Chytej.cz

Pěst na oko

V diskuzi je 4.948 příspěvků, z toho 4948 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

novější starší
Stránky:   165 164 163 ...
Úterý 21. listopadu 2017 v 8:51@ tatyk

Naštvaný> Když už si naštvaný a někoho chceš kritizovat nejdříve si zjisti skutečnost a nepoužívej fotomontáž viz foto č. 3

Úterý 17. října 2017 ve 14:07® džigit

Naštvaný> to jako Dyje 6?

Úterý 17. října 2017 v 11:00® Naštvaný

D6 – Pro tohoto pána pravidla neplatí a Sedláček je toleruje

foto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img127393.jpgfoto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img127392.jpgfoto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img127394.jpgfoto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img127395.jpg
Čtvrtek 11. května 2017 ve 14:03® cormoran
cormoran

mašety311> Mrkni k sousedům do diskuze „Ryby, které mizí z našich vod“.

Úzká skupinka lidí se tam většinou na vlastní náklady snaží o záchranu posledních populací karase obecnýho. Siutuace se zdála být už dost kritická, ale stavy této ryby začínají být, nechci říkat lepší, ale ta pomyslná křivka výskytu přestala padat tak strmě dolů. Na Moravě máte několik geneticky prověřených populací KO a pokud bys byl schopnej poskytnout pár kusům azyl, myslm, že by kluci nebyli proti nějakou rybu utrousit.

Tady pár fotek ryb z naší produkce :-)

foto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img123502.jpgfoto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img123503.jpgfoto/diskuze/pest_na_oko/2017/th-img123504.jpg
Sobota 29. dubna 2017 v 19:54® Petula
Petula

HaD> alespoň jde vidět,že rybám vůbec nemusíš rozumět,ale když se umíš prodat je z tebe znalec a rybochránce celého světa

Sobota 29. dubna 2017 v 17:25® mašety311
mašety311

M.j ocenil bych typ v Jihomoravském svazu kde karase obecného ulovit.

Sobota 29. dubna 2017 v 17:18® mašety311
mašety311

HaD> Musím souhlasit.Duhák je nepůvodní ryba a v místech kde dokáže přežít potočák nemá co dělat.Nejen že požere plůdek,ale zabírá úkryty kterých v zregulovaných tocích ubývá potočák je snadnějším terčem pro predátory.Vadí mě i nepůvodní amur a karas stříbřitý.Amur není vhodný do všech revírů.Jsou lokality kde vyžral veškeré traviny a ryby se třou do blata.Jikry zaplísní a ta trocha plůdku se nemá kde schovat.Karas stříbřitý se zase tře s kaprovitými rybami a jsou stoho opět karasi.Je spousta revírů kde jsou dominantní na úkor plotice a perlína,karase obecného ani nepočítám,je vzácnější jak ten potočák.Takže když to shrnu,hospodáři by měli začít přemýšlet a ne dodržovat zarybnˇovací povinnost za každou cenu.

Čtvrtek 27. dubna 2017 ve 12:41® HaD
HaD

Hrozně nerad se už k těmto tématům vyjadřuji, ale asi musím?!? Mohl by mi někdo vysvětlit (zřejmě mi to uniká), na co je " k záchraně pstruha obecného" dobré do nepstruhové vody vysypat „za naše peníze“ odrostlé generační ryby (které během pár týdnů stejně rybáři vychytají a sní) a zejména pak nepůvodní duháky, kteří se v Evropě přirozeně vytřít nedokáží a jediné co dokáží, pokud tam nějací po nájezdech rybářů zůstanou, tak sežrat potěr právě těch ohrožených potočáků??? Navíc kde je respekt k zákonům a zarybňovacím plánům??? Hlava mi to nebere a asi ani nepobere :-(http://zlin.cz/…i-v-drevnici

Pátek 20. ledna 2017 v 11:10® Bigpista
Bigpista

mašety311> Neboj, oni se tu chlapi pohádají brzo kvůli něčemu jinému :-)

Pátek 20. ledna 2017 v 5:37® mašety311
mašety311

Bigpista> Odpovědˇ je vyčerpávající.Vidím že biologii ryb máš v malíčku.Škoda že zareagovals tak brzo,mohla být sranda.:-)

Čtvrtek 19. ledna 2017 v 9:44® Bigpista
Bigpista

mašety311> Rozdělím odpověď na dvě části :-)

  1. Sladkovodní nepije, protože díky osmóze neustále přijímá vodu celým povrchem těla. Sladkovodní ryba naopak neustále močí, aby se přebytečné vody zbavila. Jakékoliv zhoršení funkce ledvin pak vvede k vodnatelnosti.
  2. Mořská ryba díky osmóze neustále celým povrchem těla vodu ztrácí, což kompenzuje pitím :-)

Důvodem je, že nasycenost roztoku buněčné tekutiny je výrazně vyšší, než u sladké vody a naopak nižší, než u vody mořské.

Středa 18. ledna 2017 v 18:19® mašety311
mašety311

Nedávno jsem dostal v hospodě otázku která otevřela čtyřhodinovou diskuzi která chvílemi přerůstala v hádku asi deseti chlapů.Tak atˇje sranda tak se ptám. Pije ryba vodu?

Úterý 30. srpna 2016 v 7:37® malamut
malamut

džigit> to je jeden ze základních kamenů vostrý kaprařiny, bohatý společenský život při lovu, zejména přátelské návštěvy mezi lovícími carpteamy, případně společné vycházky do okolních osvěžoven, a kdo by to kvůli tomu stahoval, příposlech si kaprař nekupuje pro prdel :-)

Pondělí 29. srpna 2016 v 10:19® džigit

malamut> zapomněli jste dodat-povolena nepřítomnost u prutů :-))

Pátek 26. srpna 2016 v 17:56® malamut
malamut

Siven Polní> to je snad jasný, bez nonstopky a chrápání v bivišti není kaprař :-)

Pátek 26. srpna 2016 v 10:50® Siven Polní

malamut> A jo vlastně… A tehdy platí i non-stop předpokládám… :-)

Pátek 26. srpna 2016 v 7:38® malamut
malamut

Siven Polní> protože když jsi vostrej kaprař a pouštíš, tak můžeš všechno, třeba i masit a převážet, se zeptej Lukáše Krásy a Niklovýho Karla :-)

Pátek 26. srpna 2016 v 7:02® Siven Polní

Martens44> Ad bójka celkově – popis revíru: Dyje 7: …"Zákaz instalace bójek, kromě bójek sloužících k lovu dravých ryb (viz. lov ryb na bójku)… …Povoleno zavážení bójek sloužících k lovu dravých ryb dle Bližších podmínek výkonu rybářského práva."

Ad bójka 300m daleko – BP: „IX. Zavážení nástrah: Na revírech MRS je zavážení nástrah zakázáno vyjma těch revírů, kde je v popisu revíru vysloveně uvedeno "Zavážení nástrah povoleno“. Tam, kde není zavážení nástrah povoleno, je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem."

Ano, porušuje to tam kdekdo, dokonce i ti, kteří by ze své pozice toto měli spíš postihovat, a mně osobně je to šumák. Jenom mne zarazila ta samozřejmost, s jakou to zavážení na revíru, kde to prostě povoleno není, popisujete :-)

Čtvrtek 25. srpna 2016 v 0:34® regulus
regulus

Martens44> velmi pochybuji, že by JV mohl koupit zmińované revíry tedy Dyje 7 a 6. Na prvním hospodaří MRS a druhý obhospodařuje pokud se nepletu Rybníkářství Pohořelice. V obou případech se jedná o revíry kterých se nikdo nechce zbavit, takže JV má asi smůlu. Co se týká tvýho brečení o bivakování, tak co bys chtěl, šestka je chráněná krajinná oblast (upřímě nevím co tam chtějí chránit, když to dokurvili těma přehradama) a ve druhém případě je tam milion možností ubytování. Na vysvětlenou, kromě toho, že tohle monstrum (ty přehrady) tu nikdo nechtěl, tak je tu silná alergie na některé rybáře (nemyslím tím tebe), jinými slovy, spousta rybářů se chová jako dobytci, takže je tu jakási averze k rybářům z jiných koutů republiky a neobejde se to bez různých naschválů. Ty ploty asi nebudou jen tak, nejspíš byli lidé nuceni si oplotit svůj pozemek, aby se jim tam nepotloukal kde kdo. Je to těžký soudit podle jednoho příspěvku na netu.

Tento příspěvek byl editován 25.8.2016 00:44:26 uživatelem regulus.
Středa 24. srpna 2016 ve 12:30® Martens44
Martens44

Článek člena CT Pára… Opět zdravím všechny příznivce páry.Vyrazili jsme s manželkou na dovolenou na Pálavu. Naplánovali jsme 15 dní,takže to vypadalo na parádni rybolov. Hned u placení povolenek se začaly plány hroutit.Na nádrži č.6 kde jsme chtěli se opět nesmí bivakovat,jedině za cestou,což by ještě nebyl problém ale na místě nesmí zůstat nic,takže na 2 hodiny je třeba vše uklidit a pak zase zpět.

Rozhodli jsme se teda pro nádrž 7,kde jsme byli loni.Na vytipované místo se však nelze dostat.Někdo stihl oplotit přístup na toto místo.Nakonec jsme se usadili na, pro nás neznáme místo.Zavezl jsem jednu bojku na odhoz a druhou jsme měli kolem 300m daleko.Po dvou dnech bez záběru začal foukat menší uragán ale přišly i záběry.Ryby byly menší ale pak ze vzdáleného místa přišly i 67 a 75cm.Kapři brali do konce týdne ale pak konec.Přejmenovali jsme se na Cejn team Pára z navijáku,protože cejni se zbláznili a brali vše co bylo pod háčkem.

Při kontrole z povodí Dyje jsem se dozvěděl proč ta opatření na č.6 i ostatních nádržích.Pán Jakub Vágner chtěl koupit za Horáčkovy peníze nádrž 6 i 7 a když mu bylo sděleno,že se jedná o ptačí rezervaci tak si ztěžoval na bivakovani a lov v noci.Opět se vyznamenal.Co na závěr?Celkem se na břeh podívalo 19 kapřiku, Druhý týden už brali jen cejni i když někteří těžce konkurovali naším kaprům co do velikosti.Tak snad příště.Milan

Neděle 3. července 2016 v 15:03@ andris

Hoj rybáři. Minulý týden jsem byl stejně jako každý rok na Luhačovické přehradě rybařit. Letos jsem ovšem telefonicky kontaktoval hospodáře a paprosil ho,zda by nemohl něco udělat s tím aby lidé na plavidlech respektovali bojky za které nemají jezdit. Ten mi však s výsměchem sprostě položil telefón s tím,že to by tedy nemohl a zjevně se dobře bavil u piva. Domnívám se,že člověk této funkce by alespoň měl zvednou zadek a zdělit vydavateli plavidel aby lidi upozornil na tuto skutečnost. Tohle považuji za vrchol sprostoty a neochoty! Zajímavosti však je,že bojky u hráze si uhlídat dokážou. Patrně jim bez pochyb vyhovuje plašení ryb na druhé straně předrady. Co k tomu dodat?? Myslím,že každý pochopil. Petrův zdar.To jen pro upozornění,kteří se tam chystají.A pán si mě bloknul i na facebooku po upozornění.

Pátek 10. června 2016 v 16:13® Inferno08

Jestli už bylo tak sorry…

https://www.novinky.cz/…-zavazi.html

Úterý 17. května 2016 ve 21:52® regulus
regulus

Poldík> nic, žádný foto nevidím … :-93;

Úterý 17. května 2016 ve 21:00® Poldík
Poldík

takhle ničí vodní elektrárny malé toky jenom za účelem peněz a nikdo na ně nemá páky.A ty směšný pokuty?Posledni foto je normální průtok,tak co vy na to?

Úterý 8. března 2016 v 16:56® Nevyn

Ani vlastne nevim, co bych sem napsal, chtel jsem sem dat par fotek prasecin, co jsem videl uvody, ale jak to tady tak ctu, tak se na to vykaslu. Skoro na kazdym foru do sebe lidi jebou kvuli hovadinam, ale o rybach to moc neni. Asi jsem vlezl na spatnej web…zkusim nejakej jinej.

Úterý 15. prosince 2015 v 16:18® LochNessMonster

hodně rybářů po sobě neumí uklízet a to mě pěkně štve pak je u břehu bordel jak někde na skládce.

Neděle 1. listopadu 2015 ve 14:33® vizzir

Dnešní výlet k vodě. Labe. 54 cm. Plave dál.

foto/diskuze/pest_na_oko/2015/th-img116390.jpg
Středa 21. října 2015 ve 20:41@ cry.wolf

prroud> Zdar Prroude, ty už tu nepíšeš? napiš mi na email kontakt , jak jsi popisoval tu mušku na pstruhy(černá hlava nymfa+žlutavý tělo), kámoš Honza muškaří tak by vyměnil nějaký matroše peří chlupy.

Pátek 21. srpna 2015 v 9:58® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Tady se hudruje?

Úterý 4. srpna 2015 v 7:53® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

LuboO> Podruhé si poplač a nestrkej to mezi ryby. A pamatuj! Váhostav neváha, Váhostav stavia!

novější starší
Stránky:   165 164 163 ...