Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

BCC =666= Velký Cetín 2019

Koná se 14.10.2019, 09:00–17.10.2019, 10:00 | vložil(a) ludva12

BCC =666= Velký Cetín 2019

Typ akce: kaprařina
Termín: 14.10.2019, 09:00–17.10.2019, 10:00
Místo:

Podrobný popis akce:

BCC –666– VELKÝ CETÍN 2019 Datum akce: 14.10.2019

Zaměření: Kaprařina

Kraj: Slovensko

Pořadatelé: Spolek KMBfish z.s.

Kontakty: Ludvík Bušek (724 817 319), Lukáš Kočí (605 559 759)

Místo konání: Štěrkovisko Velký Cetín, okres Nitra 22ha

Počet týmů: 26

Časový rozpis: Pondělí 14. 10. 2019 od 9:00 – prezentace závodníků 9:30 – LOSOVÁNÍ 1 2:00 – START ZÁVODU

Čtvrtek 17. 10. 2019 10:00 – UKONČENÍ ZÁVODU 12:00 – VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Ceny:

 1. místo – poháry, finanční hotovost 50.000,– Kč.
 2. místo – poháry, finanční hotovost 25.000,– Kč.
 3. místo – poháry, finanční hotovost 20.000,– Kč.
 4. místo – 10. místo věcné ceny.

Nejtěžší ulovená bodovaná ryba – poháry, finanční hotovost 5.000,– Kč.

 1. místo sektor A – poháry, finanční hotovost 5.000,– Kč.
 2. místo sektor A – poháry, věcné ceny v hodnotě 3000,– Kč.
 3. místo sektor A – poháry, věcné ceny v hodnotě 2000,– Kč.
 4. místo sektor B – poháry, finanční hotovost 5.000,– Kč.
 5. místo sektor B – poháry, věcné ceny v hodnotě 3000,– Kč.
 6. místo sektor B – poháry, věcné ceny v hodnotě 2000,– Kč.
 • Umístění závodníci v TOP 3 nemají nárok na sektorová umístění.
 • V případě shody váhy nejtěžší ryby, rozhoduje dřívější čas ulovení.

Startovné: 11.000 Kč za dvoučlenný i tříčlenný team.

Přihlášky, úhrada startovného:

Přihlášky zasílejte s názvem týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na e-mail:

busouni@seznam.cz

Prosíme závodníky, aby do zprávy u platby uvedli název týmu a termín závodu za který hradí startovné. Dále prosíme zahraniční závodníky, aby použili IBAN účet a takový typ platby, aby byla připsána příjemci celá částka. Poplatky za bankovní převod hradí startující.

Cílová banka – EQUA BANK CZ Číslo účtu: 1025672756/6100 IBAN: CZ31 6100 000­0 0010 2567 2­756 Swift/BIC kód: EQBKCZPP

V případě potíží s platbami nás neváhejte kontaktovat. Příchozí platby potvrdíme vždy emailem jednotlivým závodníkům. Přihlášený tým má povinnost uhradit startovné do 14 dnů od data potvrzení registrace. Tým, který chce zrušit účast na závodech, může tak učinit nejpozději 2 měsíce před začátkem akce a bude mu vrácena částka ponížena o manipulační poplatek 200,–Kč.

Hodnocení úlovků:

 1. Bodovanou rybou je kapr a amur od 10kg včetně.
 2. Hodnotí se součet 5-ti nejtěžších ulovených bodovaných ryb.
 3. V případě rovnosti výsledku rozhoduje těžší ulovená ryba. Pokud by i v tomto případě nastala shoda, rozhoduje druhá (třetí, čtvrtá, pátá) nejtěžší ulovená ryba.

Losování: Výchozí pořadí losování určuje termín registrace, respektive termín obdržení platby registrovaného týmu. Nejdříve registrovaný člen týmu vylosuje pořadí, v jakém budou jednotlivá družstva losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí pak registrovaný člen týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná. V případě nepřítomnosti některého z týmů, za něj losuje hlavní rozhodčí.

Nástrahy: boilie, pelety, (wazzup, obalovací těsta a dipy jsou povoleny). Návnady: boilie, pelety, partikl, method-mix bez živých složek.

Množství krmení použitého při závodě NENÍ OMEZENO.

Návštěvy se budou hlásit u rozhodčích, jinak nemají povolený vstup do závodiště. Je přísně zakázáno lovit na: Housku, foukanou kukuřici (pufy a jiné extrudy), chleba, červy, žížaly a na jiné živé nástrahy. Vnadící pomůcky: Lopatka, kobra, raketa, prak, PVA materiály.

Členové týmu mohou krmit jen ze svého sektoru! Marker povolen během závodu, ale jen na měření hloubky, nikoli jako bojka na označení lovného místa (maximálně po dobu 5 minut). Je výslovně zakázáno použití: zavážecí loďky, člunu, bojky, echolokačních zařízení a sond!

Povinná výbava:

Podložka pod rybu vaničkového typu, podběrák min. 80cm rameno, EKO saky minimálně 6ks na tým!

Obecná pravidla závodu: Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží 2–3 členná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat šokové pletené šňůry. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor. Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým dle vlastního uvážení podat protest IHNED! V případě protestu se zdolaná ryby nebudou počítat. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Závodníci dodržují pravidla stanovená místním revírem upřesněná o pravidla tohoto závodu! Při závěrečném odtroubení konce závodu musí být ryba zaseknuta. V případě, že k tomu u některého z týmů dojde, volá na své sousedy a má 15 minut na zdolání ryby. Lov metodou ZIG RIG povolen bez omezení. Povoleny jsou pouze únikové montáže.

Závodníci jsou povinni dodržovat ŠETRNÉ ZACHÁZENÍ S RYBOU.

Podání protestu:

Protest může podat pouze kapitán závodního týmu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně a písemně. Pokud tým podává protest, musí současně složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,– Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel. Porušení pravidel: Při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován žlutou kartou a budou mu anulovány všechny dosavadní ulovené ryby. Při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při hrubém porušení pravidel může být tým přímo diskvalifikován bez předchozího varování.

Hrubým porušením pravidel se rozumí:

 • nerespektování vypsaných pravidel soutěže
 • nerespektování pokynů rozhodčího
 • nedodržení etiky sportovního rybolovu

Uchování úlovků:

Pokud nebudou ryby ihned po vylovení zváženy, musí být uchovány v EKO sacích. Úlovky se uchovávají vždy po 1 ks v 1 eko saku. Každá ulovená ryba bude ošetřena dezinfekčním prostředkem.

Obecný dodatek:

 1. Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích. V případě neúplného obsazení závodu má pořadatel právo ponížit ceny.
 2. Závodu se mohou zúčastnit i ti zájemci, kteří nejsou členy ČRS nebo MRS. Osoby mladší 18 let se mohou závodu účastnit pouze s doprovodnou osobou, která přebírá veškerou odpovědnost.
 3. Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí, se stanovenými pravidly souhlasí a svůj souhlas stvrzují přihláškou a uhrazením startovného.
 4. Jedná se o soukromou akci a pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o závod bez udání důvodu.
 5. Závodníci souhlasí s pořizováním fotografií a videonahrávek, které mohou sloužit pro reklamní a mediální účely.
 6. Poskytované osobní údaje jsou zpracovávány dle Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR). Dodatek o ochraně osobních údajů lze poskytnout k nahlédnutí v sídle organizace, v den konání závodu, případně elektronicky na předešlé vyžádání.

rybářské akce a závody - přidat záznam