Chytej.cz

Proč je toto potřeba? necteno

23.2.2016 | breca | 8.682 zobrazení | 129 odpovědí

http://www.ceskatelevize.cz/…i-bez-listku

Tak tohle mi hlava opravdu nebere, kdo to vymyslel. Asi je potřeba naplnit jednou za rok mrazáky… Na rok!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 11. března 2016 v 1:41 ® regulus reakce na …
regulus

Cudla> to je docela zajímavý, tehdy (myslím tím první polovinu 70 let) jsme byli všichni bez vyjímky kromě Slovenska členové ČRS a předpokládám, že pravidla asi byly ve všech krajích stejný. Nepřipadne mi pravděpodobný, že by to bylo jinak v severních Čechách a jinak na jižní Moravě.

Existuje jedno teoretický vysvětlení, do roku 1968 byl jen jeden svaz, Československý rybářský svaz, v 69 nebo 70 roce v rámci federalizácie, vznikl Český rybářský svaz a Slovenský rybázský zväz. Je tedy možné, že koncem šedesátých let za ČSRS dozor musel být, ale na 100% vím že v Jihomoravským kraji v letech 1971 – 1976 jsem žádnej dozor nepotřeboval.

Pokud se týká tý pstruhovky, tak to si už nepamatuju, ale pokud mě paměť neklame, tak nějaká podmínka s počtem let tam byla, netuším jestli to bylo rok nebo víc, ale rozhodně jsi pstruhovku nedostal ze startu a popravdě ani nevím v jakým období to platilo.

reagovat
Pátek 11. března 2016 v 0:30 ® jepice-zruseno reakce na …

Cudla> v roce 1996 to bylo stejné, akorát třpytka byla už povolená.

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 ve 22:43 ® Cudla
Cudla

Asi jsem z jiný planety,ale oficiálně chytám od 10let .Do 15 si se musel ptát staršího rybáře zdali můžeš chytat pod jeho dozorem.....a to pouze na jeden prut ,žádná rybka a třpytka v severočeským kraji,nevím jak jinde,pstruhovka musel jsi mít RL aspoň 1 rok a to ještě bylo plno komplikací......

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 ve 20:23 ® regulus reakce na …
regulus

petrikveprik> kakrovi je jednou tolik co tobě, pomalu o 20 víc než mě, takže když píše že on jako kluk, tak jsme byli ještě všichni na houbách … :-D :-D :-D

Teď vážně, s tím dozorem nemáš tak docela pravdu, já jako kluk žádnej dozor nepotřeboval, ale jak píše malamut, pro mládež byla jen prázdninová povolenka, musel jsem chodit do kroužku a byl jsem členem ČRS, tehdy MO Brno 11. Povolenka byla (nejen pro mládež) jen na revíry které spravovala tvoje MO pokud jsi chtěl chytat na revíru jiné MO musel jsi mít hostenku. Mám pocit, že ten dozor byl zaveden buď s krajkejma povolenkama (tuším 1976) nebo možná ještě později, pokud mne paměť neklame, tak v první fázi dozor musel dělat rybář (ten kdo měl povolenku) a pak se to změnilo, jen na dospělou osobu.
No a zrovna u těch děcek, který alespoň posledních 45 let museli pro získání povolenky navštěvovat rybářskej kroužek to „krytí“ jaksi nesedí.:-))

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 v 16:35 ®  reakce na …

kakr> jako kluk sis koupil lístek i papír…ale musel jsi mít dozor. Bylo to kryté, sice blbě ale aspoň nějak. Dnes může chytat i ten kdo nepozná kapra od štiky.. jen prachy rozhodují.. Se divím, že ještě nenapadlo svazáky aby vlezli doprdele ministerstvu navrhnout třeba daň z povolenky :-))

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 v 15:19 ® malamut reakce na …
malamut

kakr> prázdninovou povolenku pamatuju, na prázdninách jsem si ji pořizoval, ale musel jsem mít členskou legitku a RL, pak začaly krajský. Já jako absolvent rybářskýho kroužku legitku MO ČRS měl, tedy jsem členem pravděpodobně byl, myslím že to byl rok 1972. Dokonce pamatuju, že ve zdejších sportovkách, kde bylo i oddělení rybařiny, dělal vedoucího jednatel MO ČRS, a ten odmítal prodat háčky každýmu, koho neznal nebo neukázal povolenku, tvrdil, že pytlákům musí stačit ohnutej špendlík.

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 v 15:07 ® kakr reakce na …

malamut> RL ti prodal každý NV bez jakékoli bumažky. Nemusel jsi být členem ČRS ani MRS. Jako kluk jsem si koupil RL za 10Kčs a prázdninovou povolenku (na 2 měsíce) za dalších 10Kčs. Členem jsem tehdy nebyl, neb děti členy ani nemohly být a povolenku dostaly jen na prázdniny.

reagovat
Čtvrtek 10. března 2016 ve 12:17 ® malamut reakce na …
malamut

kakr> ale ke získání povolenky jsi musel být členem některé z MO ČRS, a jako děti jsme museli absolvovat rybářský kroužek, a vůbec to nebylo na hovno. Tehdy se snad RL prodával po předložení členské legitky, pokud si dobře pamatuju.

reagovat
Středa 9. března 2016 ve 21:06 ® breca reakce na …

kakr> s přibývajícími informacemi nějak dochází na má slova. Mně nevadí zkoušky či nezkoušky, poplatek či nepoplatek. Tady je problém, že v tomhle státě vládne totální bezkoncepčnost a nesystematičnost v čemkoliv. A piš si, co chceš, tohle je zase další z příkladů. Ale musím s tebou souhlasit v tom, že všechno je v lidech!

reagovat
Středa 9. března 2016 v 16:34 ® kakr reakce na …

malamut> 60 let se žádné zkoušky na RL nedělaly a vydal jej kterýkoli Národní výbor. Máme x rybářů, kteří zkoušky na RL absolvovali a zákon nedodržují. Je o lidech, ne o zkouškách.

reagovat
Středa 9. března 2016 ve 13:28 ® malamut reakce na …
malamut

kakr> nezpochybňuju výši ani oprávněnost poplatku, jen tu snahu umožnit platbu za RL i jedincům, kteří by nikdy žádné zkoušky nesložili, tudíž by si RL nekoupili. Snahu Svazu o masovost ani komentovat nebudu.

reagovat
Středa 9. března 2016 v 11:09 ® kakr reakce na …

malamut> Poplatek za RL stanovil již před 130 roky osvícený panovník Franc Josef v prvním rybářském zákonu. Určitě nebyl v STB :-))

reagovat
Úterý 8. března 2016 v 19:24 ® malamut
malamut

Estébák Bureš a jeho parta ty prachy do eráru dostanou i za cenu, že revíry bude plundrovat každej, kdo má do prdele díru: http://www.novinky.cz/…zkousek.html Nejspíš už není co rozkrádat.

reagovat
Pondělí 7. března 2016 v 9:48 ® kakr reakce na …

breca> Já v sobotu slyšel, že měsíční RL má stát 80 vočí a nepůjde na něj zakoupit jiná povolenka než nečlenská. Ale pokud vše nenabude právní moci, tak jsou to jen a jen hypotézy bez jakékoli relevance.

reagovat
Neděle 6. března 2016 ve 21:51 ® breca reakce na …

sorry – předchozí

reagovat
Neděle 6. března 2016 ve 21:26 ® breca reakce na …

kakr> neboj… já jsem v pořádku… ono si to chce totiž přečíst i přechozí.

reagovat
Neděle 6. března 2016 v 17:49 ® kakr reakce na …

breca> Kolega HaD napsal " mno, o ceně 200,– jsem slyšel. Je jiná? " Čili nic definitivního a ani nemůže být. A ty už blábolíš o „nesystémové ceně“. Trošku schýza, ne?

reagovat
Neděle 6. března 2016 v 16:20 ® jepice-zruseno reakce na …

regulus> jo, ono to vypadá, že vyplňuješ, ale u nás to funguje tak, že když neodevzdáš starej, nedostaneš novej. Jestli to v Hoštěrádkách funguje jinak, tak je to jedině dobře :-D

reagovat
Neděle 6. března 2016 v 15:12 ® breca reakce na …

kakr> HaD zde uvedl, že bude za 200,–, proto tento můj komentář

reagovat
Neděle 6. března 2016 ve 14:11 ® kakr reakce na …

breca> Cena za měsíční RL je již stanovena, nebo je převzata z agentury JPP (jedna paní povídala)??

reagovat
Neděle 6. března 2016 v 11:18 ® breca

HaD> ne, neviděl jsem jinou, jen se pozastavuji nad nesystematickou cenou, která jde mimo rámec dlouhodobých RL. A nebo se stane systematickou a zvýší se ceny dlouhodobých RL, což ve státní správě je současný trend úplně běžný.

reagovat
Neděle 6. března 2016 v 11:15 ® breca

hraji> našel jsem na stránkách některých OÚ právě uvedené citace, že RL je možné odebrat. Takže asi také nezaznamenali novelizaci zákona. :-)

reagovat
Sobota 5. března 2016 v 19:39 ® regulus reakce na …
regulus

hraji> asi jsi se přehlídl, Jepice jako pražák nejspíš vůbec netuší kde jsou, Hostěrádky jako imaginární příklad uvedl já … :-D

reagovat
Sobota 5. března 2016 v 19:30 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> tak to je asi spíš o tom, že se úředníkovi nechce nebo si hraje na důležitýho (podotýkám, že nevím jaké jsou v takovýchto případech pokyny pro úředníky OÚ, ÚMČ apod.). Čistě logicky, měl jsem RL, jsem debil a ztratil jsem ho, takže je logické, že znovu zaplatím, ale vyžadovat znovu zkoušky je fakt buzerace.

Shodou okolností jsem si na začátku roku byl pro nový RL a paní na ÚMČ Brno-střed si opisovala i údaje z mé občanky nehledě na to, že jsem musel vypsat jakejsi formulář kde mimo jiné bylo i číslo OP a pochopitelně vrátit starej RL. Takže si troufám tvrdit, že evidence zcela určitě je a kdyby se chtělo, tak se dá dohledat jestli konkrétní člověk vlastní RL, protože ta žádost má svoje jednací číslo a zcela určitě je nějakou dobu v evidenci příslušného úřadu.

reagovat
Sobota 5. března 2016 ve 13:44 ® hraji reakce na …
hraji

jepice> mně se líbí, že ty znáš Hostěrádky a podle nich už posuzuješ celou republiku. Jenže on je svět o kousek větší a to, že ty něco neznáš, neznamená, že to neexistuje a nefunguje. Protože MRS zahrnuje 104 organizací, a já vím něco málo, jak to v těch MO chodí, tvrdím, a mám pro to podklady, že si některé MO udělaly ze zkoušek byznys. Zdaleka ne všechny obecní úřady řeší problematiku RL.

reagovat
Sobota 5. března 2016 v 10:38 ® jepice-zruseno reakce na …

regulus> Opět píšu, jak to funguje v praxi, konkrétně na Praze 15. Ztratíš lístek – pošlou tě dělat zkoušky. Kdybych za to nemusel platit, tak ti klidně předvedu, jak si zařídím 2 RL najednou.

reagovat
Sobota 5. března 2016 v 1:23 ® regulus
regulus

jepice> tak s tím, že neexistuje evidence, jsi to zase přehnal, v případě potřeby lze určitě dohledat komu byl RL vydán a kdy. Přece jen je to jakýsi doklad a jeho vydání je evidováno minimálně písemně na příslušném odboru daného místního úřadu. Věc druhá je ovšem ta, zda je to kontrolováno až tak, aby nebylo možné jednomu jedinci vydat RL dvakrát, ale to už jsme zašli do krajnosti.

hraji> trochu jsem nepochopil tvoji poznámku „… protože OÚ nejsou místa, která agendu RL primárně řeší.“
Domnívám se, že v tomto případě nemáš pravdu, protože pokud mám trvalé bydliště např. v Hostěrádkách, tak mi RL vydá OU (Obecní úřad) Hostěrádky a tím pádem nejspíš i řeší jeho agendu.

reagovat
Pátek 4. března 2016 v 18:44 ® jepice-zruseno

hraji> Máš sice pravdu, ale já psal jak to funguje v praxi. A že by si z toho dělaly MO jak píšeš byznys, mi uplně nepřijde, alespoň ne v nějaké větší míře. Alespoň u nás se teda za zkoušky nic neplatí a ani nevím, jestli to jde zpoplatnit. Zato na úřadě se za pouhé vydání vesele kasíruje a ani neexistuje evidence, takže kdo lístek ztratí, musí znovu absolvovat zkoušky.

reagovat
Pátek 4. března 2016 ve 14:34 @ Palivec reakce na …

hraji> Máš pravdu.

reagovat
Pátek 4. března 2016 ve 12:53 ® hraji
hraji

Palivec> taky nepíšeš úplně pravdu. Zahraniční rybář, který přijede na Slovensko, musí mít, kromě povolenky i rybárský lístok, tedy dle platné legislativy. V podstatě není, co se týče potřebných dokladů mezi ČR a SR žádný podstatný rozdíl.

reagovat