DODATEK K BLIŽŠÍM PODMÍNKÁM PLATNÝM NA REVÍRECH ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU

BLIŽŠÍ PODMÍNKY VÝKONU RYBÁŘSKÉHO PRÁVA

1.Nejmenší lovná míra kapra obecného (Cyprinus carpio) je zvýšena na 40 cm, lipana podhorního (Thymallus thymallus) na 40 cm.
2.Pokud má MO ČRS, podílející se na společném rybolovu a hospodaření, ve svém povodí část revíru se statutem "místního významu", organizuje si způsob vydávání zvláštních místních povolenek, evidenci úlovků a sama si hradí i zarybňování.
3.Hospodář MO ČRS může po projednání ve výboru hájit část nebo celý revír až na dobu 14 dní od vysazení ryb, dále na dobu nezbytně nutnou v době nepříznivých podmínek, úhynů ryb nebo v dalších odůvodněných případech souvisejících s hospodařením na rybářském revíru. Tuto skutečnost vyznačí MO ČRS na přístupových cestách tabulemi, v případě hájení po vysazení nejméně dva dny před vlastním hájením.
4.Parma obecná je celoročně hájena,
sumec velký je hájen v období 1. 1. - 15. 6. a v období 1. 11. - 31. 12.,
okoun říční je hájen v období 1. 1. - 30. 4.
5.Při lovu ryb platí zákaz používání jakýchkoliv skleněných nádob k rybářským účelům (nástrahy, návnady, osvětlení apod.).
6.Uživatel revíru může z důvodu konání sportovních akcí hájit celý revír nebo jeho část, tuto skutečnost vyznačí na přístupových cestách tabulemi nejméně jeden týden před konáním akce.
7.Lovící, pokud loví na členskou povolenku, je povinen mít u sebe při lovu svou členskou legitimaci ČRS s vylepenou podobenkou a na požádání rybářské stráže se jí prokázat.
8.V rybářských revírech se zakazuje lov i v místech, kde se nahromadily ryby za povodňového stavu.
9.V mimopstruhových revírech si může lovící ponechat v jednom dnu nejvýše 2 kusy kapra, nebo štiky, nebo candáta, nebo bolena, nebo sumce, nebo jejich kombinace.
10.Při lovu na umělou mušku je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy typu twister, ripper, banjo apod., lov na tyto nástrahy je považován za přívlač při použití jakékoliv výbavy.
11.Na rybářských revírech, kde je zakázáno vnadění, je zákaz vhazování návnady do vody jakýmkoliv způsobem včetně pomocí krmítek.
12.Uchovávání živých ryb je povoleno výhradně ve vlastním dostatečně prostorném vezírku. Pokud lovící uchovává ryby ve vezírku i mimo povolenou dobu lovu, je povinen ho označit štítkem se svým jménem a adresou. Haltýře jsou zakázány!
13.Na základě udělení výjimky KÚ Jihočeský kraj (č.j. KUJCK 13626/2010 OZZL/8/Lh) a Správy CHKO Třeboňsko (č.j. SR/0021/TR/2010-3) se povoluje na revírech Blanice Vodňanská 1 a 2, Lužnice 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 10A, Nežárka 1, 2 a 3, Otava 1, 2 a 3 a Vltava 21-22, 23 a 26 lov jelce jesena a mníka jednovousého. Osoba provádějící lov je povinna při ulovení jelce jesena a mníka jednovousého zapsat do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) kusy přisvojené bezprostředně po ulovení a ponechání a rovněž také kusy vrácené do revíru (včetně kusů menších než je nejmenší lovná míra). Osoba oprávněná k lovu si ponechá maximálně jeden kus mníka jednovousého v jednom dni.

Soupis mimopstruhových revírů:

SEZNAM REVÍRŮ MÍSTNÍHO VÝZNAMU

Na těchto revírech neplatí celorepubliková, celosvazová ani územní povolenka. Povolenku vydává MO ČRS, která na revíru hospodaří.


SEZNAM SAMOSTATNĚ HOSPODAŘÍCÍCH ORGANIZACÍ JIHOČESKÉHO ÚZEMNÍHO SVAZU

Poř.čísloNázev MOAdresaTel. číslo, faxe-mail, www
1.PacovMalovcova 312
395 01 Pacov
e-mail: mopacov@tiscali.cz
www.crspacov.wz.cz