Chytej.cz

Vzít malého, trofejního, nebo žádného dravce? necteno

12.11.2014 | Klobasa | 11.777 zobrazení | 125 odpovědí

Možná je to opakované téma, nebo námět do duelu, každý si to přebere po svém. Co člověk, to názor. Osobně mě zajímá, ruku na srdce Vážení, kolik kdo ročně velkých nebo malých dravců odnesete od vody?? Samozřejmě záleží na podmínkách-revír, výskyt štiky, candáta, okouna, bílé ryby, vysazování, úživnost, kormorán, vydra a hlavně na nás největších predátorech. Povídejte, přehánějte, diskutujte…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 21. dubna 2015 v 16:13 ® Klobasa
Klobasa

Právě tu nenažranost asi nikdy nepochopím. Loni jsem si vzal dva a z toho jednoho jsem dal napůl s kamarádem na chatě. Taky jsem jich mohl bez mrknutí oka sežrat třicet, akorát nevím proč bych to dělal. Někde už lovnou míru má, např. na Nechranicích, směšných dvacet, ale alespoň něco lepší než nic. Ještě chybí hájení okouna jako u ostatních dravců.

reagovat
Úterý 21. dubna 2015 ve 14:27 @ erko reakce na …

Okoun nemá lovnou miru, tak lidi chodi a pytlujou i ty mrnousky, dokud nema plny sacek tak nejde od vody. A pak se lidi divi ze nemuzou chytnout pekneho okouna pres 25–30–35 kdyz nema z ceho dorust a lidi sezerou okouny uz kdyz mají 15cm a z 25ti centimetrovyho maji radost jako z prvni vyhry ve sportce. U nas takhle chodi kolem vody Polaci, ti sezerou vsecko co ma ploutve, od plotic, ostroretek i ty 10–15cm okouny. Je pak zazrak ze pusti podmirovou stiku.

reagovat
Úterý 21. dubna 2015 ve 12:51 ® prroud

Co na tom nechapes? Rozhlidni se kolem sebe k cemu jsou lidi vedeni systemem.....­....staci si jit koupit treba mlady slepice na snasku,jak se s nima zachazi…podivej se na jatka…vsude je toho konzumniho darebactvi spousty,zadnej cit,nebo zajem,honem honem,rychly prachy,neni cas,a to se prenasi logicky i do osobniho zivota a konicku.

reagovat
Úterý 21. dubna 2015 v 10:45 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

dohledovy.ocko> Nechápu, jakej druh tvora podřeže okounky z pravé strany fotografie, co maj 8–15 centimetrů?

reagovat
Úterý 21. dubna 2015 v 10:38 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

tucnak11> Řekl bych, že to není žádná menšina, ale naopak většina8-(

reagovat
Pondělí 20. dubna 2015 v 18:41 ® nnnap reakce na …
nnnap

dohledovy.ocko> já jsem ze státního odešel vlastně proto, že kolegové, na živou, na světýlko, zdecimovali mou řeku. Kuwa to tam vypadalo jak na lampionovém průvodě. Prostě sem si odkroutil vláčku do soumraku a pak prchnul. Na kapra by si tam nesedli, na štičku jó.Stačily 3 dny po odhájení a voda byla mrtvý potok. Smutné. Ale seru vás, na státním.

reagovat
Pondělí 20. dubna 2015 ve 13:50 @ dohledovy.ocko

Bohuzel jsou mezi nami rybari kolegove, kteri klepnou jakyhokoliv mirovyho dravce. Razi heslo co na hacku to do sacku. A pak v te vode neco ma plavat, kdyz jedna takova nenazrana vydra vymlati 5 kilometru reky od okounu stik atd. Nejhorsi ze jim to rybarsky rad umoznuje a neomezi pocet dravcu na maximalne 5–10 /povolenku.

reagovat
foto/forum/2015/th-img113283.jpg
Neděle 19. dubna 2015 v 8:31 ® prroud

S Bohem je Tucnaku vsechno jinak,to by bylo nadlouho :-) ,ale s lidma to muze trvat podstatne kratsi dobu,kdyz si kazdej uvedomi,ze musi zacit sam sebou,zevnitr ven,zvenku dovnitr to nefunguje.Pak slysis jen: Ja jsem malej pan,nic nenadelam,neni to moje vec,nemam cas,a podobny vejmluvy.Kdo chce,hleda moznosti,kdo nechce,hleda duvody.

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 8:26 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

prroud> NO A PO DRUHE BUCH STVOŘYL JAKO PRVE ZVIŘATA A POTOM LIDI JEN NA ZKOUŠKU A ASI LITUJE TOHO.

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 8:25 ® prroud

To mu se u nas rika Tucnaku „nenazranost“ a bezohlednost!

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 8:23 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

prroud> No to jisem zjisti do ryti,nejhorši že někteřy mysli jak mentalosposti­ženost,uš nejeden krat jsem slyšel že musi se mi povolenka vratit jen ten dementos neuvědomi si kolik by tak musel tych ryb si nechat,10 kousku a konec s lovem, kupuj delši povolenku.nejhorši je to že někteřy maji kapry v mrařaku s lonska a se hvali no nova sezona a co s kaprami tak kačeny budou mit hody, malem mě netrafil šlak to nejsou sportovni rybař jen kokoda.

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 8:13 ® prroud

A system tohle dobre vi tucnaku,ovlada psychologii jako nikdo jinej a vytvari zdani svobody svejm otrokum,Orwell jako vysitej,nejsi nic nez cislo ktery se o sebe stara samo a za svy,da se lehce koupit a zmanipulovat,kdyz ma odmakano a ma neco dostat,honem s nim k doktorovi a do zeme..........

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 8:06 ® prroud

Tucnaku,uz jsi urcite zjistil,jako ja,kam vedou prikazy,zakazy,na­rizeni a zakony u nepoucenejch lidi co si myslej ze pouceny jsou,televizi,ra­diem a novinama podle umyslny sablony,kterejm rikam ovcani :-) .Tak to nefunguje a muzes do nich hucet jak chces.Na to nejdulezitejsi si musi kazdej prijit sam a sam to chtit,pak to bude i samozrejme dodrzovat a rozvijet,stane se z ovcana obcanem.My mu muzem jen ukazat ze to jde a nebo vubec existuje,ostatni uz musi sam,kdyz neco hledas,taky se ptas na cestu,ale sam po ni pak musis dojit k cili.

reagovat
Neděle 19. dubna 2015 v 7:54 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

prroud> KAMARADE JA JSEM DOBRY LOVEC A HOSPODAŘ,NO A CO DAL S TOU MENŠINOU CO JE NEZAJIMA BYTI DOBRYM LOVCEM A HOSPODAŘEM:-> .VULI MOJE DOBROTY PUJDU NA ŽEBROTY:-|

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 ve 21:59 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

kerob> Tak z Norska je to asi něco jiného, maj tam lepší rybky než u nás.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 v 18:37 ® prroud

Dobrej a zodpovednej lovec je nejlepsi hospodar,nikdy si nevybije revir,neublizi a neposkodi nic co si nevezme,nelovi pro jiny,jen pro svou potrebu.Kdo chce rybu nebo zver,at si ulovi sam.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 v 18:19 ® prroud

Nebudu pocitat co si vezmu ani se nepocitam mezi masare,nybrz mezi lovce,ti nechodej zranovat zver ani ryby z rozmaru a pro adrenalin.Zver si uzes precist,takze lovis urcitej kus,nebo ne.U ryb je to slozitejsi,takze lovim tak dlouho az ulovim co chci a pujde se mnou,pritom si relaxuju a rovnam myslenky.Nepopicham a neovalim ani o rybu vic nez musim.Mam ryby na taliri rad a nejsem pokrytec,priznam to.Kdyz to dobre pujde,dam si rybu podle chuti co tejden-14 dni,jak to vyjde.A pujde o dravce,ryby dna neuznavam,bilou rybu na salaty a zavinace.Trofejni jdou zpet,stary maso a predpoklad dalsiho treni,hodne jiker,vyplatej se nechat vode.Sotva mire dorostly je jako zabijet deti,zlata stredni cesta se mi libi a spokojim se s okounama,jsou vynikajici.Kecy o tom ze je malo ryb odmitam,je jich akorat,chybej akorat po otravach,to je fakt,nez si to reka zreguluje,chvili to trva.Krik o malo rybach je business jako ostatne dneska vsechno.Stejny plati o zveri a opak je pravdou,je umele premnozena a ten stav se drzi,taky business.Mizej jen druhy clovekem decimovany jeho zasahama do prirody a chemii.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 v 17:39 ® kerob reakce na …
kerob

Klobasa> ja loni vzal jednoho sivena. Vetsina kamaradu do 5 ryb, cast nic.

Kdysi jsem si taky prosel vyvojem od brani cehokoliv trochu vetsiho pres absolutniho c&r po dnesek kdy si klidne par ryb ponecham pokud mam chut. Je fakt ze z Norska si klidne privezu plnej limit tresek nebo halibutu. S pustenim trofeje nemam zadnej problem.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 ve 13:36 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

malamut> Dobrá tedy, z pole kousíček od lesa.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 ve 12:18 ® malamut reakce na …
malamut

Klobasa> mě zaujal tvůj předchozí příspěvek, kde píšeš: „V lesní pravotočivé prudké zatáčce mi ze zarostlého pole skočila přímo na přední čumák…“. By mě zajímalo, zda to tedy bylo v lese, nebo v polích.

reagovat
Sobota 18. dubna 2015 ve 12:00 ® Klobasa
Klobasa

Tak pstruhová sezóna už pstruhařům vypukla. Blíží se mílovými kroky i zahájení mé oblíbenější části roku, a to je vláčecí sezóna. Tady si dovolím trochu statistiky z loňského roku. Domů jsem pozval tři mírové candáty, dvě štiky a dva okouny za celý rok. Dokonce jsem snad poprvé v životě zaplatil penězi za nějaké koupené ryby a ani mi to nebylo líto. Okounů třicet a víc jsem pustil nespočetně, jednoho dokonce i nad čtyřicet. Mírové štiky jsem pustil tři nad šedesát a candáty pětapadesát dva kousky zpátky na spokojené přezimování. Revíry jsem podělil spravedlivě, vždy jen po jednom kuse ryby. Deset let zpátky, by z těchto ryb nepřežila ani jedna. Trofejních ryb je u nás jako šafránu a většinou mi zdrhnou, což je asi pro ně jen dobře9-) Znám jednoho skwora co pouští dravce, jinak ve svém okolí už neznám nikoho, kdo by dal mírovému dravci svobodu. Sám zatím vím jen to, že trofejního dravce bych asi ještě pustit nedokázal. Tímto chci poděkovat nejen celému teamu Chytej.cz, ale i Všem zdejším virtuálním přátelům (i nepřátelům) za postupné otevírání očí a můj pohled a názor na svět rybařiny. Oživuji toto téma proto, že nastávající sezóna zase o něco ochudí už tak dosti chudé vody, na naše krásné vodní predátory. Také bych se rád dozvěděl, jak jsem zadal již v názvu fóra, co se týká kusů a velikostí, jak jste na tom byli loni Vy z okolí a celé naší malé země?? P.S. hrdlořezové se stem kusů a více ať sem raději ani nepíšou:-D :-D

reagovat
Pátek 5. prosince 2014 v 11:34 ® Klobasa
Klobasa

ŽE MY NEBUDEM, TAK TO JE JISTÉ:-) Zvířata, také nežijí věčně. Otázka je, co tu po nás zbyde pro další generace? Asi nic pozitivního, protože lidí je na světě jako sraček a žrát musí. Letos jsem poprvé v životě srazil autem srnu. V lesní pravotočivé prudké zatáčce mi ze zarostlého pole skočila přímo na přední čumák ve čtyřicetikilo­metrové rychlosti. Ani Schumacher by nedokázal uhnout, to mi věřte. Možná jsem měl jet rychleji, protože přežila a odkutálela se ze svahu dolů, do zarostlého pole. Ponechal jsem jí osudu. Dohonit ani dorazit bych jí nedokázal, a i kdyby, nevěděl bych co s ní. Na guláš by byla jistě dobrá, ale volat kliftony nebo myslivce a zdržovat se hodiny s nesmyslnými byrokratickými protokoly nebo zápisy, to přenechám jiným…Prostě se to stalo a nemám z toho výčitky svědomí. Teď z jiného soudku. Včera na rybách jsem si potmě nevinně položil brašnu na zem… do psích výkalů, a to pořádných. Brašnu nosím na zádech, a až doma jsem zjistil, že mám posraná záda, brašnu, řiť i sedačku v autě. Člověka, co si nedokáže po svém čoklovi uklidit ani to hovno, bych přejel bez milosti ve stodvaceti, nebo mu ho alespoň narval do kapsy, či do xichtu. Takovej tvor bez mozku, má menší cenu než ta ubohá srna. Není to první případ. Děti mi to nosí domů na botách a jednou jsem si hovénko rozmáznul po spojce. Je to asi o přístupu každého člověka k životu.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 23:10 ® Poldík reakce na …
Poldík

Mohu k tomu dodat pouze toto:bydlím u pstruhové vody a o přilehlé pozemky ve vlastnictví povodí se kvůli vzhledu starám.Několikrát jsem oznámil příslušnému vlastníkovi,že něco není v pořádku např.průtok vody,úhyn atd.A nic.Tak jsem se smířil s tím,že to tak prostě je.Asi jako to přísloví peníze budou,ale my nebudeme.=-|

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:58 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

Poldík> myslíš třeba hnojení polí chemií v období, kdy si vše voda stáhne sebou + k tomu sajrajt ze silnic, který přes zimu zanechali silničáři na cestách? Souhlasím, ale co s tím dělat?

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:53 ® Poldík reakce na …
Poldík

Jó v poho,já jen že je to smutný příběh a bohužel není jediný.:-(

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:45 ® Poldík
Poldík

já to myslel vážně.Za čas budeš muset chodit na soukromáky,protože ve svazové vodě bude akorát tak prd a ty kachny.:-1

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:36 ® Kazan reakce na …

Poldík> Ani ne, řeší se tu zabít či nezabít, můj příspěvek měl jen naznačit, že prostě se člověk občas rozhodne špatně, i když to dobře myslel a že to může mít katastrofální důsledky.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:28 ® Poldík
Poldík

Kazan> to je mi velmi líto,ale nezlob se odbíháme od tématu.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:25 ® Poldík
Poldík

Náhodou nejsi blbec,ale frajer a to jak to dopadlo s tím rybníčkem je souhra náhod i osudu a s tím nic neuděláme.Možná bych to přirovnal k potoku s krásnými pstruhy do kterého pak zemnědělci vypustí močku a ty krásné ryby které pouštíme otráví.8-(

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 22:20 ® tenodvody
tenodvody

Kazan : Chápu to, ale já nejezdím jako prase, mám z auta respekt, je to horší zbraň než pistole a tak se snažím být opatrný :-) což neznamená, že mě muže dorazit právě to prase za volantem :-(( které to bude valit jako závodník.

reagovat