Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Staňkovský rybník aneb když chceš chytat, tak si chytej necteno

12.2.2012 | Vaše názory | 27.971 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 53

Staňkovský rybník aneb když chceš chytat, tak si chytejSkončila další rybářská sezóna na soukromém revíru Staňkovský rybník. Kvůli tomu, co se zde během ní dělo, jsem se rozhodl zamyslet a následně napsal tento článek.
Staňkovský rybník se nachází v CHKO Třeboňsko a hospodaří na něm Rybářství Třeboň a.s. Patří svojí velikostí mezi naše největší rybníky, je z nich nejhlubší a téměř 7 km dlouhý. Skoro celý leží schovaný v lesích u státní hranice s Rakouskem a je tedy i při největší snaze neuhlídatelný.


Sportovním rybníkem se stal po roce 1989. O ochranu a dodržování rybářského řádu a místního rybářského řádu se zde zpočátku starali zaměstnanci Rybářství Třeboň, zejména střediska Chlum u Třeboně, příslušníci pohraniční policie při výkonu služby (i za využití motorového člunu) a dobrovolná rybářská stráž.

Dobrovolná rybářská stráž byla později na zásah vyšších orgánů zrušena, protože ochranu soukromého majetku nemohli vykonávat dobrovolníci, kteří nebyli v pracovním poměru k Rybářství Třeboň.
Příslušníci pohraniční policie ve své službě mimo jiného řešili zjištěné přestupky proti  rybářskému řádu, porušování lesního zákona i zákona o ochraně přírody. Zároveň řešili případy, které jim nahlásili kontrolující zaměstnanci Rybářství Třeboň.

002.jpg

 

Po vstupu do Schengenského prostoru  příslušníci pohraniční a cizinecké policie začali provádět výkon služby ve vnitrozemí, přišli o motorový člun a i zaměstnanců rybářství ubylo. Výsledkem bylo zeslabení kontrolní činnosti, prakticky se omezila pouze na namátkové kontroly a to jen na tzv. českém břehu.
Přišel rok 2011. Pohraniční a cizinecká policie byla reorganizována, její služebna v Chlumu u Třeboně zrušena, zaměstnanců rybářství opět ubylo, středisko v Chlumu u Třeboně zrušeno a vytvořeno nové - Rybí líheň Mokřiny.  Ti, co zůstali, se musí hlavně starat o rybníky produkční i s jejich hlídáním.  Výsledek se dostavil okamžitě. To, co se dříve dělo pokud možno utajeně nebo v noci, se nyní začalo dít veřejně a v mnohonásobné intenzitě. Uvedu některé případy, které se staly mě osobně,  nebo o nichž vím z opravdu hodnověrných zdrojů.

005.jpg

 

Přelom dubna a května – candáti hlídají hnízda, přijíždí dva automobily s pražskou SPZ, na střeše každého je bílý nafukovací člun.  Druhý den, v sobotu,  přibližně v polovině rybníka oba čluny kotví u tzv. rakouského břehu a osádky na  „gumu“ tahají hlídající candáty z hnízd. Po zásahu místních rybářů se přesunou o kousek dál, aby nebyli vidět. V neděli již jeden z místních rybářů, který si zjistil telefonní číslo na kontrolní orgán, volá telefonem rybářské stráži Rybářství Třeboň. Dozví se, že ta nemá čas.

008.jpg

 

Polovina května - bez jakéhokoli uzardění je již provozován nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový lov ( povolen lov 03 – 23 hod.) a to i sumců na bójky, lov na rybičku a přívlač za lodí a to přesto, že lov dravců je povolen od 16. června a lov z lodi je zakázán. Prudce se rozmáhá lov po celých 24 hodin a není výjimkou narazit na rybáře, který místo povolených dvou prutů chytá i na šest a více prutů.

006.jpg

 

V červnu  již poprvé zaznamenáváme i loď s elektromotorem, která má přidělány 4 držáky na pruty a provádí na 4 pruty tzv. trolling a to zcela pravidelně 7 dní za sebou. Stejná loď provádí obdobnou činnost i v říjnu.  Po ohlášení telefonem na číslo rybářské stráže ta opět nemá čas na podobné maličkosti a u rybáře, který již podruhé volá, padá rozhodnutí více tento orgán neobtěžovat.

001.jpg

 

Zároveň nastává nebývalý rozmach vjezdu aut, táboření, stavění stanů a rozdělávání ohňů podél břehů rybníka, ač i toto je místním řádem zakázáno. Od června téměř každá lodička za sebou táhne nějakou nástrahu. Místní rybářský řád již dodržuje jen málokdo.  Většina ryb, které zaberou, končí na pekáči, což dokumentují i slova jednoho „takyrybáře“, že ona je i čtyřicítka  štička na grilu dobrá.

Já sám upozorňuji osádku šlapadla číslo 4  na zákaz rybolovu z lodi a dělám, že jejich činnost oznamuji mobilním  telefonem ( v místě není signál). Okamžitě jsem nazván č…..m, zmetkem co omezuje osobní svobodu slušných lidí a potřebuje rozšlapat držku, aby už neotravoval.  Výsledkem je jen to, že šlapadlo se přesouvá k protějšímu břehu.

003.jpg

 

Přichází podzim, jeden ze známých zapisuje docházku do pověření k lovu, i když zde nemusí a odchází vláčet. Po chycení okouna jej chce zapsat a protože nemá tužku, tak si ji jde půjčit ke skupině nedaleko chytajících rybářů. Je uvítán otázkou, co blbne a co že od rybářů dostal za to, že si pověření k lovu vůbec koupil. Zároveň je poučen, aby příště zbytečně nevyhazoval peníze, protože policajty z Chlumu zlikvidovali, těch několik chudáčků rybářů z bývalého střediska Chlum u Třeboně je rádo, že stihnou objet chovné rybníky a nikdo jiný na kontrolu nepřijde.


Přelom  října a listopadu - skupina známých rybářů je dvojicí jiných upozorněna, aby si nenahazovali a ani nejezdili mezi jejich bójky, protože tam mají nataženou síť. Na dotaz, co to dělají, se jim dostává odpovědi, že ryby nějak nachytat musí a kontroly žádné nejsou, protože důležité pro Rybářství Třeboň a.s. je, aby pár volů zaplatilo a něco se vydělalo.  Dalo by se pokračovat ještě mnohem dál, ale myslím, že to není třeba.

007.jpg

 

Výsledek po tomto roce je pro mnoho rybářů zkrušující. Chytit v pozdním období štiku je již náhoda, pokud se nepočítají ty do 35 cm nebo se neloví v hájené části rybníka (což mnozí dělají). Candáti také silně ubyli. Kapra nasadí, štičku rychlenou také, ale ta jen těžko doroste. Candáti za chvíli zmizí a s nimi i sumci. Krásný revír se změní v poušť a přece by stačilo tak málo - nechtít jen vysekat peníze za pověření, které se stále zdražuje, ale provádět také kontroly po celém rybníce, spojit je s kontrolami na rybnících Hejtman a Nový Kanclíř, nebo kontroly na jednotlivých rybnících střídat. Nepoctivcům za porušování řádu posbírat povolenky,  pytláky  předat policii, případně část kontrol provést ve spolupráci s policií a to i v noční době. Ne, neodstraní se všechny nešvary, ale značně jich ubude, což prospěje jak samotným rybám, tak i rybníku a dobrému jménu Rybářství Třeboň a.s.


Další možností je nechat „rybáře“ aby si dělali co se jim zlíbí a chytali jak je napadne bez ohledu na dodržování místního řádu.  Potom je otázka, jak dlouho ještě budou na rybník jezdit, kolik lidí si bude pověření k lovu kupovat, jaký bude zisk a zda při jeho snížení se povolenka opět nezdraží, což následně opět povede k odlivu rybářů. Já sám nyní přemýšlím, pokud se nezmění situace, zda již nemám následovat část svých známých a změnit revír.

 

Autor textu si nepřál být jmenován.

Foto (konec října 2008): Osprey

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

21 hodnocení, v průměru 4 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Čtvrtek 23. července 2015 v 8:19@ JiriB

Totalne mrtvy rybnik, je zde uplne minimum ryb v dusledku drancovani zdejsich vod. Lide vytahuji podmiraky, berou si ryb kolik chteji. A diky tomu tu uz nic nekolik let neni. Rekl jsem si Trebonsko, to si zachytame a koukam, ze jedine kde jsou ryby tak na chovnejch Trebonskejch rybnicich. Doporucuji vybrat jiny rybnik na rybareni. Na koupacku vsak fajn!

Tento příspěvek byl editován Čtvrtek 23. července 2015 v 8:19 uživatelem .
Pondělí 9. září 2013 v 18:29@ abemira

nevím, koho máte naverbováno, ale co se píše o rybaření na Stańkovském rybníku ty vaše troféjní úlovky vše není pravda. Letos jsem strávil v září tyden v karavanu v kempu Oasa a projížděl jsem celý rybník echologem a kde nic není ani smrt nebere.\není to jen můj názor optal jsem se okolních rybářů a podle vyjádření tam ryba není už 3roky.Jedině malý zrdcátka(malý cejnek)jinak nic.Byl jsem velice zklamán a tento rybník doporučim jen mému nepříteli

Čtvrtek 25. dubna 2013 v 19:41® kožichm

ahoj všem koukám že tento článek vyšel loni ale je stále aktuální. Nepatřím mezi plniče mrazáků a ani se nesnažím chytat ryby v době jejich hájení. Vím že je to tam zcela běžný jev a tak mne zarazila kontrola která naběhla loni na kolegy rybáře na chatách vedle nás a jsem za tu kontrolu rád. Sebrali jim povolenky a pustili vše co mněli nachytáno ve vezírcích a sacích. Těším se tam letos a doufám že to dobře dopadne. Jinak to asi nejspíš bude pro nás rok poslední a budem koukat po nějakém jiném revíru. Je to krásná voda, ale nohužel totálně drancovaná.

Pátek 10. srpna 2012 v 19:52@ ostro

Zdravím, tak to bylo na mrtvou rybyčku cca v 5 rano.Ostatně jako kapr, ten o hodinu déle.

Pátek 10. srpna 2012 v 19:51@ ostro

TJSS>

Úterý 3. července 2012 ve 23:04® TJSS

OSTRO> a mohu se zeptat na ty candáty?přívlač či klasika rybička? Dík

Pondělí 18. června 2012 ve 22:57® TJSS

OSTRO: byl bych rád za fotky candošů… barbel68: mimo mísu nejsi…je toho čím dál víc a všude… :( bohužel.. na rybolovstankov­.webnode.cz článek zahájení mýma očima… PETRŮV ZDAREC!

Pondělí 18. června 2012 v 19:36@ OSTRO

Byli jsme na Staňkově v sobotu 16.6.2012,když vynechám velké množství rybářů a nehorázné teplo, tak se jednalo o zdařilou výpravu. 2 x candát přes 55cm a kapr 47.Trochu mne mrzí omezení na 1 ušlechtilou rybu, zdá se mi to málo.Jinak kontrola byla a vím, že sebrali někomu i povolenku, nebo aspoň to tak z odposlecu na dálku vypadalo.

Neděle 17. června 2012 ve 22:15® barbel68

Zdravím,budu trochu mimo mísu ale chci pouze napsat že stejná situace se děje i na dalším rybníku společnosti Rybářství Třeboň " Knížecí rybník" nedaleko Tábora. Běžně se tu porušuji stanovené pravidla rybolovu a kontrolu tu člověk nepotká.

Neděle 29. dubna 2012 ve 14:01@ fishing

Zdravim panove, prave jsem byl tyden na rybach na Stankove a chtel bych Vas obeznamit o stavu… Za cely tyden jsem kontrolu nevidel, ale videl jsem vlaceni!!!, ohne, stany, zaparkovana auta bez povoleni vjezdu, taboreni, apod. Pokousel jsem se to zdokumentovat fotakem, ale fakt to neni moc videt. Pres tyden jsem videl 3 bandy na tzv. Skautaku a kazda z nich tam vlacela a jeden borec dokonce nahazoval rybicku na stiku… (rybicka byla videt dalekohledem pri nahazovani). Dalsi parecek, ktery byl vedle skautaku, tak tam pani v bilem pekne chodila podel brehu a vlacela. Dalsi 2 radoby rybari zakotvili na rakkouske strane naproti te drevene boudy mezi Kostejkem a Skautakem a tez pres den vlaceli ostosest. Pak za nima prijel borec na skutru s spz 2C248× (posledni cislo neudavam, abych neporusil nejaky zakon) a tez tam cele dopoledne vlacel. Nevim jak je to s kontrolama, ale stanovani (tim nemyslim maly bivaky pro 2 lidi, ale fakt skoro stanova mestecka), ohne, chytani pres noc a hlavne to vlaceni (predpokladam i nocni polozena na candaty), to je na dennim poradku. Volal jsem na ta cisla z povolenky, ale bohuzel – nedovolal jsem se. Tak me to nasralo, ze jsem to v patek zabalil a jel domu, protoze se na to nedalo divat. Vseho vsudy jsem mezi Kostejkem a Skautakem za ten tyden videl 5 ruznych viceclenych band a u kazde z nich nekdo vlacel. Fotky dam na http://rybolovstankov.webnode.cz/ Bude to horsi kvalita, ale je mozne, ze tam nekoho poznate…

Moc bych si pral, aby ta agentura ty kontroly provadela pravidelne a opravdu ostre pokutovala porusovani ryb.radu.

Jo a co se tyka ryb, tak 10 kapru, nejvetsi zatim pouze 57, ale tez uhor 75 a okoun 36. Prevazna cast kapru a uhor a okoun bylo chyceno na rousnici, i kdyz bylo zakrmovano kukurici a peletama.

Čtvrtek 26. dubna 2012 ve 20:51® TJSS

feedermix: Petrův zdar kolego, je to pravda. Plocha je tak veliká, že snad nějaký ten příjemný úlovek ze dna jednou opět přijde a bude o to víc těšit. Dle tvých slov o revíru znalosti máš… Já jsem místní, tudíž souhlasím. Jen s tím nasazováním si nejsem moc jist. Do dnešního dne je na revíru klid. Situace se myslím trochu lepší, ale ty kritický měsíce teprve přijdou: květen-srpen. O kontrolách se zde opravdu více mluví a snad to bude i realita. Změnil se řád, největší změnou je jen 1ks ponechané ušlechtilé ryby za den. Já souhlasím a věřím, že revíru to pomůže. Více na odkazech a stránkách rybolovstankov­.webnode.cz … Budu rád za Vaše sezóní poznatky, články, názory a fota… Dík a pruty v ohybu :)

Pondělí 23. dubna 2012 ve 13:38® feedermix

TJSS> Jsem věčný optimista a myslím že ta plocha a rozmanitost rybníka zaručuje určitý potenciál na krásný ryby a je fakt že chvíli trvá než to tam nájezdy a drancování masáků zničí, ale já ještě stále věřím, okouni kolem 35 a vejš to byla vždy paráda, ale už je jich asi tak 10% z toh oco bylo dřív, no štiky byly taky vždycky krásně vyžraný a je to porád slabší, nicméně když to vemeš někam na svazovku, tak sem si ještě na žádným svazovým revíru co se týče velikosti a počtu tak nikdy nezachytal,minulej rok byl paradní na kapry, nebylo jich tolik ale byly pěkný, celkem se m si zatahal i na hejtmanu, a ne jen nějaký do 40cm,rybu si vemu když potřebuju pro někoho jako všimný,i kdysž je fakt,kdo z nás odolá céčku,jasný:-)) ale za měsíc sem tam jak na koni

Pondělí 23. dubna 2012 ve 13:28® feedermix

to caster: Zdarec zas tak bych se toho nebál, ted sem se teda věnoval spíš pstruhům na vltavě ale jak začně bejt teplejš tak se určo vydám na Staňkov, prej rybářství nasazuje každou chvíli tak myslím že by to pro kluka měl být zážitek, co se týče počtu ulovených kaprů, cejni ty berou skoro porád, i když je pravda že s trochu zmizeli, bude to tím že se tam objevili trochu sumíci. Nebyl sem ale jak říkám začalo se kontrolovat a snad se tam ty pr…ny už nebudou tolerovat, sem na to sám zvědav. Ale klukovi bych tu vyjíždku, když si půjčíš loďku a pojedeš se kouknout nahoru do chobotu, určitě neupíral.

Pátek 13. dubna 2012 ve 12:05® caster

TJSS> Díky moc!Je to těžký,chtěl sem tejden klidný rybařiny v čechách a ne nějakou brutální řezničinu. Stany,pes,večer táborák a sem tam nějaká ryba,stejně všechno pouštíme.Zřejmě neskromný přání!Už sem dostal řadu jmen a sem asi magor,když bych chtěl po lidech,aby se u vody chovaly,tak že nebude poznat,jestli tam byly hodinu,nebo 10 dní.Hlavu vzhůru,třeba je nás víc!Caster!

Čtvrtek 12. dubna 2012 v 19:43® TJSS

to caster a feedermix: to caster: Vše je jasně popsáno v článku i fórech… Pořád stejná píseň, ale jestli jde o splnění snu mladýmu, tak doporučuji jaro nebo pozdní podzim, jinak tragédie a opravdová prasečina bez nadsázky… :(( to feedermix: já už ani v ryby na Staňkováku nedoufám… vítězí příroda a krajina, to je to co mě drží nad vodou, taky to, že jsem tam od narození a máme tam chatu… Štiky co jsem viděl při tření mi udělaly radost a hned jsem věděl, že jestli přijdou v sezóně na prut, poputujou zpět do rodné vody…pryč jsou časy, kdy 30 okouni šli kdekoliv a kdykoliv, nacokoliv…dneska… jeden pěknej do roka … Bůh ví kam to spěje… Kapr jak,kdy a štiky akorát kudličky…víc se neuloví…pár zazráčných trofejí sem tam někde někdo uloví, ale ve fotosoutěžích ani nevěřím, že to bylo regulérní cestou…

Středa 11. dubna 2012 v 17:19® caster

osprey> Ahoj!Chtěl sem se zeptat,jestli nemáš nějaké nové info o Staňkováku,Slíbil jsem mladýmu,že tam v létě pojedem a teď je z toho chudák špatnej.Díky Caster!

Úterý 10. dubna 2012 v 7:30® feedermix

TJSS> JJ je to supr revír a hlavně taková panenská krajina chytání mých mladých let,kdy byl ještě u vody klid, mám to trochu dál tak tam spíš jezdím v létě ale paráda když vidíš že tam nějaká ta metrovka ještě brázdí vodu, to se pak jinak kouká na kačenu když o nich víš .-), jo ted si po tech mrazivých nocích asi ještě počkáš s tím cajkem, byl sem o víkendu jen tak na lehkou plavačku a feeder v okolí Budějic a i cejni trochu přestali, ale ke konci týdne už to bude zas dobrý,jak se zas oteplí voda.

Sobota 7. dubna 2012 v 11:16® TJSS

feedermix: Pěkný článeček a poznatek, teď jsem tam často, ne jako rybář, ale jako pozorovatel, zatím klid a ticho .. asi jak se říká: před bouří… Krásnej výtěr štik a jinak pohoda… Kdyby byl zájem tak: http://rybolovstankov.webnode.cz/ PETRŮV ZDAR.

Pátek 6. dubna 2012 v 9:32® feedermix

Byl jsem na Staňkovském rybníce už mnohokrát a je fakt, že do doby než se otevřel ten Šengen tak se občas jeli projet ty kluci ze4 v Chlumu, moc toho nekontrolovali ale alespoň se tam občas objevili a upoutali pozornost rybařící veřejnosti :-), bolístkou revíru je podle mě chytání přes noc a chytání dravců z jara, což prostě normální rybář nechápe, viděl sem kupříkladu poměrně dost čerstvý šupiny od céček a ostřížů na krásným místě, kde teda bylo zhotoveno sezení, což se mi v tu chvíli šiklo, ale hned vedle byl stvořen jakýsi mixážní pult pro porcování úlovků, tak sem ho zrušil lehkým kopem a říkám si njn tak sem se na podzim vydám když tady berou.-)), je fakt že na tak krásný revír když to máte daleko člověk nejede na jedno odpoledne, ale udělaá si čas na delší výpravu. vždy z jara ho zkouším, když je řeka ještě hodně o cejnech a jiné lehké zábavě,byl sem na staňkově na zahájení v neděli a musím říct že se mi nechtělo navštívit lesy s žádostí o výjimku a proto jsem vyrazil do mělké zátoky na straně rybníka špačkov,je fakt že mi brali ze začátku hodně perlíni a cejnci, ale pak se mé vnadění velmi jemným partiklem černých kuliček projevilo i v celekm slušné odezvě pravda zpočátku velmi opatrných záběrů, ale s jídlem roste chuť a chytil jsedm ten den asi 6kaprů od 45–55cm, když budou teda velikonoce tak jsem jednoho vzal, ale jak už to bývá tak když sem ho udělal našel se zájemce takže budu muset tento víkend asi zopakovat, otázka je počasí jestli nezměnit místo, protože tahle mělká zátoka, která slavila úspěchy očividně kvůli slunečnému počasí, by v téhle zimě co se na nás chystá nemusela slavit úspěch. Poměrně neobvyklou záležitostí při mé nabaženosti lovem a zapytlovaným 50tníkem byla právě věc která mě vlastně přimněla napsat tento článek.najednou z lesa vynořili 3pánové a říkají mi, tak dobrý den pane rybáři, kontrola povolenek,docela mi zatrnulo protože sem v těchto končinách dlouho nepotkal takle vyzbrojenou partu s pejkem, který očividně nevypadal jako gaučový mazlíček co si dá kapsičku k večeři a lehne do pelíšku. když jsem pánům ukázal svou povolenku, začali sme se normálně bavit tak sem z nich trochu tahal rozumy ohledně nasazení, protože kapři že by byli takhle rozjetí jen tak z jara když jsou rána ještě poměrně chladná tak to se mi nezdálo, no tak prej nasadili ale kolik to sem z nich nevypáčil, ale když sem tam ty ryby rozjedou tak je fakt že tenhle rybník zarybnit asi není žádná sranda, minulý rok jsem tam chytal kapry kolem 40cm a spíš mi najeli menší, ale aspoň zábava, občas se spletlo něco většího, ale na boilie sem nic většího než 78cm nechytil. No každopádně myslím že se doba na staňkopváku začíná měnit a že ty pytláci co tam dělaj s prominutím bordel a drancujou vodu od dravců od jara a když je nasazíno a bere to maj útrum, kontzrola ted bude častá a s temahle ostrejma hochama bych nechtěl vepři:-)revír mám rád a povolenka nestojí svět, jsem zvědav jestli se to tam zlepší je fakt když člověk slyší ty zkazky o tom co se tam dělo v létě, tak si říká jestli ty místa co chodil budou ještě fungovat. PS: na Rozkoši bych tomu věřil byl jsem tam jako kluk s dědou, ale to víš se starou sonou toho moc nenahodíš a tam bylo třeba házet daleko, ale byl sem loni na Mušově a tam je to teprv masakr, navíc nějak tam polevili s kontrolama a naproti kempům kdo to tam zná tak ne že si pres den chytneš max 50tku cejna ale máš problém najít místo kde rozbalíš vidličky a o bivaku ani nemluvě.

Pondělí 2. dubna 2012 ve 13:28® beruna43

Jezdí te na Roskoš,to je to samé.

Čtvrtek 23. února 2012 v 16:05® TJSS

http://rybolovstankov.webnode.cz/

Sobota 18. února 2012 ve 20:32@ Honza Mln.

Chápu smutek a rozčílení všech, kteří tuto vodu milují. Ti co tuhle realitu nechápou, tak se na to dívají jen svýma morálně poctivýma očima. A morální poctivci jsou a budou ti, co budou trpět a chudnout. Pytláci se napakujou rybami, vedení vydělá nemalý prachy (násada?-co se na vánoce neprodá, to se naháže do vody a popravdě nikdo reálně neví co v léta napuštěné vodě je) a jediný kdo na tom tratí je morálně poctivý sportovní rybář. A uvědomte si, že Třeboňské rybářství vydělává poctivě – lépe řečeno legálně!

TJSS – uvědom si, že majitelé nepočítají ryby, ale peníze! To co do vody nasadí jsou jejich finanční ztráty! Povolenky, které prodají jsou jejich příjem. By byly blbí, kdyby to tam teď chtěli doplňovat… (znovu říkám: podívej se na to jejich očima)

osprey – velice se mi líbí tvůj přehled o realitě a nadhled nad věcí. Je několik schopných lidí, kteří by dokázali zkažený sportovní rybářský systém změnit. Ale mi oba víme, že vedení to měnit nechce! Ono je to totiž mooooc práce a těm dědkům se do toho nechce a mladým se ty klacky pod nohy hážou tak snadno…

superweb – Majitelé velkých úspěšných podniků neřeší slovo dlouhodobě. V dnešní nestabilní době se schopný podnikatel přizpůsobuje trhu za pochodu, kdo se nepřizpůsobuje, ten zajde… Duležitý je vydělávat TEĎ!

A ta nabídka pomoci – spadněte na zem. Oni nepotřebují pomoc. Vedení vydělá za měsíc to co dělník za rok. Nabídněte jim (osobně si domluvte schůzku) navýšení jejich i vašich zisků. Nikdo nepracuje z dobré vůle – váš zisk může být ve formě kvalitnějšího lovu… A zisk to je to jediné co je zajímá!

pokud chcete být štastnější tak máte tři možnosti. 1)staňte se pytlákem (mě osobně by to neuspokojovalo) 2)staňte se vedením ( na to jen málokdo má žaludek a nervy) 3)věnujte energii vodě, která vám to vrátí ( svazovky jsou vděčny za určitou pomoc)

a hlavně se neustále uklidňujte- ,,Na každou svini se vaří voda!" Přál bych nám, aby se svět zlepšil, ale to se nestane dokud tu budou lidi…

Úterý 14. února 2012 v 18:08® sears.13
sears.13

Je to velmi smutné! Staňkovský rybník byl mým oblíbeným revírem, ale po tomto článku ho jistě chvíli nenavštívím.

Úterý 14. února 2012 v 17:50® TJSS

superweb: jsem na tom stejně jako autor, bohužel na nabídku, že bych vypomohl nikdo nic neodpověděl … :(

Úterý 14. února 2012 v 15:20® superweb
superweb

Soukromy majetek. Majitel si musi uvedomit, ze rejzovat „bez personalnich nakladu“ dlouhodobe nepujde..Autor clanku je tam ocividne pecenej varenej – mohl by se s provozovatelem domluvit na spolupraci pri hlidani..

Úterý 14. února 2012 v 6:35® sus1

Ruppy> To se stane. :-)

Pondělí 13. února 2012 ve 21:35® firee

Lidi jsou dobytek a pokud májí možnost něco zničit a rozkrást a zdevastovat tak to udělají . Není se čemu divit v dnešní době v tomhle státě.

Pondělí 13. února 2012 ve 20:49® Ruppy

sus1> Šmarjá Osprey :) Automatická oprava textu udělá své :D sus1>Omlouvám se za cástecnej post .. jsem se uklik v pulce :)

Pondělí 13. února 2012 ve 20:42® sus1

Ruppy> Jj, v těch videích je fakt Ostrej,to jo,to se Tě vůbec nedivim,že znova začneš. :-))

Pondělí 13. února 2012 ve 20:29® Ruppy

Začínám letos po asi 13 letech rybařit, dost za to může Ostrey a jeho feeder videa + moji kamaradi :) (doufám že se někdy potkáme na Lužnici třeba), ale to co tu čtu chápu pouze jako zlodějinu. Pomalu bych řekl že by se k rybářskému lístku mělo vydávat nějaké hodnocení psychologa, něco jako u zbrojního pasu. Začal jsem znova chytat proto že potřebuji něco u čeho si opravdu odpočinu a rybařina je úžasná v tom že, nejen že si člověk vyčistí hlavu soustředěním na čihátko, dnes už nejrůznějšího způsobu, ale zároveň .. však víte příroda a tak.. Jakožto téměř začínající rybář se opravnu nestačím divit za co se dnes papíry neberou .. pomalu si říkám „a má povolenka smysl?“. Ano pro mě ano … nechci chodit pro kila, chodím odpočívat a za to si stejně jako za dobrou masáž rád zaplatím (a že to není levné dnes začít rybařit :) ) … jen si vzpomínám na to jak jsem jednou přišel jako kluk o papíry. Moje první štika k 50cm ve 13 letech.. měla nějak 47–48cm. Štíhle já vím ale udělala radost malému klukovy a chtěl se doma pochlubit. Chlap co mi dělal dozor (nevím zda se dnes ješte musí), řekl „Ber ji, když tak na ní šlápneš“. No a on opravdu porybný zrovna přijížděl, přesně v době kdy jsem jí strkal do báglu a já samozřejmě nešlápl pač mi ji bylo líto. Chlap se zdekoval tak rychle že jsem si ho téměř ani nevšiml. Prohodil něco ve stylu .. ten už tu byl! No, stálo mě to papíry na 3 měsíce. Ale zase na druhou stranu jsem od porybného dostal arch rybářství od roku 74 tuším do 88 :) ještě dnes bych možná někde našel ty staré recepty co se tam uváděli :)

Těším se až některé ty neupytlačené co chytím a sem tam nepustím podle nich připravím :)

novější starší
Stránky:   2 1