Chytej.cz

Problémy s ostatními rybáři necteno

21.9.2015 | Pr3v1t3k | 5.877 zobrazení | 37 odpovědí

Jde o to, že každý občas potkáme nepřizpůsobivého blba a zkazí nám to rybolov…tak šup sem se zážitky..

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Úterý 13. října 2015 v 17:34 @ Palivec

No já nevím, jestli si někteří nemyslíte, že my rybáři máme u vody nějaká privilegia. Jak rybáře znám, tak si to nesprávně myslí mnozí. Doporučuji všem, nastudovat si právní normy, které se týkají našeho hobby (a které je mnohý jiným občanům ukradené). Zvlášť co je to rybářský revír. Já vám to usnadním:

99/2004 Sb. ZÁKON ze dne 10. února 2004 o rybníkář­ství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) ve znění zákonů č. 444/2005 Sb., č. 230/2006 Sb., č. 124/2008 Sb., č. 41/2009 Sb., č. 227/2009 Sb., č. 281/2009 Sb., č. 104/2011 Sb., č. 375/2011 Sb., č. 18/2012 Sb. a č. 237/2012 Sb. , v § 2 „Vymezení pojmů“, v písmenu e) říká: „rybářským revírem část vodního útvaru povrchových vod 3) o výměře nejméně 500 m2 souvislé vodní plochy, umožňující život rybí obsádky a vodních organizmů, vyhlášená rozhodnutím příslušného orgánu státní správy rybářství podle § 19 až 24“.

Četli jste pozorně? Rybářským revírem je vodní plocha. Tedy ne ani metr břehu okolo. Nemáte právo se domnívat, že i okolí vodní plochy je jakýmsi vaším revírem, kde se mají jiní občané chovat podle vašich přčedstav.

Bohužel se na definici revíru nepamatovalo cve spoustě jiných předpisů a dokumentů. Ani rybářská stráž to většinou nechápe. Už jsem několik pitomců, co neznají zákon, dostal do problémů. Já zakony striktně dodržuji, ale nemám rád nesvéprávné idioty. Mohou mít i odznak. Na Slovensku je to zvlášť zábavné. Definice revíru je prakticky stejná, jde o vodní plochu, ne o břehy a tak… A rybářská stráž je tam veřejným činitelem a když ochybí, spáchá trestní čin zneužití pravomoci a geroj s odznakem skončí před soudem, poku nezná zákon a dělá tu funkcim,aby mohl buzerovat bezdůvodně lidi.

reagovat
Úterý 13. října 2015 v 15:47 ® Nevyn reakce na …

Jojo, to s tím mostem znám. Ideální je, kdyz hazou kamínky po tobě, to uz jsem taky zažil. Ale tento zážitek byl umocnen uniformou. Jinak by to byla klasika jako nadávky, házení klackem psovi, kybicovani a patni se jak berou a proč neberou a tak podobně. Myslim, ze člověk by se nemel nechat vytočit, pokud se tedy nejedna o extra debila.

reagovat
Úterý 13. října 2015 ve 13:24 ® Piscivor reakce na …

Nevyn> No s koupačema mívám taky občas problém. Taky mi lidi pustí občas svého pejska přímo do lovného místa. A vůbec nejlepší je chytat u nějakého mostu. Tam vodí lidi děti a nechávají je házet kamení metr přede mě. Neuděláš nic.

reagovat
Pondělí 12. října 2015 v 11:43 ® Nevyn

Čau, mam taky jednu zkušenost. Ale s koupaci. V půlce srpna jsem vyrazil na feeder na brnenskou přehradu, na místo, kam chodim porad, protože je to na skále a špatný přístup, jsem tam většinou sám. Dorazil jsem v 5 ráno a začal chytat. V cca 9 hodin dorazila skupinka postarsich lidi v plavkách a sedla si cca 10 metru ode me. Tam se totiž dalo celkem jednoduše slezt. Naces se zacali postupně s těch plavek vyslekat a pak šli někteří nazí a někteří polonazi plavat. Ja si jich nevšímal a věnoval se rybam. Asi hodinu potom jsem si všiml, ze ke me sleza policista. Tak jsem si nachystal papíry v domnění, ze se jedna o RS s policistou. No a ono to bylo tak, ze koupajici duchodci na me zavolali policii s tim, ze je vulgarne napadam a fotím si je kdyz se na Adama koupou kousek ode me. Naštěstí policajt byl v pohodě, a pochopil, ze to asi bude jinak a navíc to byl rybář, tak jsme asi hodinku kecali a ja to pak zabalil a odjel. Uprimne jsem vůbec nepochopil o co šlo nebo co jsem komu udělal, protože s koupajici skupinou naturistu jsem neprohodil ani jediné slovo. Na to místo uz jsem nesel, az ted, kdyz je zima, tam zase chodim pravidelne. Nejen někteří ribari si narokuji místa u vody.

reagovat
Sobota 10. října 2015 v 1:02 ® Balian

Taky něco mám, na Labi v Lochenicích ke mě přišel starší pán, začal nevině:-) 1.otázka jestli to bere?2.otázka co mu řeknu na to že to místo je jeho:-) přiznám se že mě to zaskočilo, ale já naivka jsem předpokládal že pán chce byt jenom vtipnej. Po pár minutách mě už ale vysvětlil že on si tam vysekal místo a vyšlapal a je jeho. On když vidí místo, kde je vydupáno nikdy by tam nešel protože ví že to někomu patří. Zeptal jsem se ho jestli četl odstaveček v řádu o lovném místě, že prej jo:-) Ještě jsem mu dal pár příkladů revírů v okolí kde jsou jenom vyšlapaná místa, jestli teda každej ten flek je někoho, málo platný a zas jel vysekám, vydupu MOJE. Když už pochopil aspoň že nikam nepůjdu sednul si 3m. Měl jsem sebou malého syna, ten tomu dal hezkou tečku na závěr, nevěděl o čem máme s pánem rozhovor, zašel k němu a řekl mu že jsme tady dnes chytili velkého kapra, podle výrazu pána byl taky jeho:-)

reagovat
Úterý 22. září 2015 v 17:34 ® Piscivor

Mám taky zkušennost podobného začátku ale mnohem lepšího konce. Bylo mi tehdá nějakých 16 a šel jsem si zavláčet na jedno z mých oblíbených míst. Přijdu na flek, navazuji prut a ke mě už si to funí chlapík v zeleném a kde že jako budu chytat. No tady povídám. A on na to, že ok že on taky. Říkám si, že je to trochu neomalené a že mám právo být na fleku sám a né s bobkařem co mi bude půl řeky blokovat svými vlasci. No nic, když mě to bude štvát můžu jít jinam, řekl jsem si. A světe div se, nakonec jsem byl za bobkaře rád. Jednak jsme si pokecali a druhak jsem dostal spoustu rad o tom co na řece je a kde. Od té doby za tímhle chlápkem vždycky zajdu na kus řeči, když ho u vody vidím.

reagovat
Pondělí 21. září 2015 ve 12:33 ® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Omlouvám se za vulgaritu příspěvku, nicméně asi takto : Moje dojmy od vody…příroda jako vždy sama o sobě nádherná, ryby taktéž. Nicméně člověk jako tvor už snad do přírody nepatří…a nebo by na to měl mít mentální kapacitu…opět jsem se rozhodl trestat idiocii a pytláctví po vlastní ose.Seděl jsem totiž na velice malém místě, aby ke mne přišel chlapík (buranskej masař) tak kolem čtyřicítky a oznámil mi, že je to jeho místo. Tón a styl jako ze čtyřky bez ubrusů. Odpovědi se mu dostalo, že pokud je to jeho místo, ať mi to doloží, načež chlapík odvětil, že jsem nějaká zasraná náplava a von že tam chodí furt. Tak jsem se mu pokusil vysvětlit, že ta řeka je dost velká na to, aby se tam i on, totální čurák, kamsi vlezl. On řekl něco ve smyslu tak dobře ty jeden zmrde a sednul si asi metr a půl ode mě. Položil jsem mu tedy dotaz, zda se cítí být zdráv načež on odpověděl že se zmrdy se nebaví. Řekl jsem mu, že musí mít tedy v hlavě absolutní ticho, načež bylo ticho, jelikož to nepochopil. Tak jsem mu tedy polopaticky vysvětlil, že je zmrd on sám. Na tuto odpověď jsem byl zasypán spoustou nadávek a pán se uklidnil až po třetí facce. Pak jsem mu dal napít z placatky a domluvili jsme se, že mu nemám naházet výbavu do vody… Dokud z RS nebude řádně ozbrojená jednotka, která to bude vumlama rubat hlava nehlava, tak se každej čecháček vždycky vysere na pravidla..a já na ně tim pádem z logiky věci můžu srát taky..vy taktéž. Svaz tedy vlastně neexistuje a na světě je hned o něco lépe… a připravte se na lámání vercajku, když na to přijde řeč…

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1