Chytej.cz

Rada necteno

24.1.2017 | KRIKO | 2.727 zobrazení | 22 odpovědí | upravit

Ahoj,chtěl bych se zeptat začínám s rybařinou a chtěl bych se zeptat jaký je v hodný vlasec na přívlač jak silný ?lov bude na orlíku děkuju za radu.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 27. ledna 2017 v 16:47 ® patast reakce na …

jj osvědčená kvalita

reagovat
Pátek 27. ledna 2017 v 10:42 ® jepice-zruseno reakce na …

kubas> Třeba ABU Cardinal 3 se dá sehnat i zcela nový z posledních sérií, které nechal vyrobit celkem nedávno Pure Fishing. O jiném vláčecím navijáku, který by se vyráběl ještě po 50 letech, nevím. https://plus.google.com/…828833492744

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 ve 20:15 ® patast

jsme trochu od tématu pisatel dotazu se zajímal spíš co navinout na naviják

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 18:07 ® kubas reakce na …
kubas

jepice> Tak Catana je totální low end pro děcka na hraní, považovat ho za plnohodnej přívlačovej naviják je víc než naivní.

Rozhodně ty starší navijáky budou kvalitnější a pokud ti vyhovují, tak proč ne…

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 17:44 ® jepice-zruseno reakce na …

kerob> Od té doby, kdy se mi vysypala ona Viva a také Catana (mnohem větší sráč než Viva) používám v podstatě jenom vykopávky. Pouze šňůru z Vivy jsem přemotal na Fin-nor, ten je na to snad stavěnej. Na vykopávky jsem přešel po tom, co se mi výše zmíněné kusy rozpadly.

kubas> Já na těch starejch navijákách příliš neušetřím. Jasně, když jsem koupil Prasidenta za 260 nebo Cardinala 3 za 500, tak jsem na tom v podstatě vydělal. Ale jinak za slušnej starej naviják typu Sigma nebo Ambidex se u nás platí kolem tisícovky, za lepší kousky už jsou to celkem dardy, krásnej zachovalej President mě stál naposledy přes 2 tisíce a pořád je to dobrá cena. Není starej naviják jako starej naviják, některý kousky byly fakt povedený. Jenomže sežeň Presidenta, když v roce 79 stál v ČSR 8 stovek (např. klasickej zelenej „Ball Bearing“ stál dle katalogu 10 západních marek a President 100, je jasné, že jich moc mezi lidmi není).

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 17:43 ® patast

https://www.aliexpress.com/…1407166.html?…

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 17:41 ® patast

https://www.aliexpress.com/…LB-Free-Ship tady máš tu pletenku najdeš i jinde

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 17:34 ® patast reakce na …

jj souhlas

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 16:43 ® kubas reakce na …
kubas

jepice> Prořezané očko od pletenky jsem viděl jednou v životě, u nějakého starého Berkley, tuším to byl Tactix, ale je to minimálně 10 let zpátky. V dnešní době jsem o tom neslyšel snad ještě a to vláčím skoro jen s pletenkama, stejně jako většina lidí co znám. A u navijáků jakbysmet. Od starého Siria, přes Red Arc, různé Ryobi, až po Daiwy, Penny nebo Shimana nikdy nebyl problém. Ono je pěkné, že člověk třeba ušetří zdánlivě, ale pak řeší nové očko, novou rolničku a ve finále ho to vyjde dráž a má s tím zbytečné běhání, než kdyby si koupil něco pořádného, u čeho to nemusí řešit ;-) . Každého volba ale…

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 16:28 ® patast

taky se mi ještě nestalo abych udělal drážku do rolničky navijáku asi je to opravdu tím že na vláčení používám lepší naviják kde je ložisko . Na přívlačovém navijáku by se nemělo moc šetřit protože je více namáhanej

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 15:31 ® kerob reakce na …
kerob

jepice> vim, že jsi zatíženej na vykopávky, proto jsem se ptal a přesně takovou odpověď jsem očekával :-)
Namáhání převodů rázy je diskutabilní, hodně odpruží prut. Drážku v rolničce jsem neviděl už leta, skoro tak dlouho, co se rolničky dělaj na ložisku a je fuk, jestli na valivym nebo na kluznym. U normálního navijaku za relativne málo peněz (od cca 1000 kč) nic z toho pravděpodobně řešit nebudeš.

A ten naviják na odkazu umře pravděpodobně ještě dřív než by mohlo k nějakýmu opotřebení dojít. Má konstrukční vadu, proto ho dávaj zadarmo. Mám doma tři se stejným problémem… :-)

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 11:40 ® jepice-zruseno reakce na …

kerob> Prořezaná povrchovka na rolničce, namáhání převodů většími rázy (vlasec je odpruží). Naviják v hodnotě, která je uvedena na odkazu, nebude mít o nic lepší materiály, než moje někdejší Viva s drážkou v rolničce a vylomeným zubem na ozubeném kole. V podstatě se dá říct, že jsem neměnil pletenku na navijáku, ale naviják pod pletenkou. Stejně tak pletenka rychleji prořeže vložky levných oček na prutu, ale třeba očko na špičce není problém u levného prutu později vyměnit za lepší.

reagovat
Středa 25. ledna 2017 ve 20:32 ® patast

levnou pletenku seženeš na aliexpresu 300m cca za 100 kč

reagovat
Středa 25. ledna 2017 ve 14:47 ® kerob reakce na …
kerob

jepice> muzes nejak rozvest to niceni navijaku pletenkou?

reagovat
Středa 25. ledna 2017 ve 14:32 ® jepice-zruseno

Je to úplně jedno, vlasec 0,18 nebo pletenku s adekvátní nosností a zdar bazar. Nemá cenu z toho dělat vědu. Pletenka je lepší na gumy a taky dražší, vlasec je lepší na rotačky. Máš dvě cívky, na kovou můžeš dát pletenku (podmotat tlustým vlascem), na plastovou bych dal vlasec a pak bych uviděl, co je lepší. Samozřejmě problém je v tom, že pletenka stojí skoro jako půl prutu a ještě se s ní rychleji ničí navijáky.

reagovat
Středa 25. ledna 2017 ve 12:35 ® Draky reakce na …
Draky

KRIKO > Na candáta a v létě bych spíše šáhnul po pletence, 0,10 mm bude až až. :-)

reagovat
Středa 25. ledna 2017 ve 12:17 @ KRIKO reakce na …

Super diky za radu

reagovat
Středa 25. ledna 2017 v 11:48 ® Algec

Na stejný prut(ale 2,4m) a naviják mám namotaný tenhle vlasec Rybářský vlasec Awa shima Ion Power Pike Mission 150m průměr vlasce: 0,18mm. A celkem to jde.

reagovat
Středa 25. ledna 2017 v 9:47 @ KRIKO

https://www.freefishing.cz/…-zdarma.html?… Jedna se o ten to prut a lov půdě převážně přez léto. Cílová ryba bude candát a nástrahy budu gumové.

reagovat
Středa 25. ledna 2017 v 0:12 ® patast

taky záleží jestli chceš lovit v zimních měsících nebo za tepla protože v zimě je pletenka nevhodná kvůli zamrzání ale v teple ji používám protože nemá průtažnost

reagovat
Úterý 24. ledna 2017 ve 23:36 ® Draky
Draky

Je potřeba nejdříve říct jaký máš prut a jaká je cílová ryba. :-)

reagovat
Úterý 24. ledna 2017 ve 22:01 ® patast

Já používám pletenku , asi záleží co chceš chytat a na jaký typ nástrahy . Některé značkové woblery mají i doporučenou sílu vlasce.

reagovat