Vyhledávání
Diskuzní fórum
témata seřazena podle počtu příspěvků ku počtu zobrazení
Slezská Harta a trhací bojka
14.6.2005 | habrus | Dravci | 15.470 zobrazení | 20 odpovědí
Nazdar chlapi chtěl bych vásl požádat o radu o to jak to je na Slezské Hartě s chytáním dravců na bojku někdo říká že se může druhý zas že ne přál bych si pravndivé informace. zatím moíc dík. cau
Jak nastražit "mlaskačku"
21.7.2010 | PrasatkoBile | Kaprařina | 10.821 zobrazení | 14 odpovědí
Položím téměř amatérský dotaz, ale běžně lovím na boilies a zkrátka techniky lovu na dně. Letos mě nutí vedra hledat kapry na hladině a narážím na vlastní neznalost a nezkušenot této techniky. Zkrátka nevím jak správně nastražit chleba nebo rohlík aby vydržel na háčku (nebo háček v něm) o něco déle. Vždycky mi to rozmydlí malé plotice a připlouvající kapr si už v klídku jen sežere rohlík zbavený háčku, který po útocích drobotiny vypadne. Zkoušel jsem už i háček proplétat chlepem za pomoci jehly, ale efekt je stejný. Budu rád za rady a postřehy. Opravdu jsem to letos zkusil poprve a jediné co jsem chytil byla plotice, která si zamotala vlasec za žábry přiom mám místo kam jezdí krásní kapři, ale drobotina se vrhne na nástrahu rychlostí Piraní a vyvstane výše popsaný problém.
Parabolická akce nebo špickova?
26.8.2005 | Tomik | Pruty | 6.218 zobrazení | 8 odpovědí
Jaky je podle Vás rozdíl mezi těmito dvěma akcemi (myslím tím ve vychutnání si zdolávání)?? Možná je to dotaz trochu mimo mísu. Já si myslím že je to celkem jedno a kamarád se se mnou hádal že parabolická je leší. prej že si líp vychutná rybu. Co Vy na to?
2014 Vánoční kapr-lov
11.12.2014 | Bulldog.o | Feeder | 6.209 zobrazení | 8 odpovědí
Vážení přátelé, jakou máte zkušenost s prosincovým lovem vánočního kapra. Návnada tmavá halibut.., nástraha světlá spíše ovocné příchutě.., nebo máte lepší zkušenost s jinou kombinací?? Vzal jsem si týden dovolené a chci vyrazit na Slapy do zátoky hloubka ±10m. Jeden prut feeder a druhý položená boilies. Bohužel jsem ještě nikdy v tomto období nerybařil (nemluvím o přívlači) tak bych předem každému poděkoval za jakoukoliv radu.. díky..
Marmyška pod splávkem
10.8.2006 | MiK | Marmyška | 6.207 zobrazení | 8 odpovědí
V pořadu pana Hrušínského jsem viděl maníka (s výrazným ruským přízvukem), jak chytal na marm. zavěšenou pod splávkem. Popotahováním splávku zvedal a spouštěl marm. Nezkoušel jste to někdo? ( jest-li už to tady bylo, tak se omlouvám, ale nenašel jsem to)
Rybolov Chorvatsko z lode
10.1.2017 | Martin R | Rybaření v zahraničí | 5.447 zobrazení | 7 odpovědí | upravit
Zdravim kolegove, 1 července vyrazim s rodinou na dovolenou do chorvatska a naskytla se příležitost půjčit si lod na tyden, takze budeme brazdit ruzne zatoky cely tyden a já si rikam proc si nezkusit zachytat z lode. Bude to moje prvni chytani na mori a z lode. Chtel bych se zeptat zda tu je nekdo kdo ma nejake zkušenosti s timto typem rybolovu v chorvatsku a hlavne techniku lovu. Co jsem projížděl google, moc jsem toho nenasel. Teda spis nic. Zajima me jak je to s privlaci, typ nastrahy. Co plavana vyplati se na mori? A taktéž jaka nastraha. Je červenec, bude vubec nejakej zaber. Jak rikam na mori jsem jeste nelovil, takze tam nechci prijet nepripravenej :) za kazde info budu vdecnej popřípadě i nejaky odkaz kde se tomuto tematu venuje nejaka pozornost. Diky moc Martin
Pruty na položenou
12.1.2010 | kaakii | Pruty | 3.884 zobrazení | 5 odpovědí
Ahoj potřebuju poradit s výběrem prutů.Sem začátečník a chtěl bych se vlézt do 2000,– celkem za dva pruty. Budu chytat na stojatých vodách do 20ha takže žádné velké náhozy a ryby nejvíc kapři, ale nevím jestli jít do kaprařských nebo teleskopů. Uvažuju i o feedru, ale nevím jak by to s ním na kapry šlo. Kvůli přepravě by pruty museli být 3 dílné. Díky za rady. Ještě musím dodat že na revírech kde budu chytat je i nejvzšší míra kapra 65cm takže je možné že pujdou i větší.
Preparace
30.7.2006 | Sander | Ryby | 3.110 zobrazení | 4 odpovědi
Na internetu je mnoho návodů, ale většinou je preparace prováděna dost složitými způsoby a za pomoci prostředků, které laik v menším městě prostě nesežene. Prosím Vás tedy o radu, jak bych mohl vypreparovat hlavu kaprovitých ryb, např. tlouště nebo amura? Děkuji moc.
Poraďte prosím kde sehnat rolničky
19.2.2006 | Prutos | Navijáky | 3.096 zobrazení | 4 odpovědi
Již delší dobu se marně snažím sehnat náhradní rolničky ke dvěma starším navijákům.Jedná se o Okumu Chaser vel.40 a Cormoran Cormobil vel.30 Díky
Muškaři Frýdek nebo Ostrava. Napiste.
20.4.2009 | Kímot | Muškaření | 3.094 zobrazení | 4 odpovědi
Dobry den, uz je to nejakou dobu, co jsem psal at se mi ozve nejaky muskar z Ostravy nebo okoli a ozval se jen jeden klucina z Bruntalu. Tak se chci jen zeptat tady panu muskaru, proc nikdo nenapise? Potreboval bych poradit a hlavne zajit s nekym k vode a probrat to vsechno tam, takove psani pres net je na prd. Kazdy kdo zacina neni zadny odbornik a potrebuje obcas pomoc. Dekuju i tomu, kdo si to treba jen precte. Moje sezona zacala dvema nezdary a stve me to, protoze nevim, kde je chyba. Takze diky. Byl bych rad, kdyby se me nekdo ujal. Tom
Jedu na sázavu 4-5 kde jsi tam mužu koupit hostovačku????
14.6.2010 | Pítý | chytej.cz | 3.094 zobrazení | 4 odpovědi
Ahoj,chci jed na Sázavu 4–5 na dovču a chci se zeptat kde si tam mužu koupit hostovačku??
- kdo co chytil na zahájení lovu dravců?
17.6.2005 | pilot | Ryby | 2.334 zobrazení | 3 odpovědi
Tak se pochlubte braši,ale nepřehánět,kdo jakýho dravce na zahájení
chytil a kde -
jaké měl míry? Na co?
Pošlete fotku můžete-li.
Já jako tradičně vždy,kdybych seděl doma a házel to do hajzlu,tak to bylo stejné,a byl bych suchý. Přeji Petrův zdar.
Jihlava 10, 11
9.4.2007 | PeťanX | Domácí revíry | 2.334 zobrazení | 3 odpovědi
Zdarec chlapi, potřeboval bych trochu poradit. Když sem byl malej jezdili sme s dědou na řeku(Jihlava 10, 11).. jenže povodí či náká jiná organizace podle mě docela brutálně zasáhla do koryta, což zapříčinilo jak pokles hladiny(vysoké břehy), tak i větší tah vody. Zajímalo by mě jestli by někdo od třebíče a okolí nebo odněkud jinud neměl zkušenost na téhle vodě… myslím že se poslední dobou na tuhle vodu dost pozapomnělo, což je určitě velká škoda… Děkuji za všechny příspěvky!!
S vábničkou ve vlnách
3.9.2005 | PM | Sumcařina | 2.327 zobrazení | 3 odpovědi
Chtěl bych se zeptat znalých,když kvůli větru a vlnám jsem nucen se na vodě kotvit,jestli vadí kotva s lanem pod lodí a následné šplouchání vln o loď při vábení sumců.
pěstování žížal
22.2.2010 | tomin | Položená | 30.504 zobrazení | 39 odpovědí
Je tu někdo trochu zahradník? Kamoš má hnojník kde má každý rok velký hnojáky a na našem hnojníku sem našel jen pár malinkatých žoužalek . neví někdo čím to muže být. složením kompostu,umístěním?
Poraďte
11.1.2011 | Walley | Pruty | 25.773 zobrazení | 33 odpovědí
Ahoj,prosím chtěl bych pomoct s výběrem prutu na přívlač.V úvahu připadá Shimano Forcemaster Spinning 240 M(10–30g),Shimano Catana CX Spinning 270 M(10–30g)a nebo Shimano Vengeance Spinning 270 M(10–30g)bude to můj první vláčak takže budu rád za jakoukoliv radu.Můžete navrhovat i jiné pruty.Děkuji
Úplněk
16.4.2008 | Robur | Úspěchy | 9.381 zobrazení | 12 odpovědí
Považujete úplněk za fázi měsíce, která rybolovu přeje či nikoliv? Spíš bych se ještě držel v rovině období nočních lovů v létě. V zimě většinou za úplňku mrzne, ale kdy by chodil o půlnoci na dírky, že? Pokud tedy nechce, aby o něm Erben napsal básničku.
JAK NA VELKÉ AMURY
7.6.2010 | DJ | chytej.cz | 4.679 zobrazení | 6 odpovědí
Rád bych se zeptal zkušenějších, jak na velkého amura na stojatý vodě. Jsem členem malé ryb. org. a v našem revíru je nekolik amurů nad metr. Ryby který jsem viděl na hladině maj dle mého hodně nad metr. Nikdo ale zatím tuhle rybu nebyl schopen přinutit k záběru a krom několika kousků do 70cm se u nás amur nechytil. Včera jsem na mouchu z hladiny sebral 4 kapry kolem 50cm, ale amur nezareagoval žádnej. A proto se ptám, jak na ně.
NÁVAZCE NA SUMCE
1.3.2006 | bojka | Sumcařina | 4.673 zobrazení | 6 odpovědí
Do čeho ukládáte po skončení lovu návazce na sumce.
Mitchell elitce carp + okuma lb 65
23.1.2010 | Troopik | Pruty | 3.132 zobrazení | 4 odpovědi
http://sportcarp.cz/…te-carp.aspx http://sportcarp.cz/…pro-5-1.aspx
co si myslíte o týhle sestavě? má s tím prutem/navijákem někdo zkušenosti?? předem děkuji za všechny rady a odpovědi
