Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Úhoř ulovený v únoru necteno

17.5.2002 | Zajímavosti | Úhoř říční | 11.808 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 1

Úhoř ulovený v únoruAž do letošního února jsem nikdy neulovil úhoře dříve než v polovině dubna. Vlastně jsem to ani nezkoušel. Na úhoře totiž chodím podle teplot, a to vždy tehdy, když už je cítit jaro ve vzduchu a když se alespoň pět dnů drží denní teploty na úrovni 13–17°C. Pak to jdu zkusit – poprvé v té, či oné sezóně. Jinak ale naplno chodím na úhoře až od začátku května. To už se nechají chytit i pěkné kousky, navíc ryby berou pravidelně. Letos v únoru jsem ale zažil šok!

Abych byl přesný, bylo to 3. února!!! Na Chebsku tou dobou panovalo skutečné jaro – už celých 8 dnů se denní teploty držely kolem 15°C. V důsledku toho tál sníh na kopcích velmi rychle, a tak řeka Ohře, kam jsem běhal s plavačkovým prutem a krabičkou hnojáčků, byla rozvodněná, dravá, studená a kalná.

To mi ale vadilo jen zčásti. Měl jsem totiž svá „klidnější” místečka, kde jsem víceméně pravidelně tahal tlouště, a občas nějakou tu plotici. A na jednom takovém fleku jsem dostal úhoře! Docela náhodou. Silný proud mi sroloval splávek až prakticky ke břehu, kde se jeho pohyb utišil. Po chvilce se splávek začal pokládat, a tak jsem ho popotáhl v domnění, že se háček s hnojáčkem zasekl o vázku dna. Jenže chyba lávky. Na háčku byl pověšen malý úhořík – 41 cm!

Musím přiznat, a to jsem se narodil na břehu Jesenice (a tudíž rybařím odmalička), že mne takový úlovek na samém začátku února zaskočil. Na druhou stranu mi udělal velkou radost a přinutil mne – opět – k zamyšlení nad krásou a náladovostí přírody.

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

2 hodnocení, v průměru 3 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pátek 23. ledna 2004 ve 22:49

Dnes je 23.1.03. Asi před 14 dny chytil jeden postarší kolega rybář na Labi nad Pardubicemi úhoře. Podle mého odhadu měřil něco okolo 60cm. Taky jsem pěkně čučel.