Chytej.cz

Čím mažete navijáky? necteno

29.12.2015 | samotm | 5.072 zobrazení | 8 odpovědí

Ahoj. Jakou používáte vazelínu na mazání navijáků?

Já jsem použil tuto od Cormoranu: http://www.los-cormoran.cz/…-navijak-15g. Ale ta je úplně na nic. Doma vše fungovalo, ale venku u vody je konec. Ta vazelíne ztuhne a naviják se točí pěkně ztuha.

Máte nějakej tip? Díky.

Vím, že už tady tato otázka byla, ale je to už několik let, třeba budete mít nějaký nový, lepší tipy.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 4. ledna 2016 v 19:22 @ Taro

Naviják vyčistím od nečistôt a masnoty pomocou čističa motorov alebo reťazí. Potom na ozubené kolieska nanesiem teflónovú alebo silikónovú vazelínu. Používal som aj bielu lítiovú vazelínu na bicykle.

reagovat
Pondělí 4. ledna 2016 v 17:56 ® Bahňák

V práci jsem se dostal k mazivu TOTAL POWER GREASE a tak jsem ho vyzkoušel na navijáky. Je ve spreji ale to ředidlo se odpaří a zůstane jemná vazelínka. Má to tu výhodu že se bez problémů dostane do všech míst. Má velkou odolnost vůči tlaku a 100% odpuzuje vodu. Neobsahuje kyseliny takže je vhodné i pro plasty. Nevysychá a nesmyje se. Použití od –20 do +160°C. Používám ho něco přes rok a to k plný spokojenosti. Není tedy zrovna levný, ale sprej 500 ml za cca 300 Kč vydrží pro údržbu navijáků dost dlouho. Je od firmy INNOTEC a distributor je AMKA Trading s.r.o.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 21:10 ® Prichy
Prichy

WEICON Anti-Seize

Olejem se spíš mažou strojní části s vysokou rychlostí nebo otěrem. „Normální“ vazelína je zase nevhodná z hlediska tuhnutí při mínusových teplotách. Máme to na vláčejáckém shopu a osobně vyzkoušeno.

Jinak kdo nemaže, tak…

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 16:46 ® kerob reakce na …
kerob

V kazdym navijaku jsou dily ktery se mazou vazelinou a dily nebo casti, ktery vazelinou mazat je blbost a je lepsi ten olej.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 19:35 ® houbyryby reakce na …
houbyryby

Silikonový olej není dobrý,je potřeba normální vazelína.Silikon dělá film. V navijáku je tření a je potřeba mít stálé mazací schopnosti.Je to můj názor a zkušenost.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 19:21 ® Milan2
Milan2

Pré je aji nějaké silikonové olej,to by mohlo dobře mazat.

reagovat
Čtvrtek 31. prosince 2015 ve 14:18 ® houbyryby
houbyryby

Používám dle rady mého kamaráda opraváře rybařiny již více jak 30 let švédskou vazelínu v tubě SKF LGMT 2. Je sice dražší,ale není ji tolik potřeba a vydrží na navijáku podstatně déle než jiné.Chová se stejně v létě i v zimě. Mažu je podle potřeby i jednou za 3 roky.Mám kromě jiných 4ks navijáky Shakespear 2200 II a 2210 II ballbering. Ty jsem mazal naposledy před 5 roky a jdou bezvadně. Tak to zkus !

reagovat
Čtvrtek 31. prosince 2015 v 10:16 @ Palivec

Jéžišmarjáááá. Vyzkoušej slivovici, někteří sa tím dokáží tak namazat, že nohy na zemi neudrží

reagovat