Chytej.cz

Anketa

Používáte při přívlači háčky bez protihrotů?

V platnosti od 27.12.2012 do 31.12.2013 | 191 hlasujících | 11 komentářů
Ano, vždy odpoved 1275 8 %
Pouze při závodní přívlači odpoved 1276 1 %
Jen někdy, hlavně na pstruhy a UL přívlač odpoved 1277 33 %
Téměř nikdy odpoved 1278 21 %
Nikdy, je to hloupost a zbytečnost odpoved 1279 37 %

V této anketě hlasovalo 191 rybářů a rybářek.


I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k anketě

Středa 27. března 2013 v 10:38® tucnak11
tucnak11

Chytam na hačky bezprotihrotu uš dlouho i na Feedr,kupuji je uš bezprotihrotu bo mačkanim kleščami neni to ono.Unas uš je 2 sezonu Sev-Mo-Slesko na pstruhove zakas chytani s protihrotem.Naše MO přydala i na Kapry bezprotihrotu s začatku byli proti tomu po 2 rokach je klit.

Pondělí 28. ledna 2013 v 18:31® jepice-zruseno

oldliposh> Já chytám na mouchu a háčků bez protihrotu je k sehnání celá řada druhů. Horší je to s přívlačovými trojháčky. Loni jsem koupil v Budějicích za rozumnou cenu hromádku trojháčků bez protihrotu, které jsou stejné jako protihrotové, jen na nich není ten hrot vyseklý. Pak jsou tu ale třeba dost drahé ownery. Ty jsou bezesporu kvalitní, nicméně mě se více osvětčili na lehkou přívlač ownery z tenčího drátu se zamáčklým protihrotem. Bezvadné jsou také háčky, na nihž jsem před lety zabrousil protihroty na ruční vrtačce brusným válečkem. V místě obroušení orezly a ryby na tom drží, zřejmě je to tím, že se na tom obroušeném místě díky korozi udělalo v podstatě milion malých protihrotů.

Pondělí 28. ledna 2013 v 16:35® sethy
sethy

sunet> David už to psal. Při lovu fousků si nedovedu představit mít zamáčklé protihroty – přišel bych o 90% ryb.
U pstruhů je to jiné, tady jsem jednoznačně za to, chytat bez protihrotů.

Pondělí 28. ledna 2013 ve 13:24® oldliposh

Je velký problém sehnat dobré háčky bez protihrotu na přívlač,ale naštěstí se tady objevila česká firma která tyto háčky dodává.letos jsem je začal používat a jsou super.http://www­.hackybezprotih­rotu.cz

Pátek 4. ledna 2013 ve 12:49® HaD
HaD

sunet> Co dodat. Je to povolené a záleží na každém, jak se k tomu postaví…

Pátek 4. ledna 2013 ve 12:08® sunet

David Havlíček> Každopádně tady řešíme problém, který je sice pro ochranu rybího společenstva důležitý, ale na druhou stranu prakticky 100 % rybářu, co loví na živou či mrtvou nástražní rybu nepoužívá háčky bez protihrotů.

A dovolím si tvrdit, že počet ryb, hlavně těch menších, které mají nástrahu hluboko v jícnu, je u tohoto způsobu dosti výrazně vyšší, než v případě přívlače.

Prosím, zamyslete se ještě nad jedním aspektem lovu dravých ryb. Loví se vrcholový predátor, toho je vždy nepoměrně méně, než jeho potravy. Musí být proto na naší straně vždy tak výrazna převaha nad ním? Není lepší mu dát větší šanci vyjít ze souboje i jako vítěz?

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 19:04® Pikeperch
Pikeperch

Nějak si už nedovedu představit, že bych šel na boleny s protihrotem, pač tam působí opravdu paseku. Na druhou stranu, při lovu štik (ne vždy malých) úspěšnost dost klesla… takže protihroty určitě, ale ne za každých podmínek ;) Navíc si myslim, že štičí tlamu zas tak moc nepoškodí.

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 18:09® HaD
HaD

sunet> Vehementně ani ne. Např. u sumčí přívlače to považuju za hloupost a zbytečnost. Jít ale cíleně na tlouště je zase zbytečnost mít protihrot.

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 18:02® sunet

David Havlíček> Proto, že tento způsob lovu vehementně prosazuješ. Každopádně alespoň některé svazy už vyřešily toto dilema za rybáře, mají moje uznání a velké díky.

A jak je vidět, osvěty není nikdy dost, je to prostě běh na dlouhou trať.

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 17:37® HaD
HaD

sunet> Proč pro mě? Spíš pro nás všechny. Alespoň je tam ale těch cca 45% částečného a to není zas tak špatné…

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 16:51® sunet

To, co vidím, se mi vůbec nelíbí. Ukazuje to na skutečnost, že k ochraně ryb se lidé hlásí jenom při diskuzích, když má dojít na skutečné činy, je to dosti smutné.

Pro Davida jistě neradostné zjištění. Co k tomu dodat? Snad jen to, že v přívlači nemá zpětný háček co dělat, kdo neví proč, má před sebou ještě velmi dlouhou cestu…