Chytej.cz

Je čeburaška opravu tak výjimečná? necteno

13.11.2015 | Dany73 | 9.291 zobrazení | 61 odpovědí

Otázka do pléna na kloubovou hlavičku typu Čeburaška oproti klasické jigovce. Myšleno ve srovnání záběrů či spektra ulovených ryb, neboť svou konstrukcí zcela jistě výjimečná je. Samotnému se mi osvědčila více při lovu ve sloupci (propad), jestliže „lížu“ dno, vítězí klasika (i Toro asi ví, proč zůstává klasice s canďochy věrný:-) Pod duelem málo postřehů, od té doby přeci jen uplynulo trochu vody…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 29. května 2017 v 11:51 ® kubas reakce na …
kubas

Shrek> Mně to sumíka 150cm+ vydrželo, tak pak dej vědět :-) .

reagovat
Neděle 28. května 2017 ve 20:02 ® Shrek reakce na …
Shrek

Letos jsem koupil 40g čeburašky na lov do Norska, takže Dejve, jestli mi spadne halík kvůli narovnanému drátku, tak si pamatuj, že vím, kde bydlíš :-D

reagovat
Úterý 6. září 2016 ve 21:40 ® Siven Polní reakce na …

jepice> Zajímavé… A inspirativní.

reagovat
Pátek 12. srpna 2016 ve 14:48 ® jepice-zruseno reakce na …

Pr3v1t3k> Nejlépe na Čeburašku bere krokodýl Gena :-D

reagovat
Pátek 12. srpna 2016 ve 14:47 ® jepice-zruseno reakce na …

petrikveprik> Čeburaškových háčků je celá řada, možná některé budou držet lépe. U jiných „obyčejných“ háčků je nevýhodou malé očko. To platí pro přívlač obecně. Přiznám se, že čeburašky příliš často nepoužívám, ale s vláčecíma jednoháčkama jsem si zkusil svoje. Hanák, první model z tenkého drátu, byl super, nepadaly z něj ryby, ale pouze do té doby, než se natáhl oblouček a háček se narovnal. Zkoušel jsem i jiný typ háčku, zřejmě owner ??? koupený u Bykova v Dubči. Z toho padají ryby více než z Hanáka a navíc se mi narovnalo, a teď !pozor!, očko háčku a větší pstruh mi ten háček nekompromisně sundal z rotačky Hammer (vlasec 0,16, utažená brzda) a přišel jsem tak na malém potoce o slušnou rybu. Poslední a zatím dobré zkušenosti mám s vláčecími háčky od Hanáka, novější typ má trošku jiný tvar a je ze silnějšího drátku, háčky jsou hodně ostré a věřím, že ve větší velikosti vhodné na malé smáčky s čeburaškou. Pokud podtřebuji dostat jakýkoliv háček na vláčecí nástrahu, ucvaknu u něj očko (u háčků s lopatkou nemusím) a přivážu muškařskou vázací nití k ramínku nové velké očko z vlasce 0,30 nebo ocelového potaženého lanka v metráži. Celé to zalepím vteřiňákem od vietnamců a musím říct, že mě to zatím nezradilo. Protože plánuju příští rok dát čeburaškám větší prostor (pomalu budou docházet doma odlité hlavičky), plánuju to řešit výběrem různých levnějších háčků s lopatkou opatřených dodělaným očkem, háčky do gum je dobré v případě možnosti výměny hlavičky (čeburašky) rovnou zalepit vteřiňákem.

reagovat
Pátek 12. srpna 2016 ve 12:17 ® 

čeburaška je dobrá (silnější drát) drží to a je to vyzkoušeno. Za to ty spešl čeburaškové háčky stojí zaprd. Měl jsem je docela v oblibě (ostrost, velké očko..) do doby než mi to něco (asi parma) narovnala. Nikdy se mi nestalo, že bych na 16tce stroftu narovnal háček.

reagovat
Středa 3. srpna 2016 v 8:26 ® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Tak oživím starší věc. Včera jsem po dlouhé době vytáhl vláčák že zajdu v Plzni pod přehradu. Ukazovali se candáti, lovily štiky, ale voda byla zvednutá a kalná. Wobler prd, třpytka prd, plandavka prd ale čeburaška s 4 cm smáčkem, to byl rachot. Tišinky při březích, tři pěkný candáti, malá kudla a asi 10 okounů…z o­tráveného nic jsem čeburaškou narovnal den :-)

reagovat
Pátek 18. prosince 2015 v 11:06 ® HaD reakce na …
HaD

mastrof> máme pevnější drát. Zkoušel jsem to roztáhnout přes silnou sumcovou šňůru a nepovedlo. Drží :-)

Asi bych se k Ukrajincům neměl vyjadřovat, protože je to konkurence, ale jak znám stavy ryb a styly lovu po světě, tak zrovna Ukrajina má vody dost vybité (sítě, pruty, granáty apod.) a orientují se hodně na lov „mikrorybiček na polívku“ a konstruktéři jsou tím trochu poznamenaní.

reagovat
Úterý 15. prosince 2015 ve 23:23 ® mastrof reakce na …

Draky> určitě to ale vyzkouším;)

reagovat
Úterý 15. prosince 2015 ve 22:24 ® Draky reakce na …
Draky

mastrof> To se neboj, tu od nástrah nenarovnáš. ;-)

reagovat
Úterý 15. prosince 2015 ve 22:07 ® mastrof

koupil sem čeburašky crazy fish 2 balení, snad 2 a 5g. pohyb nástrahy na čeburašce je fakt zajímavej, obzvlášť nymfa nebo smáček je lahůdka. ale nedávno sem dal kámošovi jednu tu větší před izumiho, aby šel víc ke dnu, při první vázce tu čeburašku roztáhnul a vytáhl pouze wolframové lanko na 9kg se zapnutou karabinkou. takže za mě dobrý ale na malý ryby. ještě chci vyzkoušet ty zdejší, třebas vydržej víc.

reagovat
Pondělí 7. prosince 2015 v 10:03 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Dany73> Tyjo :-D Tak to jsem chtěl bejt za rejpavou svini a místo toho poradil..Jako čech bych teď měl bejt zklamanej :-D

reagovat
Pátek 4. prosince 2015 ve 13:51 ® Dany73 reakce na …

Pr3v1t3k> Tak jsem překonal svojí monstrózní lenost přátelící se s blbostí a zkusil otočit ten háček – a… světe div se, je to tím! Díky! :-)

reagovat
Čtvrtek 3. prosince 2015 ve 12:43 ® HaD reakce na …
HaD

petrikveprik> to je různý. Podle chuti, potřeby, možností, nástrahy. Nejčastěji ale asi Daiwa.

reagovat
Čtvrtek 3. prosince 2015 v 10:19 ®  reakce na …

David H.> co to prosím máš/používáš za prut na ty „těžší než UL“ čeburašky a jigy z loďky? řekněme odhadem 5–10g.?

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 17:42 ® HaD reakce na …
HaD

Dany73> já taky chytám dno, ale po kontaktu se dnem jdu zas nahoru a v tu chvíli je smáček stejně kolmo vzhůru…

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 16:38 ® Dany73 reakce na …

David H.> Já to řeším, páč chytám nejvíc na dně a s háčkem dolů mnohem více vázneš. Navíc ten smáček mi pak pracoval o trochu hůře.

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 16:36 ® Dany73 reakce na …

Pr3v1t3k> Asi budeš mít pravdu, zkusím to. V tom případě pozor na hlavičky v sadě od Crazy Fish, většina má dírku navrtanou nepřesně = až u kraje. Už budu raději kupovat kusovky.

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 15:19 ® HaD reakce na …
HaD

Hony> když s tím lehce poklepáváš, hlavička poskakuje a mnohdy háček vyklepne. Někdy se to daří skvěle, někdy smolík.

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 15:18 ® HaD reakce na …
HaD

Dany73> já to absolutně neřeším. Okoun či jinej dravec po útoku sklapne hubu a jestli je seklej tak či onak je mi buřt. Stejně tak to neřeším ani u dropshotu.

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 ve 13:43 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Dany73> Pravděpodobně to bude ve špatném rozložení váhy v olověné hlavičce. Zkoušel jsi háček otočit, když ti to tohle dělalo? Nebo jsi na to jenom koukal?

reagovat
Pondělí 30. listopadu 2015 v 9:25 ® Dany73 reakce na …

Hony> Stráty neznám, neměl jsi na mysli ztráty? :-D

reagovat
Neděle 29. listopadu 2015 ve 20:29 ® Hony reakce na …

Dany73> Pouč mě, jak se vyklepávají vázky? Mám velké stráty. :-))

reagovat
Neděle 29. listopadu 2015 v 15:42 ® Dany73 reakce na …

David H.> Co dělám špatně, že mi některý smáček chodí háčkem dolů? ..Stejná montáž, stejný smáček a jeden mi chodí správně a druhý háčkem dolů. Je to v napíchnutí, rozdílně navrtané dírce v olovu (někdy je víc u kraje), nebo v čem? Díky – obracím se hlavně na Maestra, ale samo můžete poradit i ostatní.

reagovat
Středa 25. listopadu 2015 v 17:08 ® Dany73

Jsem si tu sponku už podruhý zarazil hluboko do prstu, takový jsem kopyto :-D ..Prve prostě zmrzlý ruce, a pak příliš u kraje olova vyvrtaná dirka a sklouznutí při zatlačení – aůůů. Ještě zde nezmíněný plusový bod – velmi dobře se s tím vyklepávaj vázky.

reagovat
Úterý 24. listopadu 2015 ve 20:55 ® HaD reakce na …
HaD

Pr3v1t3k> přesně tak :-)

reagovat
Úterý 24. listopadu 2015 v 15:56 ® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Já chodím vláčet vesměs na malé pstruhové potůčky a říčky a sem tam větší řeky při městech, nicméně čeburaška si postupem času našla místo v krabičce a chodí se mnou všude :-) Občas se její pomocí dá zvrátit nepříznivý průběh rybolovu v opak, jinak je to věc normální, nikoliv zázračná, alespoň tedy za mne :-)

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 22:49 ® HaD reakce na …
HaD

petrikveprik> Zhruba tak nějak :-) Žádný zázrak od toho čekat nejde, ale je to velmi příjemná alternativa a své praktické výhody to má. Např. nymfy s jigovkou už téměř nechytám. Ale je to taky o momentální náladě.

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 20:22 ® 

Já čeburašku považuji za modifikaci systémku drachkovicz. Oproti jiným nástrahám podobných vlastností vidím hlavní výhodu v možnostech okamžitě měnit háček např. podle velikosti nástrahy a díky kloubu pak při zdolávačce horší vyklepatelnost z huby dravce.. joo a taky díky této srandičce jsem po dlouhé době opět začal občas používat rotajdy, už tu šňůry ty mrchy nekroutí:-)

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 13:40 ® HaD
HaD

Já bych ani neřekl, že to uloví více ryb nebo širší spektrum. Je to o té variabilitě a o trochu jiném pohybu a možná i pocitu. A pokud člověk chytá s pocitem, že dělá něco lépe (byť se třeba mýlí), tak to vlastně dělá lépe, protože důvěra ve vlastní konání je dost důležitá.

reagovat