sebe rozeznat parmu, podoustev a ostroretku a dost možná, že někteří ani netuší jak parma vypadá.

V kontextu předchozího textu si představ, že někdo takový, kdo o parmě ví kulový zabrousí na tento server a bliká na něj nápis „ŠOKUJÍCÍ REPORTÁŽ“, klikne, pustí si video, podívá se na něj a čučí. Prostě nikde nic šokujícího nevidí. Tři rybáři chytili jakousi rybu, ryba dostala po palici a skončila patrně na pekáči, tečka. Z pohledu nerybáře, čistokrevnýho rybníkáře a dost možná ještě valné většiny dalších rybářů to tak je. Pro ten zbytek rybářů, kteří ví oč se jedná to je více či méně nechutné, ale patrně ne šokující, protože se tak nezřídka děje. Pikantní je, že se na základě tohoto videa spustilo paralelně několik fór, ovšem povětšinou založených a komentovaných lidmi, kteří o místí situaci věděli už před tím videem a mě připadne, jakoby to před tím neuměli pojmenovat.

Pro mne osobně je ten blikající nápis šokující reportáž jako „PĚST NA OKO“, zavání mi to bulvárem a připadne mi to jako reklama na Blesk, Aha nebo zprávy v televizi Nova. Podle mě je ale nejhorší to, že ti, kterým to mělo být primárně určeno, díky čekání na ten šok patrně zapomenou poslouchat co v tom videu povídáš a přejdou ho jako docela obyčejný video z rybolovu, kde se chytly 4 ryby. Z druhé strany název videa Jak na parmy? „S kyblíkem, kladívkem aneb takový normální den na Labi“ je přímo vybízející k tomu to zkouknout a pozorně poslouchat, protože vlastně nic šokujícího neočekáváme a jsme zvědaví o čem to je. Bohužel je „schovaný“ za onou šokující reportáží i když se zobrazuje na dvojnásobnou dobu. Dost možná, že právě kvůli tomu se to video stává kontraproduktivní.

Zkus nad tím zapřemýšlet.

Sobota 26. ledna 2008 v 0:56® Venca Zelenka
Venca Zelenka

michal> Zdar, parma má suché bílé maso a hrozně moc kostí asi proto je to tak vítečný rváč, maso docela chutné, ale radši si dám propečený bůček.

Pátek 25. ledna 2008 ve 21:01® Salmo
Salmo

platilo by na ně kamenem do hlavy.......... dobře kdyby si tu parmu vzal to bych ještě překousl ale před kupou děcek jí doslova umlátit k smrti ještě když žadoní ať jí pustí a plave dál no prostě HNUS !!!

Pátek 25. ledna 2008 ve 20:56® kopi
kopi

Jeden recept jak se pomstít je trobet je poprudit. No a když začnou bejt agresivní tak jim nandat. Samozřejmě jen v extrémních případech.

Pátek 25. ledna 2008 ve 20:56® pupak

ovecky se pousti !

Pátek 25. ledna 2008 ve 20:40® toulovec
toulovec

bééééééééé9-)

Pátek 25. ledna 2008 ve 20:38® michal

vlackar: hmm chlupaty maso:-) tak to ten blb, co ji umlátil klackem je nejenom jouda, ale i prase..

Pátek 25. ledna 2008 v 18:59® Vlackar
Vlackar

michal: parma má maso nic moc, je takový „chlupatý“ moc mi nechutná, ostatní mi asi dají za pravdu

Pátek 25. ledna 2008 v 18:10® michal

K té pláži v UL. Zákaz lovu tam není, byť se zřejmě jedná o zimoviště, parma tam hájena není, míru měla.. Tyhle joudové, jako jsou Ti chlápci na tom videu, tvoří tak 80% základny členů Svazu. Přesně takoví jsou uplně na všech revírech za plné podpory ČRS. Nedivil bych se, kdyby měli dotyční placku RS.. Podobní joudové mě ztrpčovali život na Jizeře11.. Při zahájení ta svoloč chytá potočáky na rybku a v létě mi to chce sbírat papíry za to, že sušim chrostíka 5min. po povolený době lovu.. Ano, já jsem porušil řád a oni vlastně ne.. Řesení-neberu si pstruhovku, mušák jsem prodal a chytám smrdlavý kapry na šrot a žížaly.. pohoda 9-) Btw., nevíte, jak chutná parma?

Pátek 25. ledna 2008 v 17:36® lucioperce69
lucioperce69

mě nejvíc štve, že když vidíte někoho vzít rybu, tak ho tu hned odsoudíte a nazíváte masařem. Každý má právo na tom si vzít rybu a třeba i parmu.

Pátek 25. ledna 2008 v 17:21® dankabombilajova

diki

Pátek 25. ledna 2008 v 16:12® Kubajs
Kubajs

Po pravdě mě to tvoje video dotsalo a slov jsem neměl též!Parem jsem moc nechyt ale i tak mi to připadá jako krásná ryba která by měla být hájená všude a také je v řadě to že ryby se nesmějí chytat tam kam je dohnal nízký stav vody či jsou tam jen na přezimování.!!A ta­dy ty parmy jen zimují byl jsem tam párkrát ale tohle jsem tam opravdu neviděl

Pátek 25. ledna 2008 v 15:16® HaD
HaD

Tak co se komu kde nelíbí? Bordel, řád, masaři… nebojte se, kritizujte, vykřičte se. Proto je ta rubrika zde!

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1