Chytej.cz

Naviják na UL necteno

10.12.2014 | jarysek | 9.071 zobrazení | 27 odpovědí

Ahoj mám 3 favority mezi navijáky, ale nemůžu se rozhodnout, tak jestli někdo nemá zkušenost, že by poradil?

  1. Ryobi Zauber 2000
  2. Shimano 13 Soare bb c200pgss
  3. Daiwa Caldia 2506h

Chci to na pstruhovku na prut Shimano Speedmaster 1.8 m, díky za radu, popřípadě jiný model?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 26. března 2015 ve 12:08 ® skwor reakce na …
skwor

hanacius> Místo Slamu bych dal přednost novému Zauberu CR, váží taky dost málo na druhou cívku má. Ale je na trhu teprve chvilku.

reagovat
Čtvrtek 26. března 2015 v 10:35 ® hanacius
hanacius

Ahoj,

taky jsem řešil podobné dilema. Rozhodoval jsme se mezi Daiwa Exceler 1500 a Ryobi NCRT Slam. Nakonec jsem vzal Excelera jelikož jsem ho sehnal za celkem pěknou cenu 2.900,–. Navíc má náhradní cívku, což Ryobi tuším nemá. Prut mám Favorite Professional 2–7g. Zatím jsem s tím ale nechytal. Daiwa se ale jeví pěkně – příjemnej chod, nikde žádná vůle.

reagovat
Neděle 15. února 2015 ve 13:05 ® Bakchos

Dobry den pani,

tiez riesim dilemu navijaku na UL privlac. Bolo by to na prut http://www.nordicstage.cz/…t/p18392.htm. Chytat mam v plane predovsetkym na 1g jigy a marmysky. Obcas 1–2g a zriedkavo na 3g jig… :-) Rozhodujem sa hlavne medzi Daiwa Exceler X 1500 a Ryobi NCRT Slam 1000/2000 (novsi cierny model). Pripadne zvazujem SPRO Kixx 710.

Dakujem za Vase nazory.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 16:16 ® troutkiller reakce na …

skwor>Z fotky někdy prd poznáš:-(( Přesah díry na ložisko atd.V dracích jsou ložiska za korunu kus a kvalita tomu odpovídá:-(( Jen vým ložiska pokud není uložení v těle větší než má být udělá zázrak.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 15:54 ® skwor reakce na …
skwor

troutkiller> Stačí zagůglit, rozebrané Ryobi i klony jsou na netu k nalezení normálně.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 15:47 ® troutkiller reakce na …

skwor>Měl sem rozebranej dragon i Zauber a podobný je to jen na oko.Podle mně polák koupil licenci jako spousta jiných firem a dopadlo to jeko všechno z polska:-(( Jebka.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 ve 13:51 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

troutkiller> tak mi teda pověs, proč ten můj RED dostává solidní záhul a pořad jede stejně? Asi se něco stalo? a že ten druhý co mám jede úplně stejně???

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 ve 12:57 ® jepice-zruseno reakce na …

skwor> Já si také myslím, ale může to být i jinak. Navíc i v té jedné firmě pokud jedou například „červeňáky“, můžou do toho dávat jiný ložiska nebo střeva, než když jedou něco jinýho, le nezdá se mi to nějak extra pravděpodobné. Spíš je možná jiná výstupní kontrola nebo jiné tolerance, což může hrát také roli.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 11:55 ® skwor reakce na …
skwor

jepice> Podle mě to jede v jedné fabrice a pak to prodávají těm jednotlivým firmám. Jenom se lehce pozmění vzhled a hodí se na to jejich logo. Tohle třeba bude v originále Ryobi excia.

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 11:40 ® jepice-zruseno reakce na …

skwor> Myslíš, že je to jedna velká fabrika, nebo jsou to licence jako za dob MK 100 ?

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 9:29 ® skwor reakce na …
skwor

troutkiller> Z toho ale plyne, že Ryobi pouští do světa jebky, to je chyba jejich, ne Dragonu :-D

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 v 0:15 ® kubas reakce na …
kubas

troutkiller> Tak tos zabil teď :-D .

reagovat
Sobota 13. prosince 2014 ve 21:31 ® troutkiller reakce na …

tenodvody>Ten dragon je se Zauberem nesrovnatelnej:-(( Vymačkaný uložení ložisek po chvilce chytání a děsnej vakl.To ty peníze radši investuj do dárku pro cigoše páč to má větší smysl.

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 ve 20:26 ® skwor reakce na …
skwor

tenodvody> Já mám tyhle navijáky v tom Ryobi střihu celkem rád, i když dneska chytám spíš jiné, ale na takhle krátký prut bych ho fakt nechtěl. Na 7–8 stop už klidně. A na UL klidně i třeba tohle http://www.rsp-fishing.cz/…-935iz-new-3

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 v 7:16 ® troutkiller reakce na …

jarysek>Jako snob nemužu jinak:-) Za mně Daiwa a máš na dlouho po starostech.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:39 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

jarysek> ta daiwa luvia S je peckový kolovrátek, ale za tyhle peníze, udělá RED stejnou práci, ale s daiwou sem spokojený!

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:34 ® jarysek
jarysek

Ještě se mi líbí Daiwa Luvias ale ta je cenově už mimo asi

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:27 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

skwor> mě zase to, že to má malinko větší váhu vyhovuje :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 12:46 ® jepice-zruseno

Já na UL používám řadu Shakespeare Sigma. Doporučuji na pstruhy Sigmu 035 – má už větší rolničku a cívku a přesto je lehčí než Zauber. Podle mě lov pstruhů není žádné extra UL, spíše bych to řadil k L a v tom hrčáku je někdy nutný dát těžší plandavku nebo rotačku, která klade už slušnej odpor, i když záleží samozřejmě na revíru. Moje doporučení chápej spíše tak, že si myslím, že to nemá cenu moc řešit :-)) Čas bych věnoval spíše výběru revíru a výběru nástrahy.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 8:10 ® jarysek
jarysek

Asi vyzkouším tu daiwu ☺️

reagovat
Středa 10. prosince 2014 ve 20:52 ® skwor reakce na …
skwor

jarysek> Právě, jak Red, tak Zauber váží i v nejmenší velikosti kolem 280g, což je na tu délku strašně moc. Od Ryobi by váhově seděl asi jenom Slam, ale ten neznám…

reagovat
Středa 10. prosince 2014 ve 20:12 ® jarysek
jarysek

Já mám pak ještě speeda 2.4 a na něm mám zaubera 3000 a nemám s nim jednej problém možná jen s vahou tak sem přemýšlel ze taky vyzkouší něco jiného

reagovat
Středa 10. prosince 2014 v 19:29 ® Kazan

No a aby jsme ti tu hlavu zamotali ještě trochu víc, tak já mám na spídovi zaubera a nestěžuju si :-)

reagovat
Středa 10. prosince 2014 v 18:15 ® tenodvody
tenodvody

ze své zkušenosti, určitě ne shimano, u 3 navijáků vel do 20 mi odešel drátek přesmykače, na následnou reklamaci byla odpověď vždy stejná, nešetrné zacházení. Osobně na tohle chytání mám RED ARC, na té UL netaháš nic , co děla extra tah, takže ti tam udělá službu na hodně dlouho, jinak mám Daiwu luvia, ale to už je jiná cenová liga.

reagovat
Středa 10. prosince 2014 v 17:25 ® skwor
skwor

Nevím, kolik máš cenový limit, ale dneska jsem koukal na navijáky Quantum a něco takového bych si na ULku představit uměl. I ty malé mají dost širokou cívku.

reagovat
Středa 10. prosince 2014 ve 14:23 ® kerob
kerob

Za mě na prvním místě Caldia (případně Ballistic), na posledním Zauber.

reagovat
Středa 10. prosince 2014 ve 14:19 ® hraji
hraji

Ahoj, opravil jsem ti chyby v zadání fóra. Není zač. A co se týče volby navijáku, ani jeden z vybraných není špatný. Vybral sis více méně rovnocenné stroje. Já bych zvolil stylově Shimano.

reagovat