Chytej.cz

Vše o počasí

Předpověď je aktuální k 18.12.2018 22.00 SEČ

18.12.2018 22.00 SEČ

Předpověď počasí pro Českou republiku na středu 19.12.2018

Situace:
Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám bude proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od jihu. Večer postoupí na západ našeho území studená fronta.

Počasí v noci (22–07):
Většinou zataženo, místy oblačno až polojasno. Postupně místy mrznoucí mlhy. K ránu na Českomoravské vrchovině ojediněle slabé sněžení. Nejnižší teploty 0 až –4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem –7 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Na Českomoravské vrchovině vítr mírný jihovýchodní 3 až 7 m/s a postupně místy tvorba námrazy.

Tlaková tendence:
slabý, přechodně mírný pokles

Rozptylové podmínky:
většinou mírně nepříznivé, postupně místy dobré

Počasí přes den (07–24):
Zataženo až oblačno, zejména na východě a severovýchodě území místy polojasno a přibývání oblačnosti až k večeru. Zpočátku místy, během dne ojediněle mrznoucí mlhy. Na Českomoravské vrchovině a později odpoledne na západě Čech místy sněžení nebo srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty –2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem –2 °C, hory na jihozápadě kolem 0 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s (70 km/h) a tvorba námrazy. V západní polovině Čech a zpočátku i na východě Moravy vítr slabý do 4 m/s.

Tlaková tendence:
slabý, přechodně mírný pokles

Rozptylové podmínky:
dobré, v jihozápadní polovině Čech většinou mírně nepříznivé

Předpověď počasí

Slunce a měsíc

  • slunce vychází v 07:59
  • slunce zapadá v 15:55
  • přibližná viditelnost od 07:14
  • přibližná viditelnost do 16:39
  • Lunární kalendář / měsíční fáze /

Vodní stavy a počasí na světových revírech

Vodní stavy

Znáte-li adresu stránky, kde lze nalézt informace o dalších známých světových revírech, zašlete nám tuto informaci prosím na mail viz. kontakty