Chytej.cz

Mepps Aglia 00 s jednoháčkem necteno

10.1.2016 | samotm | 2.313 zobrazení | 21 odpovědí

Ahoj. Nevíte někdo prosím, kde se dají sehnat meppsky aglia 00 s jednoháčkem? Zběžně jsem prolezl internet a nic jsem nenašel. Díky za tipy.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 16. ledna 2016 v 16:26 ® jepice-zruseno

Tady je fotka třpytek s plavačkovým jednoháčkem, jak jsem je dodělal. Očko na háčku je ze silného vlasce.

reagovat
foto/forum/2016/th-img117643.jpg
Čtvrtek 14. ledna 2016 ve 21:44 ® jepice-zruseno reakce na …

samotm> S čeburaškovými háčky zkušenost nemám, ta na tvým odkaze vypadaj celkem pěkně. Já jsem dosud potkával spíše jiné tvary a ty se mi na třpytku moc nezamlouvaly. já mám s jednoháčkama na rotačkách zkušenosti více méně pouze kvůli závodům, protože někde byly trojháčky zakázaný, tak mám od té doby pár třpytek s jednoháčkem a občas na ně chytám.

reagovat
Čtvrtek 14. ledna 2016 v 9:07 ® Draky reakce na …
Draky

samotm> Odchytal jsem na ty háčky od nástrah téměř celou minulou sezónu a naprosto bez problémů, takže se jich nemusíš bát. :-)

reagovat
Středa 13. ledna 2016 ve 23:40 ® samotm

jepice> Díky za radu. Vyzkouším. Myslel jsem, že bych tam zkusil dát čeburaškovej háček http://www.nastrahy.cz/…ka-hooks-815. Myslím tu nejmenší velikost 10. Ten má velký očko. S tím zkušenosti nemáš? Nebo můžu zkusit Dubeč, bydlím v Pitkovicích :-) Díky moc.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 ve 21:47 ® jepice-zruseno reakce na …

samotm> Závěs a tělo opravdu nejde vytáhnout až nahoru, ale přesto to jde vyměnit. Akorát se ten drátek musí lehce zkurvit, ale když ho pak našťoucháš zpátky do toho těla, tak se to srovná. Problém je v tom, že obyčejný jednoháčky mají obvykle moc malý očko na to, aby to pracovalo jak má. A když si koupíš za víc peněz vláčecí bezprotihorotový hanáky nebo ty kulatější (má je např. Bykov v Dubči), tak nemusíš třpytku rozebírat, stačí trojháček ucvaknout, u toho Hanáka i u toho od Bykova jde to očko háčku trošku roztáhnout a háček se dá nasadit bez kroužku rovnou na nástrahu. Další varianta je koupit levnej plavačkovej háček, udělat smyčku z třicítky vlasce, provlíct smyčku očkem na třpytce, přivázat to k tomu háčku pořádně nití a zakápnout vteřiňákem. Dobré je na tohle používat plavačkové háčky podobného tvaru jako má např. Maruto 9731.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 17:44 ® JKemr reakce na …
JKemr

samotm> proc bys ji rozebiral? Ustipni trojhacek a nahrad ho jednohackem a spoj to krouzkem. Na telo trpytky nemusis sahat. Delam to tak uplne bezne a chod to nijak vyrazne neovlivnuje.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 16:06 ® samotm

Palivec > Lžu? Psal jsem, že jsem zběžně prolezl internet. Najít tu třpytku na stránce výrobce je opravdu to nejsnazší, ten web je jen jeden. Českých eshopů s rybařinou jsou desítky! Za polovinu meppsku v Čechách opravdu koupím :-) Mepps chce za klasickou 00 s trojháčkem 4,25$ (106 Kč), v čechách ji bez problémů koupím za 50–55 Kč. Tak se nediv, že jejich eshop mě nezajímá.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 15:56 ® samotm

Kazan> To právě ale nejde, drátek je moc krátkej, takže nejde závěs a tělo vytáhnout tak nahoru, abych narovnanej drátek protáhl tělem, abych mohl háček vyměnit.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 ve 13:04 @ Palivec reakce na …

kerob> Já narážel i na to, že píše nesmysly, resp. že lže. Píše, že nic nenašel a potom sem nacápe link na ešop výrobce, ale ten nebere.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 ve 13:02 @ Palivec reakce na …

kerob> Já mu to přeji. Proč to neudělá?

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 11:28 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> jdou, jde to blbě, ale jdou.

samotm> štípačky, kroužek, jednoháček. Na závody jsem takhle kdysi upravil možná stovky rotaček. Nulový problém.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 11:05 ® kerob reakce na …
kerob

Kazan> meppsky rozebrat a složit nejdou bez výmeny dratu.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 11:04 ® kerob reakce na …
kerob

Palivec> ano, koupi to tady za polovinu :-)

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 9:30 ® Kazan reakce na …

samotm> Rozebrat jde, zahnutý drátek na tělíčku narovnat a protáhnout dolů. Pokud jsi trochu šikovnej tak to opačným postupem dáš po výměně háčku i zpět. Jinak pokud máš potřebu drátek přeštípnout nechá se nový koupit a vyrobit novou kostřičku. Na netu je spousta článků o výrobě a úpravě rotaček, zde je tuším článek od Dama.
Pokud se ti mepsky zdaj drahý tak proč si nekoupíš nějaký levnější? I dost českých výrobců bouchá slušný dvounulky za slušný peníze.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 ve 2:05 @ Palivec reakce na …

samotm> Píšeš, že jsi prolezl internet a nic jsi nenašel. A potom sem přiflákneš to co hledáš direkt na stránce Meppse. Proč si ji tedy nekoupíš přímo od Meppse? Zdají se ti 4 dolary mnoho? Nebo ta pošta za 7? Když si těch mepsek objedná 10, tak na jednu bude to poštovní nižší, LOL. Snad si nemyslíš, že tady to koupíš za polovinu?

samotm>

reagovat
Úterý 12. ledna 2016 ve 22:51 ® samotm reakce na …

Mám na mysli tuhle: http://www.mepps.com/…ra-lites/410#…. Ale ta cena je tu strašná. Oni teda chtějí stejný peníze i za tu samou s trojháčkem, to je dvakrát tak drahá než jí koupím tady někde v obchodě. Asi si ji budu muset sám upravit. Rozebrat bohužel nejde, tak zbývá jedině přeštípnout trojháček, dát tam očko a jednoháček. Škoda, že to snad do Čech nikdo nevozí. Už aby se na pstruhovce smělo chytat jen na jednoháčky.

reagovat
Úterý 12. ledna 2016 v 19:47 ® Kazan

Neboj se toho a pusť se do úpravy, pro začátek klidně odštípni dva háčky z trojháku. Ono stejně až se ti povede zrušit ten jednoháček (pokud jí dřív neurveš) tak se jí budeš snažit opravit.

reagovat
Úterý 12. ledna 2016 v 10:22 ® jepice-zruseno reakce na …

samotm> Máš na mysli tu Palivcovu verzi, nebo ten typ, který je poskládaný na lanku? http://www.6000leurres.fr/…uct_info.php?…

reagovat
Pondělí 11. ledna 2016 v 9:05 @ Palivec

No přece na webu. Mepps Aglia single hook.........­.......

http://www.amazon.com/…p/B003D93RMS

reagovat
Neděle 10. ledna 2016 ve 21:39 ® samotm reakce na …

Jenže to bych tu rotačku musel rozebrat. A ještě použít správnej háček, aby rotačka fungovala. A u velikosti 00 to nebude žádná sranda. Radši použiju řešíní od výrobce, které je dokonale vymyšlené.

reagovat
Neděle 10. ledna 2016 v 19:40 ® JKemr
JKemr

Co takle vymenit trojhacek za krouzek a jednohacek s ockem? Ja to tak delam bezne.

reagovat