Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Z britských ostrovů dorazilo úhoří monté necteno

8.5.2002 | Zajímavosti | Úhoř říční | 10.952 čtenářů | hodnocení: zatím nehodnoceno | komentáře: 0

Z britských ostrovů dorazilo úhoří montéPRAHA/PLZEŇ – V pátek 3. května 2002 (krátce po obědě) dorazila do Prahy z Anglie očekávaná jarní zásilka se vzácným obsahem – početnou legií úhořího monté.

uhori monte „Hadí” kojence ve speciálních polyesterových boxech si zde rozebrali zástupci územních svazů, kteří je eskortovali do krajských center. Zde pak na zásilku ze vzdálených britských ostrovů čekali „vyslanci” místních organizací, aby dopravili úhoří potomstvo do všech koutů republiky...

Ano, právě tak to v onen horký pátek vypadalo. Výsledkem této náročné operace bylo zarybnění českých a moravských revírů úhoříky tenčími než žížaly. Na to, až z nich vyrostou opravdové „hadice”, si rybáři budou muset ještě pár let počkat.

Připomínáme jen, že úhoři se u nás nevytírají (třou se v Sargasovém moři), proto je nutné k nám do republiky úhoří monté dovážet. Že to ani zdaleka není zadarmo, to je snad samozřejmé.

Na snímku V. Fikara předává jednatel Západočeského územního svazu ČRS v Plzni ing. Jan Štípek (vlevo) boxy s úhořím monté (přibližně 3000 ks) zástupci chebské rybářské organizace Pavlu Fikarovi. Z uvedeného množství byly ještě téhož večera zarybněny nejen známé přehrady kolem Chebu, ale také revíry na Ašsku, Skalensku apod.

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

zatím nehodnoceno

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.