Chytej.cz

Pokousáni necteno

8.7.2015 | dody | 4.890 zobrazení | 30 odpovědí

Zdravím mám dotaz kamarád má rybník , minulý týden na něm došlo k pokousání 9 letého kluka, který plaval něco ho kouslo do ruky a zatáhlo pod vodu na ruce byla tržná rána na zápěstí 17 stehů a byla celá doškrabaná, myslíte že sumec? Domluvily jsme se ,že ho zkusím chytit ale co s ním?? Mám ho převést do jiné vody nebo zabít??

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 19. července 2015 ve 21:11 ® HaD
HaD

Tvle, aby to nebyl pes baskervilskej :-)) )

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 20:21 ® skwor reakce na …
skwor

Shrek> Ale pozor, to nádraží tam fakt je a je to jedna z nejfotografo­vanějších věcí :-) Já se tam při loňské návštěvě Londýna nedostal.

reagovat
Neděle 19. července 2015 v 19:44 ® Shrek reakce na …
Shrek

samozřejmě ne, ale u Harryho se mi občas zadaří ;-)

reagovat
Sobota 18. července 2015 v 9:27 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

spike> Ty těžko, žádného jsi ještě nechytil:-D :-D

reagovat
Sobota 18. července 2015 v 9:24 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Shrek> Máš samozřejmě pravdu;-)

reagovat
Pátek 17. července 2015 ve 20:39 ® Shrek reakce na …
Shrek

Klobasa> oprava 9 a 3/4… ;-)

reagovat
Pátek 17. července 2015 v 15:41 ® mastrof

trol…

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 v 16:59 ® spike reakce na …
spike

Klobasa> to mohu potvrdit :-)

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 v 9:08 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Robur> Jestřabický jeseter také kúše jaxviňa. Ale tohle je z pohádky o Harry Potterovi- neviditelné vlakové nástupiště 9,5 aneb skoč do zdi.

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 v 8:13 ® Robur
Robur

to je určitě Šebkův rybník, molo číslo 4,4

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 v 7:45 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

petrikveprik> =-| Takové ryby umí vidět a chytat jen Kuba.

reagovat
Středa 15. července 2015 ve 13:52 ® skwor reakce na …
skwor

petrikveprik> Na ten jsem narážel :-)

reagovat
Středa 15. července 2015 ve 13:20 ®  reakce na …

skwor> jsi mi připomněl krásný vtip o štice..... rybář1: „chytil jsem dvoumetrovou štiku“… rybář2: „no vidíš, a já vytáhl hořící svíčku..“… rybář1: „to je nějaká blbost vytáhnout z vody hořící svíčku, ne?“ …rybář2: „zkrať štiku, zhasnu svíčku..“ :-)) )

reagovat
Středa 15. července 2015 v 10:28 ® kerob
kerob

Vim o chycených štikách přes 140 cm, takže proč ne… i když pravděpodobnější bude, že bude menší :-)

reagovat
Středa 15. července 2015 v 8:44 ® skwor reakce na …
skwor

dody> Já tuhle vytáhl lampu a ještě svítila…

reagovat
Středa 15. července 2015 v 0:53 ®  reakce na …

dody> :-)) no pozor voda zkresluje – mohla mít klidně i 165cm.. Napadlo mě ještě že kdyby měl ten ogar 2 stehy větší – mohlo to znamenat jedinné – candát 180 a jeho psí zuby.

reagovat
Úterý 14. července 2015 ve 20:22 ® Kralu021
Kralu021

Vypadá to že vám tam řádí legendární muskalunga :-) :-) :-) bych si pospíšil prej se dorůstá až 3m.. takže čím dřív jí dostanete tím líp nebo brzy bude žrát i čluny s rybářema :-)

reagovat
Úterý 14. července 2015 v 19:32 ® Klobasa
Klobasa

150??? To nemyslíš vážně???

reagovat
Úterý 14. července 2015 v 18:54 ® dody

V neděli tam byla viděna štika 150cm tak se tam v pátek zajdu podívat s malou rybičkou :-) Jinak rybolov pro veřejnost není možný majitel si to nepřeje :-((

reagovat
Sobota 11. července 2015 ve 13:41 ® cormoran
cormoran

Jestli byla rána jakoby podobná pořezání, tak to bylo stopro od štiky. Sumec by mu udělal jen šrámy.

Štika roste celkem rychle, tak tam klidně ještě nějakej krokodýl být může:-)

reagovat
Sobota 11. července 2015 v 7:38 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

dody> Tak jim tam něco nasypej, ať chudinky nežerou malé děti. Je fakt na metrovku pěkně pohublá. Ten rybník by mě moc zajímal.

reagovat
Pátek 10. července 2015 ve 22:29 ® dody
reagovat
foto/forum/2015/th-img114791.jpg
Pátek 10. července 2015 v 10:11 ®  reakce na …

dody> no tak fotku, šup šup. Jak tu štiku, tak nejlépe i fotku té pokousané ruky..

reagovat
Pátek 10. července 2015 v 1:19 ® Kralu021 reakce na …
Kralu021

petrikveprik> asi myslíš gunch aspoň tak se jmenuje ten lidožravý sumec z Indie :-)

reagovat
Čtvrtek 9. července 2015 ve 21:28 ® dody

Vysvětlení, rybník leží ladem 6 let, dnes jsem tam na voblera chytl 102 cm štiku v místě napadení, jenže total vyhladovělá , takže kousla z nouze,ptal jsem se na to kousnutí ruka byla celá roztrhaná takže asi tahle Dámička :-) Ale co mě zaráží její tlama je široká 11 cm a na ocase má čerstvý zákus z obou stran ze šířkou 15cm. Z toho plyne rybní o velikosti 40×100m plný štik a nemaj co žrát :-((

reagovat
Čtvrtek 9. července 2015 ve 20:43 ® 

jinak ho převez do jiné vody – byla by ho škoda, třeba si ještě kousne..a udělá tak radost a zážitek někomu jinému. A fotka by nebyla? :-))

reagovat
Čtvrtek 9. července 2015 ve 20:40 ® 

No díval jsem se na Kubu a to bude určitě ten lidožravý druh z indie.

reagovat
Čtvrtek 9. července 2015 ve 12:57 ® Kralu021
Kralu021

Asi před 6–7 měsíci jsem něco podobného četl z německa,,na Elbe (Labe)prej utočej sumci na koupající se lidé,,nevím co je na tom pravdy a docela jsem se tomu divil a už vůbec nevím jak je ta správa stará já to našel náhodně když jsem si studoval sumcové montáže na sezonu.. Pořád tomu nevěřim a příjde mi to jako scifi a kravina ale víte co se říká na každém šprochu pravdy trochu.

reagovat
Středa 8. července 2015 ve 22:02 ® dody reakce na …

Já jsem si to myslel, Jenže kámarád už 6 let v rybníce nic nemá, jeden porybný mu nechal v zimě udusit kapry v té době, už něco kolem metru byla to obrovská škoda a s chovem sekl, od té doby ,už tam nic nedával ,takže je velice překvapený ,že tam ješte něco je a zárověn zděšený, protože rybník se užíva ke koupání bude ho chtít ulovit jsem zvědav co to bude za macíka teda alespoň doufám :-)

reagovat
Středa 8. července 2015 ve 21:49 ® jepice-zruseno

Cituji doslovně: sumec velký – vytírá se při teplotě vody nad 18°C. Sumci se třou v párech na obnažené kořeny nebo zaplavenou vegetaci. Samec pak jikry hlídá a očišťuje je ploutvemi. V té době je velmi agresivní. http://www.chytej.cz/…druh-vytira/

Jestli došlo skutečně k napadení sumcem (ke kterému už párkrát došlo), bylo by nejlepší prostě nějakou dobu nekoupat se v tom místě, kde k tomu došlo. Mimo „hnízdo“ by se nemělo nic stát.

reagovat