Chytej.cz

Pruty Druchema-Wonderod, chválené i kritizované necteno

21.12.2015 | | 20.002 zobrazení | 103 odpovědí

Retro pruty Druchema-Wonderod licence Shakespeare. Je to s nimi jako v životě, někteří je chválí druzí haní.
Zkusme si o nich něco říci, případně přidat jejich foto,katalogy a různé poznatky,které mohou pomoci těm ,co je mají jako srdcovou záležitost. Jenom prosím o kultůrnost v komunikaci.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Pátek 15. ledna 2016 v 19:53 ® Sintrix
Sintrix

Nový rok začal a mě se povedlo sehnat zachovalou C2 se spodním umístěním navijáku. Sice mu chybí 1. naváděcí očko a vývaz pomocného očka, zato má originál koncové. Zbytek je malina – mám očko a nit seženu. :-D

reagovat
Sobota 26. prosince 2015 v 18:49 ® Bořík reakce na …

jepice> Je tam ten frk, ze musak nebo prut obecne obvykle vchazi do akce az vahou snury, nastrahy, ale pruty technologie wonderod i svihem vlastni vahou.Tim se ten moment pruznosti a svihu rozlozi casove a ergoekonomicky priznive v odhozu.

reagovat
Sobota 26. prosince 2015 v 17:38 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Syn na běláska stále chytá. začínám přemýšlet, že mu koupím něco moderního a provedu nedobrovolnou výměnu. Mám ještě trošku více opotřebovanou A1. Na rotačku mi vytáhla štiku 82cm v době, kdy jsem ještě vláčel. Druhou velmi zachovalou A1 jsem věnoval synovi. Ten s ní vláčí pořád. Říká, že lepší prut není. :-)

reagovat
Sobota 26. prosince 2015 v 11:50 ® jepice-zruseno reakce na …

Sintrix> Vím, viděl jsem párkrát na netu, ale asi jich nebylo tolik, když to nepotkávám tak často u vody.

reagovat
Pátek 25. prosince 2015 v 18:47 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Jsou to originální druchemácké. Myslím, že byly na celé řadě D.

reagovat
Pátek 25. prosince 2015 v 17:02 ® jepice-zruseno reakce na …

Sintrix> Bič s dodělanejma očkama měl můj tatínek taky, potom s ním chvíli chytal na houpačku s kolečkem na potoce. Ale potom byl zase potřeba na moje závody bič a tak z toho zase ty očka sundal a já jsem to měl už bez nich. Ty pruty s plastovýma očkama a keramickou výplní jsem snad nikdy naživo neviděl.

reagovat
Pátek 25. prosince 2015 v 11:53 ® Sintrix
Sintrix

Vkládám skoro slíbenou fotku. Vyvázaný bič Druchema E1 – 520cm. Je dědictvím po otci. Tehdy byl velmi malý výběr na trhu a tak si otec pomohl po svém. Očka byla typu každý pes, jiná ves. Já je pak sladil do rubínova. Červenáček je Druchema D – 280cm. Ten jsem koupil někdy kolem roku 1995 od kamaráda z práce. Potřeboval kratší. Spolu s běláčkem stejné série a navijáky MK-100. Běláčka dostal syn k Vánocům a má do dnes. Nemůže si vynachválit.

reagovat
foto/forum/2015/th-img117285.jpg
Pátek 25. prosince 2015 v 1:43 ® jepice-zruseno reakce na …

palovák62> Ještě bych možná doplnil jednu přednost, a tou mohla být i očka. Jednoduchá drátěná očka měla slušné zpracování a povrchovou úpravu. Dnešní vláčecí šňůry by jim možná nesvědčily, ale normální vlasce a asi i muškařské šňůry přežívaly bez úhony. To se o očkách na některých dnešních muškařských prutech, a to nejen levných, říct nedá.

reagovat
Čtvrtek 24. prosince 2015 ve 22:31 ® Sintrix reakce na …
Sintrix

Z 10 muškařských jsem tento problém měl pouze u jednoho. Trocha lepidla a jede se dál. :-) přírodní korek byl za devizy a tak se hledala náhrada.

reagovat
Čtvrtek 24. prosince 2015 v 19:17 ®  reakce na …

jepice> Ten problém co jsi skvěle popsal, vznikal na prutech /muškařské/ na Sonkách. Druchemy měli ze začátku drcený korek a později umělý korek. Možná pozdější výroba byla již šizená /šetřilo se /. Dík za krásný příspěvek,který svědčí o kladném vztahu k nim.

reagovat
Čtvrtek 24. prosince 2015 v 15:38 ® jepice-zruseno

Tatínek má dva vláčecí, i když poslední roky s nimi chytám spíše já, občas na přívlač, občas na položenou. Kamarád má mušák. Ten mušák je velmi gumový, je to zážitek. Starší laminátové šejkspíry s jinou technologií výroby s kovovými spojkami (tuším, že se dělaly v Japonsku) se mi zdály lepší. Nevýhodou druchemáčů je dle mne občasné uvolnění rukojetě, která nebyla korková a také větší hmotnost oproti jiným, byť i laminátovým, prutům. Největší výhodou byla (a stále je) jejich houževnatost. Zlomit prut z Druchemy je při běžném zacházení prakticky nemožné.

reagovat
foto/forum/2015/th-img117274.jpg
Čtvrtek 24. prosince 2015 v 0:53 ®  reakce na …

Krásná sbírka,muškařské jsou super. Je radost se na ně dívat a ještě lepší je držet v ruce u vody. Děkuji Ti za první snímky.a první příspěvek. Velice se těším až se přidají další a dáme jim úctu,kterou si zaslouží. Díky

reagovat
Středa 23. prosince 2015 ve 22:24 ® Sintrix
Sintrix

Mám Já je mám rád.jich několik. Muškařských celou řadu. Plus jeden na vláčení a červenáčka na položenou. I jeden bič po otci. Převázaný na plavačkový prut. Já je mám rád. I když vím o jejich nedostatcích.

reagovat
foto/forum/2015/th-img117268.jpgfoto/forum/2015/th-img117269.jpgfoto/forum/2015/th-img117270.jpgfoto/forum/2015/th-img117271.jpg
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1