Chytej.cz

Anketa

Jak by jste chtěli v budoucnu hodnotit fotosoutěže na www.chytej.cz?

V platnosti od 24.5.2012 do 31.12.2012 | 90 hlasujících | 21 komentářů
Vyhovuje mi porota Osprey, David a Radek odpoved 1231 67 %
Chtěl bych, aby rozhodovali sami návštěvníci odpoved 1232 29 %
Sestavil bych jinou porotu, např. z návštěvníků fotofóra odpoved 1233 4 %
Přál bych si jinou variantu (prosíme napsat do komentářů) odpoved 1234 0 %

V této anketě hlasovalo 90 rybářů a rybářek.


I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k anketě

Pátek 1. června 2012 v 8:39® nnnap
nnnap

Doudleban> tak to zcela jistě! Zlatý řez máme řízlý bílým vínkem, hustým pivíčkem nebo slivovičkou :-) My na to prostě musíme švidrat jináč. :-))

Pátek 1. června 2012 ve 2:48® osprey
osprey

Olík13> Je neuvěřitelně těžké zabránit lidem, aby naklikali desítky hlasů sami sobě. Divil by ses. I v případě, že se smí odeslat z jedné IP adresy jeden hlas.

Za druhé – tvůj přístup k focení je velmi osobitý. Buď je fotka dobrá nebo není. Často se názor davu i shoduje s názorem poroty. Měli jsme tu už vítěze, který vyhrál u jedněch i u druhých.

No a za třetí – pokud rozhodne porota, můžu napsat článek jak rozhodla a proč a ukázat v něm, co se dalo na fotkách udělat jinak nebo líp. Když budou hlasovat lidi, tak žádný článek nebude.

Kvalifikace poroty je možná malá, ale – Radek Havlíček si fotografováním už pár let vydělává, Davidovy fotky vycházely běžně jako titulní v Kajmanovi a dokonce i já mám v časopisech už skoro 100 článků s vlastními fotkami. Takže nějaká praxe by tu byla.

No a poslední – nečtenější české noviny je Blesk, nejsledovanější TV stanice Nova, nejvíc vyráběné pivo asi Gambrinus. Myslíš si, že jsou i nejlepší?

Fakt je, že bychom mohli vyhlásit vítěze diváckého hlasování.

Čtvrtek 31. května 2012 ve 21:38® nnnap
nnnap

Olík13> :-) hele, víš jak je těžký, dostat do tohodle mrtvýho prostoru diškus? :-)

Přiznej- přísahals. Prostě bysme měli naběhnout s kvérama do každého lídlu.

:-)))

Čtvrtek 31. května 2012 ve 21:26® Olík13
Olík13

nnnap> umučená prostoto!!!

Čtvrtek 31. května 2012 ve 21:26® nnnap
nnnap

Robur> je dobře, že se tam neustále diskutuje. Kroužek se jmenuje fotoGRAFIE. Tedy předpokládá nějakou intelektuální činnost, náročnost. Tvorbu. Myslet. Cvakat až pak. Cvak jako konec procesu zachycení myšlenky. Je dobré diskutovat nad fotografiemi. Je to povětšinou nemateriální diskuze. Tedy nic pro paštikáře. Proto je dobře, že máš děcko ve fotokroužku. A úplně dobře, ať se vyjádří. Dětský svět je i náš vesmír. Jsme sice o několik světelných let dále, ale prostor je to společný. Vůbec to není špatný nápad. V rámci jejich přípravy na fotografii.

Čtvrtek 31. května 2012 ve 21:09® nnnap
nnnap

Robur> tak jsou to pstruzi! To sem si oddechl:-)) Oni sou z toho teska, pod tím sáčkem takoví ojínělí, moc jistej sem si su, neni su.

Čtvrtek 31. května 2012 ve 20:52® Robur
Robur

Doudleban> to se musí vyzkoušet v praxi. Dokocen bych měl návrh, dcera chodí do fotkoroužku. neustále tam o něčem diskutují. Třeba by jejich lektor zkusil nechat každého určit prvních 5 míst a ještě by o tom museli napsat článek, proč tak volili. Což by byl zajímavý pohled nerybářů z druhého břehu.

Čtvrtek 31. května 2012 ve 20:49® Robur
Robur

nnnap> já si ale myslím, že když ty pstruhy v kaprařině poznáš ty, tak většina moulů taky:-D

Čtvrtek 31. května 2012 ve 20:33® nnnap
nnnap

Olík13> oba jsme přísahali věrnost socialistické vlasti!

:-))

Saudci ne, ale nepadají z nich pudlíci u vody a pstruzi v kaprařině. To je kvalifikuje nad většinu .-))

Čtvrtek 31. května 2012 ve 20:09® Olík13
Olík13

nnnap> Bože!! A kdo rozhoduje nyní, Saudek? Nechme toho! Já jsem tady s fotkama skončil, nemám na to a jsem soudný, ostatní ať se prsí! Takže končím i s tvými demagogiemi! Uží si to, soudruhu :-))))

Čtvrtek 31. května 2012 v 19:51® nnnap
nnnap

Olík13> no vidíš to, jak ses rozepsal. :-) Já to zkrátím- mínění moulů nikdy nikam nikoho nedovedlo. Ani k lepším zítřkům, jak známo. :-)
Co bych se asi tak dozvěděl a kam bych se posunul, kdyby o mé tvorbě rozhodoval cvakal pudlů s nokií?
Jo, jinak, většinově se rozhodujte, až to budete většinově cálovat. Jinak si svým obsahem zcela naplnil teze, před kterými varuji. Ale to sem nepatří.

Ať ti koušou a ustalovač nezežloutne.

Čtvrtek 31. května 2012 v 18:38® Olík13
Olík13

nnnap> Proboha, tak že to doženeš do starých struktur – to už je sakra extrém.

Pak tedy jedním dechem říkáš, že ten vítězný snímek vlastně zvolí moulové.

NE, příteli, myslím si, že právě názor většiny je projev demokracie a ne TVÉHO argumentu o „lidovém tribunálu“.

Není právě ta „POROTA“ tak trochu tribunál nad názorem většiny, nad většinovým projevem vůle ostatních? Nesporně je porota pouhý subjektivní názor (tří) jednotlivců.

A ta většina si zvolí právě to foto, co jeho oku lahodí. Ta volba bude nesporná!!

Ano, můžeme o tom diskutovat jako Češi – jak se bude lobovat u známých, jak to bude požadovat šéf… No a už je tu opět extrém…

Já si myslím, že na serveru tohoto ražení by mohlo rozhodovat většinové kolegium rybářů a vybrat většinovým hlasem vítěze!

Tak nějak to cítím a nechci abys nesmyslně používal strašidla – „socialismus“ a „lidový tribunál“ – to jsou argumenty „mimo mísu“… ;-)

Čtvrtek 31. května 2012 v 0:10® nnnap
nnnap

Olík13> ono to není tak jednoduché, jak to líčíš. Přece jenom se to jmenuje FOTOsoutěž, a že tam valíte neuvěřitelný věci, nezlob se na mne, nechat rozhodovat tyto neuměly, to můžeš rovnou tu soutěž zrušit. Nebo ve své režii, platit si tyto socialistické pokusy o socialistickou nádheru. Nic tak strašného se po vás nechce- opravdu: pouze základní technickou a základní estetickou úroveň. To jsou 2–3 pravidla, nic složitýho, taky jíš doma příborem a zvládáte to. Tak když berete do rukou fotoaparát, tak si samozřejmě dělejte fotky jaké chcete, ale do soutěže trochu sebereflexe. Například v tomto kole cca 10 fotek vůbec nenaplňuje zadání žádným prvkem. Je to asi tím, že dotyční nepoznají kapra a takové chceš nechat hodnotit práci jiných??!! Lidový tribunál, muhehe. Já si to dobře pamatuju. Děkuji, nechci.

Středa 30. května 2012 ve 21:09® Olík13
Olík13

Jak jsem napsal i jinde – předně zde se schází rybáři, ne návštěvníci fotokroužku. Jistě, jistá úroveň se očekává, ale nemá být tou rozhodující – spíš to vypovídající na fotu, ne „umělecký dojem“. Proto volím možnost ocenit fota návštěvníky serveru, nikoli, promiňte, „samozvanou“ porotou.

Úterý 29. května 2012 ve 13:00® ladamaj
ladamaj

Osprey,David a Radek jsou dost skušení nehledě ktomu že pomohou i poradí.Jinak bych knim přiřadil Libora.

Pondělí 28. května 2012 v 15:24® Ftmči
Ftmči

Robur> Moraváci mají nějakou jinou evoluční výbavu pro vnímání estetična? Nebo jiný názor na kompozici, ořez, expozici… :-).

Pondělí 28. května 2012 v 9:20® Robur
Robur

teď vidím, že v porotě není nikdo z Moravy atd.

Pondělí 28. května 2012 v 9:06® Ftmči
Ftmči

V anketě jsem hlasoval pro první možnost, ale možná by stálo také za úvahu, zkusit navázat družbu s nějakým fotoserverem (napadá mě třeba ifotovideo), kde by tamní porota soutěž vyhodnotila. Určitě bych ale zachoval ospreyovi komentáře, které se snaží pomoci rybářům nezajímajícím se příliš o fotografii, ve zlepšení jejich výstupů. Nevím, na kolik je taková možnost převeditelná do praxe.

Pátek 25. května 2012 ve 20:46® nnnap
nnnap

muhehe, co jste si navařili, to si i snězte:-)
Je půvabné mít dvě radosti. Z fotek a z hodnocení.
Staráte se o ceny, proto se vám patří čestné místo v porotě. Hodnocení většiny mne nezajímá a co se týče návštěvníků, myslím, že se můžeme vyjádřit ve fóru.
Ale jednotlivé možnosti nabízí různé pikanterie a musím se přiznat, že jsem se upřímně zasmál.

Čtvrtek 24. května 2012 v 11:42® Robur
Robur

porota vyhovuje, uvítal bych kategorii hlas lidu. Pokud by se hlas lidu shodoval s výběrem poroty, tak by cenu za hlas lidu bral soutěžící na dalším postupovém místě.

Čtvrtek 24. května 2012 v 11:01® fojtas
fojtas

Akorát by mohla porota vyhodnocovat rychleji :-)