Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

421 073 – Vltava 21 - 22, Údolní Nádrž Hněvkovice

Datum aktualizace dat: 8.5.2019 
  • Číslo revíru: 421 073
  • Rozloha revíru: 18.60 km, 262 ha
  • Typ revíru: mimopstruhový revír
  • Uživatel revíru: Jihočeský ÚS
  • Organizace pověřená hospodařením: JEDNOTLIVEC Jihočeský územní svaz
  • Lov z plavidel povolen
  • Mapa: Zobrazit polohu na mapy.cz

Popis revíru

Od hráze ÚN Hněvkovice až k jezu v Hluboké nad Vltavou. K revíru nepatří zatopené pískoviště v Hluboké nad Vltavou 3,8 ha na levém břehu, které je od roku 2016 samostatným revírem místního významu. Lov z plavidel na ÚN Hněvkovice povolen, včetně hlubinné přívlače a zavážení nástrah a návnad. Do revíru nepatří potok Libochovka a spojky rybníků. V úseku od mostu v Zámostí po jez Hluboká nad Vltavou platí zákaz lovu ryb v období od 1. 1. do 15. 6. (včetně) a celoroční zákaz čeřínkování. Celoroční zákaz lovu ryb platí pod jezem v prostoru vymezeném jezem a červenobílými tabulemi Povodí Vltavy. Zákaz používání klepadel a šplouchadel. Od 1. 6. do 31. 10. je na hladině nádrže vyznačena lyžařská dráha v lokalitě dané GPS: začátek 49°08'07.6"N 14°27'16,9"E, konec 49°09'00.2"N, 14°27'21,4"E.
Při lovu dravců na bójku je povoleno umísťovat bójku pouze v třetině toku přilehlé k břehu, na kterém se nachází lovící. Vnitřní třetina toku (plavební dráha) musí zůstat volná. Je zakázáno umísťovat bójky v třetině toku u protilehlého břehu a přetahovat vlasec přes plavební dráhu.
Označování krmných míst je zakázáno s výjimkou tyčových bójí o minimální délce plováku/tyče 150 cm s koncem označeným reflexní barvou, které nesmí být napevno ukotveny do dna a před opuštěním lovného místa po ukončení lovu musí být vytaženy z vody.
Označování krmných míst je zakázáno s výjimkou tyčových bójí v přilehlé třetině toku. Tyto bóje musí být po skončení doby lovu z toku odstraněny.
Na revíru je povolen nonstop rybolov v období od 16. 6. do 31. 8. 2018 a od 16. 6. do 31. 8. 2019.
Uživatel revíru vyhlašuje tato pravidla:
-
osoba provádějící lov je povinna v době od 00:00 do 04:00 hod. osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje,
-
osoba provádějící lov je v případě pokračování lovu ryb po 24. hodině povinna zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II. povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovku) nové datum a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov nepřisvojila v předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdný řádek k tomuto dni proškrtnout,
-
lov ryb povolen pouze v úseku od levobřežního ústí silnice do přehrady pod obcí Jeznice (v této úrovni platí pro oba břehy) až po horní hranu levobřežní zátoky mezi Purkarcem a Karlovým Hrádkem (v této úrovni platí pro oba břehy).
Na pozemcích, které jsou součástí vodní nádrže, zejména na jejích břehových částech, je dle pokynů správce pozemků Povodí Vltavy, s. p., zakázáno provádění jakýchkoli terénních úprav, stanování, kempování, budování pevných přístřešků, rozdělávání ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území a vodní plochy.
Lov ryb je zakázán z přístavišť lodní dopravy a ve vzdálenosti 30 m od nich.

Pokud naleznete v revírech nesrovnalost ve vyznačení, prosíme o zprávu na chytej@chytej.cz a budeme se snažit vše maximálně opravit a aktualizovat. Moc Vám za to děkujeme!

seznam svazů - mimopstruhové revíry / pstruhové revíry v tomto svazu

Diskuse o revíru

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k revíru

Pátek 17. dubna ve 12:23@ Pan Pluhař

Hněvkovice.. Celkem solidně zarybněný revír, krásná příroda (až na rozpadající se karavany bez kol, maringotek aj.).. Bohužel s velkým problémem zaparkovat či se blíže dostat k vodě.. V Purkarci je to jedna banda.. Banda hamounů, co nemají problém upravit si břeh či vykácet co se dá.. Krásná ukázka je v zátoce za Purkarcem.. Z jedné strany cikánská vesnička s alegorickými povozy a buňkami.. Druhá strana louka, kde si účtují 12tis. za sezónu a místo.. Což by tak nevadilo, kdyby ostatním rybářům tito pronájemci nevykolíkovali i přístup k vodě.. Jedná se o zabýrání břehů a rybářská stráž jim ještě fandí.. Stovky cedulek všude.. Se zákazy všeho druhu.. Jedině si vlést na skálu a z ní chytat.. V hodnocení výkon (příroda,ryby) / cena (estetický smog, parkování, přístup)- ehm.. Dávám 60%..

Neděle 2. října 2016 v 18:09® scan

Vrátili jsme se 1.10.2016 z lovu kaprů v Purkarci.Ryby pěkné, sinice.Spustili novou plavební komoru pro průjezd Orlík – Hluboká, velké lodě. Velmi nepříjemné jsou velké lodní vlny vyvolané loděmi hlodající břehy a to dost. V některých místech padají ploty do vody.Co je strašné je množství PET láhví apod. putující sem a tam po přehradě. Jakákoliv absence úklidu vodní plochy na rozdíl od povinnosti rybářů uklidit místo k lovu. Každý rok přibývají značky zákazu vjezdu a tabule „Soukromý pozemek, vstup zakázán“ spojený s agresivitou občanů majících různé buňky a chatky na břehu.Parkování velmi omezeno, pokud parkujete podle vyhlášky ocitnou se za stěrači lístky místní „obrany“ s vyhrožováním odtažením.Celá přehrada je podřízena cíli velkoprovozu lodí. Uvidíme jak tato přání dopadnou. Nedoporučuji pobyt, budete otrávení.Jeďte do Jeznice nebo Týna.