Chytej.cz

Pruty Druchema-Wonderod, chválené i kritizované necteno

21.12.2015 | | 20.002 zobrazení | 103 odpovědí

Retro pruty Druchema-Wonderod licence Shakespeare. Je to s nimi jako v životě, někteří je chválí druzí haní.
Zkusme si o nich něco říci, případně přidat jejich foto,katalogy a různé poznatky,které mohou pomoci těm ,co je mají jako srdcovou záležitost. Jenom prosím o kultůrnost v komunikaci.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 10. února 2016 ve 22:49 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Hony> tento teleskop je udělán z přívlačáků serie a nebo B. Plavačkový bič Druchema převázaný na prut mám také – po otci.

reagovat
Středa 10. února 2016 v 16:17 ® Hony reakce na …

Sintrix> Sám jsem si kdysi vyrobil prut na plavačku z teleskopu – biče Druchema v licenci Shakespeare, Je nezničitelný. Když jsem jej kupoval, tak prodavač ho stočil do kruhu. Při nahazování je trochu, dost žvejka, ale od střevle až po 60 cm kapra.

reagovat
Úterý 9. února 2016 ve 21:56 ® 

Kluci já je mám nafocené od prodávajícího. Ten se žlutým a červeným ovinem. Jen se mi nedaří to dát sem. Pokud si s tím někdo z vás poradí dejte zprávu a domluvíme se a já je poskytnu.

reagovat
Úterý 9. února 2016 ve 21:05 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Já ho chci na chytání. Ale více již přihazovat nebudu. V nejhorším si ho mohu vyrobit ne ? Stačí pár vraků a je to.

reagovat
Úterý 9. února 2016 ve 21:03 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

i to je možné. Pár oloupaných jsem také potkal. Napřed se odlepí nálepka. Popis se seškrábe lety používání.

reagovat
Úterý 9. února 2016 ve 20:59 ® Hony reakce na …

palovák62> A mně napsal, že se značení oloupalo z prutů, když jsem scháněl jaké jsou akce.

reagovat
Úterý 9. února 2016 v 17:50 ®  reakce na …

Já bych spíš šel právě do toho žlutého vývazu. To by mi nevadilo. Spíše mi vadí,že ty fotky jsou neprůkazné. Já jsem to právě nechtěl přímo napsat,že pro sběratele je mimo. Spíše se mělo jednalo o přihazování.ať to někdo zbytěčně netahá nahoru .Přeji Ti abys ten teleskop dostal.

reagovat
Úterý 9. února 2016 v 17:45 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

palovák62> ano pruty se „vynášely“ i neznačené. Mě se nějak nezdá žlutá barva vývazu. Buď špatně nafoceno, nebo samodoma vyvázáno. Neviděl jsem ani pořádně koncová očka. Myslím, že nejsou drátová. Sběratelsky bez významu, pro retro lov vynikající. Sám mám přihozeno na ten "Druchema teleskop Vím, že jde o domácí netovární výrobek. Vyvolávací cena odpovídá.
Tedy pokud se nemýlím –99.

reagovat
Úterý 9. února 2016 ve 12:31 ® 

Dnes jsem u prodávajícího zjišťoval značení Druchem,případně bližší foto/aukce Aukro/. Pruty jsou neznačené. Foto mi zatím nepřišlo. Pán prý je vynesl dříve než byly označeny. Sdělení prodávajícího. Z těch fotek a popisu cena nejasná.

reagovat
Pondělí 8. února 2016 ve 20:01 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

musím se opravit série wonder glass byla z jiného materiálu.

reagovat
Pondělí 8. února 2016 v 19:53 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Hony> Napůl. Serie Wonder Glass je předchůdcem Wonderod. Ten bílý wondík (tento typ sice nemám, ale aukce se neúčastním – již jsem si přešvihl limit) :-) je starším bratrem Druchem. Wonderody se nevyráběly jen bílé, ale i v tzv. přírodní světle hnědé. V americkém provedení měly většinou kovové spojky. Horní série první zespoda. nad tím zavěšeným na gumičkách.

reagovat
foto/forum/2016/th-img117910.jpgfoto/forum/2016/th-img117911.jpg
Pondělí 8. února 2016 v 17:31 ® Hony reakce na …

Sintrix> teď sem se strefil? :-)

http://aukro.cz/…9584291.html

http://aukro.cz/…9584291.html

http://aukro.cz/…9580782.html

reagovat
Neděle 7. února 2016 ve 21:17 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Neva, třeba se někomu odkaz hodí. Některé Druchemy mají zřejmě „netovární“ vývaz. Mám na mysli tu žlutou barvu. Na chytání by byli vynikající. Do sbírky bohužel ne. Nejzajímavější je ten „teleskop“. Na tuty jde o homemade práci. Ale zajímavý počin.

reagovat
Neděle 7. února 2016 ve 21:09 ® Hony reakce na …

Sintrix> omluva, ty štípáky patří jinam :-)

reagovat
Neděle 7. února 2016 ve 21:06 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Hony> o těch prutech vím. I když jsi dal i odkazy na štípáky, které Druchema nedělala. Jenže já "dělám pouze muškařinu. Jinak bych je již neměl kde skladovat. Právě on mi pošle C1 skorofunglovku. :-)

reagovat
Neděle 7. února 2016 ve 20:58 ® Hony

pánové, máte konkurenci :-))

http://aukro.cz/…4615633.html

http://aukro.cz/…4616976.html

http://aukro.cz/…4618740.html

http://aukro.cz/…4630015.html

http://aukro.cz/…4631843.html

http://aukro.cz/…4633294.html

reagovat
Sobota 6. února 2016 v 19:14 ® Sintrix
Sintrix

české klacíky, převládají Wondíky

reagovat
foto/forum/2016/th-img117882.jpg
Sobota 23. ledna 2016 ve 20:57 ® 

Zdeňku děkuji za přílohu. Já jsem ten materiál získal právě včera v originále od prodávajícího. Stejně Ti děkuji.

reagovat
Sobota 23. ledna 2016 v 19:35 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

palovák62> na SZ kořist z webu

reagovat
Sobota 23. ledna 2016 v 19:32 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

palovák62> musíš být rychlý jako průjem. :-) Být ve správný čas na správném místě. Jinak dopadneš jako já dnes na MRK retro bazaru. :-(( Nemohl by jsi naskenovat letáček a dát k dobru ? O Druchemě moc informací není. Děkuji

reagovat
Sobota 23. ledna 2016 ve 14:14 ® 

Přátelé, jak jsem uvedl dostal se ke mě leták od firmy Druchema Praha,kde jsou popsány a uvedeny všechny duhy prutů,jedná se o Wonderody. Tím jsem zjistil,které mi ještě ke kompletizaci scházejí. Jsem tak na poloviční cestě. Snad se zadaří a ty scházející někde objevím. Jde mi o typové označení a na barvách mi nezáleží. Proto mám prosbu ,pokud by někdo z Vás o nějakých věděl,dejte zprávu sem nebo do osobní pošty.
Děkuji předem.

reagovat
Čtvrtek 21. ledna 2016 ve 13:32 ®  reakce na …

Co se týká značení jak je kolega vyfotil,tak na prutech co mám doba se skutečně všechny tři druhy značení objevuje. Bude se jednat asi skutečně o A2 váhu má na digitálce 204 gr.Koncové očko má drát. To co Ti říkal ten kolega,tak to může být pravda. Jelikož si dobře tu dobu pamatuji a navíc jsem pracoval v oboru,který takové věci šetřil /policie/ byl to vždy průšvih,když se jednalo o licenční výrobky. Právě nálepky dodával majitel licence a byla to z jedné části kontrola množství. Tehdy ještě nebyly prostředky jako dnes ke kopírování. Proto si myslím,že si prut někdo odnesl bez označení. Bylo to tak i v Tokozu na laminátech.Naši lidé dokážou se vším vyčůrat.Zanedlouho by mi měl dojít katalog Druchemy,tak uvidím.

reagovat
Středa 20. ledna 2016 ve 23:38 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

takto mám na muškařských prutech

reagovat
foto/forum/2016/th-img117703.jpgfoto/forum/2016/th-img117704.jpgfoto/forum/2016/th-img117705.jpg
Středa 20. ledna 2016 ve 23:26 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

jepice> ano, buď samolepka nebo nátisk barvou. Na černých verzích série C je samolepka, na barevných (bílá, červená, modrá ) je „razítko“ barvou.

reagovat
Středa 20. ledna 2016 ve 23:02 ® jepice-zruseno reakce na …

palovák62> Na těch prutech mohlo být značení dvojího typu – jedno značení znamenalo, že výrobek byl vyroben v licenci Shakespeare, vzácněji jsem viděl značení pouze Druchema (asi poslední kusy). Jeden starší kolega – rybář mi vyprávěl, že byli s firmou na návštěvě/exkurzi v druchemě a pár lidí si odtud „odneslo“ označené pruty. To byl celkem průšvih, nikdo se k tomu samozřejmě nechtěl přiznat a z Druchemy proběhl telefonát v tom duchu, že dají komukoliv prutů klidně otep, ale že potřebují ty onálepkované zpět, protože se odvádí nějaká smluvní suma z každé „nálepky“. Otázka je, co je na tom pravdy a kolik se do historky dostalo rybářské latiny. Zajímavé je, že na tom tvém není ani značení barvičkou. Na mého otce zbyly z oněch „exkurzí“ po někom jenom dva díly blanku, které do sebe navzájem nepasovaly. Musel tedy vyrobit z plného laminátu kolíček – spojku, ze šputnů rukojeť a z nějakého starého prutu měl hliníkové sedlo. Prut měl osazená navijákem MK100 a používal ho na přívlač na třpytky a woblery.

reagovat
Středa 20. ledna 2016 ve 20:03 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

palovák62> zkus zvážit. A2 vážila dle propozic 200gr a B4 230gr. navíc A2 má koncové očko drátěné a B4 koncové očko s keramickou vložkou z aluminiumoxydu. Podobné jako mají muškařské pruty mimo C4.

reagovat
Středa 20. ledna 2016 v 19:13 ® 

Dnes mi přišel vánoční dárek. Modrá Druchema Délka 240 cm, zřejmě přívlačák, gramáž 20 až30 gr. Nemá značení. Nový nikdy nepoužitý. Zřejmě si ho někdo odnesl z fabriky /jak se to dříve dělalo/ než jej stačili označit. Podle mne je to A2 nebo B4.
Budu pátrat dál a uvidím.

reagovat
Úterý 19. ledna 2016 v 17:57 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Je přímo vymodlený. Sháněl jsem ho minimálně 5 let.

reagovat
Úterý 19. ledna 2016 v 1:01 ®  reakce na …

Sintrix> Blahopřeji od srdce, je skvělý.to je ježíšek.

reagovat
Pondělí 18. ledna 2016 v 17:20 ® Sintrix
Sintrix

Dnes mi přišel poštou funglnágl nový Modrásek. Hurá !!!! Já mám hroznou radost, zvláště když se mi hrozně dlouho vyhýbal.

reagovat
foto/forum/2016/th-img117666.jpgfoto/forum/2016/th-img117667.jpgfoto/forum/2016/th-img117668.jpg