Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Úhoří monté dorazilo necteno

5.4.2012 | Zajímavosti | Úhoř říční | 13.251 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 10

Úhoří monté doraziloČeský rybářský svaz nám poskytl materiály týkající se letošní dodávky úhořího monté. I letos bylo dovezeno poměrně značné množství malých úhoříků. Projekt je podporován financemi ze zdrojů EU, takže oproti letům nedávno minulým se skutečně vysazuje výrazně více a je tak naděje, že se v našich vodách budeme s úhořem setkávat častěji.

 

Ve středu 4. dubna přijel do Kaplice v ranních hodinách kamión, který přivezl z přes 1000 km vzdálených lovišť ve Francii celkem 530 kg monté, tedy mladých úhoříků do 8 cm délky.

P1000100.JPG

P1000242.JPG

V přepočtu to znamená, že do našich revírů bude vysazeno cca 1 590 000 kusů v hodnotě 7 356 400 Kč. Z vynaložených finančních prostředků bude 6 mil. Kč, tedy celých 82 % proplaceno z Evropského rybářského fondu (Operačního programu Rybářství 2007 – 2013), zbytek zaplatí Český rybářský svaz, jakožto výhradní dovozce.

DSC02095.JPG

Dovezení úhoři byli čilí, zdraví a vykazovali výborné přežití.

DSC02128.JPG

Po zvážení byli umístěni do dvojitých PE pytlů pod ochrannou kyslíkovou atmosféru a dnes ráno, 5. dubna, je pracovníci ČRS začali rozvážet a vysazovat do rybářských revírů v Čechách i na Moravě.

DSC02108.JPG

DSC02211.JPG

Dobrou zprávou je, že vysazování úhoře tímto zdaleka nekončí – zhruba za měsíc k nám dorazí druhá vlna vysazování, ale tentokrát již půjde o odkrmené monté z odchoven.

Vzhledem k zvýšenému vysazování mladých úhořů v posledních několika letech lze v dohledné době očekávat zlepšení stavu populace úhoře u nás.

DSC02271.JPG

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

7 hodnocení, v průměru 4.4 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Sobota 20. dubna 2013 v 19:41@ lvik

hele dá se koupit od svazu na soukromý revír

Středa 11. dubna 2012 v 18:19® bighippo

před pár lety jsem ve Francii viděl na vlastní oči tu neskutečnou práci s monté, bylo to nezapomenutelné, ale ztráty jsou fakticky vysoké, copak kormorání, ale dravci tomu taky dají pěkně nafrak.......­........

Pondělí 9. dubna 2012 v 15:21® old monkey

Toto je velice dobrá správa,snad se vrátí ty doby kdy jsme jezdívali na ůhoře a nikdy nepřijeli s prázdnou.No s těma kormoránama máš pravdu, to začíná být velkej problém.Snad se takto vynaložené peníze obrátí v dobrou věc, a ůhoř se stane zase aspoň trochu hojnou rybou v našich řekách.

Pondělí 9. dubna 2012 v 11:33® srkman
srkman

ssg.Jimmy Wild> Kormorán se postará o udržení stavů v rozumné míře...........

Neděle 8. dubna 2012 v 17:29® pepanek

Jak je na tom MRS? Taky se podílí?

Sobota 7. dubna 2012 v 11:32® pemalda
pemalda

Tak tohle mě udělalo velkou radost,sice chodim na úhoře tak 3 do roka,abych si je po roce jen prohlédl,když nějakého chytím,ale oni sem prostě patří,takže super zpráva.Kdyby se investovalo ještě víc i do vysazování jiných původních druhů jako jsou parmy atd.tak bych byl moc šťastnej.

Pátek 6. dubna 2012 ve 13:21® ssg.Jimmy Wild
ssg.Jimmy Wild

To je moc dobře. Je to krásná a tajemná ryba. Snad se její stavy u nás zvýší.

Pátek 6. dubna 2012 v 10:23® sunet

Dobrá zpráva, teď ještě doufat, že na MŽP sedí alespoň trochu odpovědní úředníci, kteří megalomanskou stavbu jezu na Labi u Děčína zatrhnou.

Nevím, co si o tom myslet, ale ředitelství vodních cest si najme externího ekologického poradce za 120 mega na tři roky. Že by cena kladného posudku od …?

Pátek 6. dubna 2012 v 7:22® hering
hering

Segoves> Asi 4–6 let podle potravní nabídky.Při intenzivním rozkrmu 3 roky.Někteří ani do té délky nedorostou (mlíčáci).Ty by za normálního stavu zůstali při ústí řek do moře a proti proudu netáhli.Jenže když je monté při ústí řek odloveno a převezeno,dostávají se sem i mlíčáci.

Čtvrtek 5. dubna 2012 ve 21:14® Segoves
Segoves

výborná zpráva jak dlouho takovej úhořík roste aby dosáhl dejme tomu 50cm?