Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle data založení

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Fox necteno

21.1.2017 | tuzinek | Navijáky | 1.768 zobrazení | 2 odpovědi

http://navijaky.heureka.cz/fox-eos-7000/ nemate někdo zkueost s tímto navijákem prosím jde mi o to jestli je to kvalitní naviják za tu cenu jestli to néní nejaky šunt diky

rybaření na řece Bílině necteno

17.1.2017 | patast | Vaše názory | 2.160 zobrazení | žádná odpověď

jaké máte zkušenosti s chytáním na řece Bílině , vaše úlovky, místa lovu a podobně

Pomoc s výběrem echolotu necteno

16.1.2017 | Bulldog.o | Vaše názory | 2.821 zobrazení | 2 odpovědi

Vážení přátelé.., potřeboval bych poradit s výběrem nového echolotu. Řadu let používám v podstatě historický echolot humminbird řady tuším 100 SX (zobrazení je spíš tcr101). Celou dobu pracuje spolehlivě a díky němu rozeznám kde je koryto nebo nějaké skály či pařezové pole. Nikdy jsem s ním neměl žádný technický problém, nicméně myslím, že je čas rozbít prasátko a udělat krůček dopředu a uložit ho k zasloužilému odpočinku. Od jeho nástupce bych se rád dočkal těchto vlastností: přesnější a ostřejší vykreslení dna přímo pod lodí, nejde mi o skenování velké plochy dna. Schopnost vykreslit „překážky“ na dně typu-pařez, padlý strom, silnější větve atd., Echolot používám při lovu sumce na bójku a kaprařině (hledám hrany koryt, „bordel“ na dně, lavice apod. a to do hloubek 20m). Echolot budu používat na klasickém nafukovacím člunu za 2000kč, nebo na pramici. Vybral jsem několik typů, ale nemůžu se rozhodnout, při prostudování jejich technických parametrů jsou téměř totožné a proto Vás prosím o radu, názor, popřípadě zkušenost. Tady jsou kousky co jsem vybral- Humminbird PiranhaMax 197C DI, Lowrance Elite-3X DSI, Humminbird® 541. Díky všem za pomoc…

Reprodukce ryb necteno

14.1.2017 | petr98 | Ostatní ryby | 1.627 zobrazení | žádná odpověď

Zdravím, neporadil by mi někdo prosím nějakou literaturu k umělé reprodukci ryb? Potřebuji nějaké informace k mé seminární práci.

Rybolov Chorvatsko z lode necteno

10.1.2017 | Martin R | Rybaření v zahraničí | 4.712 zobrazení | 7 odpovědí | upravit

Zdravim kolegove, 1 července vyrazim s rodinou na dovolenou do chorvatska a naskytla se příležitost půjčit si lod na tyden, takze budeme brazdit ruzne zatoky cely tyden a já si rikam proc si nezkusit zachytat z lode. Bude to moje prvni chytani na mori a z lode. Chtel bych se zeptat zda tu je nekdo kdo ma nejake zkušenosti s timto typem rybolovu v chorvatsku a hlavne techniku lovu. Co jsem projížděl google, moc jsem toho nenasel. Teda spis nic. Zajima me jak je to s privlaci, typ nastrahy. Co plavana vyplati se na mori? A taktéž jaka nastraha. Je červenec, bude vubec nejakej zaber. Jak rikam na mori jsem jeste nelovil, takze tam nechci prijet nepripravenej :) za kazde info budu vdecnej popřípadě i nejaky odkaz kde se tomuto tematu venuje nejaka pozornost. Diky moc Martin

Kryt brzdy k navijáku Shimano Exage 4000 RA necteno

9.1.2017 | michal.kral | Navijáky | 1.957 zobrazení | žádná odpověď | upravit

Kryt brzdy k navijáku Shimano Exage 4000 RAZdrávím

Sháním kompletní kryt brzdy k navijáku Shimano Exage 4000 RA.

Kryt mi prasknul a bohužel jsem ho ztratil.

Všem děkuji za případné tipy.

Kontakt: mail: Kaninchenek@seznam.cz telefon: +420 727 926 788

nordkapp necteno

9.1.2017 | zofo | Rybaření v zahraničí | 1.635 zobrazení | 1 odpověď

Zdravím chystám se v dubnu na nordkapp na ryby .Potreboval bych naky info.treba kde je tam nejlepši chytani,nastrahy atd.dekuji za odpovedi

Jaký z těchto navijáků? necteno

7.1.2017 | sachista | Kaprařina | 2.524 zobrazení | 7 odpovědí | upravit

Zdravím rybáři, mám na Vás menší dotaz. Budu si letos kupovat nové navijáky na klasickou položenou s volnoběžkou a vybírám mezi Okuma Longbow xt baitfeeder (http://navijaky.heureka.cz/…w-xt-bf-665/ ) a mezi Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 5500 ( http://navijaky.heureka.cz/…r-6pif-5500/#…) neřeším teď velikost cívky, jde mi spíš o spolehlivost a kvalitu, nerad bych za rok musel kupovat nové. Díky za názory

Rumunsko necteno

4.1.2017 | bushman | Rybaření v zahraničí | 1.813 zobrazení | žádná odpověď

Kam do Rumunska na pstruhy,vlastní zkušenosti,za­rybnění ceny povolenek.Ideálně nékam do hor.Díky

Doporučeni necteno

3.1.2017 | 678Albi | Přívlač | 1.815 zobrazení | žádná odpověď

Dobrý den, doporučil by mi někdo prut na duhaky (vltava 24) tedy pstruhy od 35 až 65cm .Chytám většinou na smáčky a rotačky do velikosti 2 Děkuji

okuma nebo shimano necteno

14.12.2016 | tuzinek | Navijáky | 3.006 zobrazení | 5 odpovědí

prosím o radu chci si koupit naviják a rozmýšlím se mezi Okuma Longbow LB 50 a Shimano Baitrunner DL 2500 FA chci to na chytani na položenou na menší vody spíš slepá ramena nějaký rybník lov kaprovitých ryb děkuji za radu

Lowrance Hook 3x necteno

29.11.2016 | Švejk | Přívlač | 4.861 zobrazení | 15 odpovědí

Zdarec, máte někdo zkušenost s tímto echolotem? Jde mi o použití na kajaku při vláčení… Díky za info

ŚLĄSKIE TARGI WĘDKARSKIE Mysłowice-výstava rybářských potřeb necteno

26.11.2016 | TeamKDC | Výstavy | 2.104 zobrazení | žádná odpověď

ŚLĄSKIE TARGI WĘDKARSKIE Mysłowice-výstava rybářských potřebVítejte ve Slezské show rybolovu!

14 leden 2017 godz.10.00–19.00

Vstup volný pro lidi s rybářskými karta, ženy a děti do 16 let!

Zveme české firmy k účasti na veletrzích!

www.slaskietargiwedkarskie.pl

FB: https://www.facebook.com/…IWEDKARSKIE/

Produkční rybářství a zpracování ryb, rybářské potřeby a zařízení pro rybáře, rybářské oblečení a obuv, krmení, nástrahy, návnady, mořský rybolov, rybářské svazy, školy, rybářská literatura, časopisy, cestovní kanceláře se specializací na rybolov, gastronomie – rybí produkty, foto, video, pobyt u vody, ostatní.

PROHLÁŠENÍ K PETICI O OCHRANĚ CANDÁTA NA LIPNĚ necteno

24.11.2016 | HaD | Legislativa | 7.403 zobrazení | 110 odpovědí

PROHLÁŠENÍ K PETICI O OCHRANĚ CANDÁTA NA LIPNĚJakožto zveřejněný signatář výše zmíněné petice, která napříč rybářskou veřejností jitří vášně, cítím povinnost se k současnému stavu vyjádřit.

Se záměrem petice, dospět k určitým změnám v lovu dravých ryb, jednoznačně souhlasím a proto jsem ji podepsal. Rybáři v dnešní moderní době disponují takřka dokonalými nástrahami, informacemi a pomůckami k lovu a tlak na obsádku našich vod je stále větší a větší. Příklad Lipna dle mého názoru dokázal, že jsme schopni, v petici navrhovanými opatřeními, zachovat možnost lovu dravých ryb a přitom napomoci k progresu, co se množství a velikosti těchto ryb týče. Jednoznačně souhlasím, že lov na malé rybky vede zejména u candáta nejen ke zvýšenému množství ponechaných ryb – už jen z podstaty rybolovné techniky, kdy úlovky nejsou „pustitelné“ (candát je na spolknutý háček velmi háklivý). To bych snad byl ještě ochoten do určité míry tolerovat, co však již nedokáži, je tolerance k devastaci malých candátů, kteří nemají míru, ale přesto je pro ně kontakt s rybářem velmi často fatální a umírají. Potud bez výhrady souhlasím.

S čím ovšem nesouhlasím je následný postup, který autor petice zvolil. Domnívám se, že autor nezná Stanovy a Jednací řád Českého rybářského svazu, které dávají jasné postupy a možnosti požadovaných změn. A dle mého názoru došlo, z mého pohledu, k nešťastnému postupu, který může být silně kontraproduktivní. O všech těchto změnách/opatřeních totiž rozhodují instituce jako jsou Místní organizace, Územní svazy, Republikové sněmy či Rada ČRS. Rozhodně ne však Ministerstvo zemědělství, ministr zemědělství či Úřad vlády. Ti o takových věcech nerozhodují a z mého pohledu tento neuvážený krok může ČRS poškodit. Např. při žádostech o různé výjimky, povolení může být ochota a vstřícnost ministerských úředníků výrazně nižší, protože „ti rybáři neumí fungovat ani uvnitř svazu, hádají se…“ apod. Nemyslím si, že by to byl ze strany autora záměr, jde spíše o zmiňovanou neznalost, kterou ale bohužel považuji za chybu – autor takové petice (Radek Filip), navíc šéfredaktor časopisu, by tyto znalosti mít měl. Domnívám se tedy, že to byla nechtěná chyba, jejíž následky ale lze jen domýšlet. Chceme-li v našich řádech cokoli měnit, musíme chodit na členské schůze našich MO, vysílat s požadavky delegáty na územní konference atd. Nikoli organizovat petice a s nimi oslovovat subjekty mimo svaz. Takové řešení bych schválil, kdyby byly všechny interní prostředky beznadějně vyčerpány. To však není tento případ. Přes to vše samozřejmě myšlenky na jakékoli opatření směřující k ochraně ryb, jejichž důsledky budou lépe zarybněné vody, podporuji.

David Havlíček, signatář petice

pŕívlačový prut necteno

21.11.2016 | Kristýna | Přívlač | 3.037 zobrazení | 8 odpovědí | upravit

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Přítel si zlomil přívlačový prut a chtěla bych mu na vánoce pořídit nový. Bohužel se v tom vůbec nevyznám, tak bych vás chtěla poprosit o nějaký tip na přívlačový prut. Na internetu jich je strašná spousta a vůbec si nevím rady. Chtěla bych za něj dát tak kolem těch 1500,–. Děkuji za každý tip i radu.

Okuma necteno

18.11.2016 | okuma123 | Navijáky | 2.329 zobrazení | 3 odpovědi | upravit

Dobry den, rad bych se zeptal, zda navijak okuma longbow 60 nebo 80. Mam prut 3,6 m, 3,25lb. Bezna kaprarina, uhor, candat. Pouziti reka, rybnik, piskovna, nezavazim, nahoz do 100m. I z hlediska hmotnosti lb60 – cca 500g, lb80 – cca 800g.

Dekuji za odpovedi a rady

Vodní nádrž Les Království necteno

26.10.2016 | RuSaKsRo | Vaše názory | 2.942 zobrazení | 2 odpovědi

Zdravím všechny slušné rybáře, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s kaprařinou na vodní nádrži Les Království, či zda to má vůbec cenu. Předem děkuji za rozumné odpovědi :-)

Vaše zkušenosti a rada s výběrem navijáku necteno

22.10.2016 | Švejk | Navijáky | 2.405 zobrazení | 23 odpovědí

Shimano Rarenium FB 4000 nebo Daiwa Ballistic EX-H 4000 případně něco jiného v této cenové kategorii. Rád bych si pořídil odolnější kousek na přívlač větších gum nebo woblerů na lov sumíků a štik s pletenkou. díky za vaše postřehy ;-)

Nástrahy z Číny necteno

7.10.2016 | Algec | Přívlač | 15.295 zobrazení | 55 odpovědí

Ahojte. Začal jsem se letos trošku zabývat přívlačí. Nicméně snad tím, že to neumím nebo snad vyšší vůlí, jsem ztratil hodně gum i třpytek. Je to poměrně zásah do peněženky. Zkoušel někdo nástrahy, třpytky, woby nebo gumy z Aliexpressu nebo jiné Číny? Stojí to za tu úsporu nebo jsou to šunty?

prut na ťažkú vláčku necteno

2.10.2016 | oxandrolon | Přívlač | 2.085 zobrazení | 1 odpověď

Dobrý deň, potrebujem tip na heavy vlačák 2,4m na ťahanie velkých woblerov 12–18cm, potrebujem, aby bol čo najľahší – menej ako 200g za tipy vopred dik